• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
vrani, utáhnout opasky jako kvůli nižšímu rodičáku?
aspoň že tento měsíc vraceli daně, aspoň teda u nás, takhle by se mi to líbilo každý měsíc :grinning: :grinning:
17. dub 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A sedí vaši prcci?
17. dub 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilči vařit budu ve vodě, v páře to neumím a nemám na to věcičky

utáhnout opasky kvůli rodičáku no, tenhle měsíc je ok, ale příští bude masakr. Splácíme auto a já mám ještě 2 měsíce školný, tak je to drsný no. Uvažuju, co bych začla dělat z domova.

No nic, dneska mám sraz s jednou holčinou z koníka, tak se jdeme připravit. Budu odpo, pa a hezký den :wink:

jo a u nás je 12 stupňů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lu, sám si teda ještě nesedne, to je myslím čas, a já ho neposazuju :wink:
akorát ho dr zkoušela na prohlídce
ale na rehabce mi říkali, ať páteř zbytečně nezatěžuju, tož tak
17. dub 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já vařím v páře a nemůžu si vynachválit. nejdřív jsem vařila ve vodě, páč jsem se chystala koupit pařák a oni ho stejně neměli, tak jsem se namíchla, vzala drátěnej cedník, kterej mi akorát pasuje na hrnec a a jela jsem. A musím si pochválit, že je to mnohem lepší než na pařáku - je to za co vytáhnout celý najednou, vejde se pod něj mnohem víc vody, takže se tak snadno nevyvaří a musím přiznat, že se mi zdá ta zeleninka opravdu dobřejší a barevnější než z vody. A neumim - není co umět - napustíš vodu (lépe uvařenou z konvice, jde to rychleji) na to cedník se vším, co chceš vařit a čekáš a čekáš, dokud to není měkké. Občas doliješ vodu, ať nepropálíš hrnec. Trvá to stejně jako ve vodě - vroucí voda nebo pára, obojí má 100 st. a chutná podle mě líp. :wink:
17. dub 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lu - to by musel nejdřív lézt a rozhodně nesedí. Teda zkouší se posadit v lehátku, rve ramínkama dopředu a předklání se, ale moc mu to nejde. Stejně to není dobře. Včera mi v kočárku vyhodil nohy nahoru a začal zvedat hlavičku z lehu, aby mu snad něco neuteklo... ale tím skončil. Chechtala jsem se, ale je docela šichta ho uložit zpátky. Když si zamane, tak si prostě zamane. :sweat_smile:
Il: se zubama jsi mě dostala. :grinning:
17. dub 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim a vaříš tak i maso?
já mám akorát pařák a pak cedník na halušky :sweat_smile:

vrani, no jo, díky rodičáku příjmy celkem spadnou, hlavně těm, co mají 3letou variantu :wink:
děláš školu?
to jsem nevěděla
17. dub 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Il: jak vypadá cedník na halušky? :confused: Jinak posledně jsem tam dala i maso. :wink: Byly to proužky králičího masíčka oddělené vyloženě pro Toníčka. Kdyby to ale mělo být kuře na polívku, tak to hodím do tlakáče. :wink:
17. dub 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
17. dub 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, přesně ten :wink:
a jak dlouho to vaříš, do měkka?
17. dub 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Až se mi to prostě zdá dost měkký. Radši víc než míň. :slight_smile:
17. dub 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uvidíme, hlavně aby mu domácí strava chutnala :grinning:
17. dub 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim: To Eliška v kočárku taky dělá. Já jí někdy podkládám záda, protože jinak ji to v kočárku nebaví, když nespí a nic nevidí. Ale vím, že to není moc dobré. No my ty zeleninky zatím kupujeme. To je docela bez práce. Jen jedna sklenička 20 Kč, to je docela mazec.
17. dub 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Když dáš opravdu hodně mrkve, tak bude. :wink: Já jukám na složení na skleničkách jak tam jsou ta procenta a podle toho taky odhaduju, kolik čeho. Takže mrkve je z celkového mnžství třeba polovina, petržele tak 1/3 mrkvového množství a masíčko tak polovina m.m. :wink: K tomu tak lžíce až dvě rýže a naředit vodou nebo lépe vývarem - pokud jsi třeba vařila to kuře ve vodě.
Jo a když jsem uvařila něco "nechutnýho", pže tam bylo třeba hodně těch brambor nebo i masíčka moc, tak jsem tu příští porci, co byla zmrazená, řízla skleničkou první mrkve nebo trochou strouhanýho jablíčka. Zkus to s tím jabkem a uvidíš ten kalup, jak to do něj bude padat. :grinning:
17. dub 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lu: to ty prachy pěkně lítaj právě. Ale taky hlavně skleničkujeme. Je to jistota a bez práce. :wink: Včera jsem byla v Globusu, koupila dva Nutroše, tři lahvičky se šťávičkou (malé podotýkám), kaši a pak trochu pro nás a 1700 jen to hvízdlo. V lékárně dalších 700,-, to bude mít taťka radost, až se vrátí z lyží. :grinning: :sunglasses:
17. dub 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dneska zkusím radu od tchýně. Uvařit mrkev s jablkem. Kiki totiž mrkev moc nejede, tak zkouším různé fígle :sweat_smile: Uvidíme
17. dub 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim: No to je pravda, taky teď docela často překračuju částku 1500 Kč. Naštěstí mám výhodu, že takové krabičky nutrošu nosím pořád ještě v sobě :grinning:
17. dub 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsou to 3 týdny, co mi ta naše potvůrka krom spánku nechce v kočárku být. Někdy jí zkouším dávat na břicho - máme odepínací boudičku a někdy už to prostě vzdám a zvednu zádíčka skoro do sedu. Leží tam tak polodivně, ale je spokojená. :zipper_mouth:
17. dub 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak já se taky chystám vařit, ale až se přestěhujeme, protože tady máme moc malinkou kuchyň a jsem ráda, že tam namažu chleba :grinning: Ale máme parní hrnec, tak budu vařit v páře. Je fakt, že ty skleničky jsou pěkně drahý.
K Mudře nakonec nejdeme - vyprala jsem totiž v jiném prášku, než obvykle a má to asi z toho, protože včera jsem všechny věci přeprala a dnes to má výrazně lepší, tak počkám do pondělka.
17. dub 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Busti, já taky přizvedávám zádíčka aspoň o zoubek. Hned dosáhne na hračku zavěšenou na boudičce a líp vidí. Zkoušela jsem sporťák, ale ráda jsem vrátila korbu - umí toho hodně a je pohodlnější. Je je nám kapánek knop. :sweat_smile: A je to tak měsíc, co mi při ukládání do kočáru huláká, tak musí následovat dudlík a je klid. Pak už je v pohodě. :wink:
Jdeme svačit, dráček se vzbudil. :slight_smile:
17. dub 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, u nás taky v bdělém stavu v kočáře vede poloha na bříšku - při odhrnuté boudičce :wink:

no, tu mrkev chci dávat míň - kadí většinou tuhé bobky, ale obecně mu oběd jede míň než třeba přesnídávka :grinning: :grinning:

agli a v čem pereš?
17. dub 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilči, peru v Lovele a minule jsem vyprala v Persilu pro děti a to bylo špatně. Takže jsem znovu koupila Lovelu.
U nás je teď taky s kočárem potíž, jakmile nevidí ven - huláká jak tur. Když ji pak přizvednu záda a může koukat, tak je to dobrý :slight_smile:
Akorát teď jak začíná lézt, tak i ta velká postel je už malá - je na druhé straně během okamžiku - tak musim pořád hlídat a neudělám nic :confounded: No ale ten úklid počká :wink:
17. dub 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Simčo a proč nemáš malou na zemi? Mně fyzioterapeutka doporučila, že až bude Toník lézt, má mít v pokojíčku binec, aby ho to nutilo přelejzat a začal zvedat nožičky - pak půjde do kleku a do stoje. Ale není kam spěchat. :grinning:
17. dub 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my s prckem trávíme vpodstatě veškerý čas v obýváku, takže prostor pro řádění má velký
a je na zemi, v posteli blbnem jen ráno, když se mamince ještě nechce vstávat :grinning:
17. dub 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
čao, tak jsem zpátky.

Takže vaření v páře je jako když se na pařáku ohřívají knedlíky co? Tak to bych mohla zkusit no, ale jen mi přijde divný vařit tam i maso. A netrvá to dýl než ve vodě? Jinak bezesporu to lepší bude, však se i říká že by si člověk měl vařit brambory v páře, zůstanou jim totiž vitamíny, víc než ve vodě.

Ad sezení, kája si sama taky nesedne, ale v lehu nechce být ani omylem, na zemi je pořád na břiše, na zádech se vzteká a na břiše taky, podle mě se nudí. Už aby lezla. Když ji mám na klíně tak ji chvíli nechám i sedět, sedí rovně a nijak se nehroutí a nekroutí, ale sama si nesedne a na dlouho to taky není.

Ad kočár, jezdíme ve sporťáku už dávno a v golfkách sem tam taky, ale v sedu není, vždycky to má v pozici leh :wink:

Ilči školu nedělám, ale měla jsem na ni úvěr, který se splácí až po dodělání školy. Takže tak.

Tak snad jsem na nic nezapomněla. Jo a zuby taky nemáme.
17. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, jsem ti chtěla říct, teď tu studuju brožuru od Nestlé, jmenuje se Společně objevujeme svět, dostala jsem ji u drky a je moc fajn. Je tam pár říkanek a docela dost receptů :wink:
17. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle je jejich web http://www.kojeneckavyziva.cz/ normálně bych jim napsala jestli by ti to neposlali
17. dub 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, moc děkuju. Já už nějaké recepty taky mám, jestli budeš chtít, tak ti je pošlu na mejl. :wink: I říkačky. Celej den něco z toho melu - když už nevím, co Toníčkovi vykládat, tak mu aspoň zpívám nebo recituju. :grinning:
18. dub 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim tak pošli, budu ráda :wink:

jinak dneska odpo jsem poprvé uvařila, zatím teda ve vodě, i když jsem si koupila velkej nerez cedník. Jenže, vařila jsem brokolici, kuřecí maso a brambory, voda se mi v nestřeženém okamžiku vyvařila a ono se to připálilo, tak to letělo do koše. Vedle v hrnci jsem měla hovězí, mrkev, brambor, to se uvařilo, rozmxovalo a zítra to kája dostane, tak jsem zvědavá co na to bude říkat. Myslela jsem si bůhví kolik toho nebudu mít na zmrazení a ono to dalo přesně jednu porci :confused: Tak si říkám, jestli ony ty skleničky nevyjdou cenově skoro na stejno :pensive: No a uvařila jsem i jablka a zkusím to zamrazit. Ke sváče měla kája banán rozmixovanej s trochou UM, zbytkem rozvařenýho jablka a se 3 hami sušenkama a zblajzla to a mám pocit že jsem jí dala málo :sweat_smile:

Jinak u nás změna v režimu, už druhej den mi spala cca do 5:20, dostala najíst a pak chrupala ještě do skoro 8:30 :dizzy_face: Pak si schrupla cca od 11:15 hodinu a teprve teď jde znovu, a pak už asi vydrží do koupání, ale uvidíme, jak dlouho teď bude chrnět.
18. dub 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek