• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Když já už ani nevím, co tu mám šťourat, na všech mých oblíbených diskuzích je mrtvo :frowning2: Co hledáš ty?
28. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
věci do nového bytečku, pračku a tak a taky tipy na zařízování - malování, doplňky a tak :wink:
28. črc 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ták, tak to máš dobrý. Já musím s veškerýma nákupama počkat zase až po výplatě. Zrovna jsem studovala na porodnici.cz to koupání a MUDr. od Apolináře naopak doporučuje spíš koupání v moři a rybníce, pokud nejsou sinice, než v bazénu, že prý ten chlór absolutně vybije přirozené prostředí. A pak jinde píšou že jedině bazén. Tak se asi zítrs vykoupu.
28. črc 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to si pak vyber... :sweat_smile: ale už jsem taky slyšela, že se někomu spouští zánět po chloru v bazénu, tak na tom asi něco bude....
no já nenakupuju, jen hledám inspiraci, taky čekáme, až dorazí stavebko... stejně to pak budeme všecko pořizovat až v září, teď by se nám to do garsony nevešlo, ani výbavička... :unamused:
28. črc 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, mě to posledně spustil asi Orlík. Tak těžko říct... Mám celkem obavu, zánět bych fakt nechtěla, jenže v tomhle vedru...
28. črc 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě, jako ani mi zas tak nevadilo, že doteď bylo hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani mně to nevadilo, ba právě naopak. Doufám že po tomhle týdnu ta vedra skončí.
28. črc 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
spíš ať je pak hezky v říjnu, ať můžeme kočárkovat :wink:
28. črc 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, no u nás je teda hic děsnej, byla jsem ve městě a liduprázdný ulice i silnice :grinning:
taky bych se někde vyvalila u bazénu
naštěstí už do bytu nesvítí slunko

fim, tak na kurz jsem zvědavá, já začínám příští týden
28. črc 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já doufám, že bude babí léto. On ani ten déšť tolik nevadí, hlavně aby nebyla zima. Já jdu na předporodní přednášku příští čtvrtek, tak budu taky vyprávět.
28. črc 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, to máte jen jednu nebo víc lekcí?
já mám 5 lekcí po 2 hodinách
druhý kurz, který začíná v září (mě už se to zdálo pozdě, kdyby něco) u jiné PA má 4 lekce po 3 hodinách
na přednášky můžeme chodit zvlášť
28. črc 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, jdu přímo na kurz od té mojí porodnice. Prozatím zkusím tu první dvouhodinovku, která je základní a pak se s nimi pobavím kolik je těch dalších a tak. Jedna hodiny stojí 150,-. Kdyby byly všechny 2 hodinovky, tak se celkem prohnu. Z těch dalších by mě ale zajímalo ještě kojení a péče o novorozence, dýchání a úlevové polohy u porodu. Koukni, tady píší, co všechno mají: http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekologie/Dokumenty/predporodni_kurzy.pdf

Jinak jsem si právě napsala Fly lady, aby mě dokopala uklízet průběžně :wink: Tak jsem na sebe zvědavá :grinning:
28. črc 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé to jdeš do tý krče? taky se tam pomalu chystám... ve čtvrtek jdu znova na to 3D a oni tam taky zajišťujou 6hod předporodní kurz ve spolupráci s Krčí, tak se chci poptat, jestli to je to samý, co má přímo Krč, jen v balíčku a nebo něco jiného...
28. črc 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji jdu no a jsem na to zvědavá. Právě že to chci zažít přímo tam, abych pořádně poznala to prostředí a byla klidnější.
28. črc 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je docela pálka, 300 za jednu přednášku
já mám celý kurz za 600
prý na to přispívá pojišťovna?
jinak ten obsah je podobný, akorát to není v porodce, ale v jakoby mateřském centru, pořádají i plavání pro těhotné a kojence, cvičení, pak různé kurzy a tak
no, jsem taky zvědavá :wink:
28. črc 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, já mám OZP a tam je jednorázový příspěvek pro těhotné 1200,- a je jedno na co ho využiješ, jinak nemám nárok na nic a nic neproplácí. Jinak se rozhodně chystám do té porodnice, abych právě poznala to prostředí. Ty prašule za to holt dám.
28. črc 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, jsem byla trošku neaktualizovaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji v čem?
28. črc 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana, jj, je to lepší, já už tam byla s MP na té prohlídce porodnice a bylo to fajn :wink:
28. črc 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě si říkám, že by bylo i prima, kdybych tam potkala nějaký personál, se kterým se můžu potkat i u porodu. Víš, takový to "stará známá tvář" :slight_smile:

Slyšely jste někdy o té fly lady? Psali o tom v Betynce.
28. črc 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no píšu trochu pozadu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene, o co jde?
28. črc 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci, koukala jsem doma na ten chránič matrace, ze spodu je to takové jako bavlna a seshora je to nepromokavé a je to docela měkké, takže to tu zdravotní matraci změkčí. A doporučuju to všechno vybalit z igelitu, aby se to stačilo zbavit zánovního smrádku :wink:
28. črc 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji fly lady je o tom, že ti posílá každý den mail, co máš udělat, co se týče úklidu, jako třeba, dneska utři všechny skleněné plochy, atd. Výsledek je ten, že průběžně uklízíš celý týden a víkend máš volný. A já jsem na úklid fakt lempl a neumím se donutit, tak to chci zkusit. Zní to úchylně, ale docela si to ženské chválí.
28. črc 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahá, no tak to bych asi taky potřebovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no když už jsme u toho, jdu umýt nádobí a koupit něco k snědku, ať mi MP nevynadá, že jsem za celý den nic neudělala :sweat_smile:
28. črc 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dám ti vědět, jestli se mi někdo ozve. Má to originální stránky v aj a v ČR to funguje že napíšeš na mail, že chceš informace a oni ti je posílají. Posílala jsem to před chvílí, tak jsem zvědavá, kde se ozvou. Jinak www.flylady.com
28. črc 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, já doufám, že porodku obhlídnu později, u nás je malá
jinak zásilku čekám tak ve středu, dojde matrace, chránič a tyhle věci
já jsem děsně zvědavá, tak to určo vybalím
akorát se tu furt hodně práší, skoro denně utírám prach :angry:
a na úklid jsem taky lempl, bych spíš potřebovala nějakou uklízečku :wink:
28. črc 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci prach je blbej, tak leda přes to hodit třeba klasický prostěradlo, nebo něco co dýchá, ať se na to bezprostředně nepráší. Ale tu matraci když jsem vybalila, tak to moc příjemnej smrad teda nebyl :confounded: Holt kokos a pohanka v igelitu :grinning:

Uklízečka by taky bodla, ale holt si musím vystačit jinak. Tak jsem zvědavá, jestli mě to přinutí. Dneska přijde MM pozdě, tak se budu nudit a mám plán, že bych mohla trochu poklidit a vyžehlit. Tak jsem zvědavá.
28. črc 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, už se těším, až to přijde :wink:
mám tam i nějaké pleny a tak
ale už neměli na skladě kačenky do vody :cry:
to bych si pohrála ve vaně i já :grinning: :grinning:
28. črc 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek