• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
@bustik to mě připomnělo, před pár lety jsem někde četla článek, jak si lidi představovali jako děti Ježíška
a měla jsem záchvat smíchu, když jsem četla, že si ho někteří představovali jako ježka
a MM mě dorazil, když mi řekl, že on taky :grinning: :grinning: :grinning:

Mikeš se naučil, že dělá vosa bzzz a teď to dělá i moucha, mravenec, .... takže mám venku bzučící dítko

@mousunek jak to dopadlo s bulkou? byla jsi u dr.?

@fim tak to tvoje zapomínání, že jsi těhu, mě pobavilo :grinning: promiň :wink:
14. zář 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - dik za optani, je to v pohode mel tam jen nejakou pry tukovou "kulicku" ale uz ji zas nema, takze v pohode.

my zas venku napodobujem auta :grinning: by bylo zajimave vencit deti spolecne jeden by bzucel a drudej delal brm brm nebo by mnoukal :grinning: Chocholousek hadr :grinning:
14. zář 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jdem 7.10 poprve k zubari jsem na toho malyho hrdinu zvedava jestli vubec otevre pusu aspon trochu :D at si zvyka darebacek
20. zář 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mousunek Míšo jak to máš s tím rodičákem? Jak je možný že ti ho snížili na 3800?
20. zář 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí

@vrana a nemá Míša RD na 4roky? to je pak nějak od 22měsíců 3800, mám dojem
20. zář 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak jsem se na FB dočetla, že má na 3roky
tak to jsem teda zvědavá na výsledek
20. zář 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to divný, jsem zvědavá co jí řeknou.
20. zář 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
na zacatku materske se me nikdo na delku neptal tak mi bylo receno ze to mam automaticky na 3 jenze to predelali a protahli na 4 coz jsem nevedela tim padem mam smulu :frowning2: takze shanim brigadu vsechno na co mam narok od socialky.
21. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mousunek Míšo, já měla za to, že varianty u rodičáku se volí do 22týdne života dítěte( to je ten půlrok, kdy se žádá o RD) 2letá varianta a do 21 měsíců 3 letá varianta a 4 letá je právě automaticky, pokud si nepožádáš
mě se teda dívali jakou si dávám variantu

21. zář 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci jj já mám taky dojem že to tak bylo a teď zpětně doufám, že jsem jim to rovnou vyplnila, i když mi říkali že je na to čas :sweat_smile: ale předpokládám, že by mi to napsali že bude změna ne?
22. zář 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já uvažovala právě o 2leté, ale nakonec jsem vzala 3 roky a vím, že se na to na sociálce paní dívala, aby věděla, jestli nemám 2letou, to by bylo taky tak tak
tak snad je všechno v pořádku a nedočkáme se nějakého překvapení
23. zář 2010 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj asi jo, jsem tu hledala papír co mi přišel tenkrát jako potvrzení a někam jsem ho založila.
23. zář 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mousunek Míšo, tak to je na houby. Držím pěsti, ať něco najdeš. Kor ve tvé situaci..... Co chlap, ten už je venku ?A platí ti aspoň něco na malýho?
Jinak jsi druhá v mém okolí, komu se tohle stalo. Už v tom prvním případě mi pěkně zatrnulo, jestli jsem skutečně odevzdávala i papír s vyplněnou volbou délky rodičovské. To si pak člověk není jistej ničím. A navíc já jsem na tyhle úřední lejstra strašnej bordelář, ale myslím, že mi taky nějaké potvrzení přišlo. A díky miminku je to momnetálně stejně jedno. Ale u druhýho si to musím pořádně ohlídat, aby se mi to taky nestalo. I když, zase jsme u toho - jaktože někdo to odevzdává všechno najednou a někdo ne a pak má akorát takové problémy? A nemyslím tím, že si za to můžeš sama, ale to, že to mají chtít ty úřednice po všech stejně a byl by klid. Tyhle nečekané životní situace, které už pak nejdou změnit, jsou přeci dost zásadní pro přežití rodin. :frowning2:
23. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana vidíš, potvrzení, asi taky pohledám :wink:
23. zář 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim - Moni venku je pres rok dokonce chvilku komunikoval a sliboval, ale opet kontakt prerusil a opet mu hrozi vezeni tentokrat o dot delsi nez 9mesicu. Cekam jak se k me zalobe vyjadri soud :slight_smile:

Co se penizku tyka tak mam alespon narok na prispevek na bydleni tak jsem zvedava kolik mi daji.

K rodičovksým příspěvkům doporučuji přečíst: http://www.penize.cz/rodivovsky-prispevek/90701-rodicovska-zmena-planu-skrty-maji-prijit-uz-v-lednu

A k penízkům: sháním brigádu zatím jsem se pridala na stranky kde se "vydelava" pres mail potvrzovanim reklamy.sice to nejsou zadne zavratne castky, ale v me situaci kazda koruna dobra v podstate za nic
23. zář 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mousunek Míšo, super, každá kačka se hodí
MM zase jako zaměstnanci st.správy klesne plat o 10% a ještě mu přibude práce, protože se ruší místa bez náhrady
23. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - jj snizuji vsude smejdi, meli by zacit u svych platu a ne u maminek a deti. Mama dela ve zdravotnictvi a sestram ma jit dolu 10tis a doktorum 15tis. Mi fakt pripada ze se na slusnych lidech setri jen aby stat uzivil cikany ktery tu jsou a delaji bordel :frowning2: kdyz jsem si sla zadat o prispevek na bydleni tak jsem si div ne sundala retizek z krku aby nemohla nic rict a predemnou sla cikanska rodina vsichni vc. decek obleceny ve znackovym decka jeste v krabicich nerozbaleny hracky a vflitli dovnitr. odchazeli vesely, tak jim urco zas neco priklepla
24. zář 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dostali jsme liístky do cirkusu, tak jsme Vikouškovi udělaly pěkné nedělní dopoledne. Zvířátka měla veliký úspěch :slight_smile:
26. zář 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mousunek super fotky :wink: hlavně ta s velbloudem, to by se Mikeš určitě bál
26. zář 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilonkoi, Vikinek se bat ani nestihl proste se ani nenadal a sedel nahore :D Jsem se bala spis jak pac velbloud je fakt jednou tak velkej jako zebra
26. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás už oslavy taky proběhly. Měla být jedna v sobotu a jedna včera, to už měly přijít jen 3 další děti. V sobotu v Praze od oběda pršelo, takže přišla jedna várka, v neděli druhá a včera jedna kamarádka nemohla a druhá zapomněla, tak přišlo jen jedno dítko, tak jsem na dort ani nedávala svíčky Ale jinak super, Kiki z dárků nadšená. Nejvíc se jí líbí křeslo Ikea, úspěch má také uklízecí set na vozíku a dřevěné krájející ovoce (části ovoce pospojované sucháčem a je k tomu dřevěný nožík a tím to ovoce řežeš).
28. zář 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bustik tak to opožděně všechno nejlepší Kristýnce k narozeninám
hlavně, že se dárky líbily :wink:
28. zář 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bustik - take přejeme opožděně Kristýnce všechno nejlepší hlavně zdravíčko a velká pusa od Vikouška :slight_smile:
28. zář 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj kočky, tak už ten blázinec s narozeninama začal a já to prokaučovala. :sweat_smile:

@bustik Přejeme Kristýnce všechno nej nej nej!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Teda to jsou už věci, co pro ty děcka nevymyslej. To ovoce musí být super! :dizzy_face:
My nakonec dostali od kamarádů malířský stojan s rolí papíru (já si ho přála pro Toníka do pokojíku) a my koupíme šroubovatelnej vrtulník (alias kukule - Toník je miluje), pak ještě sadu nářadí a nějakou odolnou kasičku. A od babiček upřednostním třeba nějaké didaktické hračky - líbí se mi jedna dřevěná v Globusu s "kartičkama" - na první je obrázek třeba lesních zvířat a na dalších v řadě jsou jednotlivá zvířátka - on je musí poznat, že patří k tomu obrázku a dát je do správného řádku..... Jinak to přehánět nebudeme, za chvíli jsou vánoce a navíc nějakou maličkost přinese asi i miminko. :wink:

Na cirkus jsem slyšela samou chválu. :slight_smile: Takže kdo máte příležitost a chuť, tak vyražte!
29. zář 2010 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem našla nějakou pradávnou diskuzi o jménech, až z roku 2005, kdy začalo beremese, tak jsem se docela pobavila :grinning: Našla jsem tam Ilci příspěvek, jak tvrdí, že budou mít jednou určitě Matýska, ale reagovala na nějaký jiný příspěvek a tam psala, že se jí jméno Mikuláš líbí. Pak jsem našla jiný a jiný příspěvky od holek co zná, jak třebas jisto jistě budou mít Jiřík a hle kde je nyní jméno Jiřík? :grinning:
30. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bustik Hele, nebyla jsem to já? :grinning: Jura se mi dost líbí, ale neprošel přes manžela. :p Tak budeme slavit o den dřív. :grinning: :zipper_mouth:
30. zář 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bustik :grinning: :grinning: jj, my chtěli Matýska a pak jich najednou bylo milion, tak jsme vymýšleli dál a došli k Mikešovi
30. zář 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim - byla to yenn a teď má Adámka a tuším Filípka :slight_smile:
30. zář 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim :zipper_mouth: to je ale moc hezké jméno :wink:
30. zář 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak je? Tady už se brzy bude narozeninovat ve velkém což?

Fim, jak se cítíš? Už se ti to taky pěkně krátí.

U nás vše při starém. Nočník stále nic. Pusu teda nezavře od rána do večera, to je hustý. Poznává barvy, tak aspoň něčím se může chlubit když už ne nočníkem.

Trénujeme chození bez kočáru a docela se daří, dneska jsem ji chuděru protáhla skoro dvě hoďky, byla pak tak unavená, že už dvě hodiny spí. :sweat_smile:
4. říj 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek