• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Tak mi nočník asi tak:
- v zimě, když jsem se jí zeptala, tak si sedla a i se vyčůrala, na kakání rozhodně jít na nočník nechtěla. To trvalo ale jen asi 14 dní a od té doby nočník ani ťuk. Hlásí, že kaká (říká tak i čůrání) ale na nočník nechce, hned začne utíkat. Myslela jsem, že v létě bude při teplech lítat doma bez plen, ale zatím moc teplo nebylo, když je teplo, tak nejsme doma a hlavně je to jak u Fim, jen různě nacházím loužičky a nic. Po přečtení pár článků v časopisech, kde maminky psaly, jak zkoušely děti v 1,5 roce dávat na nočník a nic a pak jim ve 2 - 2,5 letech začalo chodit na nočník samo a do týdne bylo bez plen, jsem usoudila, že nemá cenu sebe ani jí trápit.
Ikdyž teď jsem zaznamenala první vlaštovku - v pondělí si sama řekla kakat a hle byl tam bobek. A dneska znovu a bylo tam načůráno, tak že by? :sweat_smile:
16. čer 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bustik no vidíš, za chvilku bude lítat bez plen
problém je, že Mikeš nehlásí nic, on zná jen slovo HAM
16. čer 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se taky nehlásí nic ani kakani ani curani, ale je naucenej je pravidelne po probuzeni, pred spanim, pred jidlem a pred a po prochazce chodi na nocnik a pokazde se vycura :slight_smile: kdyz ne doma tak venku na stojaka urcite :slight_smile:
17. čer 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak se hlásím po kontrole. nakonec si nás tam nenechali, začínám se trochu otvírat, tak to přes víkend nechají a v pondělí znova na kontrolu a pak se uvidí... váhový odhad 3990 a dr. mě "utěšil", že když jsem první porodila 4kg a ještě kleštěma, že teď v klidu zmáknu 4,2kg, tak zatím se prý nemám vůbec čeho bát :stuck_out_tongue_closed_eyes: no tak jsem ráda, jak to dopadlo, včera jsem z toho byla nervozní jak pes a nějak na mě padla depka, poprvé a doufám, že naposled, že to o víkendu příjde samo a nebude na depky čas :wink: jsem i Petrovi včera říkala, že dneska teda nerodím, že na to nemám náladu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. čer 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeejda a ja myslela ze uz .... tak to bude kus chlapa :slight_smile: tak drzime pesti at se o vikendu uz rozhodne vykouknout na svet :slight_smile:
18. čer 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Psala Bóďa, že si ji tam nechali, je na sále, prdli jí vodu a čekají co dál. :wink:
21. čer 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za informace, tak budem mooooc drzet palecky at je vsechno v pohode
21. čer 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
POZOR, POZOR

Ahoj, hlásíme, že rozložení sil ve Vonkovic klanu bylo vyrovnáno. Dneska 21.6.2010 v 15:30 přišel taťkovi na pomoc Mikulášek (4080 g a 50 cm). Tentokrát to šlo jak po másle, všichni jsme v pořádku. :slight_smile:

Huráááááááááá!!!! Mám z nich radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. čer 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůůůů tak to je krááásný, i slzyčka mi ukápla :slight_smile:
21. čer 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
GRATULUJUUUUUUUU. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. čer 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veliká gratulace! :slight_smile:
22. čer 2010 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau kočky, poslušně hlásím, že jdu zítra na návštěvu za Bóďou a Mikuláškem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak je moc pozdravuj :slight_smile:
22. čer 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ja komentovalal navstevu na FB :wink:
22. čer 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani, závidíííím. :dizzy_face: Tak si prďolku pochovej i za mě. :dizzy_face:
22. čer 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk, dneska jsem byla za Bóďou a Mikuláškem. Je moc roztomilej a přišel mi hrozně malinkej. Mají se dobře a zítra nebo v pátek je snad pustí domů. Porod byl prý v pohodě, celkem trval asi 4 hodiny, z toho si prý tři hodiny v klidu klábosili na sále :grinning: a pak byl malej na 4 kontrakce venku. Tak tomu říkám super porod :slight_smile: Podrobnosti vám pak Baji poví určitě sama. Mám fotku v mobilu, ale nedaří se mi ji vypreparovat, tak hned jak to rozchodím, hodím ji sem.
23. čer 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každopádně vám všem moc děkuje že jste na ni myslely a za pozdravy a taky zdraví.
23. čer 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak konečně...
23. čer 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miláček nádhernej.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé to je krásnéééj broučínek :slight_smile:
Tak to měla baji hezkej porof 4kontrakce a je na svete takovej velikan :slight_smile: to byla vazne rychlovka
23. čer 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jen hlásím, že už jsme doma, pustili nás dnes odpoledne :slight_smile: podrobnosti a fotky dodám postupně :wink:
24. čer 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a moc děkuju, že jste na mě myslely, porod byl fakt krásný :dizzy_face:
24. čer 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahój, vítejte doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. čer 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji, ještě jednou moc moc blahopřeju a přeju vám, ať jste zdravoučký a všechno krásně zvládáte. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Čumim jak vejr, že jste doma tak brzy. A je to moc fajn. :wink:
25. čer 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, je nádherný. A pohodový porod si vyloženě po tom minulém zasloužila :slight_smile:
25. čer 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak hlásím, že jsem dnes opět zkusila Kiki nechat doma bez plenky a zatím úspěch. Jedno čůrání chudinka nestihla hned od začátku, ale jak zjistila, že čůrá, tak letěla na nočník a zbytek už dokonala tam. A pak kakala a to rovnou do nočníku. Taky za to hned dostala medvídky :sweat_smile:
25. čer 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuji moc za gratulace :slight_smile:
tady je pár slíbených fotek:
25. čer 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji mas moc krasneho chlapeca :slight_smile: povedl se :wink:
25. čer 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc :slight_smile:
no a ještě teda ten porod :wink:
nezačalo to teda samo - protože se přes víkend nic nedělo, jen občas tvrdlo břicho, ale to už dlouho a k ničemu to nevedlo, tak jsme v pondělí dorazili na kontrolu opět s taškou, já tentokrát už v klídku, že mě nejspíš zas pošlou domů. No ale dr., že nález pokročil a že si mě tam už nechají, dají mi zátěžák a budou čekat, jestli se to nerozjede samo a když ne, v úterý začnou vyvolávat. Jenže pak zavolala ještě dr. co vede rizikovou poradnu a ten zavelel rovnou na sál a píchnout vodu. Já se rozklepala jak ratlík, no vůbec jsem nepočítala, že bych jako měla jít hned rodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ten byl taky hotový, nějak to taky nemohl pochopit, s Kristýnkou mi to vyvolávali od pátku do neděle, tak jsme ani jeden nečekali tak rychlý průběh :grinning: Takže Petr mě doprovodili na sál (bylo po jedenácté), Petr jel rychle domů uspat Kristýnku, šoupnul sousedce chůvičku, aby pro ní došla, až se probudí a jel zpátky za mnou. Mě mezitím PA píchla vodu (v 11:30), natočila monitor, dala klystýr a pak jsem šla na půl hodky do sprchy. Nejdřív se nic moc nedělo, spíš mi jen tak tvrdlo břicho, cca po 10 min. Akorát jsem vylezla ze sprchy, když dorazil Petr, to bylo 12:45. Dostala jsem Dolsin a šli jsme zpátky na sál a na monitor. Tam jsme jen tak kecali, kontrakce jsem už trošku cítila, ale ani jsem jim moc nevěnovala pozornost, když se PA ptala, jak často je mám, ani jsem nevěděla:wink:. Tak jsme to pak měřili a byly cca po 5-7 min. Ale fakt v poho, vtipkovali jsme, krásně jsme se z toho prvního šoku uklidnili. Ve 14:30 přišla dr., že teda vůbec nevypadáme na to, že rodíme a že mi píchnou oxytocin, ať se to trochu urychlí, byla jsem jen na 4. Při kapačce začly kontrakce zesilovat a já už musela pěkně funět, abych je prodýchala, snažila jsem se furt se nějak pohybovat, aby šel malý dolů, nějak po třetí hodině už byly docela maso (ale menší než u Kristýnky) a já je jen tak tak rozdýchávala, už mě to hrozně nutilo tlačit, tak už jsem šla na lehátko, ale byla jsem jen na 7. Hlavička už ale byla hodně nízko, tak PA říkala, že pomalu půjdeme na to a že už můžu trochu tomu nutkání na tlačení ulevovat. Nachystala si věci, a šlo se tlačit. Při první kontrakci mi pomohla se dootevřít, na druhou mě šmikla, na třetí vylezla hlava a na čtvrtou ramínka – to jsem si i zařvala, protože to fakt bolelo, holt máme pořádnýho chlapáka (bohužel si malej zlomil pravej klíček, ale už se mu to krásně hojí). No a v 15:30, přesně za 4 hodky od píchnutí vody a za hodku od kapačky, byl Mikeš na světě. No oba jsme s Petrem valili oči, že už je hotovo:grinning:. Chtěla jsem ho hned na břicho, ale byl hodně fialovej, tak mi ho jen ukázali, odnesli odsát nosík, ale hned mi ho vrátili na břicho. Bylo to tak nádherný, byla jsem moc šťastná, Kristýnku jsem u sebe ze začátku neměla, museli ji hned vyšetřit kvůli těm kleštím a pak jsem dostala narkozu, takže jsem ji viděla, až nějak po šesti nebo osmi hodinách po porodu. Pak ho odnesli ošetřit, mě mezitím PA zašila, jen ten nástřih, jinak jsem neměla vůbec žádný poranění (u Kristýnky jsem byla potrhaná pomalu od břicha až na záda…). No a pak už jsem Mikeše dostala zpátky, a mohli jsme si ho do sytosti poňuchat. Po porodu jsem si druhý den už sedla, od třetího dne byla docela fit, malej taky v pohodě, tak jsme po 72 hod. valili domů
:dizzy_face:
26. čer 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baji - byl to fofr :slight_smile: hlavne ze jste oba v poradku a ze se malej tak dobre a rychle hoji, je to stejne vyhoda u tech deticek ze to hojeni a regenerace kosti i ostatni tkane je tak rychla :wink:

U nas po roce bojujeme s rymou ktera prapodivne zacala vcera horeckou z horecky se malymu zhorsil ekzem a dnes mu od rymy zcervenaly ocicka, tak si zase "uzivame" vsechno dohromady, pak by mohl byt zase rok klidek (n astesti uz mame i my odsavacku na vysavac, takze sousedi nesousedi odsavame ve dne v noci)
26. čer 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek