• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Jinak my se máme fajn, na to jak byly krušný první 3 měsíce, tak teď je mi dobře. Za 2 týdny jdu na utz, tak jsem zvědavá, jestli se mimi ukáže.
24. kvě 2011 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí
My jedeme do Chorvatska, autobusem. Snad to Kiki zvládne, ale tak zvládla 5 hodin + další hodinu autem do Německa, bez zastávek, tak myslím, že dá i tohle.

Jinak jsem teď totálně vytočená jednáním Asmiry a jejich týmu, to co se tu děje už několik měsíců je neskutečné. Už jsem s nima trochu polemizovala, myslela jsem, že se tu opravdu názory uživatelek a vzniklý problém bude řešit, ale bohužel se tak neděje. A teď jsem ještě náhodou zjistila, že blokli i Alcatko.j což je už fakt vrchol, a to jednání kolem .....zvracící smajlík. Každopádně, pokud nebudu zablokována (protože své rozhořčení si nemíním nechat pro sebe), tak bohužel nemám chuť chodit na takto "fungující" stránky :frowning2: Tudíž se loučím, mějte se holky krásně. Hanču i Ilči vidím na Facebooku a to mi bude muset stačit....
24. kvě 2011 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana Hani, byli jsme kousek od Hevízu, Club Dobogomajor, úplně dole u Balatonu
je fajn, že už je ti líp ;) co Kája, vnímá blížící se mimčo?

@bustik no já sem chodím minimálně, nějaké nekalosti jsem taky postřehla, ale nějak nevím, o co pořádně jde

jinak my jeli vlakem a Mikeš v pohodě, on cestování zbožňuje
ráno se vzbudí a ptá se, jestli někam pojedeme vlakem nebo autobusem :grinning:
24. kvě 2011 v 07:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilci Ono by to bylo na hooodně dlouho........................................................................................Já jsem nebyla úplně u zrodu, nicméně jsem pochopila, že jedna z uživatelek, dokonce adminka má dvojí metr pro sebe a pro uživatelky. Tudíž maže fotky (např. z důvodu reklamy), ale sama má "stejné" v albumu atd. Někdo se proti tomu ohradil a pak se začaly dít věci :fearful: Chování ze směru Asmiry je snad až nadřazené, k věci se nevyjádří, ale jakmile se někdo hodně bouří, tak ho blokují. Odešla snad už většina těch "nejstarších" uživatelek, některé dobrovolně, některé bloknutím. Teď jsem zjistila, že je zablokovaná i Alča, ale důvod dosud nikde (již je to skoro 2 měsíce) a ani zkopírovaná IP o kterou Alča prosila, protože prý upozorněná tedy nikdy nebyla. S takovýmhle přístupem se mi tu už prostě nechce být :cry:
24. kvě 2011 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak jak se všechny máte? Něco nového? Nějaká nová těhule???
15. črc 2011 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj vespolek, jak se máte při konci prázdnin?
Mě už začíná být mírně nevolno z toho, jak Mikeš zvládne školku - potřeboval by osobní asistentku a uklízečku (hlavně po jídle), co ten dělá za cirkus ....
28. srp 2011 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj kočky, Hani jak se cítíš? Jaké máte jméno pro princeznu? Tuším správně holčičku? :dizzy_face:
Iluš, odpočítávám dny do čtvrtka a nemůžu pomalu dospat. Jsem na draka zvědavá, je tak vzdorovitej a neposlušnej, že se mi nechce věřit, že si ho tam nechaj. :sweat_smile: Ale vkládám do nich naději, že se snad hodně změní k lepšímu.
Máme teď doma blázinec, každej den něco - jednou volat do školky, jednou stříhání, jednou návštěva a pak už tradááááá. Navíc s malým musím zmáknout poradnu, tak ani nevím, jak to udělám. Pí ředitelka totiž bazírovala na tom, že tam mám s Toníkem první dny zůstat. Což je podle mě zbytečné a navíc se mi to nehodí. :sunglasses:
No a jinak já mám nějaké problémy, tak musím brzy na kyretáž, pak mám taky už od června plánované řezání výrůstku na noze (na září) a do toho manžel školení a samozřejmě že ho má zrovna v termínu mé operace. Takže vyšší management hadr, to snad ani vyřešit nejde. Ať už je říjen a oba kluci maj po narozeninách, to by pak mohl být zase chvli klid. :grinning:
29. srp 2011 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo a holky, máte nějaký oblíbený netový obchod na pyžámka a tepláky? :confused: Musím nutně dokoupit zásobu právě kvůli školce. :wink: A teda "akce" na pyžama v Globusu za 250 mě rozplakávají a epláky za 125 s nízkým sedem, že to má jak bokovky, taky. To jsem zrovna koukala, že tam měli teplákovku, co vypadala přesně jak od Vietnamců a stála 400,-. :confounded:
29. srp 2011 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
@fim já bych to pořídila na mimáči, ty tepláky a pyžamo nový u číňanů, nemám s nimi problém a do školky to rozhodně stačí.

Jinak díky za optání, daří se mi dobře. Akorát začínáme tak trochu rekonstruovat malé pokojík, tak dneska vyklízím a budu sundavat staré tapety a tak. Tak bude konečně zábava :slight_smile: Kája zůstala na týden s tchánovci na chalupě, tak na to mám klid.

Druhé dítko vypadá taky na holčičku a jména máme Natálka/Adam.

Příští týden budu psát do školky, jestli se náhodou neuvolnilo místo, ale vlastně si ani nejsem jistá, jestli chci aby šla....
29. srp 2011 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vrana Já bych to u číňanů i koupila, ale oni maj všude úzký pasy a děsně dlouhý nohavice. A teda kvalita taky nic moc, jinak u nich občas něco koupím úplně v klidu.
S rekonstrukcí to musí být hezká práce, ale dřina. Tak se šetři! Na cvrčkovou je ještě chvilku čas. :slight_smile:
29. srp 2011 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Právě mi volala ředitelka ze školky, že Káju vzali...
29. srp 2011 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@fim tak už od čtvrtka? no Mikeš jde až v říjnu, páč na něj beru rodičák, dneska jsem se byla ve školce domluvit, zas to tam celé prozkoumal a hned velel Jdeme!, nechtěl tam být
já ho tam teda frknu a odcházím, jen řeším, jestli rovnou i na spaní po O
tepláky jsem kupovala v akci v tescu, takové teplejší, cca 120 Kč/ks
ale ještě chci další

teď ovšem řeším, jak ty všechny věci podepsat ....

no máš doma cvrkot, teda
já si fakt užívám dovolenou - i když vztekání apod. je u nás furt, a začíná mi být líto, že už je toho klidu konec

@vrana tak to máte super :wink:
29. srp 2011 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ilci Jj, tím že na něj neberu právě rodičák, tak může. A ve školce chtějí mít plný stav už od září - kvůli dotacím od státu. :wink: A spát po O tam nebude jen z mojí solidarity, že jsem doma, jinak bych neváhala. A on by se možná i těšil. Uvidíme, jak to bude.
Dneska jsem mluvila s ředitelkou a ustoupila od toho, že tam s ním musím být - prej počkat chvíli venku a uvidí se, jak bude snášet i pláč ostatních dětí. :confused:
@vrana Hani, školka bude super. Budeš to mít krapet těžší ji ubezpečit, že se jí nezbavuješ kvůli malý. Ale věř, že ti to hodně ulehčí život. :wink:
29. srp 2011 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@fim jj, to je mi jasný, když máš Vojtíška :wink:

no já se po dnešku opět těším, až si odpočinu, když bude ve školce :grinning:

pořád klasika - byli jsme na podologii na otisk nohy na vložky do bot
v čekárně jsme půl hodiny čekali, z toho většinu času otvíral dveře ven ( Bramo - zavírá samo) nebo zdrhal
ostatní děti tam způsobně seděly a pronášely hlášky typu : Tatínku, že se s dveřama nehraje? Nehraje.

v ordinaci hned všechno zkoumal, namočil se do barvy
jedovatá prý není, ale nejde umýt, tak mám dítě s modrýma rukama
kupodivu ho chválila, jak je šikovný, že se otisk hned povedl (zná tchánovce, tak nám možná proto)
pak mi 3x zdrhl až ven
v čekárně ještě více způsobně sedících dětí vedle rodičů :grinning: :grinning: :grinning:
jak takového stavu docílit je mi fakt záhadou :wink:

30. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@fim
@vrana
jak vaše dítka zvládají školku?
byla jsem ve čtvrtek na "třídních schůzkách", platila jsem i školkovné a paní zástupkyně si na Mikeše moc dobře pamatuje, byť ho viděla asi jen 5minut na jaře u zápisu :grinning:
je fakt hodně živej
navíc mají takovou (pro mě) mlaďounkou učitelku, tak 23 odhaduju, k Mikešovi bych brala spíš někoho staršího se zkušenostma :grinning:
snad mi po po pár dnech nevrátí domů na převýchovu ....
11. zář 2011 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilci Ahoj Ilčo. U nás školka v pohodě. Líbí se jí tam. Jediný problém byl pátek, to když jsem přišla po obědě, tak bulela, ale proto že nějaký chlapeček tam měl stejnou hračku co má doma, tak se o to tahali a tak. Akorát dneska říkala, že bude ve školce zase brečet, tak jsme vysvětlovali, tak doufám, že to bude ok. Jinak problém celý týden fakt nebyl.

Ale za to doma o víkendu...začala Káje tvrdá vojna. Dneska byla bez pohádek, bez koníků a bez sladkého, prostě v trestu. Částečně ještě za to, co způsobila večer za hysterii, pak za ráno, kdy udělala scénu že se prostě nebude oblíkat a za celodenní nechození na záchod. Prostě ho sabotuje, sama tam nejde ani omylem, kňourá, že se tam bojí, radši 3 hodiny nepůjde vůbec čůrat. Teď večer už nechtěla jít ani s náma. Absolutně nechápu co to zase je, jestli nějaká malá puberta nebo co. Pak začala s tím že do školky půjde, že si ta bude hrát a že bude brečet. Tak to jsme si snad vysvětlili. No jsem zvědavá, jak to bude zítra ve školce a pak doma. Doufám, že se to zase všechno srovná. Dopoledne dostala dokonce dvakrát pleskanec na holou, pak se rozbulila, což složilo mě a bulila jsem si pak v kuchyni taky.

Bude to mít těžký a my taky, ale jsme odhodlaní nepovolit a obrazně ji přeprat, protože nechci mít doma rozmazlenýho fakana, co si všechno vydupe.

Chjo, někdy je ta výchova fakt těžká.
11. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ilci Ahoj, s čekárnou jsi mě pobavila a potěšila, že je to někde stejný jako u nás. :grinning:
Ve školce to je fajn, děsně mi to helfne a Toník je ráno frajer, jednou brečel na vycházce a to prej komplet celou, ale že se i vztekal, tak v tom spíš čuchám jeho vztek, když se nejde jeho směrem - však taky prej začal sotva vylezli ze školky (a šli opačným směrem než bydlíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:) :grinning: Tak jsem ho spucovala, že hysterčit nikde nebude a takhle zlobit paní učitelky, musel se omluvit a donesli jsme úplatek. Jenže od té doby na procházce nebyli, byli jen na zahradě a tam je v cajku naprosto. Pak jsme teda měli drobnej problém ve čtvrtek a v pátek, kdy odváděl tatínek a podle mě Toník opět zkoušel, zda u tatínka projde herecký výkon. V pátek ho krapet vygradoval, ale dle paní učitelky řval cca 1/2 minuty. :grinning: Ani ne. Take hééérečka, dle mého očekávání a odhadu. :sunglasses:
No zítra ho už vedu zase já, tak jsem zvědavá, ale očekávám vše ve starých kolejích. Jen jsem mírně nervózní z té následující vycházky, ale vím, že steskem plakat nikdy nebude. :grinning:
11. zář 2011 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vrana Hani, boje s čůráním máme taky - věčně tancuje a kroutí nohama, ale tvrdí že čůrat nepotřebuje. Pak sotva doběhne a samozřejmě kolečko na slipech. Ale netuším důvod ( i když možná jo - prostě nechce chodit na záchod a já mu nočník sbalila), prostě nechápe, že stejně nakonec bude muset jít.....
O výchově mi povídej. U nás věčnej boj o vše, už jsem chvílema zoufalá. Ale školka mi děnsně pomáhá nabrat nové síly. I když - půl hodiny po příchodu jsem schopná už zase po něm ječet. :frowning2: Pyšná na to nejsem. Už jsem si dokonce pořídila Respektovat a být resp.... a zkouším to. Docela mi to pomáhá se min. vyklidnit a odezva je okamžitá. Ale kde mám brát ty věčný nervy? Do toho Vojtík už taky vystrkuje růžky....
A teda asi tě zklamu ujištěním, že po porodu bude hůř. Žárlivost, zranitelnost malé a tvoje rozbouřený hormony - to bude koktejl na Bohnice! Tak se drž, víš ode mě že to je normální a přežít se to nejen musí, ale i dá. Jsem toho zářným příkladem. :slight_smile: :slight_smile: :wink:
11. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@fim No u nás bude problém někde jinde. Chodila už delší dobu naprosto v pohodě a sama na záchod. Rozsvítila, vyčůrala, spláchla, zhasla... To co se děje teď je záležitost posledních dvou dní, aniž by se něco přihodilo, takže tím spíš nechápu.

Po porodu počítám že to bude mazec. I když věřím, že holčičky mají trochu víc pečovatelský sklony a kladnej vztah k miminkům, tak snad to bude o to jednodušší. Hodně o tom přemýšlíme a nenecháváme věci jen tak, když se nám nelíbí, tak věřím že to zvládneme, i když to bude záhul.
11. zář 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vrana Budu ti fandit. :dizzy_face: Ony zas můžou být taky žárlivější. :wink: Ale chůvy 100% ně lepší než kluci. :wink:
11. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Hele podle mě si nevybereš. Určitě neříkám že to bude naprosto v pohodě a v klídku, na druhou stranu se tím nenechám stresovat dopředu, budu to řešit až budou problémy. :wink:
11. zář 2011 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Nestresuj, to je správné. Stejně to teď neovlivníš. :slight_smile:
11. zář 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@fim hele, jako já si fakt připadám všude jako exot :grinning:
přijdeme třeba do obchodu a Mikeš hned vypínač a zhasíná, rožíná (rozsvěcí se říká v Čechách, že), než zaplatím, letí na ulici, tam auta, tak mám strach
teď mi zdrhl z restaurace v parku, měla jsem akorát platit, ale dobrý, nekoukali na mě, že chci odejít bez placení :grinning: :grinning:
taky mám strach, že se bude ve školce spíš vztekat něž tesknit, ještě pořád, když jdeme jiným směrem, si lehne na chodník, naštěstí už u toho neřve, ale jen leží, takže posun k lepšímu :grinning: :grinning:
ovšem ty kecy kolemjdoucích důchodkyň ...

@vrana tak třeba Kája cití nějakou změnu ve vzduchu a má obavy, těžko říct

ale jako u nás čůrání podobné v bledě modrém
12. zář 2011 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holciny, tak jsem se prolouskala debatama a...

celkem se mi ulevilo, že zdrhacího, vztekacího a neposlušného draka nemám doma sama...
u nás síla kam jdeme tam musí jít Vikin za ruku jinak zdrhne stojí tak tři metry odemě a směje se kdyz se hnu, že ho teda chytim zdrhne dal.... vztekani jsem zacala resim tim, ze kde se vzteka tam ho posadim a odejdu a on hned leti zamnou (uz sedel parkrat i v mokre trave). Kecy kolemjdoucich duchodkyn (nejen) jsou obcas sila :frowning2:
Jedine s cim problem nemame je chozeni na zachod. Jinak porad resime problem s jidlem je problem cokoliv uvarit protoze Vikin to proste neji. Nastesti do skolky jdeme az pristi rok, tak doufam, ze se to alespon trochu zlepsi...
12. zář 2011 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@mousunek Míšo, u nás je problém, že když jako odcházím, je mu to putna
naopak chce chodit všude sám

jednou takhle vyskočil a zdrhal k silnici, já za ním, řvala stůj a on se zastavil až uprostřed cesty (vysmátej)
naštěstí to byl víkend, auto zrovna nejelo žádné a ten cyklista to stihl ubrzdit
ale jako ty pocity, když jsem zdrhala za ním a věděla, že ho prostě nemám šanci dohonit a je tam silnice se zaparkovanýma autama u krajnice, takže fakt opatrnost u přecházení, auto tě vidí na poslední chvíli, to bych nikomu nepřála
od té doby odcházím tak na 3m vzdálenosti a vždy ve střehu ...
12. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilci - to moc dobre znam, Vikin mi takhle zdrhnul a zabehnul za blok baraku kde je silnice, ze jsem na nej nevidela, kdyz jsem vylitla za nim, tak nikde nebyl me bylo normalne zle, po peti minutach vysmatej vybehl, to jsem mu ale zmalovala zadek, mela jsem strasnej strach kam zmizel...
od te doby kdyz ho poustim tak musi mit v ruce bud voditko aby ho pes vcas zabrzdil, bohudik je pes poslusnejsi nez Viktor.
12. zář 2011 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ilci Tý jo, Iluš, já přemýšlím, kdy nás todle pustilo a víš kdy? Když se narodil Vojta, tak chvíli potom. Vlastně díky takové malé žárlivosti. jinak teda mamánek skoro není. Ale jak jsem pronesla, že jdeme s Vojtou sami, tak to konečně začalo zabírat. hurrrráááááá. :unamused:
12. zář 2011 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@fim fajn, půjčuju si Vojtu :grinning: :grinning: :grinning:

@mousunek jo, ten strach je děsnej, o ty cvrčky malý

holky, jak to máte s půjčováním hraček třeba na pískovišti? Mikeš si tvrdě brání vlastní hračky, odmítá půjčovat, ale když třeba náhodou nemáme, tak si bere cizí a diví se, že mu některé děti nechtějí půjčit a když je to třeba delší dobu a majitel se tvrdě brání, začíná být agresivnější
jako vysvětlování nepomáhá, prostě v tu chvíli nevidí neslyší :unamused:
12. zář 2011 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky, to jse mvám neříkala, jak nám Tonda zdrhnul a že hoooodně daleko a k večeru ?Asi se nebylo čím chlubit - manžela blbost (nebo naivita, to je totéž). Takže tu hrůzu znám. Fakt jsem ráda, že nejsme sami, když to tady tak píšete. :sunglasses:
@ilci S půjčováním je to naštěstí krapet "lepší". Umí se zeptat, jestli si může půjčit a dokonce to používá i sám do sebe. A půjčuje bez problémů. Teda na pískovišti. Doma bráchovi už míň, ale vedu ho k tomu, že když nechce něco půjčit, tak že má nabídnout jinou hračku a když si chce sám něco půjčit, tak to nemá rvát z ruky, ale počkat, až to dotyčnej odloží. Naštěstí!!!!!!!! aspoň něco funguje. :pensive:
12. zář 2011 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jé koukám, že se tady dneska zrovna docela diskutuje... :wink: uložím mrňata a příjdu počíst...

a kdybyste se nudily: :wink:

http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dotaznik/?page=last&post=last&lastref=it
12. zář 2011 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek