• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
u nás furt vede čínština, ale srozumitelných slov málo, o větách se mluvit nedá
už mě to štve, bo se někdy fakt vzteká a já nevím proč :unamused:
6. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, ani nevím, co jste se ptaly a už se mi zas budí mrňous. :frowning2:
Tonda začal žvanit už dřív, ale zase spíš patlá - myslím, že i schválně, aby byl "roztomilej". Přitom je roztomilej právě tím, když je šikovnej. :slight_smile: Hodně opakuje, má trpělivost mi něco zopakovat třeba 100x, aby se domluvil - hodně o to stojí, ale někdy se holt nezadaří. :grinning: Ale souhlasím, že je to hned víc fajn, když se člověk domluví. :wink:
Il, kolikrát jsem Toníkovi řekla, ať se uklidní, sedne si, podívá se na mě a NORMÁLNĚ mi řekne, co chce. Bez vztekání. A prošlo to. Co to taky zkusit? S tím vztekem jde pak všechno hůř. A když i Tonda paličák a nerv se dokázal zklidnit....? Držím pěsti, ať se to daří, a kdyby ne, ono to přijde. Všechno má svůj čas. :wink: Mikuláš je určo zas šikovnej na něco jinýho. :dizzy_face:
Hani, tak jak? Uvědomuješ si, že nás pěkně napínáš? :sunglasses: :confused:
7. únor 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristýnka mluvila nějaká slova už dlouho, ale úderem 2 roku se rozmluvila a teď je s ní povídání prakticky jak s dospělákem. Což je taky docela sranda, opakuje naprosto vše a se stejnýma gestama jako já, tak je o zábavu postaráno.
Např.:
Jsem se rozčilovala a Kiki: "Zase, budeš říkat, doprdele?" :sweat_smile:
Hraje si s panenkou, najednou nána letí kamsi a Kiki říká: "Tak a teď už vyfič."
Nebo mi něco vysvětluje a říká mi: "Dívej se na mě, ........., a jestli to tak nebude, tak BUDE ZLE."
Manželovi běžně říká miláčku atd. atd.
10. únor 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, to je pravda. Taky Kiki když brečí, tak jí nejdřív říkám, ať se uklidní, přestane plakat a domluvíme se. Nakonec to jde. A i s tou snahou se domluvit. Buď mi to řekne jinak, nebo popíše, nebo ukáže. Jako minule slovo "pemínky" , což jsou kelímky. Já pořád, kamínky, perníky - no nabízela jsem jí cokoliv. Ona furt že ne, že ukáže, že si je vzala od babičky, má je v kočárku - tak už mi to bylo jasné co myslí.
10. únor 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no jo, budu vás nějakou dobu napínat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když to dobře dopadne, tak ještě 8 měsíců :grinning: Testovala jsem v pondělí a byly tam. Tak se dám asi na další modlení, aby bylo vše ok :wink:
11. únor 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrana :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Držíme všechny pěsti. Děláš nám samou radost, teta. :dizzy_face:
11. únor 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim tak to já mu taky říkám, ať se uklidní přestane řvát a ukáže/řekne, co chce, ale stejně nakonec nevím, co chce a on řve nanovo :grinning:
horší je, když chce jít opačným směrem, než potřebuju, to se klidně válí po zemi

@vrana gratulka. držíme pěsti :wink:
11. únor 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ilci Tonda aj mlátí hlavou o zem, ale to už jsem asi říkala, co?
Já teď praktikuju, že mu dlouho dopředu říkám, kam půjdeme, s obrovským nadšením mu líčím, co tam uvidíme a pak celou cestu melu o tom, co vidíme a uvidíme..... celkem to zabírá. Nesmí ale zahlídnout něco zajímavějšího. :sweat_smile: :grinning:
Jo a na takový to vztekání při činnostech, co jsou nezbytné, ale on je prostě dělat nechce, je prej dobrá kuchyňská minutka. Natáhnout ji na ten čas, kdy to nastane a poprosit prcka, aby vám pak přišel říct, že zazvonila a co bude následovat (př. oblékání). Tím se vlastně zapojí do té činnosti a počítá s ní. Já ji zatím nepoužívám, nějak jsem na to přišla trochu dřív a pořád melu dokola, půl hodiny před oblíkáním, že se bude oblíkat. A zdůvodňuju..... a zabírá to. Hurááááá. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale nesmím to zakřiknout. :zipper_mouth:
Jsem to totiž včera študovala na netu. :grinning: :sunglasses:
11. únor 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim já to nesmím říkat moc dopředu :grinning:
prcek vstane, tak mu řeknu, oblečem, najíme se a jdeme ven a už má obuté boty (v pyžamu)
nebo se ptá na babičku, tak mu řeknu, vyspíš se a babička přijde
tak si hned lehne na zem a dělá, že spí a když vyskočí, čeká babičku

ale to asi dělají všechny děti :grinning:

ad minutka - já to mám na troubě a Mikeš si to nastavuje s oblibou

jinak u nás funguje nalákání na jídlo - třeba rohlík nebo šáteček v pekárně
nevýhodu to má tu, že v Přerově je fůra pekáren a prcek do každé vleze a dožaduje se mňam :grinning:

jsem si vzpomněla, včera jsme byli v levných knihách, já koukám na mapy na stole, mikeš najednou zajel pod stůl a řval Mňam, mňam!
oni tam měli knížky v krabicích od banánu - taky oblíbená pochoutka
prodavačka v křeči
11. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ilci Já mám minutku taky jen na troubě, tak právě manžel musí koupit a ta bude jen a jen jeho na tyhle věci. A jestli ti motivace stačí, tak super. U nás se u oblíkání vztekalo, válelo po zemi, třískalo hlavou, kopalo..... a teď už je to mnohem lepší.
S papáním je to u nás tak, že je věčně navezenej v lednici nebo ve špajzu, kouká jen holej zadek a nožičky na špičkách, stojí na štokrlátku a je jinak zanořej a koumá, co by sněd. Občas, když nedošáhne, tak pro mě dojde a pořád mele "Mami, papání. Mňamku." :grinning: Dneska dopoledne třeba hlodal suchej knedlik a čučel u toho na bednu. :sunglasses:
Banány dobrý. :grinning:
11. únor 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim jo, u nás je taky věčně v lednici
posnídá jogurt, chleba s Bubu (sýr) a jabko, pak chce přesnídávku a v 11h je oběd, po obědě zas vytáhne z lednice tvaroh a za chvíli chce zase přesnídávku :grinning:

tak knedlík je dobrej, aspoň se zabavil :wink:
11. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci - jsem se pobavila. Mikeš je éro :grinning:
Jinak jídlo u nás taky vede, musim jí už trochu brzdit, nebo z ní bude koule. Banány dobrý :grinning: Kiki takhle zase jednou (pravda už je to tak před rokem, ale tuším že by to udělala i teď) v obchodě najednou drží v každé ruce křupinku, tak koukám, které dítko se podělilo a na jednou juknu, křupinky rozsypané pod stojanem - kdo ví, jak dlouho tam ležely, a Kiki se obsluhuje :grinning:

Vrani - obrovská gratulace :slight_smile:
11. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bustik člověk se s dětma nenudí :wink:
aspoň ušetříte za jídlo, koukám :grinning:

jinak Mikeš je děsnej cestovatel, v pátek jsme byli tatínkovi naproti na nádraží, tak to nastupoval do vlaku, scéna na celé nádraží, když jsem ho táhla pryč, pak zase chtěl chodit po kolejích (to ho naučil tatínek, když jsou spolu na výletě)
a včera se zase usadil na zastávce, svačil a když přijel autobus opět nastupoval, bavil celý autobus
13. únor 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek :slight_smile:

@vrana hani moc gratuluju, to je super, další říjňátko, tak to vám nakonec vyšlo úplně ukázkově :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: tak ať je všechno v pořádku :wink:

@fim
@ilci Kristýnka naštěstí na hysteráky zatím netrpí, zabírá u nás vysvětlování, chválení, uplácení, a případně posílám do kouta, když zlobí - sranda, párkrát už mě nebo Petra taky vykázala do kouta, že zlobíme... no ale pravidla jsou pravidla, že jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: holt jsou kluci asi živější, jsem zvědavá, co nás čeká s Mikulášem, ten už se dovede vztekat docela slušně na mimino :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no ale teda s tím jídlem to vám holky závidím, sice už je to u nás lepší, ale i tak neznám, že by takhle sama lezla do špajzu pro jídlo, max. si občas řekne o čokoládu, no a Miki bude asi to samý :unamused:

jinak jsme zas byli s Kiki na kontrole s těmi ledvinami, nějak se to moc nelepší, prý asi už s tím moc dělat nepůjde, měla by z toho vyrůst, no tak nevím... štvou mě ty ATB, co furt musí brát, má imunitu nanic, už je zas nemocná... už jsem i pro příští rok zavrhla školku, stejně by ji nevzali, a i kdyby, tak by to beztak promarodila...

@fim s tím bydlením, teď jsme v 2kk, ale chceme se přestěhovat nějak do roka, dvou do většího... :wink:
24. únor 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baji S těma ledvinama mě to mrzí. A to teda bere atb celej život? :astonished: Týýý bláho. :pensive:
A nemysli si, Tonda stojí mezi dveřma do špajzu a huláká "papání", ale ve skutečnosti myslí sušenky, čokoládu, bonbóny apod. I když to umí říct jednotlivě, tak to bere zeširoka - nikdy člověk neví, jakou mňamku tam maka ukrývá, že? :grinning:
S tím vysvětlováním, uplácením atd. to začalo taky docela fungovat (ťuk ťuk ťuk), ale je to tak strašně unavující - když chci kamkoliv dojít, tak vpodstatě hubu nezavřu, abych ho ukecala na každej metr správným směrem...... Už aby z toho vyrostl.
Teda jsem na sebe zvědavá, ale myslím si, že až budou chodit do školky a do školy na 1. stupeň, že to bude nejkrásnější období. Uvidíme, jak budu nadávat potom. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Co se týče Vojtíška, začal konečně kakat sám, zatím stále kojím a je docela spinkací, jinak je vysmátej - takže todle si docela užívám. Jenže na to neni skrz Tondu moc čas, tak mě to mrzí - člověk se na ten bezzubej dásničkatej úsměv nemůže vynadívat. Přitom bych to vydržela celej den. :dizzy_face:
25. únor 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim jj, od 6týdnů, kdy to zjistili, tak nonstop, už se smiřuju s tím, že jí ještě několik let zůstanou :pensive:
no my jsme s Kristýnkou ukecaný obě, takže si kolikrát říkám, že z nás venku ostatní musí mít pěknou srandu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zas tolik nezatěžuju Petra, když se vrátí z práce, jsem dostatečně vykecaná :grinning:
tak ať vám to s tím domlouváním funguje :wink:
mi řekni čím to je, že ty druhé děti jsou takoví andílci :wink: u nás je to podobně.. ale teda kluci jsou si fakt hrozně podobní, i když z Toníčka už je pěknej chlapák, no jo, i návyky už má chlapský, pěkně si v klidu na záchodě přečíst noviny :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky Vám sem dám nějaké aktuální fotky :wink:
25. únor 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@baji Tý jo, malýmu je už 8 měsíců? :astonished: To je šílený, jak to letí. I když pravda, nám jsou 4 a to se vylíhl vpodstatě včera. :dizzy_face:
25. únor 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim letí to neskutečně... :zipper_mouth:
Mikeš se konečně naučil plazit dopředu, tak tu slimáčím tempem pronásledoval Kristýnku a ta z toho měla hroznou srandu :wink: za chvilku mi tu budou spolu řádit...
25. únor 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tééééda to je neskutečný jak prckové rostou :slight_smile:

u nás vztekání, pomaličku ubývá, Vikoušek poznal, že na mě to prostě neplatí :wink: čím víc se rozkecává, tím néně se vzteká :slight_smile:

Trošku bojujeme se spánkem po obědě, tedy spíš nespánkem, ráno v osm vstane a pak jde chrnět až mezi sedmou osmou večer.
26. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim
@baji
krásný dětičky :wink:

tak Mikeš sladké jako čokoládu a sušenky nejí, ujíždí na jogurtech a přesnídávkách, to by jedl furt, občas nějaký koláč, jako třeba dneska jsme pekli závin, tak si dal

@mousunek to ti ještě spí krásně, Mikeš o půl 12 večer se třeba sbalí a jde si kreslit :unamused:
usiná kolem té 23h a budí se mezi 7-8h a většinou už přes den nespí, spánek je pro něho málo akční
často usne jako poslední z rodiny .....
26. únor 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci - no tak to je sila, nezavidim, u nas se proste zhasne a spi se :grinning: i kdyz nahodou usne po obede tak jde spat maximalne ve 21hod.
O jidle a spanku s nim proste nedebatuju jinak bych se musela zblaznit :grinning:
28. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci díky.. no Kristýnka jí ze sladkého jen občas čokoládu, a ještě jen trochu, koláče a tak nejí, max. sem tam kousek bábovky, ovoce taky ne, to by ještě snědla někdy mandarinku, ale to nesmí kvůli těm ATB.. nejradši má zeleninu, pak se divím, že nepřibírá :grinning:
ale je ten Mikeš nespavec, že aspoň ráno dýl nepospí... vy to máte ale tak od mala, že moc nespal, že?

@mousunek tak zas ti aspoň spí dlouho přes noc.. já doufám, že nám odpolední spaní vydrží co nejdýl, sice mi oba spí na střídačku, tak si moc volno neužiju, ale aspoň mám prostor se věnovat buď jednomu nebo druhému a to odpoledne je takové klidnější, ale zas zabité, už se těším až bude večer dýl světlo...
jinak kristýnka spí docela hezky, odpo 2-3 hodky, večer chodí spát v devět, vstává kolem sedmý, půl osmý...

dneska jsem byla s Mikuláškem na 8M kontrole, tak má 70 cm a 7,6 kg, váhové rekordy teda netrhá, Kiki měla v 8M bez pár gramů 9 kg při stejné délce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, odpadlík se hlásí, koukám, že tady to pěkně žije :wink:

Moc děkuju za gratulace, doufám že bude vše ok. Příští týden jdu na kontrolní utz po 2 týdnech. Minulý týden jsem byla 6+3, mimi mělo 3,5 mm, což mě trochu vyděsilo, Kája měla v 6+5 8 mm... a do toho to že mi dr. nasadila utrogestan a chce mě vidět po těch dvou týdnech, tak si říkám, jestli nemá nějaké podezření či co.... no ale nesmím na to myslet, určitě bude všechno ok.

My jsme doma lehli, včera mě zkolila teplota a bolest svalů, kašel, tak asi nějaká chřipajzna, což je fakt paráda, takhle na začátku těhu, když na to skoro nic nemůžu :frowning2:
1. bře 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana hani, neboj, já začátek těhu promarodila s oběma, tak ať je ti brzo líp :wink: jestli ti ty dny počítají podle MS, tak může být mimi menší taky proto, žes třeba měla delší cyklus a otěhotněla později, taky ty prďolky ze začátku hrozně rychle rostou, vždyť na tom sreeningu v 11tt už mají kolem 4-5 cm...

já už se těším na jaro a teploučko, my tu zimu vždycky promarodíme.. letos (jako po novém roce) jsem je oba měla už dvakrát nemocné, vždycky nejdřív Kristýnka, od ní to chytne Miki, to pak je skoro měsíc než se z toho oba vylížou... teď se taky akorát hrabeme z nemoci :unamused:
už mě to neba, furt sedíme doma...
1. bře 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baji jo jo já vím, to je to čím se uklidňuju, že rychle rostou, protože jinak skoro na den přesně vím kdy byla ovulka a cyklus jsem měla 29 dní, takže normoš, tím by to nebylo. Ale v knížce píšou přesně tyhle rozměry, tak snad jo. No znáš to, člověk se pak pořád něčím stresuje :frowning2:

Četla jsem to s Týnčinýma ledvinama :( to je mi moc líto, kočička, ta si teda užívá.

Já už bych taky brala jaro, sice tohle je moje první marodění po dlouhý době, ale zrovna v takovou pitomou dobu, ještě doufám, že to od nás nechytne Kája.
1. bře 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana schválně jsem se koukla na fotku z UTZ od Mikuláška a ten měl 8mm v 7+0, cyklus jsem měla taky nějak 29-30 dnů...
1. bře 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baji Bóďo díky, tak jsem trochu klidnější.

U nás se marodí o 106, mně už je relativně dobře, jen budu mít asi rýmu, ale nemám teplotu, kašel je taky jakž takž snesitelný. Honzovi je ale ouvej a Kája měla ráno v 8:45 40,1! To bylo otřesný, naštěstí to rychle slezlo a má už něco přes 37. Zajímalo by mě co je to zase za sviňskou virózu.
2. bře 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani hlavne, ze se poveedlo to tak rychle srazit, my kdyz srazime, tak je to na dlouho :frowning2:
stridame po trech hodinach cipek s nurofenem a do toho jeste kazdou chvilku sprchujeme pac zabaly Vikousek nemuze. I tak srazime a do par hodin je to zpet....

Vikus mel naposledy horecku k prujmu neco takoveho tu radi uz par tydnu
2. bře 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ty jo to je síla... :unamused: tak snad už je vám všem líp.. něco lítá ve vzduchu, u nás to taky vždycky začlo horečkou a až za pár dnů kašel a rýma, já se vždycky děsím, když má vysoký horečky a jinak ji nic není, že jsou to zas ty ledviny, ale naštěstí se nám to zatím neopakovalo, radši to zaklepu..
@mousunek taky nám to někdy nejde srazit, navíc jakmile má horečky, často blindí, takže pak třeba nevím, jestli mi ty léky nevyblila, jestli ji můžu dát znova nebo už se to vstřebalo a musím počkat... naše dr. mi radí vždycky střídat takhle jak píšeš po třech hodinách 2-3 dny preventivně a nečekat, až to vyleze, aby se to pak líp sráželo...
4. bře 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek