• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Hani a kam frčíte?
20. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, my zatím nenočníkujeme, malá mi na něj nechce, vždycky to čas od času zkusím, ale zatím to nejde, do dvou let to nehodlám nějak moc řešit, budem to zkoušet víc přes léto, až bude moct běhat s holou prdkou :wink:
mous, no my meleme o život, asi tím vyrovnává tu zaostalou motoriku :grinning: pomalu přechází z "čínštiny" na papouška, opakuje všecko co zaslechne, dokonce jsme se naučili počítat do deseti (si to pamatuje jako básničku :grinning: ) ale jak říkám, furt chodí legračně jak robůtek a jakákoliv nerovnost, tak se chytá za ruku a chce pomoct... no ale vylejzat na sedačku už se teda taky naučila, takže taky furt sundávám, a i pád jsme měli, než jsem se k ní dokulila, spadla na záda a docela se natlkoukla...
hani, tak si to na srazu užijte :wink: no a pak můžem něco podniknout ...
ilci, tak to je fajn, že se vám to vyhlo... jo a nakonec se u vás asi inspirujeme se jménem pro malýho, tak snad to nebude vadit :wink:
20. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, tak až "díky" povodním jsem si vás našla na FB, abych zkontrolovala Ilču a Míša ji sem už vzorně poslala. Tak to je dobře. :dizzy_face:
Ještě něco jsem chtěla, ale později - zapomněla jsem co. :grinning:
20. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jooo, už vím - Iluš, tak ať jsi brzy v pořádku, tyhle střevní potvory jsou pěknej hnus.... posledně mi stačila blbá rýmy. Připadala jsem si jak chlap. :grinning:
A btw - já mám právě narozeniny 8.11., tak jsem zvědavá, jak se nakonec nablížíme. :confused:
20. kvě 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji, až tak jo? já myslela, že jste měli vybrané nějaké jiné jméno :grinning:
ale my jsme spokojení, jinak bychom ho nedávali, že :wink:

fim, já měla slušnou střevní chřipku někdy před Velikonocema, týden jsem se bála vyjít z domu
ale zas jde hezky váha dolů :grinning:
20. kvě 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my nočník ani omylem. Sice hlásí, že kaká, ale "Půjdeš na nočník?" "NE" a zdrhne :sweat_smile: Nebudu to hrotit. Jinak mluví docela hezky, teď se naučila pití, nejde a hoří :grinning:
21. kvě 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, no jo, už to tak vypadá, měli jsme Matouše, než taťka zjistil, že by mu mohli říkat Mates a to se mu teda nelíbí :grinning: jinak k našemu příjmení (je krátký a neznělý) chceme delší křestní a něco znělého, nejvíc se nám právě líbily jména končící na -š. Matyášů a Tobiášů je hafo, takže Mikuláš nám vyšel jako ideální kombinace:wink: navíc chceme český kalendářový jméno, nejsme na ty cizokrajný... takže to asi bude Kiki a Miki :grinning:
ale definitivně se asi rozhodneme až v porodce :grinning: (ještě jme zvažovali Ondru, Štěpána, Šimona a Martina)
busti, kolik teď vážíte a měříte? naše Týnka teda moc neroste a nepřibírá, tak to vidím, že nakonec budeme asi nejmenší :stuck_out_tongue_closed_eyes: v 18M měla 81cm a necelých 11kg
22. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matouš se mi líbí :wink: i přezdívka Mates (já zase nesnáším variantu Miki :grinning: :grinning: )
akorát teda reakce rodiny na Mikše byli až na švagrovou negativní, i známí na mě koukali, že si dělám srandu, takže pokud se pro něj rozhodnete, radši se připrav :wink: :grinning:

jinak Mikeš kolem roku na nočník chodil ochotně, ale teď ho taky bojkotuje
22. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji - má 75 cm a má 10,5kg :wink:
23. kvě 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, ty vaše princezny jsou holt princezny. A jestli vy jste drobnjší taky, tak je nemůžete porovnávat s těma našema čahounama. :grinning: Tonda má teď něco kolem 14 kg a měří tak 89cm. :sweat_smile: Ale já taky měřím skoro 180 a manža ještě kapánek víc. :wink:
Normálka mě mrzí, že jestli druhé bude taky kluk, tak nebudu mít nikdy příležitost zjistit, o kolik bývají holčičky drobnější - jestli by případně ta naše byla malinká nebo taky čahounka.... :slight_smile:
24. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, Mikeš je na tom podobně jako Toník :wink:
24. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no roste docela normálně bych řekla, na holku (a je fakt, že čahouni teda nejsme, já 162, MM 172.. :grinning: ), ale teda ta váha, ta furt stojí, i když teda kejtičky má hezký :wink: ale hrozně bojujeme s jídlem, jako narvat do ní něco je fakt někdy očistec, pití to samý, a to na ty ATB a ledviny by měla pít fakt hodně, no jo.. no na trojnásobek porodní váhy (u nás 12 kg se dostanem možná ve dvou letech počítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) zas je fakt, že teď s tím pupkem jsem ráda za každý gram, co nemusím tahat :grinning:

jinak dneska jsem byla na první KO v porodce, zatím to na porod nevypadá, ikdyž už trošku otevřená jsem, ale to je prej u druhorodiček normální... váhový odhad malýho 3100g, za 4 týdny teda nabral kilo, takže to bude zas 4kiláč asi, tak doufám, že nebudu přenášet ať není k 5 kilům :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako nechápu, když jsme v rodině spíš menší a teda žádný slovanský boky, proč máme rodově tak velký děcka, se matka příroda trochu spletla ne :sweat_smile:

fim, budu držet palce, ať vám taky vyjde páreček:wink: ty máš pocit, že bude druhej taky kluk? nám teda u obou vyšlo pohlaví podle ovulky (Kristýnka 3 dny před, prcek v ovu; švagrová to s tou ovu taky zkusila načasovat a taky se jim povedl kluk - po dvou holkách:wink: tak těžko říct, ale třeba na tom něco je :wink:
24. kvě 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji, původní plán byl vychytat ovulku a právě si to "takhle" zařídit, ale nějak na to naše plánování nedošlo. Bylo to velký překvapení pro všechny. :grinning: A tak to na toho kluka tipuju. :cry: :wink:
24. kvě 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jo, tak to jo, tak to třeba právě vyjde :wink:
24. kvě 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji - koukam, ze jste na tom s krmenim stejne jako my :frowning2: je to kolikrat boj do VIkina neco dostat. kdyz uz se fakt sekne tak je schopnej vyrazit mi misticku s jidlem z ruky.
24. kvě 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji, asi fakt ne - ani se tak necítím, i když je mi blbě jinak, ale to je i tím, že si nemůžu už kdykoliv lehnout, a hlavně doktor na screeningu už něco zahlíd.... Ale pšššt. nikomu ani muk. Platí pochopitelně pro všechny. :wink:
Holky a myslíte, že to je třeba zubama, že vám takhle přestali jíst? :confused: Tonda tímle teda naštěstí netrpí a když občas, tak jen krátkodobě, takže mu to rozhodně nemůže uškodit. :grinning:
24. kvě 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad jídlo, u nás to zubama bývá, ale hlavně u jídla vyžaduje určité "rituály" a běda, jak je něco jinak
třeba teď změnili obal na Hollandii a nechce to jíst, tak ho musím oblbnout jinak
nebo když mu dám jinou přesnídávku než je zvyklý apod. :grinning:
25. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky musíme vymýšlet různý bejkárny, aby snědla aspoň něco :unamused: nejlíp baští u reklam :stuck_out_tongue_closed_eyes: jestli to souvisí se zubama těžko říct, Týnce rostou hrozně pomalu, donedávna měla jen jedničky, teď se jí pomalu (od zač. dubna) prořezávají dvojky a jedna stolička možná, ale to má bouli už taky přes měsíc, teď se jí tam začíná trochu něco bělet, takže asi konečně během dalšího měsíce vyleze... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jakou jste kupovali matraci dětem do větších postelí?
25. kvě 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, my tuhle http://www.matrace-matex.cz/cz/matrace/penove-matrace/205-detska-pena-kombi/
zatím jsme Týnce pořídili postýlku 140x70, vzhledem k tomu jak rychle roste :wink: pak ji podědí malej a týnka dostane větší, až ji bude malá...
25. kvě 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a postýlku tuto, ale tu nám teprve dovezou naši, kupovali jsme ji přímo v Polsku
http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=187547
25. kvě 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, ti prckové s námi cvičí, co ?A to jsou zatím sotva metroví. :grinning:
Il, my plánujeme koupit palandu a tam je k ní už nějaká jejich matrace. Tak ta musí zatím stačit a až se trochu zmátoříme a prckové už budou větší, tak jim koupíme nějakou už pořádnou kvalitní z těch vrstev.... :wink:
25. kvě 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, ty vrstvy jsou prý na nic, dokud děti rostou, leda by se vrstvy posunovali s růstem dítěte
tak jsem přelouskala nějaké diskuze a prý je nejlepší pružinová nebo taštičková, že to dobře větrá, děti po tom můžou skákat apod.
tak uvidíme :wink:

baji, postýlka je pěkná
26. kvě 2010 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Iluš, no já myslela právě spíš nějakou z těch pěn, ale vidím to tak nejdřív v deseti letech Toníka..... A do té doby snad něco vymyslíme. :grinning:

Baji, jj, postýlka je pěkná, cena už míň, ale zas je na dlouho. :wink:
26. kvě 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, tuhle nám poradila paní v matexu, že je zdravotní, ale jinak taky říkala, hlavně aby byla pevná, aby ji dítě neprošláplo, když v ní řádí - zkoušet prý opřením o dlaně:wink:
fim, no ono ty trochu větší postýlky jsou o dost dražší, tu menší máme od tý samý firmy za půlku, ale zas má aspoň šuplík a dá se rozložit na válendičku... taky jsem myslela, že seženem něco levnějšího, ale my chtěli navíc tuhle barvu, aby nám ladila v ložnici, tak nebylo moc na výběr :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak jet přímo do Polska se ani moc nevyplatí, ušetřili jsme nějakých 300-400, ale naši bydlí u hranic, tak proto..
27. kvě 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni u nas by problem s jidlem nemel souviset se zoubkama protoze mame plny mlecny tak uz snad nic dalsiho neporoste i kdyz protivnej je cim dal tim vic :D spis se chce krmit sam, tak dostane do ruky lzici sem tam si neco dopravi do pusiny i kdyz je toho vic na koberci a obcas necha i me mu par lzicek dat.... (obcas jsem rada, ze mam doma psa, nez stihnu vyluxovat pse po Vikinkovi drobecky z koberce zbasti a nic se nezaslape :grinning: )
28. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mousunek, tak to je dobrý s tím psem, u nás by člověk mohl vysávat každej den :wink:
29. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Css, já vysávám občas i 2x denně a to psa nemáme. :frowning2:
Míšo a přitom Viki baštl předtím dobře, ne? Tak že by to bylo tím krmením, že chce sám ?Přeci jen nám už do toho vzdoru a vymýšlení si rostou..... :unamused: Taky už to na mě zkoušel, když dva dny za sebou jedl oběd sám a třetí den jsem mu to samé cpala já, aby to bylo rychleji. Místo toho to trvalo o to dýl, páč ode mě prostě jíst nechtěl a nakonec vyhrál a bagroval sám.... Tak už nám to začíná. Jen se hrozím, páč mě všichni strašej, že tohle ještě pořád není ten pravej vzdor. :pensive:
29. kvě 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji - i se psem vysavam take obcas i 2x, 3x za den protoze to co Vikousek dovede to se jen tak nevidi... :grinning:

Moni - taqky si myslim, ze ten pravej vzdor nas jeste ceka tohle jsou takove pozvolne pripravy to prave vzruso si myslim az to zacnou okoukavat u deti ve skolce a budou z toho mit vetsi rozum
29. kvě 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Kristýnka naštěstí zatím moc nevzdoruje... jako tak od roka si už zkouší prosazovat svou, ale v normě, a spíš u taťky teda a zatím většinou funguje odvedení pozornosti.. no ale děsím se, co bude, až se narodí malej, to se to někdy rozjede...
jinak včera jsem byla zas v porodce na kontrole a nález stejný jako minule, takže zatím se nic neděje.... a já bych už tak rodila, břicho mám obrovský a už mi fakt překáží...
1. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek