• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
ahojky, zdravím po dovči na moravě, zvládli jsme to v pohodě, jen ta cesta byla trochu dlouhá... dokonce mi tam líp spala v noci :wink: bylo to náročné, zařizovali jsme kolem svatby, no ale konečně už mám zamluvený šaty :wink:
koukám, že tady krásně baštíte příkrmy :slight_smile: my byli dneska na první hexe, má 7550g a 65,5cm, takže asi fakt najedem na příkrmy až od toho 7 měsíce, je docela tlouštík :wink: a taky pěkný lenoch, furt se ještě sama nepřetáčí, dneska jí dr. zkoušela pomáhat nožkou a přitahovat do sedu, ale měla to na háku, chlamala se a brblala, co že se to po ní jako chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak s ní pro jistotu máme dojít ještě k neurologovi
16. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak my se vrátili z hor - malá to zvládla u babičky uplně úžasně - babi nechtěla ani věřit, že je to trošku vztekloun :grinning:
fim, my také přibíráme tak kilo měsíčně. Neřešila bych to, až začnou chodit, tak se to srovná.
Ilči, my máme kašel cca od minulého úterý a Sinecod jsem dala ve čtvrtek a zatím kašle stejně. Asi budu muset k Mudře, ale myslím, že mi nic nového neřekne. Máme jít na druhou hexu a to tedy nevím, jak se to pak dělá, když to musí být naočkované v nějakém termínu a mimi je nastydlé. A kuli rodičáku jsem měla také dva papíry a baba nic neřekla.
Včera jsme měli první mrkev - moc jí to nejelo - tak snad se mi podaří ji přesvědčit dnes :slight_smile: Jani, je to jak píšeš - lepší je hrát si s bryndákem, než se nadlábnout :slight_smile:
17. bře 2009 v 07:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ilči já jsem teda papír měla jeden, nejdřív se nad tím pozastavila, ale pak mávla rukou. Myslím že to že máš dva papíry je ta lepší varianta :wink:

Jinak u nás samostatné spaní opět v pohodě, takže už to tak asi necháme.

Bóďo to nás s váhou hezky doháníte :wink: A nemáš foto šatů?

Agli ad ta hexa, já myslím, že ono je tam trošku rozmezí, jakože ne přesně 5 týdnů, ale třeba 8, kdy se to musí píchnout, tak snad to nějak zvládnete. Když ne, tak se to pak myslím očku znovu :confounded:
17. bře 2009 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
fim špenátový foto super :grinning:

hele, když tisníjednu malou skleničkuč, dáváš mu po tom ještě trochu mlíka? Jsem jí včera nedala, ale asi dám, protože v knížce píšou že bez mlíka až když sní 150-200 g příkrmu a ta malá sklenička má 125
17. bře 2009 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
já mám zaměstnavatele 100km daleko, takže tam ten druhý papír na potvrzení PPM pošlu poštou

tak jste si, holky, pěkně dovolenkovali :wink:

baji a kde bude svatba? a kdy? :wink:
17. bře 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ilči no tak to je jasný, pošli to poštou a ať si trhnou nohou, pane jo, 100km to je docela dálka :confused:
17. bře 2009 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
jsem tam jezdila denně :wink:

tady sněží
a včera bylo krásně jarně
17. bře 2009 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ilči jak to, denně?

sněží? Nestraš, chceme o víkendu do Brna :sweat_smile:
17. bře 2009 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
tož jezdila jsem denně skoro 100km tam a pak zase odpoledne zpátky
vstávala jsem ráno ve 4h :wink:
a MM jezdil taky 100km do práce, ale na opačnou stranu, do Brna
teď už naštěstí dělá v Olomouci, tak to jde

jedete na veletrh? tak třeba bude lepší počasí
17. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
teda to si neumím představit jezdit denně 200 km :astonished: Jezdíte to autem aspoň? Nebo aspoň, ono je to těžko říct, ve vlaku si aspoň můžeš schrupnout.

jj, dostali jsme lístky, tak se chystáme, asi to pojmeme jako výlet
17. bře 2009 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
vlakem, celkem se to dalo
v létě jsem jezdila EC, to aspoň mělo klimatizaci :grinning:

tak to pořádně omrkněte, určo tam bude spousta zajímavostí
my tam byli cca před 3 lety, ale já šla hlavně na Mobitex, Pro dítě byl takový vedlejšák :grinning:
17. bře 2009 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dnešní krmení bylo zase kino :grinning: :grinning:
měli jsme brambor - 2 dny to prcek jedl pěkně, včera se vztekal - přičítala jsem to nevyspání a nachlazení
dneska se tvářil, že ho chci otrávit a na pobídku HAM pevně zavřel pusu :grinning:
pak se nakonec rozeřval
taxem operativně ohřála trochu skleničky mrkev + brambor
sápal se mi po lžičce a když jsem nebyla dost rychlá, křičel na mě :grinning:
slupl nakonec půl skleničky
dal by si i víc, ale nechtěla jsem ho zase přecpávat
akorát že jsem si až pak přečetla složení a je tam i porek
17. bře 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ilči máš recht, třeba jim vadí víc dnů za sebou stejný jídlo :confused: a ten pórek, no snad to mají schválený a bude ho tam malinko ne? Jinak by to neprodávali.Já jsem dneska koupila od sunárku kukuřici a brambor, tak jsem zvědavá :wink:
17. bře 2009 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dneska byla po druhé kaše, včera jen na zkoušku a dnes plná dávka
padalo to do něj jak Němci do krytu
doufala jsem, že se přestane v noci budit a ono ne
stejně 2-3x za noc vstávám, dávám dudlík a nosím
ale zase na druhou stranu vydržel v kuse od koja ve 4h (ale to si jen tak cucl) spát až do 8:10, což je teda u něj úspěch :grinning:
17. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
hani, to teda doháníme, taky teď dáme kilo za měsíc, to chci vidět, kolik to bude, až budou i příkrmy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: se nedivím, že se jí ten těžkej zadeček nechce zvedat :grinning:
jj, šaty mám vyfocený, pošlu mailíka :wink:
ilci, svatba bude 23.5.2009 u nás na Moravě v kostelíku, od tý doby, co jsem začla zkoušet šaty se už i těším :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
si představte s těmi příkrmy, dr. mi říkala, že ona nejdřív začíná s ovocem, pokud není ekzém nebo jiný problémy z kůži... no budeme teď přecházet k nový dr., protože tahle má plno a vzala nás jen než bude nová dr., tak se zeptám ještě jí...
ilci a usne ti bez jídla? ta naše potvůrka se budí tak co dvě hodiny, ale usne vždycky až u prsa, jinak hystericky řve :rolling_eyes: na Moravě mi spala kupodivu líp, asi je jí v noci horko, máme tu nějak teplo i když vůbec netopíme a furt větráme :sweat_smile:
17. bře 2009 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jo taky jsem se chtěla zeptat, jak dlouho po hexe se nesmí mezi lidi? potřebuju jet zítra vyřídit rodičák... dneska měla zvýšenou teplotku a byla celej den protivná a nespavá, ale jinak ok
17. bře 2009 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Bóďo šatky nádherný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já bych se znova vdávala...Nás čeká teď 30.3. druhé výročí, tak si aspoň zavzpomínáme.

Tak s ovocem jo? To jsem v životě neslyšela :confused: Aby ti pak baštila zeleninku...Myslela jsem že jediný důvod proč se začíná se zeleninou je ten, že si zvyknou na sladký a zelenina jim pak nejede. Uvidíš co ti řekne ta druhá mudra.

V čem ji dáváš spinkat, že je jí vedro? A má peřinku nebo pytel?
Jinak s tou hexou, někdo říká že můžeš hned, někdo druhý den, což už zítra budete ne? Já bych šla s klidným svědomím.
17. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
díky, jak jsem je měla na sobě, tak jsem věděla, že to jsou ony :wink: myslela jsem, že budu mít šampaň a jsou bílé..
právě si taky říkám, že bych začla normál zeleninou, začínat ovocem s mi moc nezdá :confused:
spí pod peřinkou, ale takovou tenčí spíš, no ale nám to tu leze na 22-23 stupňů i bez topení... no u našich bylo 16-17, ale to už mívala někdy studené ručky... tak teď větráme přes byt, abychom neměli otevřené okno přímo v ložnici a zdá se, že se to začíná zlepšovat, tak uvidíme :wink:
jo a dík za tu hexu, tak asi půjdeme, jen kdyby měla nějakou vyšší teplotu...
18. bře 2009 v 07:36  • Odpověz  • To se mi líbí
baji, tak svatba bude v rodné vísce? :wink:
18. bře 2009 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky, moc nestíhám, překvapivě jste toho docela dost nadrbaly...... vítám dovolenkářky a závidím. :dizzy_face: Svatbičku před sebou závidím též, bylo to pěkný. :dizzy_face: ALe ty zkušenosti bych chtěla mít už zažité, abych věděla, co je zbytečný a tak. :slight_smile:
Mně taky Mudra řekla ovoce strašně brzy, ale nakonec nám stejně nic jinýho nezbylo.... Ale jinak bych na to moc nespěchala. :wink:
Jinak já dám malýmu jen tu skleničku 125 g a pak se dopije čajem. Mlíko už vůbec nemá - od té diety. Když jsem se ptala, jestli mu dát ty skleničky dvě, pže on by klidně jedl dál, tak to zas ne, aby si zbytečně neroztáhl žaludek. :wink: Ale musím říct, že už to tak není - dá tu skleničku a je to tak akorát - asi si už na tu porci zvykl. :wink:
Komu to tady tenkrát rostly ty stoličky? Bustikovi? :confused: Jestli už jsou teda venku nebo nee.
My jdeme cvičit....
Jo Il, jak jde cvičení vám? :wink:
18. bře 2009 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, vy co už máte jen příkrm v poledne a čajík - vydrží vám prcci do dalšího krmení - tzn. ty 4 hoďky nebo dáváte mezitím nějakou svačinku? Vím, že jsem se už ptala a jsem jak tatar, ale dnes mi snědla tak cca 7 lžiček mrkve a cca 120 mlíka a mám docela strach, že bude mít dřív hlad a tím se nám naruší další jídlo.
Ilči, kamarádce se malá budila po kaši až do doby, než nahradili všechno mlíčko normálním jídlem :(
18. bře 2009 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Simčo, já dávám po spinkání poo znovu čajík, on se občas nalohní, občas ne - a pak jdeme ven a tam mi vydrží. :wink:
18. bře 2009 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha, a kolik Ti tak vypije čajíku za den?
18. bře 2009 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Je to různý, dovede vyžahnout i naráz 250 ml, ale to je spíš výjimka a záleží, co to je - dávám čajík, vodu z mrkve nebo zředěnou šťávičku. To pak vypije za celej den i pouhých 50, 100 nebo i 400 ml. Jenže taky těžko říct, kolik toho zůstane za krkem. Bezva fígl totiž je natáhnout to ze savičky do pusy a pak to celý vyplivnout. :angry: :grinning:
18. bře 2009 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Mony, takže dáváš čaje, kolik vypije? Já někde četla, že mají mít max. 200 ml čaje za den - nevim teda proč a i mi to přijde nesmyslný.
18. bře 2009 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Taky nechápu. Spíš mají být mámy rády, když jim dítě pije, ne? Ještě, abych mu to pití zakazovala.
Hele, u mě si příklad neber - zrovna válčim s obědem - jindy otevírá pusu a dneska jsme skončili ani ne v půlce skleničky. A teď nevím - mám mu udělat mlíko nebo ho nechat vycukat a za chvíli mu to přihřát..... :frowning2:
18. bře 2009 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky tak jsem zpět z úřadu a hlásím se k těm, co napoprvý nepořídily :wink: :angry: požádala jsem si na starém formuláři - dostala jsem žádost, když jsem byla vyřizovat porodný a nic netuše jsem tam naklusala a paní - a jéjé, to máte starý formulář, od ledna jsou nový a musí tam být podpis otce (normál bych ho podškrábla, ale takhle mi to bylo blbý...) naštěstí prej to stačí hodit jen na podatelnu, ani nemusím osobně a taky mi to stejně budou vyplácet až od dubna, protože mám za tenhle měsíc mateřskou vyšší
s tím čajem mě napadá, že to max. může být kvůli tomu, aby se moc nezatěžovaly ledviny, ale to mi spíš příjde, že by bylo blbý, kdyby měli málo tekutin než moc, tím že kojím, taky nemám ani šajn, kolik toho malá vypije a podle mě je jedno jestli pijou mlíko nebo čaj - jako pokud jde o tekutiny...
18. bře 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
fim, na cvičení nás celkem chválí, i když jsem to teď flákala, když byl prcek nachlazenej (a já už jsem taky)
máme jen 2 cviky - na zádech (to se řechtá) a na boku (to už se mu nelíbí a ječí)

dneska mi prcek žahl celou skleničku, ani jsem nestačila dodávat
a rozčiloval se, když jsem mu chtěla aspoň otřít pusu
po krmení řval, tak jsem ještě dokojila, ale to pil jen chvíli a pak dělal opičky :grinning:

čaj dávám večer, má kapky, které by se měli zapít
ale taky pije jak kdy

po kaši se opět v noci budil na chování, ale dnes jen 1x a po koju v 3:30 spal 4hodiny
kaše mu jede, to taky nestačím krmit :grinning:

jinak jsem tak přemýšlela, jak dlouho vydrží prcek po příkrmu a je fakt, že teď ječí dřív jak za 4hodiny
18. bře 2009 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a docela jsem zvědavá na změnu času, teď máme i celkem režim, ale když se to o hodinu posune, nebude tak pěkně stíhat třeba rehabku a spát bude chodit o půlnoci :grinning: :grinning:
18. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárte ženy, vy jste se teda dneska činily :confused: a zrovna jsem tu nemohla být :cry:
18. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek