• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
ilci, nějak není čas :grinning: To mě pobavilo... A kdy bude? :grinning: Tak novodobé látkovky jsou pro mě španělská vesnice, to se přiznám bez mučení a studovat je nebudu. Sušička u nás nehrozí, i když může být fajn, jedna hočlina psala, že oblečení z toho nemusí ani žehlit. Ale co bych na MD dělala když bych nemusela ani žehlit, že? :grinning: No a vybírání hovínek z plínky...to bych si musela pořídit permanentně kyblík, páč bych pokaždý zvracela. Přebalit je jedna věc, ale vybírat to a dávat jinam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. črc 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, já to mám fakt kvůli plísním
kdybys ten byt viděla, když jsme se nastěhovali a odtáhli skříně....... masakr
ono je to fakt o zdraví
jinak u nás žehlí manža, takže mu ubude práce přes zimu :grinning:
no, já momentálně studuju na netu jiné věci, takže látkovky jsem jen prolítla a až bude ten čas :grinning: :grinning: - snad v září - tak se na to vrhnu
25. črc 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
To chápu, plísně jsou hnus. A vy jste v baráčku nebo v bytě? Nějakém starším že trpí na plísně?

A co teď studuješ na netu? Mně už nějak dochází inspirace, co kde hledat..
25. črc 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čau kočky. už jsem tu. :grinning: Včera jsem byla total kožená, vytáhla mě z postele až naše želví potvora. :sweat_smile:
25. črc 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, my jsme paneláček
tam by plísně být neměli, co? ale jsou

fim, nazdárek
25. črc 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci a řeší to u vás někdo jako správa domu, bytové družstvo nebo tak? To víš, dělám ve stavební firmě, tak jsem postižená :wink:

fim ahojda. A jak to želva dokázala? :wink:
25. črc 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, my si to řešíme sami, savo to jistí i do malby
teď se barák zatepluje, tak snad to bude lepší
jako topíme, větráme, ale určitá místa - venkovní zdi nebo sousedící se schodištěm, kde se netopí a fučelo celou zimu, jsou kritická
tak uvidíme letos po té reko
25. črc 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: máme terárko v ložnici a když se dostatčeně nahřála, tak začla hrabat jak o život, že chce ven... musela jsem ji pustit. :wink: Je to potvůrka.
Jinak Toník opravdu nejvíc kope v noci, nejlpe, když se vrátím z WC - nenechá mě zabrat, jak se tam vrtí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ALe jak jsem psala včera - mám z toho radost, v poslední době jsem trochu hřešila a nebyla jsem si jistá, jestli jsem to kapánek nepřepískla...... navíc už je možná větší na to, aby se tam motal přes den jak blázen..... :dizzy_face:
JInak, kdože to chce jít do látkovek? Bude nás víc. :wink:
25. črc 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tož já, ale o mě víš :wink:
jen jsem psala, že to nemám pořádně prostudované, není čas :grinning: :grinning:
teď se zas chystám řešit závady na reko, tata má dneska někdy dojet, že mi na to koukne odborným okem, jestli si jako moc nevymýšlím, ať tu nejsem za blba a můžu se se zedníkama bavit na odborné úrovni :wink:
25. črc 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ilči .to se máš s tím žehlením. já žehlení bytostně nesnáším. :angry: ...... Manža si občas tu jednu košili, co potřebuje, vyžehlí sám, ale i tak ten koš jinak čeká na mě. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A sušička je na zimu určo dobrá věc. my ji kdysi měli doma a to teda nebyla žádná sláva - prádlo z ní bylo děsně drsný - jak se přesušovalo. Ale teď už je to určo jiná třída. :wink:

A s látkovkama nesouhlasím, že by bylo nějak víc práce - dáš do nich separačku, tu pak s hovínkem vyhodíš a plenku vypereš spolu s ostatním prádlem. Žehlit se ani nesmí, pokud to není čtvercovka, takže vlastně práci navíc nijak extra nevidím. :wink: Počáteční náklady jsou sice poměrně vysoké, ale měly by se brzy vyplatit a navíc je to ekologičtější, což je mi taky sympatický. Nejsem žádnej zapřísáhlej ekolog, ale jsem ráda, když můžu trochu pomoct. :wink:
25. črc 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já na dnešek plánuju sepsat seznam věcí, které si vzpomenu, že budeme muset pořídit - zatím jen obecně a na plínky se chystám tak v srpnu. V blízké době je rozmyslím, nechám si je schválit a v srpnu objednám..... Nějak se ten čas krátí a těch výplat je do porodu nějak málo. :sweat_smile:
25. črc 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, jinak...Vrani: s těmy sny jsme na tom podobně - poslední dobou se mi zdají pěkný koniny, až občas žasnu, z čeho se dokázaly nakombinovat. A oblíkání apod. jsem řešila myslím předevčírem, viď Ilči? :grinning:
25. črc 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bude to změna, co nás všechno čeká... Ale snad příjemná :wink:
25. črc 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim :grinning:
tak mě manža schválí všechno, já mu to vždycky ještě patřičně okomentuju, kolik stovek ušetřím, když to koupím na netu atd :grinning:
a vždycky se mě ptá, jestli mám ještě peníze
já totiž platím z účtu byt, spoření, dřív úvěr (teď v červenci skončil, ten už teda ne) a MM platí zbytek
25. črc 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To my bohužel budeme platit úvěr ještě hooodně dlouho. :frowning2: To ted musíte být v pohodě, když vám to splácení ubylo, co? :sweat_smile: :zipper_mouth:
U nás platí všechno manža ze sploečnýho účtu a já si vyberu, když potřebuju.... ale vím, že strašně utrácím, tak se snažím to radši konzultovat, aby mě občas zkrotil. :grinning: Teď už mám např. za červenec utrum, pže jsme koupili kočárek a komody do pokojíčku. Větší výdaje si dovolit nemůžeme. :wink:
Vrani: občas si to představuju, jak to asi bude vypadat a jaký ten náš brouček bude - jestli bude spavý nebo bude křikloun.... :dizzy_face: A už se ho nemůžu dočkat. A pak si zas říkám: "Jen si to užij, dokud ho máš u sebe v bříšku a on nepláče, nezlobí atd." :grinning:
25. črc 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, kdy plánujete balit atšku do porodky? já jsem se zase zhrozila, když jsem nakoukla na říjen - nejdřív jsem se teda smála, jak už jsou kočky napřed, ale další dvě jsou v nemocnici pro nějaké potíže... Tak mě smích přešela a začala jsem panikařit, cože to budu potřebovat a kdy to pojedu koupit, kdyby náhodou..... fakt je toho najednou nějak moc. nebo je to jen tím, že teď mě to víc zajímá? :sweat_smile: To víte, Dr. na tom 3D mě taky moc nepotěšil, v kombinaci s tou cukrovkou, že jsme o týden starší..... bůh ví, kdy to nakonec přijde. Snad ne opravdu moc brzy. I když kapánek kratší těhu by mi nevadilo...... :grinning: Ale fakt jen kapánek. :wink:
25. črc 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, já plánuju na zač. srpna po výplatě, až vyplením lékárnu. :wink:
25. črc 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já budu zatím plenit jen kvůli sobě - kdyby náhodou a na mrňosuka mi to v nejhorším koupí mamka - kdyby nás nějak moc zaskočil.
Co teda budu potřebovat? Vím, že to někde na netu je, ale jsem líná..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Začínám: síťované kalhotky a porodnické vložky - min. 1 balík, lepší 2? (Nebo víc? :confused: )
25. črc 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, záleží jestli ti ty vložky v porodnici dají nebo ne. Nám je dají, takže si vezmu je 1 balík pro sichr. Kalhotky jednorázové prý stačí dvoje, že se dají přemáchnout. Já si koupím to balení po 5.

Jinak už jsem to tu myslím psala. Moje porodnice má seznam co s sebou a je tam toto (ale má to každá porodka jinak):
NUTNÉ
Doklady
vyplněný dotazník o jméně dítěte
vdané matky oddací list
nevdané matky rodný list svůj event. otce dítěte, mají-li tak určené otcovství potvrzené z matriky dle trvalého bydliště
rozvedené matky rozsudek o rozvodu a event. určené otcovství a rodné listy rodičů dítěte
těhotenskou průkazku
občanský průkaz a kartičku pojištěnce
léky které dlouhodobě užíváte

co s sebou do porodnice
NUTNÉ
Doklady
vdané matky oddací list
nevdané matky rodný list svůj event. otce dítěte, mají-li tak určené otcovství potvrzené z matriky dle trvalého bydliště
rozvedené matky rozsudek o rozvodu a event. určené otcovství a rodné listy rodičů dítěte
těhotenskou průkazku

DOPORUČENÉ
K porodu:
omyvatelné přezůvky (event. boty do sprchy)
toaletní potřeby, dva ručníky, dle vlastních zvyklostí - ústní vodu, tělové mléko, krém, na rty ochrannou tyčinku, žinku, toaletní papír
ponožky

podle vlastního uvážení: YAL gel - přípravek místo klyzmatu (na předpis v ambulanci)
nápoj v malé PET lahvi – nejlépe vodu bez bublinek, 0,5l
aspoň 2 vlastní košile, lépe s delším výstřihem kvůli kojení
župan
oblíbené CD
Pro další pobyt:
2 mateřské podprsenky
vložky do podprsenky (nebo vyvařené plenky), event. mast na bradavky
dostatek spodních kalhotek event. síťované kalhotky nebo kalhotky na jedno použití – koupíte ve zdravotních
potřebách, lékárnách
intimní hygienu s dubovou kůrou nebo dubovou kůru
Vložky jsou k dispozici !
TATÍNEK
K porodu, pohodlné oblečení, přezutí, jídlo, pití
Možno vzít: mobilní telefon, fotoaparát, kameru – porodnice za tyto věci NERUČÍ
MIMINKO
Pro pobyt v porodnici:
Vše pro péči o miminko je k dispozici - oblečení, kosmetika, plenkové kalhotky cca do 4.dne pobytu
Nutné psací potřeby!
Co nachystat pro Vaše miminko až půjdete domů ?
vyvařené a vyžehlené plenky (asi 4ks)
plenkové kalhotky na jedno použití (2-3ks)
košilku, dupačky, (body), 2 kabátky, 2 čepičky (bavlna, příze, vlna),
ponožky (bačkůrky)
zavinovačku, deku na zabalení miminka – vše dle ročního období
tašku či autosedačku – myslete na bezpečí Vašeho miminka
Tyto věci stačí přinést až v den propuštění
Prosíme neberte si moc peněz, drahé věci a šperky a moc objemná zavazadla.co s sebou do porodnice
NUTNÉ
Doklady
vdané matky oddací list
těhotenskou průkazku
DOPORUČENÉ
K porodu:
omyvatelné přezůvky (event. boty do sprchy)
toaletní potřeby, dva ručníky, dle vlastních zvyklostí - ústní vodu, tělové mléko, krém, na rty ochrannou tyčinku, žinku, toaletní papír
ponožky
25. črc 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, vložky do podprdy a kojící podprdu (ta sice není z lékárny, ale souvisí).....
25. črc 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš, se mi to zkopčilo nějak víckrát, sorry. Origoš je tady: http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekologie/Dokumenty/co_do_porodnice.pdf
25. črc 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Supr, hned tisknu a zakládám...... :wink: Dík.
25. črc 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není zač. Ale zjisti si jak je to v tvojí porodnici. Někde ty vložky a pleny nedávají.
25. črc 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nemáš ještě někde nějaký šikovný odkaz, kde se píše, co všechno je potřeba nachystat pro miminko doma? Myslím včetně kočárku a tak, o se musí koupit, udělat, zařídit....... Sepisuju ten seznam (zatím zevrubný) a už mi došla fantazie. přitom je toho nějak podezřele málo. :grinning:
25. črc 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. črc 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Supr. Člověče, vypozorovala jsem, že ačkoliv s PC nijak zvlášť nebojuju, tak mám radši tyhle seznamy na papíře..... :slight_smile: To jsem ekolog, co? :grinning:
25. črc 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, já mám radši taky papír. Sice ho pak někam založím a už pravdepodobně nenajdu, ale i tak..
25. črc 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je fakt, že mě neba kvůli každý prkotině zappínat PC a ty papíry projdu i na gauči a kafíčkem, v klídku, barevně si v tom zatrhnu to urgentní.....
Vidíš, zapomněla jsem na monitor dechu - takovou zásadní věc. :frowning2:
25. črc 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je v Prčicích...jsem myslela, jak budeme mít originální jméno, že je to všude samej Honzík Kubík, a oni se rozmáhají právě i Toníkové....... Nakonec bude ve třídách Toníků víc než Honzíků. :rolling_eyes:
25. črc 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
To neřeš, vždycky je nějaký jméno populární.

Já si z těch všech seznamů udělala jeden velkej a mám z toho dost depresi, protože teď to působí jako že nemám ještě vůůůbec nic.
25. črc 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek