• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
no tak my máme zatím v plánu tři prťata no a taky vzhledem k věku nechci moc otálet, tak bych to ráda vždycky po dvou letech... nejsem magor, jen nepoučitelná optimistka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. bře 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
vše nejlepší k MDŽ :grinning:
dostala jsem krásnou kytku tulipánů

baji, 3 prťata? tak ať se povedou :wink:
8. bře 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojiiik :slight_smile:

Ilci, se mas :dizzy_face: ja nedostala nic, ale neva, manza neni auto-mobilni a venku nic neroste - aspon u nas ne :frowning2: tak mam letos smulu :grinning:

Baji, kdyz budou vsechny nynany, tak to zmaknes :wink:

V tydnu budu zkouset mrkvicku, tak pak podam hlaseni :grinning:
8. bře 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky,
tak tři děti, to já zatím nevím, dvě určitě, ale se třema jsem taky koketovala, jen MM to ještě neví :grinning: A kdy? No řekla bych tak ke třetím Kájiným narozeninám, ale třeba ještě změním názor. :wink:

U nás se MDŽ neslaví a ani mi to není nijak líto, ale všem co ho slavíte, přeju všechno nej.

Dneska jsme Káje pořídili hrací koberec, aby mohla rozvíjet lezení, na linu jí to moc nejde :grinning: Tak má teď krásnej hrací koutek v obýváku, hodím foto :wink:

Zviz mrkvičku jo? Tak držíme palce ať Anetce chutná. Nám nejvíc jede brokolice. Květák dneska nic moc.
8. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, brokolice, jo? :grinning: tak to jsem na Any fakt zvedava :grinning:
Juhuuu, tesim se na fotky :dizzy_face: my mame v pokojiku koberec, ale tam zatim Anetka nebydli... jsem zjistila, ze ho budem muset jeste zateplit, pac v zime je tam fakt kosa - manza tam prespaval, kdyz ho pustili z nemocnice a i jemu byla zima a to je teda co rict :sweat_smile: takze s tim budeme muset jeste neco vymyslet... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: zase bordel...
8. bře 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, letim :slight_smile: mam Vymenu :grinning: paaaaaaaaaa
8. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
koberec pěknej :wink:

my slavíme všechno a letos můžem i regulerně Den matek :grinning:
a den dětí :grinning: :grinning:
9. bře 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že je tu mrtvo
máte v Praze hezky?
tu opět chčije a chčije :grinning:

ještě dotaz - jak nebo lépe řečeno v čem ty příkrmy ohříváte?
9. bře 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my jsme byly dneska celý den u naší mamky a teď jsem přišla z pilatu.

Ilči tady je taky hnusně, střídavě svítilo sluníčko, bylo zataženo, pršelo, pak padal dokonce déšť se sněhem, no hrůza.

Tak já příkrmy ohřívám různě, jednou v mikrovlnce, jinak většinou tak, že uvařím vodu ve varné konvici a naliju jí do nějaké misky a na chvíli do toho posadím mističku z umělé hmoty, ve které mám ten příkrm, chvilku to mívám a hotovo. Mám sice i ohřívačku, ale zatím jse ji nevytáhla. :wink: Už začínáte jo?
9. bře 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
chci začít ve středu, prcek bude mít přesně 5měsíců, tak ať to má na svůj významný den :wink:
9. bře 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem zpátky ze socky, Kája chrní na balkoně. Nakonec dobrý, sice mě nejdřív nemohla najít v dtb, kvůli tomu že jsem měnila bydliště, pak po mě chtěla doklad na titul DiS., ten mě s sebou teda nenapadlo vzít, takže jsme ho škrtli, pak se podivila že tam mám uvedenou částku PPM jen od nového roku, jak se to měnilo, ale nakonec to přešla. No a neopoměla mi říct, že nárok mám až od 1.4. a že mi to přijde kolem 12.5. takže ještě že mám dovču protože bych byla 2 měsíce bez peněz :angry:
10. bře 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám PPM potvrzené taky od 1.1.2009 :wink:
ono se to bere až od začátku měsíce? to jsem nezkoumala
mě končí MD v sobotu

ale furt řeším tu variantu, jednou 2letou, pak zase chci 3letou :grinning:
furt nevím, kdy jít do toho druhého prcka
10. bře 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, to je nějaká blbost ne? Mně končí mateřská 12/3 a zažáno mám od 13/3 a už mi přišlo potvrzení, že OK, že od 13/3 byla přiznána dvouletá varianta. Co potom dělají ti, co nemají žádnou dovolenou??? A doklad o titulu po mně teda nechtěla - tak to v tom mají zase úředníci jasno - koukám.
Holky, chtěla jsem se zeptat - když jsme byly na 1. hexe, tak nás Dr. upozornila, že musíme přijít včas na tu druhou, že se to musí píchnout do určité doby. Co se ale dělá, pokud prcek onemocní - píchne se to stejně? Nevíte?
10. bře 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám ev. titul v občance, nic nosit nebudu
aglo, asi záleží na tom, jak moc je prcek nemocný, jestli je to jen mírné nachlazení, fakt nevím
malá je nemocná nebo se ptáš preventivně?
10. bře 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - koukni na tohle: Rodičovský příspěvek

Nárok na rodičovský příspěvek má rodič v okamžiku, kdy matka přestane pobírat mateřskou. Většinou mateřská neskončí ke konci měsíce -pak mají rodiče za tento měsíc nárok jak na mateřskou, tak na rodičovský příspěvek v plné výši.
Jo ale zároveň jsem k tomu našla, že pokud je mateřská v daném měsíci větší než rodičák, tak už na rodičák opravdu nárok nemáš - takže jestli máž mít za březen víc jak 7 600 za mateřskou, tak je to opravdu až od dubna.
10. bře 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bezva, teď jsem to spočetla, tak mi za březen vyjde i rodičák (ale tak tak)
10. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
agli jde o to, že oni ti dopočítají do výše rodičáku, tzn. že když tobě končí MD 12.3. tak ti spočítají, kolik do staneš PPM do toho 12.3., třeba mě to vyjde 6348 a doplatí mi zbytek do 7600 za březen, tzn. necelých 1300. Tobě doplatí víc, jestli máš tu dvouletou, takže do těch 11 000. Ale pokud bych byla doma třeba do 20.3: nebo prostě by mi to vyšlo víc než 7600, tak už by mi za březen nedoplatili nic a až za duben. Jo a když jsem to sem začla psát asi před hodinou, tak jsem si to spočítala, že mě paní na úřadě ošulila, páč řekla že už mi za březen nic nedaj, tak jsem si to doma spočítala, zavolala tam a samozřejmě nárok mám, ona to blbě spočítala, takže zítra mám přijít znovu :wink:

Vy jdete všechny na dvouletou? Já teda na tří no. Poradila mi to i mzdovka, že je to nejlepší.
10. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
agli teď koukám že jsem napsala to samý co ty :grinning:
10. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, tak to jsi mě uklidnila - už jsem se chtěl rozčilovat :grinning:
10. bře 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale i tak, vem si když bych si to nezkontrolovala,tak jsem jim nechala 1300 :angry:
10. bře 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, tříletá vychází fin. nejlíp
já se furt nemohla rozhodnout, kdy se jako pustíme do sourozence
ale dneska jsem si tak nějak nedovedla představit, že bych měla být za rok už zase těhu, nějak na to zatím nejsem připravená :grinning:
takže půjdu asi taky do té 3leté
10. bře 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono finančně je to podobný, jako ta celková částka, ale já už si nepamatuju, proč mi ji doporučovala. No mě by asi švihlo, být za rok těhule :grinning:

tak zítra začínáte s mrkvičkou viď :wink: to jsem zvědavá jak bude malému chutnat
10. bře 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilči tys tu kdysi psala že děláš vašim nebo komu foto knihu? přes fotolab nebo něco jiného?
10. bře 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, dělala jsem ji přes fotolab i rossmanna a spokojenost

jj, zítra nám to začne :wink:

právě jsem si to představila, že kdybychom se chtěli vejít do 2let, tak už bych byla těhu a nějak mě přišlo, že bych si moc prcka neužila
asi začnem jako fim až příští léto
ten odstup třeba 2,5 - 3 roky se mi zdá lepší
10. bře 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, ono jim je to jedno, když to nejsou jejich peníze :frowning2:
My začínáme s mrkvičkou po víkendu, tak už se taky těším.
Holky, jaký sirup nebo kapky používáte na suchý, dráždivý kašel pro mimi??
11. bře 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
agli já měla na suchý kašel sinecod, ale pomohl jen trochu, asi radši zítra skočím k dr.
11. bře 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zpátky, teda že by se sociální paní nějak extra omlouvala, to ani ne. :angry: Jako chápu že se to přihodí no, ale trochu víc se kát mohla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska je tady enormně hnusně. Zataženo, občas prší, prostě počasí na válení v posteli. Asi to po o zalomím s Kájou, nějak mě bolí hlava, takže na úklid kašlu, to počká a ven už mě dneska taky nikdo nedostane. :grinning:
11. bře 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilči a jak dlouho už máte kašel?
11. bře 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak první mrkev za námi :grinning:
Mikeš se chvílemi tvářil, jako bych ho chtěla otrávit, a na moje pobvzbuzení HAM se mohl uřechtat, ale něco jsem do něj nacpala

aglo, napřed pár dní pokašlával sem tam a už týden mu dávám ty kapky a právě v noci zase docela kašlal
11. bře 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ta naše mrkev

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2503111&vReferer=%2Fphotos%2Filci

jinak Mikeš teď k večeru kašle fakt pěkně, navíc se mi chvíli zdálo, jakoby chraptěl :angry: :angry:
11. bře 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek