• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
autor
Ilči: nic extra novýho. Hodně jsme se věnovaly pozici miminka v průběhu porodu, skoukly jsme i animaci, jak během cesty rotuje hlavička a pak tělíčko, komplikace při porodu a po něm, vyvolání porodu a každou lekci nacvičujeme dýchání. Víc mě teď nenapadá. :wink:
Na kočárek se těším.

Mě teď tsraší noční můry, že porodím příští týden na té Moravě - jak mám naplánováno, že po té dovče konečně vlítnem na pořádné přípravy, tak se teď bojím, že bude pozdě. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kam přesně jedete?
neboj, i na Moravě máme porodnice :grinning: :grinning:
7. srp 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vpodstatě jde o Vysočinu - vidím se v Jihlavě. :grinning: Já už dumala, jestli nemáme pro sichra brát s sebou autosedajdu a jestli by v ní takový mrňousek vůbec mohl jet takovou dálku...... Ale snad na to nedojde. Jsou to jen takový blbiny, co mě napadají, jak jsem sama doma. :rolling_eyes:
7. srp 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Jihlavě je krásně, mají tam fajnovou zoošku :wink:
7. srp 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy :slight_smile:

Ja dneska byla na prvni predporodni lekci :wink:

Fimi, nebooooooooooj, co by se melo stat... na to nesmis myslet, jinak to fakt privolas :grinning: Budete tam cely tyden?
Musim rict, ze jsem rada, ze jsme doma a v klidku... jak bylo vedro a dusno a porad jsme nekde chodili, tak mi otekaly nohy a prsty na rukou :frowning2: to se mi doma nestava :wink:

Vcera jsem si musela objednat pliny... :sweat_smile: a to jsem si planovala, jak si ty po sobe pekne vyperu - nanecisto, byly 20 let na pude :wink: a ona mi je mamka omylem vyhodila s ostatnim bordelem, co jsme vyhodili z myho staryho pokoje :sweat_smile: no co, svet se nezbori, ze jo :wink: :grinning:
7. srp 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jen dávám vědět, že jsem OK. Bohužel mě z koukání do PC hodně bolí oči, asi i jak jsem byla nemocná, tak jsem si naordinovala odpočinek. Vždycky sem nakouknu, něco přečtu a pak už mi nezbude čas na napsání :sweat_smile:
7. srp 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Busti, to je jasny... :wink: jen odpocivejte :slight_smile: hlavne ze jste uz zdravi - resp. zdrave :dizzy_face:
7. srp 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj busti, hlavně že jste v pořádku, hezky odpočívej.

ahoj zviz, jakpak je?
7. srp 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vrani :slight_smile:

Je supr :wink: zitra se jdem kouknout kolegynce na svatbu, tak jsem na to zvedava :grinning: maji to totiz az v 18.30 :sunglasses:
7. srp 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pane jo, svatba takhle pozdě? To je neobvyklé. Svatby mám moc ráda :slight_smile:

A jak se doma připravuješ?
7. srp 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doma? Nijak :sweat_smile: reko zaciname az za 14 dni totiz :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: strejda jindy nema cas... tak se holt musime podridit a ja doufam, ze se to vsechno stihne... jako vsechno mam nakoupeny, pri nejhorsim to vypere mamka :wink:
Uz mas sbalenou tasku - kdyby neco??? :sweat_smile:
7. srp 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdeme spinkat :pensive: :dizzy_face:

Brou a pa zitra :slight_smile: to tu urcite budu, kdyz ma byt hnusne :grinning: jinac jsem porad venku na zahrade s manzou - aby se tam sam nebal :grinning:
7. srp 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno
tak u nás je černo a poprchá
včera odeslali kočárek, tak možná dneska dojde, už jsem nedočkavá :grinning:

busti, tak se kurýruj, ať jste v pořádku
zviz, tak to jsi dobrá, že už všechno máš
8. srp 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
hurá, to je dneska ale hezky, žádné sluníčko a konečně vzduch :slight_smile:
8. srp 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kolik budete kupovat dopředu jednorázových plen, abyste měly doma?
8. srp 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky.
U nás hlásím taky dýchatelno, v noci byla pěkná buřina.
Zviz: už jsem se trochu zklidnila. asi to bude tím blížícím se příjezdem Zdendy. Tak snad se nic nestane.... :sweat_smile: On se taky Tonda tenhle týden podezřele uklidnil, tak mi dělal starosti - nejdřív řádil jak erná ruka a pak skokem jen tak občas šťouchanec. Už jsem chtěla jet na kontrolní utz do porodky. :pensive:
BUsti: pěkně se šetři. Ať jsi co nejdřív fit.
Vrani: přemýšlela jsem nad jedním balíkem Babyborn a nad jedním midi (prostě od 4 kg). Podle potřeby a váhy budu dokupovat. Ale ráda bych pak začala s těma látktovkama. Kamarádka teď řeší, co s těma Babybornama, že jí zbyl celej balík, pže toho měla moc. :wink:
Ilči: nedočkavost chápu. Já se ještě pořád chodím koukat na to lahátko, což pak na takovej kočárek. Určo dej foto. :grinning:
8. srp 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jednorázovky - mám jeden balík new born a pak asi koupím jeden balík o číslo větší - nevím, jestli je od 3 nebo 4 kg a pak uvidím, jak bude prcek velkej
a pak stejně jako fim chci ty jednorázovky

lehátko taky čekám každým dnem, mohlo by to všechno dojít naráz
akorát doufám, že mi ten balík kluci pomůžou aspoň do výtahu, bude to docela těžké
8. srp 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak 8.8.2008 - podle troubení hádám, že mají dneska jednu svatbu za druhou
asi lidi využili zajímavé datum :wink:
8. srp 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ilči: no to si piš, že využívají. A to nesme v Číně. Tam to musí být dneska opravdu šrumec.....
S tím kočárkem ti snad chlapi pomůžoou, ne?
Já už musela oželet část látkovek - spočetla jsem si počáteční investici na 6 500, tak už jsem to zkrouhla a další část dokoupím později. To radši pořídím monitor dechu. Bohužel ho budeme muset kooupit, nikdo v okolí ho nemá na půjčení. :wink:
8. srp 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, takže už máš jasno jakou pořídíš výbavu plen?
já to právě ještě nestihla detailně prozkoumat, jsem se naivně domnívala, že je prostě jeden druh a jeden systém, ale po přečtení v tom mám chaos :grinning:
8. srp 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíha, koukám, že ty látkovky teda taky není levná sranda...
8. srp 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: mělo by to ve finále vyjít levnějš. jde o to, že je musíš koupit na začátku skoro všechny najednou. U jednorázovek to bereš postupně, tak to tak nepřijde.
Ilči: právě že jich je milion. Tak nejdřív koupit jen čtvercovky, sponku a gatě a potom si dokoupím i nějaký ty kalhotkový plenky. Na ty je celkem čas. :wink:
8. srp 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo, když budu počítat, že dítě bude s plenama třeba rok a půl, tak to vychází na měsíc 361, což jednorázovky vyjdou určitě dráž. Ale takhle najednou je to fakt pálka.
8. srp 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: ony se pak musí dokoupit třeba větší velikosti, takže ta investice ještě pak stoupne. Ale fakt by se mělo ušetřiř až několik tisíc. Ne že bychom byli tak ve vatě, ale tady nejde jen o ty prachy. Mně se dělá mdlo, když si představím množství toho odpadu na jednoho mrňouska a navíc je to pro něj i zdravější. :wink:
8. srp 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož záleží, jak moc bude mít člověk čůrající a kakající dítě :grinning:
no já jsem na to zvědavá, jak to budem zvládat :wink:
dneska jsem šla v noci 2x na WC, totálně oblblá, málem jsem netrefila do dveří
tak jsem si říkala, vzbudit mě teď hladové a počůrané dítě, tak to ani nezvládnu :slight_smile:
8. srp 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, když já i někde četla, že se člověk s látkovkama taky musí zamyslet nad tím, že to splachuješ do záchodu, případně pereš, a to taky není zrovna eko... Víc jsem se teda po tom nepídila no..
8. srp 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: na záchod se musí a navíc existují čistírny odpadních vod, které tyto "materiály" využívají na bioplyn..... S praním je to vlastně totéž. A prát budeš stejně i hadříky. Tak k tomu šoupneš tu plenu. No a provnej si separačku, kterou vyhodíš s bobanem a pampersku, kterou vyhodíš, i když je "jen" počůraná. To je objemový rozdíl.... :unamused:
8. srp 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak říkám, nevím, nestudovala jsem to víc, jen jsem tohle někde zahlédla, že zas tak eko, jak se tvrdí to není, ale samozřejmě že oproti jednorázovkám to bude šetrnější, i když dneska už máš taky speciální bio. U mě teda vyhráli jednorázovky jen z pohodlnosti a lenosti. Nechci nic studovat a učit se používání, a tak bohužel sáhnu po jednorázovkách no. :sweat_smile: :zipper_mouth:
8. srp 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vždyť ti to nikdo nevyčítá..... :grinning: i já chci na začátku nějakou tu jednorázovku, i když mě od toho zrazují, že podhodlí pak nade mnou vyhraje a už na látkovky nepřejdu.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem na to zvědavá :grinning:
8. srp 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co, holky? obědváte?
já naštěstí dneska nemusela vařit, zbyl mi smažený květák od večeře
jsem se totálně přejedla a už se asi nepohnu :grinning:
8. srp 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek