• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Ahoj holky, tak my už jsme třetí den jedly až v 6 ráno a před tím naposled kolem osmé večer :confused: . A to mi ještě přijde, že by to v těch šest ani nevyžadovala :sweat_smile: Mám ji klidně nechat dýl a dodržovat jenom to, aby za den měla prostě 5 jídel? Jinak dneska nakoupíme skleničky a příští víkend začneme, chci aby u toho byl manža :wink:
21. únor 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, já bych ji asi nechala - myslím, že by se ozvala, kdyby fakt měla hlad :slight_smile: zato my - sice se po té půlnoci místo ve čtyři začala budit v šest, ale pak už nechce spát!!! :angry: To snad bylo lepší v ty čtyři a pak vstávat v půl osmý - mně se ráno taaaak nechce :(:(
Zviz, asi taky brzy vyzkouším to mlíčko s kaší - to je od 4. měsíce?
21. únor 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mikeš taky když místo ve 4h ráno až třeba kolem 6h, už nechce spát :wink:
a teď nechce spát po obědě, dá půl hodiny a šmitec
21. únor 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, od 4.mesice, Agli :wink:
21. únor 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tak první mrkvička je za náma. Bylo to něco úžasnýho. Samozřejmě vše muselo proběhnout podle plánu, který mi tatínek nabořil - prý aby nejedl zbytečně brzy. A já zas, aby nebyl moc hladový..... nakonec řval hlady dřív než měl nárok. Ale i přesto mrikvičku dostal, jen jsem mu ji holt dávala sama, nechala si stydnout oběd a taťka ten svůj do sebe házel. Zbaštil ji ale všechnu - teda samozřejmě ten drobet, co jsem mu prodnešek ohřála. A taťka pak dokrmil mlíčkem.
Nejdřív se xichtil a na "ham" nereagoval. Ale jak se začal smát, tak šuptamstim a byla v pusině a nakonec už se ani nešklebil. V jednu chvíli mi teda zatrnulo, když s plnou pusou prsknul. To budu muset nějak podchytit.
A bohužel teda není pořízena dokumentace.
Mám z něj děsnou radost, nakonec vypil i všechno mlíčko a když ho pozoruju v postýlce a na podání si vezme hračku, tak jsem dojatá jak puberťačka u Ducha. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. únor 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tak gratuluju :wink:
kolik jsi mu toho dala?
a z lahvičky nebo jsi vařila sama?
22. únor 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Il: ze skleničky Hami a asi tak půl lžíce. :wink:
22. únor 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je ta první lžička?
no já jsem zvědavá na nás :grinning:
22. únor 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, první lžička. už mám koupenej i květák, brokolici a mrkev s bramborem. :grinning:
Dneska jsme byli v Globusu a hned jsem tam skoupila, co jsem mohla.... Nevíš, kdy a jak se začíná s kašičkou na noc? Jestli nějak pomaloučku jako s tou mrkvičkou nebo prostě jeden večer dostane celou dávku kaše....? :sweat_smile:
A pak mě taky napadlo - Mudra sama hned, že máme začít už s Nutrošem dvojkou, který je od 6. měsíce.. Vím, pro kojené děti, nekojené mohou dřív. Ale mohla bych si to teda vysvětlit tak, že vlastně bychom mohli všechno, co je určeno od 6. měsíce? :confused:
22. únor 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tak to nevím
ale pokud budeš dávat příkrmy tak nějak postupně, jak se má, tak možná se k určitým věcem dobereš dřív, než kdybys začala až v 6.měsíci jak je to u kojených dětí
s tou kaší bych možná taky začala postupně, uvidíš, kolik si Toník řekne
22. únor 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, řešíte příkrmy jo? Taky jsem dneska koupila první lžičku od hami, začneme příští víkend. Studovala jsem to na hami stránkách a tam píšou že první den dát 1 lžičku, druhý den 3-4 lžičky toho samého a třetí den zbytek skleničky. Další den nový druh zeleniny. Ke kaším obecně mi psala i jedna mudra z porodnice.cz, že pokud prospívá a spí dobře v noci, tak zatím nedávat.
22. únor 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, dík za rady, zvl. za tu kaši - o té nikde moc nepíšou.... Vrani, mám supr Mudru a ta mi dala právě k naštudování broužurku od Hami o 1. příkrmech. Ale o té kaši fakt nic moc.
A znamená přírůstek 1 kg/ měsíc, že prospívá? :grinning: Uvidíme, jak to bude mít s tím spaním, ale začíná haprovat - dvakrát dobrý a potřetí jsem na mrtvici.... :rolling_eyes: Ale určitě počkáme.
Vrani, a co vlastně tvoje malá sestřička? :wink:
23. únor 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim tohle mi o kaších napsala mudra z porodnice.cz: Po ½ roce zkuste zařadit kaši, zpočátku bezlepkovou, pak pozvolna s obsahem lepku. U některých dětí se začíná nejdříve kaší, až pak zeleninou, to bych ale doporučovala spíše u dětí, které se budí několikrát během noci na jídlo. Pokud Vaše dcerka dobře spí, zvolila bych postup číslo 1).
tak jestli ti spí dobře, tak bych s kaší ještě počkala, ona ta 2 nutrilonu bude určitě taky výživnější než 1
23. únor 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: Terka je dobrá, je s ní sranda :dizzy_face:
23. únor 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani, myslíš, že je výživnější? Jako sytější? Já naopak myslela, že spíš už je hlavně jakoby na žízeň. :sweat_smile: Naštuduju, jaký je dávkování, ale zatím dojíždíme zásoby jedničky. :slight_smile:
23. únor 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele fim, teď mi přišla odpověď od hami, ptala jsem se jich minulý týden, kdy mám začít s pokračovacím mlékem, když tam píšou od uk. 6, ale na stránkách mají už při zavádění příkrmů a napsali mi tohle:

Zatím používejte mléko Hami 1 do ukončeného 6. měsíce. Je nyní nové doporučení Eu kde se pokračující mléka doporučují zavádět později tedy až od uk. 6. měsíce.

Pokud budete mít ještě další dotazy, neváhejte nás kontaktovat na bezplatné lince.
23. únor 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, vy jste šikovný!! Já už se taky těším, až začneme.
Jinak my sice máme pokračovací mlíčko už od 4. měsíce. Ale pak je tam napsané, že se podává jako součást kombinované stravy. Takže s dvojkou začneme až bude mít aspoň jeden celý příkrm místo mléka :grinning:
23. únor 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, výživa je věda :wink:

já jsem v klubu Hami a posílají nějaké brožurky a tak, počítám, že by měla dojít další už právě i ohledně příkrmů
páč v těch prvních jen píšou kojit, kojit :grinning:
23. únor 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já jsem z toho právě trochu zmatená, pže tohle mi řkala zaskakující Mudra a to je taková stará škola.... prý můžu začít pomalu dávat polívky :grinning: a za dva týdny ovoce. :sweat_smile: To se teda podle mě moc neshoduje s tím, co doporučuje Hami - a předpokládám, že s tím se stotožňuje moje Mudra, když mi tu brožurku dala.... :confused:

No a ta zaskakující právě mluvila i o té dvojce, tak jsem ji už včera koupili. :sweat_smile:
23. únor 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našla jsem docela dobrý "návod" http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=16942
Fim, ovoce už tak brzy, jo?
23. únor 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No právě, že je to podle mě a jiných též blbost!!!! :confounded: A pak dej na rady Mudra.
No to víš, moje bábi se divila, že je "chudinka" jen na mlíce - že ona už ve třech měsících dávala dávno piškot a banán. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Super odkaz, už ho mám v oblíbených. :wink:
23. únor 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Tak to já zase poslouchám u tchýně, jak ona začínala na šťávičkách a vždycky slyšim, jestli už je dávám- tak rostu.
23. únor 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moje mamka je po nich taky děsně nedočkavá, ale už je opatrná v dotazech a komentářích. Taky po 4M kontrole se opatrně zeptala, tak jsem řekla co a jak Mudra, ale zase postřehla, že mám svoji hlavu a úplně na mudru nedám...taky aby jo, že? :grinning:
A když jsme včera nakupovali v Globu a měla jsem tam ty kašičky a šťávičku od 4M a Nutroš dvojku, tak bylo vidět, jak nadskočila radostí. (Dělá tam pokladní, tak jsme platili u ní. :wink: ) :grinning:
23. únor 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky :slight_smile:

Fim, Tonik je teda sikovnej chlap :slight_smile:

U nas je to stejny - at ji dam aspon cajik, ze musi mit urcite zizen, a at zacnu davat uz stavicky, apod. ... :angry: to je k zblazneni :grinning: a pak jsou urazeny, ze je neposlechnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda az na mamku a tchyni :wink: ty jsou v pohode :dizzy_face:
23. únor 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, mě mamka vykládala, jak byla na kontrole se mnou, bylo mi pár týdnů a sestra jí tehdy řekla, že ji udá, protože mi nedává šťávičky a že mi má dát šťávu z pomeranče
takže jsem se totálně osypala a pak už mamka jen vykládala, že dává a počkala si na později, až jsem byla větší :grinning:

mamka je v pohodě, ale tchyně furt tahá prcka do sedu apod., dost mě to štve
včera tu byli tchánovci na návštěvě, já byla akorát na nákupech a MM říkal, že se tchán divil, že malej ještě neleze :grinning:
23. únor 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
odkaz bezva, čím víc inspirace, tím líp :wink:
23. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že je to všude podobné :grinning: Člověk se musí obrnit trpělivostí, ale ono to někdy prostě nejde :confounded: Ale hlavní je, že si to nakonec můžeme udělat podle sebe :wink:
23. únor 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jj ale já jsem stejně "držka" a každýho odbydu takovým tónem, že si příště rozmyslí dávat nežádoucí rady. :grinning: Jsem na ně děsně alergická a v tu chvíli si prostě nedokážu pomoct... Pak mě to třeba drobet mrzí, ale když vidím, že to má kýžený efekt a zmiňovaná osoba je příště v tomhle ohledu opatrná, tak nelituju. :sunglasses:
A tahání do sedu bych teda netrpěla ani chvilinku. :angry:
23. únor 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, však MM dostal instrukce, aby případně zasáhl :wink:
ale tchýně má prostě vlastní hlavu a jediný správný názor na všechno :grinning:
23. únor 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek