• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
u nas se prckovo narozky taky oslavi jen s babi a dedou pochybuju ze tatinek dorazi. Dortik budu delat nejakej nepecenej ovoce, tvaroh, piskoty svicku s 1 uz mame koupenou :slight_smile: dokonce jsem od zname dostala prskavku ve tvaru jednicky :grinning:
28. srp 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vespolek
tak jsme využili deštivého počasí a vyrazili do Ikey, no stejně co jsem chtěla zase neměli, tak příště

jinak mě včera zaskočila tchýně
MM tam byl na skok a nestačí ji vozit cca 2x týdně, ještě chce mít pevně stanovený návštěvní den, třeba středu a docházet si odpoledne hrát za prckem
to hraní znám, sedí na gauči, já ji obskakuju a ona na Mikše z dálky : tak co umíš, ukaž !
a on na ni kouká jak z jara
no, furt lepší, než když mi 3 měsíční dítě tahali za ruky do sedu apod.
ale jako žádné návštěvní dny teda zavádět nehodlám :angry:

zítra jdu k dr. a bude dopoledne hlídat, tož musím vygruntovat, ať mě zase nepomluví
navíc obývák se chystá na reko, takže je rozkramovanej a to ji asi klepne úplně :grinning:
ona jako učitelka bývala po 14h doma a gruntovala a teď co je v důchodě už vůbec neví roupama, co by :grinning: :grinning:
30. srp 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak by mě zajímalo, až sem některá nakouknete, jak to máte s jídlem u dětí
myslím jako kolik vám toho dítko sní
mě se právě zdá, že už mu ty dávky nestačí, ale asi nestrádá díky tomu, jak přibírá :wink:
nerada bych ho ale přecpávala, tak bych chtěla nějaké srovnání
30. srp 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilkci - uprimne te lituju je hezke ze ma zajem ale vseho s mirou. asi moc nechape ze mas taky svuj zivot co. No osobne za pohlidani jsem vdecna ale tohle by mi uz vadilo a narusovalo soukromi :frowning2:
30. srp 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilči, mně se právě taky zdá, že už jí ty dávky nestačí. My to ted máme takto: ráno v 6 210 mlíka, cca kolem osmé dostane křupky a v devět jde spát. V půl jedenáctý má přesnídávku. Pak ve dvě oběd, v pět jogurt 200 gr a před osmou kaši.
Jinak máme laryngitidu a obávám se noc, doufám, že nebude mít záchvat a nebudeme muset na pohotovost :(:(:(
31. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas davame rano kolem 7hod 160ml mlicka vic nechce na obed 12hod bud prikrm nebo varene od oka tech 200gr toho bude mezitim se snazim dat mu alespon rohlik nebo oplatku nic jineho neche 15hod ovoce, presnidavka nebo jogurt 18hod kase. takhle si prcek upravil jidlo sam a proste jinak jist nechce :frowning2: tak mu aspon kolem 22 pri prebalovani soupnu flasku s mlikem 270ml to ve spanku vytahne a chrupe dal

agla - preji brzke uzdraveni, bude dobre neboj
31. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim - to je Baji se zdravotníma problémama ne já :wink:
Ilci - taky znám jednu takovouhle babičku. Tý naší zase vůbec nedochází, že je na Kiki ještě třeba dohlížet, aby nespadla a nestrkala do pusy co nemá a ještě na mě kouká jak když to s tou péčí přeháním. :angry:

Kiki jí takhle - ihned po probuzení 180ml mléka, 10-11h svačinka (přesnídávka, ovoce, chleba s lučinou), 12:15 oběd - malá sklenička, kolem 16h svačinka (dtto odpoledne tak, aby pokaždé měla něco jiného), 19:45 kaše 200ml. Mezi tím tak 1l čaje, křupinky, kůrky chleba a tak různě :wink:
1. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Busti, ona ti vypije 1l čaje? Tak to je dobrá - mně nechce moc pít - ani teď v těch vedrech - i když se snažím jí to pořád nutit :angry:
1. zář 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ups, tak jsem si vás zase popletla, sorry holky. :sweat_smile: :grinning:
Jinak Il, to by na mě taky bylo moc - i když já jak mám hlídání mizerný, tak bych to brala i takhle, ale to je tím, že mám teď prd. Kdybych byla na tvém místě, tak by mi to taky lezlo na nervy. Hlavně, kdyby si to vynutila protivným chováním. Domluvit se jako lidi - to je nejlepší. :unamused:
A my baštíme cca takto: ráno, když se vzbudí (pro mě ještě v noci :grinning: , třeba v 5) dostane 180ml mlíčka, resp. 200, ze 180 vody, dopoledne, když vylezeme z pelechu, tak v 9, chleba nebo rohlík na vojáky namazaný lučinou, Kidibboo nebo teď jsem dala i Kiri. Mezi polednem a 2. oběd - záleží, jak usne - jestli vydrží i na oběd nebo vytuhne dřív, kolem 4. mléčná svačinka (jogurt, lipánek, tvarůžek apod.) a večer kaše. Když jdu spát, dám mu ve spaní ještě mlíčko ze 120 vody. Když se mi zdá, že je protivnej, že by něco jedl nebo já mám jogurt a on "nemá nárok", aby třeba obědval, tak mu dám jen křupku. :wink: S čajem je to taky mizérie, vypije max. 300 ml denně. :frowning2:
1. zář 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my hlásíme další zub :wink:
jo s ledvinkami, to jsme my, za 2 týdny bychom konečně měli jít na tu operaci, tak snad to bude ok :pensive:
jinak jídlo u nás ráno mezi sedmou a osmou kojení, v deset sváča - jogurt s ovocem, v jednu oběd, v pět sváča - rohlík, zelenina, v osm kaše, všecky jídla tak 120-150ml, po každém jídle ještě kojím, musíme hodně pít kvůli tě ATB a ledvinám, ale malá čaj moc nechce, vypije tak 200-300ml za den, tak aspoň kojím, co to jde, no a v noci taky několikrát kojíme :wink:
1. zář 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
agla - s tim litrem caje by to melo byt normalni prcek tak pije uz asi dva mesice

Monco toje fajn ze ti prcek papa chleba davas na kosticky jo? u nas tohle nehrozi hned se tim zacne davit :frowning2: docela me to mrzi ze proste nesnese normalni stravu a musime porad mixovat doktorka zakazala, ale co mam delat. kdyz mu dam vetsi kousek necha ho v puse a nespolkne :frowning2:
2. zář 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Míšo, a zkoušela jsi mu dávat ty sušenky? trochu rozmočený, třeba v jogurtu, ať to není tvrdý. Je to ňamka, třeba se přemůže. My se to tak taky naučili. A pak jsem je zvětšovala a zvětšovala a teď už je má třeba 0,7 x 0,7 cm velký drobky. Prostě jak se mi to povede nalámat. :wink:
2. zář 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mous, my taky mixujeme, jsem si říkala, že do tý doby než budeme mít zuby to řešit nebudu... jinak teda kousky v kašovitý stravě nesnese, jako třeba tam něco nadrobit nebo nedomixovat, je schopna se mi po tom poblít, jak se dáví, ale docela jí jde samotný rohlík, ten jsme začínali normál nasucho, nejdřív jen pidikousky teď už i větší a baští to v pohodě, ale teda jen rohlík, po ostatním se taky dáví, ještě občas chleba, ale teba piškoty nebo sušenky nehrozí, to fakt nerada :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. zář 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monco ja mu zkusila do jogurtu dokonce par tech kulicek nesqika a to tim jak je to v jogurtu tak se mu to asi lepe kouse a polika, rohlik kdyz mu dam do ruky tak taky zuzla a kouse, ale jinak se nechytame, ted jsem mu dala treba prikrm kde jsou spagety a to zbastil, protoze to nemusi kousat a dobre se to polika, ale jak mu dam chleba jen se syrem nebo s lucinou tak se nechytam
2. zář 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Mikeš dlouho pečivo odmítal úplně, teď už jí i větší kousky, když ho krmím
ale dát mu do ruky rohlík, bude si myslet, že je to hračka a do pusy ho to nenapadne dát
jinak v zelenině postupně taky nechávám větší kousky, to celkem jí
ale ovoce jí zásadně v podobě přesnídávek, jinak to vyplivne ven, zavře pusu a je po jídle :grinning:
2. zář 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, tak my taky musíme krmit, Týnka si vůbec nic do pusy nedává, příjde mi to docela divný, ale na druhou stranu jsem ráda, protože ji aspoň nemusím hlídat, že si tam strčí něco nepoživatelnýho... :wink:
2. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po delší době a koukám, že jste tu v plné sestavě. Tak se nám pomalu blíží roční narozeniny, co? To je mazec. Začla jsem z domova pracovat a tenhle týden hlídáme MM rodičům dva psy, takže kromě dítěte mám doma ještě tři psy, do zítřka a nevím, jestli ro přežiju.

Bóďo ahoj, jak se vede, mladá paní a co Týnka? Už bude mít bratříčka nebo sestřičku? :slight_smile:

U nás jídlo takto:
7:00 266 ml mléka
10:00 jogurt (většinou ovocná activie), zkusila jsem jí do toho dát kukuřičné cornflaky ale nic moc
12:30 oběd buď skleničky od 6. nebo 8. měsíce, někdy koupím i ty větší, zblajzne to všechno bez rozdílu. Když vařím odhadnu stejné množství
15:30-16:00 ovoce neb přesnídávka
18:30 buď 266 ml mléka nebo kaše, té dá ale max. 150

Mezi jídly pokud je hodně protivná dostane buď kukuřičné křupky nebo kukuřičný suchar nebo kus chleba. Na žužlání do ruky už jí dávám cokoliv např. meruňku, švestku, meloun, jablko. Chleba namazaný s lučinou nebo žervé měla nakrájený na beránky už 3x a jí to sama. Kousky v jídle jí problém naštěstí nedělají, tak je to fajn.

Začla si stoupat, tak je to docela mazec, už všude došáhne. Zatím ale naštěstí nemá tendence chodit. Ale objednala jsem takové to chodítko co tlačí před sebou.

První narozky budeme slavit na chalupě ve velkém a nad dárky zatím přemýšlím a rozmýšlím co. Ve hře je mluvící barevný pejsek od FP, tatrovka, kočárek, tříkolka s vodící tyčí, míčky a pak takovej ten plyšovej My little pony. Uvidíme, co z toho nakonec bude.

Uf, tak nevím jestli jsem zareagovala na všechno, ale víc už si toho nepamatuju.
2. zář 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jsem zapomněla nový poznatek, jogurty jsme měli dřív na doporučení doktorky odpoledne, ae už mi je odpoledne nechce, za to dopoledne je sní...zajímavé...
2. zář 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, pracuješ z domu? co děláš, jestli to není tajné :wink:

baji, Mikeš si dá do pusy jen dudlík a to je asi tak všechno, ani kousátko nechce a "čištění" zubů je horor :sweat_smile:
2. zář 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taky vám děti dělají bubliny z pusy?
Mikeš někdy vypadá, jakoby spolkl mýdlo a samozřejmě je děsne doslintanej
ale je to hrozně srandovní :grinning: :grinning:
2. zář 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilči není to tajné, dělám pro bývlého zaměstnavatele, je to PR agentura, každé ráno monitoring médií - co kde vyšlo o klientovi, pak domlouvám nějaké soutěže, prudím novináře aby něco napsali, případně píšu nějaké články. Prostě co je potřeba.

Kája bublinky teda nedělá, musí to být sranda.

Jo a zapomněla jsem napsat že na 10 měs. prohlídce měla 10 kg a naměřila jí 74, bude mít ale tak 76, doma jsme naměřili 78 a nosí vel. 80/86 něco i větší
2. zář 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, tak to máš dobrý, to bych něco takového brala taky :slight_smile:

Mikeš je o něco větší, ale je to chlap, že
80cm a 11kg
2. zář 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana - tak to je kus zensky my meli na 10mesicni 78cm mereno ve stoje a 11,8Kg
2. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jéjda, vy jste to tady roztočily. :grinning:
Ahoj Hani, dlouho jsem tě neviděla. Ale myslela jsem si, že jsi asi tak vytížená. :wink: Trochu závidím, brigoška by se mi šikla. :sunglasses:
My dneska byli na poradně a v 10,5m vážíme 10,9 kg a měří tak 81 cm, co jsem ho měřila minulý týden. :sweat_smile: Zatím teda tu 80 nosíme, ale brzy nám nebude.
K jídlu jsem se dozvěděla, že může vpodstatě cokoli mimo bílku a ryb, jinak nepřehánět to s Pribináčkama apod. sladkými sajrajty, tak jsem ráda, že "to" dělám dobře.
A pže mi pacholek baští v noci mlíko, tak mám zkusit udělat změnu a dávat kaši před koupáním a pak ho nechat dopít se mlíkem a v noci bejt drsoňka a nedat mu nic, leda vodu. Tak v pondělí začneme, v pátek jedeme na návštěvu a to by nám asi nepoděkovali. :grinning:
Jinak Hani, my už pejska máme a musím říct, že ho moc nebere, takže já osobně bych třeba hlasovala pro tu tříkolku.
My budeme asi dávat autíčko, o které se může opřít, dřevěné puzzle se špuntama na uchopování a možná nějakou vkládačku s velkýma kostkama. U nás je totiž ten problém opačnej - pusou projde všechno. Tak aby to nespolkl. :frowning2: Pak se mi ještě líbí magnetky s Patem a Matem za 100, tak asi neodolám a koupím mu je taky. Jinak ta tříkolka mě taky láka, ale to teď stejně neužijeme, tak asi až na jaře. :wink:
Míšo, kousky nemá cenu lámat přes koleno. Jednou je začne jíst jako kdyby se nechumelilo. U nás to tak bylo taky. I když asi tomu tenkrát taky dost napomohl hladík. :sweat_smile: Což ostatně doporučuje i můj manžel - prej je máte nechat vyhladovět. :grinning:
3. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé holky pražajdy, nesháníte náhodou golfky? Mě by totiž zajímaly jedny, co u nás nemám šanci vyzkoušet. Tak kdybyste třeba šly do Špuntíka, tak tam je možná mají.... jsem jaksi zamilovaná do ABC Design Primo, ale nevím, jestli nejsou třeba moc rachytický a jak mají dělaná záda. Jestli jsou zkrátka pohodlné pro prcka po všech stránkách. Jsou sice docela těžký, ale já je prostě miluju a odpouštím jim to. :grinning:
3. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, vy máte na Buboušovi vira? :confused: Hlásí mi to nějakej náš antivirák a nepustí mě tam. :pensive:
3. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni jj, je tam vir bohužel, jenže teď na to nějak prdíme, máme oba blbou náladu, tak se nám do toho nechce, tak tam radši nechoď :slight_smile:

Tak u vás pejsek nemá úspěch jo? Tak já to ještě zvážím, ale zářijovky co ho mají si ho moc chválí. S tou tříkolkou máš pravdu že ji v zimě nevyužijeme, ale zase na jaře už jo a přece jí pak takovou velkou věc nedám jen tak. No musím to pořádně zvážit.

Já zvažuju naopak místo golfek jané nomad no. Golfky jsme zrasili na chalupě, tak bych chtěla aasi tohle, že se s nim bude dat jezdit i v zimě a je lehkej. Má ho kámoška, tak ho musím prozkoumat.

Jo brigoška je dobrá, prachy se fakt hodí, ale na druhou stranu je to občas docela na palici. Ale co, až zjistím že to nejde, tak toho vždycky můžu nechat že jo..
3. zář 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, já slyšela, že se s nomadem jezdí blbě ve sněhu, je to tuším 6ti kolečko
ale v Praze asi máte odhrnuto, nevím
já letošní zimu musela občas projíždět i závěje
3. zář 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, zdravím :slight_smile:
včera jsme byli na 10M kontrole, a máme 9,5 kg a 75 cm, tak koukám, že Kristýnky jsou tu nejmenší :wink: Týnka teď už přibírá hrozně malinko, ale prej to neva, že je to tím lezením a tak... no hlavně mi toho nesní moc najednou, jako ona by i snědla, ale pak se třeba poblije, prostě se jí tam zas tolik jídla nevejde, ale co, to se jí jednou bude hodit :wink: docela se vytáhla, tak už není takovej puclík, ale kejtičky furt máme pěkný :grinning:

hani, ráda tě vidím, už jsem si říkala, že jenom sklízíš úrodu na FB a na koně už nezavítáš :wink: :grinning: no a ty takhle makáš :wink: někdy bychom mohly zas něco podniknout, teď do tý operace mám frmol, ale pak třeba...

se mi nechce věřit, že ty naše dětičky už budou mít rok :sweat_smile: budu muset taky zapřemýšlet nad hračkama :wink:
4. zář 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji - ale koukam ze se narodila asi nejvetsi a nakonec je z ni drobecek to tomu rustu vazne moc nedava, ale zase na holcicku je to akorat lepsi nez aby byla obrikova
4. zář 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek