• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Ahoj hlky, tak jsme dorazily od Dr. a máme konečně to první očkování za sebou, tak jsem zvědavá, jaké budou reakce.
Vrani, ptala jsem se na příkrmy - řekla mi, že můýeme začít, ale jestli ji prej zatím stačí mlíčko, tak by třeba měsíc počkala, ale záleží prý na mě, jak se rozhodnu. Takže začneme asi nějak za ty 3 týdny - aby babi nemusela dvat i mrkev :wink:
24. únor 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme zpátky od mudry. Dnes to byla hrůza, do poradny šlo snad celý jižní město :angry: Byly jsme tam 1,5 hod. U očkování řvala jak tur, teda víc u prevenaru než u hexy.

Dneska jsem se na příkrmy ptala sestry od drky, a ta taky říkala až v šestým, že má všechno v UM. Ale fakt na ně prdím, když další kopa doktorů tvrdí něco jiného. Stejně je to na mě ne, kdy začnu?

Jo jinak vážíme 7490 :sweat_smile:
24. únor 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, omlouvám se, že jsem vás poslední dobou trochu zanedbávala, ale finišovala jsem ve škole se zkouškama :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě dvě seminárky a bude to... no starosti se školou střídají starosti se svatbou, už se nám to blíží, máme to za tři měsíce, tak je nejvyšší čas se do toho obout... :wink:

no a co u nás nového? máme za sebou první prevenar, na první hexu jdeme příští týden (naše dr. to očkuje zvlášť) mlíčka už poslední dobou máme zase dost (za posledních 14 dnů nabrala 440g, což je krásný a pomalu začínáme dohánět ty vaše jedlíky :wink: min týden měla už 6710g) akorát teda se mi začla budit nějak často v noci :angry:
no snad to zas brzo přejde..

jinak teda gratuluju ke všem artistickým výkonům, ta naše mrška lenivá párkrát "přepadla" z bříška na záda, ale jinak se jí do přetáčení nějak zvlášť nechce...

příkrmy vám teda docela závidím, už se na ně taky moc těším, z lžičky mi baští hezky... jo našla jsem dobrý info na stránkách o kojení, kde hodně čerpám rady jak vydržet a neseknout z kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes: akorát to teď študuju... tak třeba vám to taky pomůže http://kojeni.net/prikrmy.php
24. únor 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, já na to taky prdim - my dnes měly 6330 kg - máme doma váhu a vím, že za týden přibere 180 - 220 gr. Tak si to teď budu ty 3 týdny psát, jestli to bude pořád stejně. Ale i kdyby bylo, tak tu mrkev už dávat budu.
24. únor 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozřejmě jsem chtěla napsat 6330 gr. :grinning:
24. únor 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se jenom bojím, aby mi po těch příkrmech nezačala přibírat ještě víc :confused:
24. únor 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mnoo, to je možný :cry:
24. únor 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty vado tak já fakt nevim, proč ta moje doktorka musí být jako jediná proti? Mně je blbý jít proti ním abych pak nemusela lhát
24. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani a kdy jdete znovu k Mudře? Tak kdybys třeba začala až v těch pěti měsících - to už by mohla zkousnout, ne?
24. únor 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Znovu jdeme 31.3., je fakt, že když bych začla až po té návštěvě, tak než půjdeme na další už nám bude 6, ale jestli já to tak dlouho vydržím.

Jsem pako poctivka, kdybych to neřešila, neptala se a dělala to podle sebe, tak je mi líp :confounded:

Já už tu mám zaase hysterku, oči jí nejsou vidět, jak je unavená, ale řve ostopéro, že prostě spát nebude.
24. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji - blahopřeji k úspěchům v kojení. A závidím. :wink:
Dík za odkaz - už jsem na něj narazila v tématu o příkrmech... a koukala jsi na ten od Agly? Ten je taky doooost dobrej. Stručně, jasně a je tam všechno. :slight_smile:
Vrani - já myslím, že Kája už nebude přibírat tak rychle. :wink: Vždyť je to šídlo. Ta za chvíli snad bude lízt, jak je šikovná, ne? :grinning:
JInak poradna v pondělí, to musel být masakr. Po víkendu tam muselo být narváno i marody víc a to je na houby.... :pensive: My ji máme ve čtvrtek dopoledne a když tam vidím znuděný puberťáy, co už to ke konci týdne ve škole neba, tak jdou k Mudře, tak bych je nejradši vykopala... :zipper_mouth: Ale zas je fakt, že nás nenakazí, páč nemají čím. :grinning:
Jukněte na naše mrkvičkování :grinning: : http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2436355&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Jo a naše váha...... ehm..... 7 950g. :sweat_smile:
24. únor 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jooooo a moje zkušenost s mrkvičkováním -
na krmení na sebs tarý tričko, na malýho buď bryndák s rukávama nebo naopak bodýno jen s krátkýma rukávama, každopádně starý věci a pod hlavu po celé ploše pokrýt lehátko plínou... taky nějakou zašlou. :wink: Jednou prskne a je to všude. :grinning:
24. únor 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, Toník je bezvadnej :grinning:
to máš bryndák z Ikey? aspoň jsem tam něco podobného viděla
24. únor 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, ségra ho tam prej kupovala...teda Ježíšek. :grinning:
24. únor 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já tam byla teď v neděli a uvažovala o něm :wink:
24. únor 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nemůžu si ho vynachválit..... Já se tam nedostanu, páč Praha je dost z ruky, ale až se tam dostanu.....to bude útrata.... Už jsem si okoukla u kámošky skládací košík na hračky za cca 40,-.....pak pojistky na zásuvky..... to bude seznam. :grinning:
24. únor 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to mám do Ostravy i do Brna cca 100 km, takže pohodička
pojistky už máme, teď jsem nakoupila další serepetičky pro prcka
skládací košík? my máme jen tu krabici na kolečkách za tuším 149
24. únor 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak i my krásně přikrmujeme. Od minulého týdne jsme se do toho daly a jde to čím dál tim líp. Poslední 2 dny už sní celou tu třetinu flaštičky (té malé první lžičky), tak myslím, že to nebude trvat dlouho a jedno mlíčko nahradíme plně zeleninou. Až tohle zvládneme tak pomalu začnu dávat ty ovocné přesnídávky. Myslím ale, že to bude baštit hezky. Ke všemu je ukázněná (a snad to teď nezakřiknu), ale ručičky hezky pod brindákem a čeká způsobně až dorazí jídlo do pusy :grinning: Mrkev je tedy horší, tam stačí když třebas jen mlaskne a už je to vidět, na to je lepší jak brokolice, tak hlavně květák. Jo a dokonce mám pocit, že nejhůř snáší mrkev, po té prdí jak starý dědek. :grinning:

Jinak u nás bude největší radost až jim dovolím rohlík a piškoty. Na to už se mamina děsně těší a ještě víc na to, až se o to bude dělit s psiskama :grinning: No ale furt lepší tohle jak čokoláda nebo větrník, kterýma by byla schopná ji nacpat tchýně. Ani nevim kdy přijede, předpokládám, že na Velikonoce a už teď z toho mám velikou obavu...

Jo a s váhou vás postupně doháníme, už má skoro 6kg :wink: Nicméně k její výšce 58 cm, je to pěkná baculka :sweat_smile:
25. únor 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem byla v DM na plínky a příkrmy
docela mě překvapilo, že hami první lžička je ještě dohušťovaná tuším rýžovou moučkou
nakonec jsem koupila skleničky od Alnatury, tam je fakt třeba jen mrkev a voda

busti, tak hlavně, že malé chutná
25. únor 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ILči, to je pravda - taky jsem koukala na tu Alnaturu a nakoupim tu - akorát teda v DM měli jen ty velké skleničky, což je na 1. přikrmování blbý - že je toho dost :confounded:
25. únor 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak u nás měli i ty malý jednodruhový
jako větších skleniček bylo víc, to jo, to je výběr větší
je fakt, že já brala poslední mrkev, takže je asi zájem
25. únor 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tu značku asi taky testnu. Zní to dobře. :wink:
Il: rýže by ale ničemu vadit neměla. Za 1) je v těch prvních kašičkách už od 4 měsíců a 2) doporučuje se snad i při potížích se zažíváním. A Tonda teda rozhodně zácpou netrpí - dneska měl první mrkvičkovou kajdu - zadek žlutej i po utření :grinning: a kadil mi už dneska 3x!!!! :astonished: :sweat_smile:
25. únor 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k tomu jídlo malá rada. Nevím jak vám, ale Kiki se v době jídla dost hlasitě hlásí, že už je čas. Jednou jsem jí v tu dobu zkusila dát mrkev a celá várka skončila vyprsknutá na mě. Od té doby to dělám tak, že buď před jídlem ještě než začne vyvádět (třebas 20 min. před), ale spíš až po jídle. Alespoň pro začátek myslím, že je to lepší :wink:
26. únor 2009 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo to já taky dávala trochu dřív, aby nebyl úplně hladovej. Jinak nevím, jak by to dopadlo. Si představim hystercký dítě, jak má polknout něco novýho - jak chutí, tak konzistencí - a rovnou tu představu opouštim. :sweat_smile: :grinning:
26. únor 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, neříkám, že to vadí, ale radši dám přednost samotné mrkvi
až mu to budu vařit, taky to nebudu zahušťovat
jako kdyby bylo z čeho, vařím už teď, ale domácí zásoby už nevypadají vábně, kupovaným teď moc nevěřím a prcek stejně sní jen pár lžiček, tak to nechám na později

jinak já dávám jídlo podle hodin + -, takže prcek hlady nebrečí
spíš se rozčiluje, že on už je nachystanej na kojo a máma si teprve vyhrnuje triko
prostě když už se má jako jíst, ať je to hned :grinning:
26. únor 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme po prvním očkování, Mikeš váží 7,5 kg a měří 67 cm :grinning:

dr. mě dala přednášku o příkrmech, tak už můžem pomalu začít :wink:
26. únor 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak než my dohoníme těch 7kg, tak ti vaši prckové už budou mít 8kg :grinning: no ona je týna docela krátká, naposledy měla 62 a to se vytáhla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ve třech měsících měla ještě 59... no ale však nemá být po kom dlouhá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
holky, jak dlouho se o hexe má být doma? my na ni máme jít ve středu a v pátek nebo sobotu bychom chtěli jet na týden na Moravu k našim... a jak to vaše prďolky snášely? týna prevenar v pohodě, ale hexa prý je horší...
26. únor 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci-to já taky, ale třebas dle hodin mám ještě 15min čas, ale dle Kiki už by mělo být jídlo hned. asi nám to tiká každé jinak :grinning:

kiki nesla hexu krásně. a my šli ven hned druhý den :sweat_smile:

jo a dneska se kiki poprvé nahlas zasmála! žádné pískání nebo jen bezzubý tichý úsměv, prostě normální chechot. mě tak dojala a odzbrojila, že jsem jí nedala najíst. po půl hodině si říkáme proč je najednou tak protivná a ona měla mega hlad :grinning:
26. únor 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti :grinning:

no, Mikeš rád jí po probuzení nebo hned po koupání, takže je to taky + -
ale jinak se snažím ten interval celkem dodržovat (4 8 12 16 20)

tak Mikeš je zatím po hexe v poho, ale píchali nám ji ve 14h, takže uvidíme v noci
26. únor 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci tak mě pouč, co drka říkala? Jste mě přesvědčili, prostě začnu taky, ať si ta naše myslí co chce, mi nepřijde normální že všichni řeknou jo a ona ne. :angry: Omlouvám se že to tak řeším, ale nerada bych udělala blbinu, ale zase do 6 se mi čekat nechce :frowning2:

baji, určitě už druhý den můžeš, některý doktoři říkají že není důvod zůstávat doma ani ten den. Jinak naopak ten prevenar je prý agresivnější, ale nevim. My u první hexy měli zvýšenou teplotu večer a druhý den dopoledne. A teď po druhé hexe a prvním prevenaru dohromady neměla první den nic a druhý den zvýšenou teplotu. Jinak nic :wink:

busti, to je krásný viď? Kája občas mícá úplný záchvaty, třeba včera když jsem jí předváděla jak škytám když škytala ona a ona se tomu začla řehnit. Hrozně jsme se tu tetelili s taťuldou :dizzy_face:
26. únor 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek