• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
ilči tak to asi sedí ne? ráno mlíko, odpoledne jogurt a večer kaše. JSem se ptala kolik má mít mlíka a ona mi řekla, že to takhle nemám brát, že jednou mlíko a 2x jiné mléčné bohatě stačí.

busti, krásný fotky :dizzy_face: ty s těma teniskama a tak jste fotili sami doma?
16. čer 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - děkuji. Jj, to jsem fotila sama doma. Jen se neumím vyfotit s ní samospouští a MM leč sliboval, tak se na nás vyprdl a nevyfotil nás. Tak se stejně na podzim vydáme k profíkovi na pár společných fotek. Snad tam dotáhnu i manžela.

Jinak info o výživě super. Zítra musim Kiki nakoupit, tak koupim už i jogurty. Pečivo ještě chvilku nechám tak do toho 10.měsíce, ikdyž kousky jí docela hezky. Jen tedy - jak jsem psala - se u celého doma vařeného jídla potýkám s tím, že mi přijde moc suché a tedy pro ní i špatně stravitelné. A to jsem zkoušela přidat jak olej, tak vodu... Jo a taky už začíná chápat, že my jíme něco jiného, určitě děěěěsně dobrého, a jí dáváme jen křupinku na zaplácnutí. Jsem zvědavá jak dlouho bude trvat, než začne naše jídlo vyžadovat řevem. :sweat_smile:
16. čer 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda.
Hani, info fakt dobrý.
Il, břicho taky. Já to teda zatím nezaznamenala.
Busti, právě jsem ti chtěla poradit kapku oleje (má se dávat i kvůli vitamínům rozp. v tucích) a vodu dle potřeby. Já s tím problém nemám... dokonce když to vytáhnu z mrazáku a je to sušší, tak tam tu vodu domíchám. Dám kojeneckou. :wink: Jogurty už taky baštíme a snad od 8. měsíce jsou i takové pudinkové dezerty...juknu po nich. :slight_smile:
My jdeme na poradnu ve čtvrtek, tak vás pak doplním. :wink:
Jo a s botičkama jsem zas slyšela, že je blbost dávat sandálky s prázdnou špičkou, že je to o ukopnutí palce. Tak teď nevím. :sunglasses:
16. čer 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super. Samospoušť ať vás taťka naučí, já bych s kájou jinak neměla snad žádnou společnou fotku. Beztak nemáme jedinou hezkou rodinnou :cry:

Markét a kam jdete k profíkovi? Docela to zvažuju až bude Káje rok, to už snad bude pořádně sedět, možná stát a tak, tak bych chtěla abychom měli nějakou hezkou památku. Ale je to právě docela drahý :frowning2: Kor když bych to chtěla s tím, aby mi plácli něco na ksichtík abych nevypadala na Kájiných fotkách jako dežo :grinning:

Jo s křupkama to máme taky nebo s kůrkou chleba. Jakmile jíme, musí taky něco žvýkat, jinak je zle. Ještě jí dávám salátovou okurku.

Jo a zas mi přijde divný, pečivo na žužlání dávat můžu ale kaše prý jenom bezlepkové :confused: Se obávám že jsem párkrát měla i s lepkem...no to už je teď asi jedno
16. čer 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim - ty pudinky jsou moooc dobré. Ty Toníkovi určo pojedou. Já jsem zvědavá na Kiki Activii - sama to nejím, páč je to málo sladké :sweat_smile:
16. čer 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim to s těma botičkama si myslím že myslela na doma víš, tak aby se jí nepařila nožička :slight_smile: ty pudinky nevím jestli bych dávala, proč je zbytečně učit na takhle sladké co...

busti s tím jogurtem, mně to přišlo taky, ale docela jsem si zvykla a Káje do toho míchám kousek přesnídávky nebo banán, aby to mělo sladší chuť a pak chci zkusit až babí udělá marmošku, dát do toho lžičku marmelády
16. čer 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
S tím lepkem je to teda divný. :sweat_smile: A rohlík teda nedávám, aby se mu nenalepil na patro. :wink:
Busti, já vždycky namíchám Toníkovi bílou Activii s frutapurou a ještě zahustím sušenkou. :sunglasses:
16. čer 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim já rohlík taky dala jen jednou, to na tom patře mě rozčilovalo, ale ta kůrka od chleba je fajn a dlouho jí vydrží
16. čer 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vaříte jenom jednu porci nebo zamrazujete? Pro mě bude asi lepší nejdřív jednu porci co než ji to naučím baštit
16. čer 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já vařím "ve velkým" - vždycky edno sní, jedno je v lednici do 2. dne a jedna porce jde do mrazáku. teď jsem najela na to, že jsem uvařila jen masíčko a jedu polovinu jsem sdělala a druhou dala do mrazáku - zelenina je vařená rychle kdykoliv, tak tu bych udělala čerstvou příště a budu mít zase 2 jídla z jednoho kelímku. :sunglasses:

Kůrku dávám taky. :wink:
16. čer 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak já o víkendu źkusím zase uvařit no, ne že by se mi chtělo ale i tak...

jo a za chvilku na primě budou zprávy a bude tam o dvou nebezpečných autosedačkách s isofixem
16. čer 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vy už vybíráte sedačku? My zatím ne - tím, že nesedí, stará je do 13 kg a stejně nemáme prachy, tak to hned tak nebude. Ale pak na to vlítnu.
Zajímalo by mě, jak jsou na tom ty sedačky od Escrito, jak je tu pořád prodává v bazárku. :sweat_smile:
16. čer 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme sedačku 0-18kg. Vzhledem k tomu, že tolik měl brácha v první třídě, tak jí máme na dlouho :grinning:

Vrani - já nevím o kolik je to sladší jak třebas Frutapura. Na složení už se nedívám - vždycky to půl hodinu studuji a pak stejně dojdu k tomu, že nevím co je co a co by tam být mělo a naopak :zipper_mouth: Prostě jim věřím...

Já vařím tak max. 2 porce.

A kůrku zkusím. Alespoň bude mít MM radost za chleba. U ná se moc nejí, páč já ho nerada a MM celý sám nesní, tak jednou za čas koupíme krájený do mrazáku a to stejně není ono.
16. čer 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim jj, vybíráme, protože oni nejsou směrodatný kila, ale výška, tzn. ve vajíčku ti nesmí vyčnívat hlavička a pak ty pásy musí být souběžně s ramínkama, jakmile jsou pod nimi, není sedačka bezpečná a musí do větší. Navíc i ty větší sedačky jsou většinou polohovatelné, takže když samo nesedí, tak to neva. Já jsem se nakonec rozhodla že půjdeme do velikosti 9-18 a váhám jestli zase Römer nebo něco jiného.
16. čer 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak to mám o starost víc..... pže pochybuju, že když vy se pomalu nevejdete, tak že my jo. :sweat_smile: Jdu na Ordinačku a do hajan. Dobrou. :dizzy_face:
16. čer 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás má ty pásy skoro pod ramínkama, hlava má ještě trochu místa, ale i tak. V té větší už bude mít větší pohodlí. Dobrou :wink:
16. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vařím 2-3 porce, jak se trefím, dneska to bylo 2,5 porce :grinning:

ad focení, taky nemáme kludnou společnou fotku a chystáme se na profi na podzim
my se teda chystali už před 2 měsíci, ale nějak jsme se nikam nedostali, snad to klapne na ten roček
16. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si na to focení říkala, že by bylo fajn, aby seděla. Což už se vlastně stalo, tak možná by bylo načase se objednat :sweat_smile:
17. čer 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti, radši předem, že :wink:
17. čer 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Focení bych taky ráda. A slyšela jsem, že kolem roku je to ideální - dětičky ještě spolupracují, už aspoň sedí, příp. i stojí. :wink: Pak už je období vzdoru a to by se nám na to ty naše ratolesti akorát vybodly. :grinning:
17. čer 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
csss, na mě kašle už teď :grinning: :grinning:

jinak jsem nás zapsala na plavčo zase od září a v létě na "udržovací" lekce, tak snad to bude dobrý
dneska už se pěkně potápěl a tak furt lokal vodu, že ani nechtěl obědvat :sweat_smile:
17. čer 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, holky, tak dneska máme první den poctivě na čtyřech - manža položil Toníčka jakoby na kolínka, tak na nich stál, pěkně vzpor na ručkách a koukal jak vyvoranej.... pak se rozplác. :grinning: A pak se na ně vzepřel i sám. bylo to sice jen na okamžik, ale bylo to. Já mám radost i z takovech blbin, pže tímpádem vím, že to půjde. :dizzy_face:
17. čer 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim - :slight_smile:
17. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, Mikeš se taky vyšvihne na kolínka, pak neví, co s tím, tak se zase poctivě plazí a couvá :grinning:
je to sranda ty prcky pozorovat, co?
17. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
my jsme taky na kolínkách a stejně jak píše ilči, přijde mi, že moc neví co s tím má dělat. Kolikrát se snaží že si sedne, pak se rozhoupává jako že chce skočit, občas udělá krok. Ale jinak se všude plazí.
18. čer 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ono to přijde samo. Kiki se plazila dloooouho a ted se najednou rozlezla a už skoro jen leze. :wink:
18. čer 2009 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se zase směju tomu, jak až s prckem člověk pozná, kolik vývojových stádií má "obyčejný" lezení nebo chůze. :astonished: nebo držení věcí - nejdří udrží, co jim dáme, pak si to umí přendat a pak už i sbírají, pak sbírají i drobné věci... pořád něco nového. :slight_smile:
Já si třeba ve škole nikdy nepamatovala, když jsme se učili ontogenezi a vývoj, jestli dítko nejdřív leze nebo sedí. A teď už to ale nezapomenu. Myslím. :dizzy_face:
18. čer 2009 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdarec. Tak jsme po poradně - zase tam byla ta starší Mudra, takže nic extra novýho, ale aspoň mu nepřetahovala pinďu. :slight_smile: Vážíme 9,6 kg, prý budeme holt trochu pomalejší, je v klidu, důvod vidí v celkové velikosti a váze. Líbili jsme se, že jsme takový pěkný. :grinning: :sunglasses: Prý už můžu dávat kousky :grinning: a co prej jí - na to, že jí všechno, pokývala pochvalně hlavou, že v pořádku. Vyjmenovala, co všechno ještě nesmíme a hotovo. Zkoušela sed, tak seděl, nestabilně, ale chvíli se udržel. Prej jestli to zkouším, tak jsem říkala, že ne, že když se sám neposadí, tak ho přece nebudu posazovat (teď myslím hlavně bez opory) a čekat, až se sklátí - tak mě pomalu sjela, že samozřejmě opatrně jako ona a že bych to snad měla dělat. tak na to ale prdim. :wink:
Jinak od včera už zkouší kolínka víc a víc. Mám radost. :dizzy_face:
18. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, taky nám většinou říkají, že vzhledem k váze nebude tak mrštnej a rychlej :wink:
mě ho teď moc neprohlížela, páč je po operaci a chodí s berlema, takže jsem jí ho jen otočila na bříško, ona o prohlídla a bylo to
18. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim a co tedy jíst nemůžete?
18. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek