• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
autor
Hani, my taky donedávna nepili a pak jak jsem už psala, jsem se namíchla, položila ho na záda, vrazila mu malou lahvičku s pitím, že to risknu, jak moc se zleje a na něm ani kapička a celou flašku vyžah! A od té doby pije. Jinak co pijete? Nám asi nejvíc chutná broskvový čaj, pak i malinový. Mám i Čiperku, ale na to mi prdí a jeblečno-meduňkový už taky není moc oblíbený. Dneska jsem koupila ještě zelený čaj s citronem a pomerančový, tak jsem zvědavá, jaký budou mít úspěch. Ale až dopijem aspoň jeden z těch otevřených.... :wink:

Míšo, tam je důležitý, aby měl lux hadici a výkon v píslušném rozmezí - ale je to do 1500W, příp. novější verze do 1800W. :wink:
19. čer 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mou, jenže ona má místo toho večer kaši a to je nastejno, protože je mléčná a obsahuje UM. Jíme 5x - v 7, 10, 13, 16 a 19 plus mínus. A s tím mlíkem jednou denně mi řekla teď mudra, že to stačí, že musí mít 3 mléčné dávky za den, takže mléko, jogurt, kaše.

fim, já už jí tu lahev taky nechávám celý den ať si s ní klidně blbne, hlavně že to strká do pusy a snad něco vypije, ale i tak malinko. Zkoušela jsem všechno možný, šťávy hami, čaj granulovaný hipp, hami, babio, čaj sáčkový třešňový. Teď zkusím o víkendu dávat jí to teplý a třeba co hodinu nebo dvě. Já ji to prostě naučím. Jenže jestli je po mojí rodinný větvi, tak nebude pít dokud nebude mít žízeň nebo ji nebude bolet palice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana - aha, tak to ju, no my mame mlicko rano vecer a na noc kasi

fim - no vytvorila jsem k tomu tema a je tam expertka ktera odsava pres vysavac pomoci te odsavacky za 30kc takove te obycejne :-O se tam mrkni
19. čer 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Míšo, jo to už jsem taky slyšela. Prej to jde. :sweat_smile: Ale já bych neriskovala kvůli třem (?) nebo jen dvěma? stovkám zdraví dítěte. Tohle je přecijen atestovaná. Ale je to myslím i jako návod na netu, že se to tak dá dělat. :confounded:

Hani, to já mu tu flašku dám, on se napije, ale jakmile začne dělat blbosti, tak mu ji beru. Zlobí se kvůli tomu, ale chci odlišit, že je to na pití a ne na hraní. možná to má i ten efekt, že jakile dostane flašku, skočí po ní a pije. Pže ví (snad), že to je k tomuto účelu a za chvíli zas nebude.
Jinak já právě na pití taky zapomínám a piju jen když jsem doma nebo v hospůdce. Na tahání flašky pro sebe jsem lempl. Aspoň, že nezapomínám na malýho, ale je to i tak s tím nabízením bída. Porstě to nemám v krvi. :sunglasses:
19. čer 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja bych se pres tu obycejnou bala
19. čer 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás je mlíko 2x přes noc - většinou ze 150ml vody a pak k snídani, to teda víc
přes den jí tak 4-5x, občas zaspí dopolední svačinu
19. čer 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já dávám mlíko jen ráno, když se mi vzbudí brzy ráno (jako předevčírem), snídá 2x. Jinak doposváču taky někdy zaspí, ale on to vždycky někde dožene.... :grinning: Občas má ještě mlíko jako odposváču, ale spíš dávám jogurt.
Jo a dámy, jak jsem byla naklepaná na ten dezert od 8m, něco jako pudink, tak je to velký jako frutapura a stojí to 70,-. :astonished: Tak na to jim prdim. Zkusim vysondovat domácí přípravu pudinku z Nutroše - jestli to půjde. :sweat_smile:
19. čer 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim některé zářijovky už ten pudink z UM dělaly a mělo by to být stejné jako z mléka :wink:
19. čer 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
je monco na ten dezert co pises byla nedavno akce v kauflandu asi za 150 dve ty krabice po 4ks a k tomu byl brindacek :slight_smile: az bude zas nejakak akce dam vedet....

jinak kdyz delame pudink doma tak z normalniho mlika stejne se vari ty kojenecky mlika se varit nemaji je tona krabici i napsane
19. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nj, jenže já ještě obyč mlíko nechci riskovat, UM se právě snad nemá vařit.. tak baby raďte. už jsem si zadala vyhledávání pudinkového receptu, ale nijak jsem se moc nedobrala řešení.... Joooo krupicová kaše, na tu jsem fintu našla, ale na pudink ne.
No nic, jdu večeřet a válendo grande. Dávaj slaďák a táta není doma. :grinning: Pa.
19. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mou k té odsávačce, pokud vám nejde na vysavač, neslyšela jsi o téhle http://www.spuntik.cz/cleanoz-nosni-odsavacka/ ? je tedy hodně drahá no, ale pokud by měla být účinná...nebo někde splašit starý vysavač. Já na tu odsávačku fakt nedám dopustit, růčo bych to asi nezmákla, už takhle Káju musím skoro celou zalehnout :zipper_mouth:
19. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo aha, tak to jsem nezkoumala jestli se UM nemá vařit :sweat_smile: jsem pudink ještě nedělala. Tak zkusím taky polovit
19. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana - ju to je ta beteriova, nu tak tu mi nenabidl v lekarne vim ze jsou.... taky kdyz malyho odsavam tak mu jednou rukou drzim ruce druhou hlavu a jeste natahuju prsty abych mu hadicku dala to nosanku :grinning: je to boj chudera je napul zalehlej a jeste ma silu rvat....

holky neslo by to alespon tady jmenama, preci jen to tu mame takove "rodinne" a vypada to ze tu budou stalice tak to promyslete jinak pro ty co nevedi jsem Michala :wink:
19. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasný, já jsem Hanka :wink:

já nevím no, s tou bateriovou nemám zkušenost, ale kdyby měla fungovat, tak bych to do ní asi vrazila. Přeci jen by to mělo být účinnější než ručně. A nebo pak ten starší vysavač od někoho. Teda jak jsem četla v té odsávací diskuzi, že některé maminy používají tu klasickou a dávají na vysavač...tomu teda říkám odvaha :zipper_mouth:
19. čer 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja bych se fakt bala na ten vysavac dat tu obyc je to sila a dost me zarazi ze tam pise i doktorka ktera to dela taky. no jsem z toho jelen... ta odsavacka na baterky by mohla byt fajn a prec jen to nejaky ten rok vydrzi porad lepsi kdyz ma ditko rymu "treba i vetsi co umi smrkat" odsavat nez mu odrit nosanek to nesnasim pri ryme odreny nos uz me napadlo pri ryme odsavat i sobe :grinning:
19. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, kdyby ta bateriová nebyla tak drahá, jdu z fleku do ní. :wink: vždycky v noci mám dilema, jestli odsávat nebo ne. Přeci jen panelák je panelák. Ale když je hodně ouvej, čapnu vysavač i ve tři ráno. :sweat_smile:
19. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monco nocni odsavani si myslim je pro sousedy snesitelnejsi nez neustaly plac... Malej mi na zacatku rymy minuly tyden probrecel no spis prorval celou noc nastesti obe sousedky maji deti tak myslely ze lezou zuby a to nepomohlo ani odsavani a nic
19. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to ze začátku taky řešila, jestli zapnout vysavač v noci, ale chrčící dítě rozhodlo. A jinak, na chalupě min. týden jsme udělali to že jsme přes vysavač hodili peřinu, na tu chvilku by to vydit nemělo, aby se nepřehřál a hluk byl tak o 50% menší, tak to zkuste :wink:

Jdu do vany a připravit se. JDeme na svatbu a pak na chalupu. Budu až v neděli tak hezký víkend všem!
20. čer 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se hezky bav Hani a fajn vikend preji pochopitelne i Monce a ostatnim koho neznam :slight_smile:
20. čer 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Míšo, Toník je až takový zlatíčko, že nepláče ani s rýmou. On "jen" nemůže dejchat a budí se, ale právě protože sotva dejchá, tak pak nějaký sousedy neřeším. :wink:
20. čer 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas byl ten prvni den desnej rev byl chuderka utahanej a nemohl dejchat ani na brisku ani na boku to je hruza
20. čer 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jaky jste meay den? my jsme byli venku a nasla jsem recept na medovnik, tak ho budu zitra delat :slight_smile:
20. čer 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, tak já zapnout vysavač v noci odvahu teda neměla
mě stačí, když malej kdysi brečel, asi bříško nebo už nevím a mlátili na nás na topení :sweat_smile:
20. čer 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci - tak to bych ho vzala a sla tam treba opulnoci zazvonit at mi ho tedy jsou uspat kdyz nechapou ze ma nejake bolenicko. holt mu pusinu nezalepis je to male ditko a lidi by meli chapat ze trpeji na brisko na zoubky atd...

No to mi nekdo udelat tak by bylo zle :unamused:
20. čer 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mišo, já to pak ventilovala u bývalé správcové, ona je děsná drbna, takže to asi roznesla na patřičná místa a je klid :grinning:

tak mladej měl v 5h krmení, spí jak mimino a já už nezabrala :angry:
21. čer 2009 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je dobre, ze uz je klidek, ja jsem cekala kdyz byl malej nemocnej ze taky jedna prileti, ale to by nestihala pocitat schody zpet do bytu :grinning: :grinning: je to potvora ktery tu v noci steka cokl a kolikrat mi vzbudil malyho, ale po stiznosti na druzstvu co mi to podepsala pulka baraku je klidek (ťuk ťuk ťuk abych to nezakrikla).

me dnes kupodivu malej po krmeni zabral a vstaval pred par minutama ted si tu hraje, tak je jeste chvilicku klidek
21. čer 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, teda, vy jste tu toho nakecaly :grinning:
zdravím míšu :slight_smile:
tak my měli 8 měsíční taky rychlou, já než vždycky poreferuju o všech dr., co jsme kde byli...:grinning: alá byla hrozně protivná a ještě do toho dostala prevenar... no prořvala to... :pensive: přitom min. týden jsme byly na kardiu a tam na utz i na ekg ani nepípla, jsem litovala, že nemám foťák, jak způsobně ležela, koukala, co jí to ta paní dává za okovy na ruce a nožičky a přísavky na bříško, no ani se nepohnula, ani jsme ji nemusely držet, jindy vyvádí... :grinning:
jinak teda dr. mi o stravě moc neříká, ale já stejně čerpám info tady u vás, jak jste napřed :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ty jo, lezení, to se snad ani nedočkáme.. a těch zubů taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
tak my asi jako jediní odsáváme normál odsávačkou, nemáme vysavač :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v poho, ale asi hlavně proto, že malá ještě teda takovou rýmu, jak píšete, neměla...
tak hezkou neděli všem, my pojedeme asi někam na výlet, je krásně :slight_smile:
21. čer 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji, užijte si výlet, tu se konečně taky vyčasuje
21. čer 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme doma z víkendu. Pěkně tu fučí :confounded: Než budu referova a přidávat fotky, až se trochu vzmůžu, tak jedna velká NOVINKA....KÁJA SI V SOBOTU SAMA SEDLAAAAA!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A dneska zase, tak už ji oficiálně budu posazovat. :slight_smile:
21. čer 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana - juuu tak to blahopreji :slight_smile:

Monco prosim Te u toho delfinka je vchod od silnice nebo od sidliste? Zitra tam jedeme, tak at nebloudime....

baji - ja taky odsavam normalni odsavackou pac ta na vysavac na ten muj neni
21. čer 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek