• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Agli - jj, vypije. Jen mě štve, že nechce pít z pítka. Bojím se kvůli zubům. Už máme doma 3 lahvičky a ani jednu nechce. Teď jí zkusím udělat větší dirku v dudlíku (má furt pro novorozence :sweat_smile: ), tak snad si brzo zvykne a bude chtít i to pítko.

Kousky jí s přehledem. Ovoce, pečivo jí už sama a minule zkoušela lžičkou ukořistit můj dort a docela se jí to dařilo, tak asi brzo začneme trénovat i tohle.

My asi budeme krkavčí rodiče, ale mám pro ní oblečení (které by stejně dostala), knížku a mluvící knížku od FP (tu máme přes body zbírané v Globusu za plenky Pampers). A to asi bude všechno. Budeme dělat velikou oslavu, tak bude mít dorta a spoustu dárečků dostane od gratulantů, tak aby toho neměla zase moc. Odrážedlo dostane k Vánocům, mám vyhlídnuté Puky.
4. zář 2009 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a v puse má furt něco, takže pořád hlídat hlídat a hlídat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2009 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
pítko se u nás taky neujalo a taky mi to vadí kvůli zubům

u nás teda asi moc dárků od gratulantů nedostane
dostane asi hromadný dárek - židličku, páč rodiče furt neměli čas prckovi něco takového pořídit a krmení se odehrává v lehátku nebo jen tak v sedu kdekoliv :grinning:
MM se líbí nejvíc od Chicca - má nastavitelnou opěrku noh do 3 délek, ale už jsme stejně na té nejdelší, tak je otázka, jestli nám to k něčemu je
navíc je nejdražší, já chtěla levnější, ale MM nechce
navíc, když řekl tchánovi cenu té židle, málem ho klepla mrtvice :grinning:
on si myslí, že židle stojí třeba 200 Kč apod.
takže se asi složí i s našima a bude dárek - židlička od obou prarodičů

od nás dostane asi tak jednu hračku a je to

teď ještě řeším, jaké oblečení koupit na zimu
kombinéza se mi moc nechce, páč jestli poroste tímto tempem, bude mu na konci zimi všechno krátké
tak asi bundu a nějaké zateplené kalhoty
navíc se nám asi i s fusakem do stávajícího kočárku nevejde a jaksi furt nemůžu sehnat větší - tak aby to stálo za to vůbec novej pořizovat, aby byl výrazně větší, pořád si nejsem jistá, jestli do toho vrazit zase nějakých 10litrů a dítě třeba začne chodut a nebude se chtít vozit, fakt nevím ....
4. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky to jsme na tom stejně, mně nechce pít z ničeho jiného než z dudlíku. Ale asi koupím plastový hrneček, normální, protože když vidí nás s hrnkem tak se natahuje, tak zkusím jestli by neprošlo to.. Jinak nevím, už jsem lahviček nakoupila mraky a pořád končím u aventu s dudlíkem.
Bóďo ahojky, no na FB jsem teď nejvíc, zířijovky jsme tam přestěhovali, a pak občas chodím do krčské diskuze. Určitě bychom se mohli sejíít. S tou operací moc držíme palečky, aby na narozky byla ok.

Ty jo, to je mazec co, že za chvíli to bude rok, kdy jsme spolu leželi na pokoji a psali si s Jančou z ČB co?
Je to jak včera...
4. zář 2009 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
mous, tak ono to bude taky tím, že je Týnka jen kojená, přeci jen po UM ty drobkové rostou tak nějak rychleji, do půl roku přibývala hezky, ale od toho zánětu ledvin už moc nepřibírá, ale říkala dr., že na to, že je chronicky nemocná vypadá moc pěkně, že spíš ty děti bývají vyloženě vyžlátka, tak to zatím nehrozí :wink:

jinak pítko ani u nás moc nejede, i když furt lepší než dudlík, ten ani náhodou, tak když chci, aby opravdu pila - tak lžičkou, je to pěknej opruz :angry: ale už občas zkoušíme z hrnečku, ale zatím se ještě zakuckává...

hani, teda letí to nehorázně, jestli dopadne dobře ta operace, tak začínáme znovu snž :wink:
4. zář 2009 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
baji - znama plne koji a prcek ji nabira pres kilo mesicne. Ale kazde ditko je jine a holcicky pry byvaji drobnejsi

u nas pitko melo uspech napoprve malej zkusil vypil co dostal a od te doby do nej jen kouse
4. zář 2009 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás oslava bude tak, že pozveme oboje rodiče - dokonce i tchánovci se uvolili, že přijedou - bodejť by ne, když k nám jinak nejezděj a malou neviděj. No a my dary moc kupovat nebudeme - musíme pořídit autosedačku a dárky dostane od babiček a od ségry. Bude dort a stejně z toho nebude nic moc mít, ale prostě ta první svíčka je první svíčka :slight_smile:
4. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
bré ránko a hezký víkend všem :slight_smile:

mous, ona se narodila velká taky proto, že jsem měla těhu cukrovku a máme to i rodově, táta měl při narození 5kg, já taky přes 4kg, brácha měl sice jen necelý 3 kila, ale narodil se už v 7.měsíci :grinning: přitom jsme spíš postavou menší a drobnější, nechápu to a děsím se, kolik bude mít druhý, kor když by se nám povedl chlapeček :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

agli teda, takový velký oslavy :wink: my zatím nic neplánujeme, asi to bude jen komorně ve třech, oboje rodiče máme daleko, tak asi dojedou pak nějak o víkendu nebo tak...
5. zář 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
baji - no to jo to bude velikan :slight_smile:

Jinak hlasim prorezavajici se stolicku pravou vrchnijen nejak nemam prehled kolikatka to je zub
5. zář 2009 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem zjistila, že se M prořezávají 3 horní zuby naráz
odpouštím mu, že je tak protivný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
u nás to teď bude celkem 6 zubů
5. zář 2009 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
teda vy máte zubů :wink: :grinning:
no ale řeknu vám, takovej kousanec do bradavky při kojení, tak to stačí i ty dva, aby to bylo žůžo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
5. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
baji - proto jsem rada ze nekojim, protoze malej kolikrat kousat i dost skodolibe cim vic videl ze to boli tim vice stiskl.

A kdyz uz jsme u zubu me dnes prcek malem zub vyrazil blbniul a dal mi do zubu hlavou takovou slupku ze jsem myslela ze mi vypadne
5. zář 2009 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Baji - to nebude žádná velká oslava - ale naši jsou z daleka a na první rok chtějí přijet a tchánovci k nám nejezděj vůbec, tak jim manžel řekl, že aspoň na ty narozeniny by mohli přijet. Takže to uděláme dohromady, ať to máme při jednom. Rozhodně jsem odmítla jet k jedněm a pak k druhejm, když má vnučka narozeniny. To snad musí pochopit, že mají přijet oni :wink:
Jinak jsme taky protivný - a mám takový pocit, jestli to také není stolička, ale zatím se mi nedaří se jí tam podívat.
5. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
agla - no o protivite bych mohla vypravet. moje mama tvrdi ze to okoukal od sousedovic holky a vzteka se po ni, tak nevim myslite ze to muze okoukat a delat to taky?
5. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
mous nevím, my moc nemáme od koho okoukat a už se taky občas začíná vztekat, když se jí něco nelíbí, prostě už si začínají chtít dělat věci po svým, spíš myslím že to NE-NE odkoukají od nás, když jim něco zakazujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. zář 2009 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
já prý měla v roce taky 6 zubů, říkala mama

jinak dneska je mega protivnej, spal jen hodinku do půl jedné, venku nezabral ani omylem a ječí a ječí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
čekám sociálku, páč to je řev, jakoby ho vraždili :grinning:
6. zář 2009 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
baji - nenene mi nevadi to jsem ho naucila, to beru. vadi mi ze opravdu dela to same co ta holka od sousedky a ted kdyz jsme je treba tri dny nevideli byl klid jak jsme s nima dela to zas
6. zář 2009 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
mous, tak to je fakt blbý :unamused:
6. zář 2009 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
další děsná noc za náma a uječený den před námi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
už nevím, čím ho zabavit, ať furt neječí
jediné, u čeho byl klidný, byl odpadkový koš
naštěstí jen ten na papíry :grinning: :grinning:

naše oblíbená poloha
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3247577&vReferer=
7. zář 2009 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
je fakt, že Mikeš se taky opičí po dětech, ale naštěstí se ještě nevztekaly, to on umí sám od sebe :grinning:

jinak dnes poprvé rozebral lahvičku, naštěstí už byl čaj vypitý (aspoň jsem teda nenašla žádný mokrý flek na kobeci :grinning: )
bude asi manuálně zručný :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3248138&vReferer=

tak doufám, že to nebude pravidlem
7. zář 2009 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ilci - my máme rostoucí židli Jitro a nemůžu si jí vynachválit. Cena je tedy šílená, ale když si vezmu, že je do 100kg a tudíž předpokládám dlouhou životnost, tak se to dá.

Zuby - asi nám rostou další. V sobotu měla skoro 39°C, ale jakmile jsem jí dala čípek, tak začala řádit, nechce moc jíst a hrozně slintá. Ale žádný zub nikde nijak moc nevidím.

Oslava - jestli vyjde počasí, tak u nás to fakt bude ve velkém. Jsme veliká rodina a to třebas tchyně nebude. Byli tu teď týden a pak přijedeme až my na Silvestra. Včetně nás bude 22 dospěláků a 11 dětí. To když bude hezky a všichni pozvaní přijdou :grinning:
7. zář 2009 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
busti, o té jsem taky uvažovala, ale radši bych, kdyby měla ta židle delší zádovou opěrku a Mikeš se mohl pohodlně opřít
ty plastové to mají, zas tahle déle vydrží
plastové mají nosnost 15kg, což tímhle tempem budeme mít za chvíli a ne ve 3 letech :grinning:
7. zář 2009 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem se před chvilkou dozvěděla, že v pondělí odpoledne jde Týnka na tu operaci, sice na to čekáme už od Velikonoc, ale sejně mě to rozhodilo :frowning2:
8. zář 2009 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
baji - drzim pesti at vse dobre dopadne...

Jinak u nas protivita maximalniho razu malej ma natekle cele dasne ud spicaku az za stolicky takze si uzivame, v noci sice spi ale pred den je to maly vzteklina no hruza at uz ty zuby mame za sebou
8. zář 2009 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Baji - tak to na vás budu moc myslet :wink: A neboj ona to zvládne, je to bojovnice :slight_smile:
9. zář 2009 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a jinak jak jsem psala, že měla v sobotu tu teplotu a že asi zuby, tak se včera osypala, dneska jsme byly u Dr a asi je to 6nemoc. Nějaký lehčí průběh.
9. zář 2009 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
holky díky :slight_smile: dneska jsme byli na odběrech na předoperační vyšetření, ale otřepala se z toho rychle - právě se poprvé několikrát sama posadila :dizzy_face: tak už konečně taky sedíme :wink:
tak ať vás bolístky nesužujou :wink:
9. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
baji, malá to zvládne
budem držet všechny palce :slight_smile:

Mikšovi se prořezává ten poslední ze tří zubů v sérii a řval v noci slušně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
doufám, že si teď dá chvíli oraz

jinak jsme byli na plavču a jsem celkem zklamaná, ta plavací teta mi vyloženě nesedla a i ostatní maminy říkaly, že doufají, že budeme mít někoho jiného, ale pochybuju :unamused:
9. zář 2009 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Busti, tak ať jste brzy fit. Pak budeš radit, jak to poznat. :wink:
Baji, držíme pěstičky, ať všechno krásně zvládnete a můžete začít pak i s bratříčkem (nebo sestřičkou?). :dizzy_face:
Il, ach ty zuby zuby. Nám pořád ještě leze jen ten druhej dole (jednička) a ty noce teda docela vopruz. I když stěžovat si moc nemůžu, ale bylo líp. Teď když se vzbudí, tak mu prostě trvá hodinu než zase zabere. :pensive: Přes den je to ale docela zlatíčko. Tak snad jsem to nezakřikla. Akorát kvičí v obýváku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2009 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
A holky, teď bych vám přála vidět náš byt. Mám asociaci na toho mejla s manželkou, co tentokrát opravdu nedělala vůůůbec nic - uprostřed kuchyně leží pánvička, ve dřezu teda jaksi hory nádobí, ale to je moje práce nepráce a v obýváku ouřaduje moje dítě s kolíčkama na prádlo. Už jsem rezignovala. Hlavně, že si hraje. :grinning: Až se vrátí manžel ze školení, tak asi padne na záda, ale to je jeho problém. Stejně to bude překračovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2009 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek