• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
autor
Holky, jak to tak vypadá, tak ta říjnová dítka jsou asi všeobecně pěkní zdrhači - Tonda je šílenej. Vůbec teď kvůli tomu nechodíme ven. :frowning2:

Přejeme Mikuláškům vše nej k jejich dnešnímu svátku. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. pro 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim za našeho Mikuláše děkuju :grinning:

@mousunek tak to máš s plínkama super, Mikeš se dneska tak dokadil, že měl špinavé nohy až po kotníky a potvora lhal, že není pokaděnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. pro 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - jo to zname curani zvladame obstojne vydrzi v noci od cca 21 do 6rano kdy ho vysazuju spiciho na nocnik, ale s kadenim mame problem porad takse si obcas udela hromadku do slipu :frowning2: :frowning2:

Ale je to zajimave protoze v lete se mu stacilo rict at jde na nocnik a proste se sebral a sel, nebo se mu nemuselo ani rikat a sel sam curat i kadit a ted se proste pokadi :frowning2:
7. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mousunek mě právě po tom roce věku vůbec nechtěl sedět na nočníku, měl děsné hysteráky, pak jsem koupila redukci a teď si chodí na WC číst, splachovat a vymotávat toaleťák
jak se z oné místnosti ozývá smích, je mi jasné, že budu zase namotávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

8. pro 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - redukce na WC mam dve a ani jedna nesedi, takze kdyz Vikouska davam curat na zachod tak ho proste vysadim na normalni. Toaletak mame taky vymotany. Jednou mi v nestrezenem okamziku vzal celou rolicku hodil ji do zachoda a splachnul :grinning: :grinning: :grinning: Je videt ze ditka maji vsechna stejne konicky :D
8. pro 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím záchodem mám stejnou zkušenost jako Vrana. Prostě najednou ze dne na den. Ale dokonce i v noci, čemuž jsem nechtěla věřit, tak jsem jí je ještě 14dní dávala, ale byla suchá, tak jsem to vzdala a občas když se stane nehoda, tak prostě převlíknu postel. Někdy je i měsíc bez nehody, někdy se zadaří i několikrát týdně :sweat_smile:

Dudlíka taky přestala nosit sama od sebe asi před měsícem.

Mluvit začala po 2.roce a teď žvaní a žvaní a žvaní. Slova má samozřejmě trochu zkomolená, ale říká už naprosto všechno. Minule mi oznámila, že zvířátka nemůžou dostávat dárky od Ježíška, protože nemají ruce (tudíž čím je rozbalit). :grinning: A teď mi vrazila foťák "Chci vyfotit"

Hrozně ráda tancuje, cvičí a kreslí. To je její.

Velkou postel jsme koupili teď, musíme ještě dokoupit matraci a udělat zábranu, je to vyvýšená postel, tak musí být kolem síť, aby nespadla. Doufám, že nebude problém. I teď má postýlku s výlezem a nezdrhá, tak snaaaad.
19. pro 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na Vánoce už téměř vše nachystané, zbývá mi dobalit pár drobností, poklidit a nakoupit jídlo a pití. Kristýnka dostane: koloběžku, toaletku, pokladnu, maňáska krtka, Ponnyho s dudlíkem a lahvičkou, autobus Playmobile, dráhu Furry Frenzie a nějaké další drobnosti (píšu to od všech i babiček, tetiček atd.). A já tuším Dolce gusto, tak jsem zvědavá jestli jsem se trefila :sweat_smile:
19. pro 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dočtu jindy, nějak nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Všem přejeme krásné Vánoce!
24. pro 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji všem krásné Vánoční svátky plné pohodi a spokojenosti. Dětičkám hodně krásných dárečků pod stromečkem
24. pro 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj v novém roce
tady to zase žije :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky, už vybíráte školku pro děti?
já jsem zvědavá, jestli toho našeho mamánka někde vemou ......
12. led 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooj,
no já už mám vybráno, dvě za barákem :grinning: jsem zvědavá, jestli ji vezmou. :zipper_mouth:

Nějaké nové těhule tady? Nebo snažilky?? Bóďo???

A my jsme oficiálně bez dudlíku, třetí den. Hurááááá :dizzy_face:

12. led 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holciny,
u nas skolku zatim neresime, kdyz uz mi dali materskou na 4roky tak pujde Vikus do skolky az pristi rok po zápisu.

Hani gratulace k nedudlani :slight_smile:
13. led 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana gratulace :wink: my jsme zrušili dudlík Mikešovi k svátku a od té doby spí s náma v posteli, jen párkrát se nám podařilo, že spal u sebe
teď je nemocnej, ale pak se do toho pořádně obuju, mám záda v háji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale většinou usneme dřív než on, tak nevím, jak to dopadne :sweat_smile:
13. led 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
tak se školkou je u nás problém, je přeplněná, takže maminy, které jsou s druhým dítětem doma mají smůlu... :rolling_eyes: takže to vypadá, že do školky půjdou oba najednou, nejdřív za dva roky... no ještě že je Mikuláš červnovej, protože kdyby byl říjňák jako Kristýnka, vezmou ho až ve čtyřech... :rolling_eyes:
takže jediné řešení soukromá školka, ráda bych ji dala aspoň na 1-2 půldny, aby byla mezi dětma, no ale jsou to pálky tak uvidím... a taky kdovíjak s tím jejím maroděním, "pro změnu" jsme na ATB kvůli angíně... no ale letošní zimu to bylo lepší, zatím marodila "jen" čtyřikrát... chjo, má bobek úplně zničenou imunitu z těch ATB, co bere na ty ledviny... :cry:
jinak je to šikula, žvaní o život, opakuje všechno, už o sobě mluví v první osobě, všechno si pamatuje, dvakrát třikrát ji zazpívám písničku a už ji umí... to bych potřebovala, zrovna mám zkouškové ve škole :grinning:
nočníkovat už jsme začali taky, taky jsem to nechala, až to šlo samo, ale jen čůrání, kadit nechtěla (poradíte nějaké tipy?), ale teď jak byla nemocná, tak má zpátky pleny, měla průjem a zvykla si potvůrka :wink:
k odebrání dudlíků gratuluju :slight_smile: moji nedudlají ani jeden, tak o starost méně :wink:
no a se snažilkováním mám Hani zatím útrum, Miki je sice zlatý mimino, ale i tak se Petr zasekl a to třetí zatím nechce :grinning: já věděla, že to druhý měla být ještě holka,aby nevycouval :grinning: :grinning:
14. led 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
tak se školkou je u nás problém, je přeplněná, takže maminy, které jsou s druhým dítětem doma mají smůlu... :rolling_eyes: takže to vypadá, že do školky půjdou oba najednou, nejdřív za dva roky... no ještě že je Mikuláš červnovej, protože kdyby byl říjňák jako Kristýnka, vezmou ho až ve čtyřech... :rolling_eyes:
takže jediné řešení soukromá školka, ráda bych ji dala aspoň na 1-2 půldny, aby byla mezi dětma, no ale jsou to pálky tak uvidím... a taky kdovíjak s tím jejím maroděním, "pro změnu" jsme na ATB kvůli angíně... no ale letošní zimu to bylo lepší, zatím marodila "jen" čtyřikrát... chjo, má bobek úplně zničenou imunitu z těch ATB, co bere na ty ledviny... :cry:
jinak je to šikula, žvaní o život, opakuje všechno, už o sobě mluví v první osobě, všechno si pamatuje, dvakrát třikrát ji zazpívám písničku a už ji umí... to bych potřebovala, zrovna mám zkouškové ve škole :grinning:
nočníkovat už jsme začali taky, taky jsem to nechala, až to šlo samo, ale jen čůrání, kadit nechtěla (poradíte nějaké tipy?), ale teď jak byla nemocná, tak má zpátky pleny, měla průjem a zvykla si potvůrka :wink:
k odebrání dudlíků gratuluju :slight_smile: moji nedudlají ani jeden, tak o starost méně :wink:
no a se snažilkováním mám Hani zatím útrum, Miki je sice zlatý mimino, ale i tak se Petr zasekl a to třetí zatím nechce :grinning: já věděla, že to druhý měla být ještě holka,aby nevycouval :grinning: :grinning:
14. led 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajeje, soká se mi komp, tak to tam máte dvakrát :wink:
jo a ještě se musím pochlubit, že i ten náš flegmouš se začal konečně včera převracet na břicho a zatím to vypadá, že bude stejnej nejedlík, jako Kristýnka, příkrmy mu teda zatím moc nejedou... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baji - u nas jsme to s kadenim vyresili snadno zacala jsem ho davat na zachod kadi se mu tam lepe, tak v podstate nocnik ani nevyuzijeme protoze kdyz chce curat nebo kadit leti na zacho
14. led 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak záchod u nás bohužel nezabral, zatím tam nechce ani čůrat :unamused: já ji třeba odchytím, že začne tlačit, tak letíme na nočník, ale tam už jenom sedí, to zas jo, ale nekadí... ale tak to bylo i s čůráním, ona se nepočůrávala, když byla bez pleny, tak to prostě zadržovala, co to šlo, klidně i několik hodin nečůrala, ale na nočníku se nevyčůrala, pak najednou z ničeho nic začala, tak snad to tak půjde i s tím kajděním..
viki je šikula, že už chodí na záchod :slight_smile:
14. led 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo na zachod on je sikovnej, ale zas je zabrzdenej v mluveni. Rozumi uplne vsechno kdyz prohlizime knizku a rikam mu to je na obrazku tak uplne vsechno ukaze, ale mluvit je linej. Sice se domluvime, ale porad to jeste neni ono
15. led 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Mikeš se zasekl i na WC, když ho tam lákám, má hysteráky :unamused:
a když tlačí a já ho tam chci dát, tak se mu kadění zasekne, tak ho zas nechci trápit
mluvení žádná sláva, ale taky pozná, co je na obrázku, číslice, písmena
si děláme srandu, že nemluví, ale číst umí :grinning:

@baji tak třetí dítko zatím ne? uvidíte časem, třeba si dá Petr říct :wink:
my asi kvůli mým zdravotním potížím zůstaneme u jednoho, nějak se mi to zas tím porodem a kojením zhoršilo :frowning2:
18. led 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk, jste to tu teda rozjely :grinning:

Bóďo třetí zatím nebude jo? Teda tos mě překvapila :grinning:

U nás nočník super, jen nevím co s plínama na spaní, ty má věčně promočený, tak to asi ještě chvíli potrvá, ale co, jsem ráda aspoň za ten den. No a ještě větší radost mám z toho dudlíku, že jsme se ho zbavili.

Zítra jdu s Kájou na první hodinu tanečků, tak jsem zvědavá jak ji to bude brát, doufám že jo, doma se kroutí pořád, zrovna teď taky :grinning:

No jinak já jsem po té laparoskopii, dělali mi ji na začátku prosince. Ve čtvrtek jdu na kontrolu k mojí doktorce. Tak mi moc držte palce, protože mi přijde že mě nějak tahá jakoby levý vaječník, chjo, tak mám zase strach aby to nic nebylo. Už mě to fakt nebaví a chtěla bych být těhule. :cry:

Ilčo a co máš za zdravotní potíže? Doufám že nic vážného :frowning2:
18. led 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - zkus ho na zachod nelakat, proste jdi Ty a zeptej se jestli nechce jit taky, u nas to tak fungovalo. ted jak hlasi ze chce tak leti rovnou na zachod.
Nocnik pouzivame jen v noci, ale i tak ma na noc radeji pleny.
@vrana - Hani, tak at se u Dr dozvis jen same dobre zpravy
19. led 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Hani, ať ti to zítra dobře dopadne a jsi brzo těhu :wink:
potíže mám různé už asi 18let, ale zhoršily se mi hlavně oči, nemyslím dioptrie, to mám stejné
nikdo mi nezaručí, že se to nezhorší, tak si radši budu užívat jednoho raubíře :wink:

@mousunek na WC mi asistuje pokaždé :wink: ptám se ho, jestli nechce a nechce jít taky :wink:
ale připadá mi, že už si uvědomuje, že čůrá, už nehlásí jen, že je pokaděný, tak snad si brzo uvědomí, že je to lepší na WC
19. led 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci Ilčo děkuju, jsem jak na trní. Bojím se co mě čeká no. :confounded: Dám vědět jak jsem dopadla. Asi se dám na modlení :zipper_mouth:

S nočníkem to přijde, ani se nenaděješ fakt. Já tomu nevěřila a bylo to ze dne na den.
19. led 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
omlouvám se, že sem moc nechodím, ale já si poslední dobou přijdu věčně nas.raná, tak tu nechci šířit negativní energii. :sweat_smile: Tonda zlobí jak pekelník, Vojtíšek neumí kakat, tak musíme prdět s rourkou a je to prostě celkově nějaký náročný. Teď marodím, mám atb, měla jsem 3 dny horečky a to těžce vydobitý mlíko je zase v tahu, takže další nervy a rozčilování...... Už ať jsou ti kluci velcí..... A třetí teda rozhodně nehrozí, páč na to já nemám dost nervových buněk. :sweat_smile:
Hani, držím pěstičky celou dobu, jen jsem nepsala. Tak dej určitě vědět. :dizzy_face: A teda zbavení se dudlíku je pěknej úspěch. U nás ještě dlouho nehrozí, páč on nemá problém si dudlíka vypůjčit u Vojty, že? :confounded:
Iluš, tobě přeji krásný sváteční den. :wink: Nočník přes koleno nelámej, ono to fakt přijde samo.
Tonda mě jednoho krásného dne už tak naštval, že jsem mu sbalila postýlku a šel natvrdo bez přemlouvání do velký postele. A ejhle, najednou začal i nočníkovat. Teď už doma lítá jen v triku a sedne, kdy chce. Poslední dobou měl občas nehodu, ale vždycky u hry nebo pohádky. Bohužel často má ale na nočníku venku pinďu (asi jek je velkej, ne ten pinďa, ale celje Tonda :grinning:) a tak se vyčůrá i ven, to by mě pak čert vzal. Ale co nadělám. Na záchod ho vysazovat nemůžu, páč na to nemám vždycky čas - když kojím nebo přebaluju Vojtu. Takže my zas bojujeme takhle. :frowning2:
Míšo, Viky je teda se záchodem šikovnej. :wink:
Baji, máš můj obdiv za tu odvahu do 3. dítka. Vy máte asi domeček, že? My mít víc místa, tak možná ještě trochu váhám kvůli té holčičce, ale teď momentálně jsem zas tak nervy, že v žádném případě. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A s obracením na bříško jste si teda celkem počkali, ne? Já už ani nevím, jak to bylo u Tondy - nejdřív se obrací na bříško a pak i nazpátek? A kolik malej vůbec váží? Musím juknout na fotečky. :dizzy_face:
20. led 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana budem čekat na dobré zprávy :wink:

@fim děkuju za přání

co se týká dětí, s Mikešem si přijdu fakt plně vytížená, přes den už většinou nespí, večer usínáme často dřív než on a ráno vstávám tak půl hodinku před ním a mám aspoň čas na kafe u PC :stuck_out_tongue_closed_eyes:
MM je věčně pryč, tcháni chodí s prckem tak 1-2 h za týden ven, jinak je furt se mnou, takže je fakt na mě upnutej, sice ho vodím do kolektivu, ale moc ho to nebere
nedovedu si vedle něho ještě představit starat se o mimčo :wink:
opravdu mě plně zaměstná, je to raubíř :grinning: :grinning:

jinak se těším, až bude jaro a budem zas jezdit na výlety
jen teď řeším otázku, jestli bude ještě potřeba kočár nebo ne :unamused:
zas celý den venku, to si bude ještě chtít odpočinout a já ho nosit nebudu :grinning:
20. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim - Moni s tim zlobenim jak pekelnik, vim o cem mluvis proto zatim ani nepremyslim, ze bych si porizovala druheho prcka. Proste dokud se Viktor aspon trochu neuklidni, tak do toho nejdu ani za nic.
Ted uz alespon netaha psa za ocas a za usi, ale je se svou aktivitou a s napady fakt desnej...
Snad Ti Tonicek alespon po obede spi at mas chvilku "klid" u nas spani po obede skonci a mam proste smulu :frowning2: Faktem je, Ze Vikin alepson chodi vecer brzy spat
20. led 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - pridavam se a prejeme s Vikusem vse nej k svatecku :wink:
20. led 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mousunek díky, dokonce jsem se dostala z domu na 2decky, to byla aspoň oslava :grinning:
21. led 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - tak to mas krasny :slight_smile: to u me nehrozi :grinning:
21. led 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holciny, tak co noveho u vas i u deticek?

U nas se zacalo zvanit o 106 rano rozlepi oci a uz jede :D spousty slov si rika jeste podle sveho, ale uz se aspon trochu domluvime, tak jsem rada.
4. únor 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek