• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Fim, vis, ze to nemas tahat... ale ja taky obcas tahnu tezsi vec... preci to nenecham v aute nebo nekde :sweat_smile: ja nesnasim, kdyz mi Spunt jakoby hopsa nekde uvnitr, ne primo na mocak, ale jako snad na konecnik a nekde tam v tech mistech a je to silenej pocit :grinning: ale da se to :dizzy_face: aspon vim, ze tam je :grinning: do bricha kope jenom vecer a jenom kdyz se mu chce :grinning:
24. črc 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani byla na poradne... treba jeste dorazi :wink: A rano tu byla Ilci - se mnou a ja ji pak utekla... jela jsem za kamoskama :slight_smile:
24. črc 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jo, když ono t o v tom vozíku vypadá, jako že je toho málo. A pak se mi to nevejde do tašek.... :sweat_smile: Přeci to tam nenecham. :wink: Ale zanadávala jsem si a nestyděla si zavolat o pomoc. jednou to vyšlo, pak už teda ne... :zipper_mouth:

Taky mám občas pocit, že chodim jak po....á. Mírný tlak na koneční mě provází už asi měsíc, poprvé jsem se lekla, jestli to není špatná zpráva. Ale už jsem si zvykla - hlapvně, když dlouho sedím, tak to pak musím rozchodit. :wink:
24. črc 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nemam tlak na konecnik, tak jsem to nemyslela :wink: jenom ze mi Spunt hopsa uvnitr bricha :grinning: a jakoby obcas hopsne i tam :wink: a je to takovy divny :grinning:
24. črc 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zvizi: nezlob se, ale jdu odpadnout k TV. Jsem tak zmožená, že už nemůžu ani psát. Koukám, že jsem taky samej překlep..... Páčko zítra. :dizzy_face:
24. črc 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, tak si poradne odpocin :wink: Pa
24. črc 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tonda má zase zašprajcovanou nohu pod pravými žebry, tak ho budu muset sklepat..... Snad je to jinak všechno O.K. Už bych nejradši zase kontrolovala...... :grinning:
autor
Papa. :wink:
aaaa, zas tu nikdo není :wink:
dárek zatím koupenej nemám, tak musím zas zítra, pak jsem objevila další obchod s mimi věcma, musím tam zaskočit taky :grinning:
jinak u nás skoro celý den prší, ale je chládek, tak je to fajn

mě mimčo teda tlačí na močák a fest, já jdu 10minut a mám pocit, že už to nevydržím a po....
ovšem jak si sednu, je po starostech :wink:
24. črc 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hola hola, hlásíme se, i když až po celém dni. CHtěla jsem podat kompletní informace.

Takže ráno kontrola u Dr. - záskok za mojí. Jiné v postupu, ani nevyšetřoval moč jako ta moje, ozvy plodu poslouchal trychtýřem. :confused: Na můj dotaz ohledně mokrých kalhotek předevčírem řekl, že by to mohla být plodovka a že si na noc mám vzít vložku a ráno si sjet do porodnice, kde mi udělají test s nějakou vodičkou a když to zmodrá, tak to je plodovka. Tak jsem přišla k našim a zavolala do porodky kde jsem registrovaná, abych věděla co a jak, kam atd. No a tam mě dost vyděsily, že jestli to byla plodovka a začla bych se otvírat (což se neotvírám dle dr. z rána), tak se do 48 hod. musí vyvolat porod :confused: a vzhledem k tomu že jsem v necelém 30.tt a oni jsou zařízený až na miminka od 32, tak že mám upalovat do Podolí nebo k Apolináři. No pěkně mě vyděsili. Takže jsem pobyla u mámy, pak si odbyla nehty a to jsem byla kousek od Podolí, tak jsem se tam navečer stavila. Ze slipovky co jsem měla moc test jasný nebyl, prý by to mohlo i nemuselo být. Tak mi šoupli jejich vložku a natočili 20 minut monitor. Pak přišla doktorka. Vyšetřila mě, test z vložky negativní, tak udělali ještě jakoby výtěr štětičkou, kterou pak taky namočili do vody a taky negativní (to je prý citlivější test), udělali utz, vše v pořádku, vody dost.

Zeptala jsem se, jestli jako nějak poznám, že to je normální nebo plodovka. A dr. řekla, že ne, že bych musela zase přijít :confounded: . Tak snad už nebude důvod a další návštěva porodnice bude až ve 36 tt v poradně.

Takže konec dobrý všechno dobré. Ale zážitek to teda byl...
24. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, tak to je teda mazec s tou plodovkou
teď se budu víc hlídat, kdyby náhodou něco
ale mimčo furt kope, tak snad je vše OK
25. črc 2008 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ilci,
no bylo to teda vzrůšo. Moc jsem si nepřipouštěla, že by mohl být nějaký problém, malá včera kopala jako o závod. Ale jeden nikdy neví, no...Tak snad už nás žádné děsení nečeká.

Dneska máme konečně na poště to žiraffkový povlečení, večer ho hned natáhnu. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. črc 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož jsem zvědavá :wink:

já doufám, že to zdárně doklepu aspoň do konce září :slight_smile:
my jsme se s bráchou oba narodili o něco dřív, brácha o 3 týdny, manža je taky o pár týdnů dřív, tak snad to není dědičné
25. črc 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše máti mě prý přenášela, tak popravdě taky doufám, že to není dědičný :wink: Ideálně hezky načas v termínu.
25. črc 2008 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, mimčo máme - zatím - dle utz o týden starší, takže může být i kolem 5.10.
jsem zvědavá na utz ve 30tt, co nám řeknou
25. črc 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ten utz ve 30 tt jsem taky zvědavá. Včera to bylo jen pro kontrolu jestli je vše ok a jaké je množství vody, tak jsem se nepídila. Ale zatím to vypadá že jsme koncem pánevním, tak snad se ještě otočí. Na utz jdu 5.8., tak dr. zmáčknu na pohlaví, váhu a velikost.
25. črc 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu 4.8. :wink:
tak snad mi něco řekne
pohlaví se snad nezměnilo a zbytek bude v normě :slight_smile:
25. črc 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, zrovna mám odpověď od porodní babičky - interpretace zprávy od dr....Tak tu polohu jsem si myslela správně...

vrana • 30tt • Včera ve 21:27..odpověď nebyla dost rychlá, takže už se to trošku vyřešilo samo. Při takovéto pochybnosti o odtoku plodové vody (a to v kterémkoliv tt) je potřeba jet do porodnice. udělali jste správně Paní dr. má pravdu, opravdu je to nemožné, a v porodnici jsme od toho abychom řekli zda ano nebo ne. Kontrola nikomu neublíží, a hlavně si neříkejte, že někoho obtěžujete, je to naše práce
ke zprávě:
děloha normotonická (tedy bez kontrakcí) mimčo je v poloze podélné koncem pánevním- tedy prozatím zadečkem dolů. vzdálenost vrcholu dělohy od stydké spony je 29cm (to orientačně mluví o velikosti miminka - naprosto odpovídá vašemu tt).
PRO test neznám- zřejmé PROM test- chemický test na určení odtoku plodo´vé vody- u vás negativní=voda pl. neodtéká
UZ už jen potvrdil polohu miminka, a že placenta je vpořádku, monitor fyziologický, tedy ok
25. črc 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana: jedné mé známe se mimi otočilo 5 dní před porodem...takže zatím máš čas...
u nás zase žádné přenášení u maminy nebylo, hladké porody na termíny a já tomíka 11 dní přenášela a v Krči už mám naplánovány a taky budu zase přenášet do 41+2
25. črc 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Vrani, to jsem rada, ze jste ok :dizzy_face:

Ja dneska nejak nemohla spat :sweat_smile: Spunt me tam furt kopal, kdyz jsem lezela na zadech :grinning: se mu to asi nelibilo... :sweat_smile: a kdyz jsem k ranu konecne zabrala, tak volal manza, ze jedou z Prahy do blizkeho mestecka od nas udelat jeden domek a pak domu :wink: takze me vzbudil a uz jsem vstavala :slight_smile:
25. črc 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zdal se mi krasny sen, ze mame Anetku uz doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. črc 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj petule, zviz.

petule, jojo, zatím to neřeším, času je ještě dost. Malá s sebou teď pěkně šije, tak bůhví kolikrát se otočí :grinning:

Jinak musím říct, že včera když jsem byla na tom monitoru a tak, bylo to v Podolí přímo na porodním sále, že to na mě docela udělalo dojem a kdybych tam měla rodit, tak už jsem klidnější, že vím jak to tam vypadá a personál byl taky v poho. Prostě jsem si tam tak seděla a říkala si, že ten porod prostě v říjnu zvládneme. :wink: Takže rozhodně půjdu na nějaký kurz do té mojí porodky, ať se s tím prostředím taky trochu seznámím a budu klidnější.
25. črc 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, tobě taky? Mně se dneska zdálo o Káje. Bolelo jí bříško a sama si ho masírovala :grinning: A pořád jsem ji chodila kontrolovat, když spala, jestli dýchá a pokládala ji na bok. Takže do monitoru určitě jdu, páč jinak bych se ukontrolovala. :grinning:
25. črc 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani :grinning: taky :grinning: byl to hezkej sen :dizzy_face:
No, v rijnu to urcite zvladnem, nic jinyho nam totiz nezbyva :sweat_smile: :grinning: ja jdu konecne zacatkem srpna na predporodni kurz :slight_smile: jsem se dokopala :slight_smile: to je asi totiz posledni moznost tam jit...

Monitor ocekavam pristi tyden, uz se na nej tesim, jsem zvedava, jak to vypada ve skutecnosti :slight_smile:
25. črc 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, tobě už budou dělat monitor??? Já myslela že se dělá až před porodem nebo když je k tomu důvod? Je to v poho. Připnou ti na břicho dvě přícucky a asi 20 minut sedíš a posloucháš, jak mimču buší srdíčko a ono to zaznamenává na papír křivku jako když jsi na EKG.

Na kurz budu volat příští týden. Řekli mi ideálně ve 30.tt, tak snad to platí...
25. črc 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, jak jsi na to prisla? Joooooo, uz to vidim :grinning: ja mela na mysli monitor dechu :grinning: :sunglasses:
25. črc 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz :grinning: :grinning: :grinning: My máme fakt dost.
25. črc 2008 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda dneska mám v břiše asi potapěče. Taky se teď naučila novou věc. Vždycky když mi zazvoní ráno budík a já se chvíli povaluju, tak mě začne kopat, asi aby mě vykopala z pelechu :grinning:
25. črc 2008 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem do práce vstávala ve 4ráno a když jsem šla na PN, tak mimčo kolem 4:15 taky kopalo jak divý, prostě chtělo vstávat a jít se kodrcat do motoráku :grinning:
ale už jsem ho vycvičila na 6:30

jinak mě se tuhle zdálo, že se mi narodila dvojčata, porod byl během 5minut, ani to nebolelo :grinning: :grinning:
25. črc 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani, to me dela to, ze kdyz mam plny mechyr a nechce se mi vstavat na WC, tak mi tam zacne rejdit, ze proste jit musim :grinning: :grinning: :grinning:

Ale na monitoru jsem uz taky byla - ve 26+2, jak jsem mela to spineni a nakonec to bylo z vysetreni :wink:
25. črc 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek