Říjnovky 2008 v Praze

Uvidíme, jestli nějaký srazík domluvíme. Není to podmínkou! 😉
vrana
20. srp 2008
Bré dopoledne 🙂

Baji, tak jak se těšíš na dnešek? MM z toho není moc nadšenej, se mu tam nechce, ale prostě pude 😃 . Jinak na sobě budu mít asi modré džíny a meruňkové tričko s bílošedými proužky s výstřihem do V. Jsem mrňavá a MM relativně velký a bude mít brýle. 😉 Tak snad se poznáme.

Já mám taky radost úúúplně ze všeho, i z blbýho mýdla a žínek. x-)
fimautor
20. srp 2008
Mně včera mamka přinesla balík plenek, co byly v akci, tak nám je koupila.... a nejradši bych je hned rozbalila a pokochala se. Ale udržela jsem se, aby se pak na ně zbytečně neprášilo. 😃
My už máme kočárek zase u dědy, tak se nemám s čím mazlit. Ale je tu teda spousta dalších věcí. x-) Jestli nebudu líná, tak dneska něco nafotím. 😉
fimautor
20. srp 2008
Včera se mnou lomcovaly hormony, až jsem ořvala tu debilní cukrovku. Tak nějak jsem skuhrala a manža si dělala ze mně srandičky a pak jsem kooukla do špajzu na ty sušený krekry a sojový sušenky a řvala jak malá, co je to za chutě v těhotenství, když můžu max. tohle...... 😞 Je fakt, že náhoda mě ztrestala, pže jsem si zapla rádio, aby mě manža neslyšel a zrovna tam zpívala Vondrčková Dvě malá křídla. tak jsem si vzpomněla na Helenku a styděla se, že to je houby problém a že můžu být ještě ráda. Ale i tak mě to už pěkně s..e. :-S
vrana
20. srp 2008
fim, už to máš taky za pár, a pak si dopřeješ co budeš chtít 🙂 Hlavní je, aby byl prcek v pohodě a hezky se dopekl.
fimautor
20. srp 2008
Však já vím. jen to na mě včera nějak padlo a jsem trochu naprdnutá ještě dneska. Ale to víš, že prcek je na 1. místě. 😉 Ale stejně mě to s..e. 😎
ilci
20. srp 2008
no jo, to jsou hormony 😉
fim, to už vydržíš a budeš mít za odměnu zdravé mimčo
baji
20. srp 2008
tak mi to nějak padá ]-(
baji
20. srp 2008
fim, je to pěkně naprd, to mi povídej, chjo... 😞 kdy tě čeká další kontrola?
jedinou útěchou mi je, že jsem přestala tak rychle nabírat, to vypadalo, že bych mohla trhnout i 20 kg, tak se aspoň nebudeme muset trápit po porodu 😉
baji
20. srp 2008
vrani, MP se zatím docela těší, jen jestli prý bude video porodu, tak na to koukat nebude :-p
jinak my jsme oba dva mrňaví brejlouni, co budu mít na sobě ještě nevím, asi bílou sukni a černý triko? kdyžtak upřesním 😉

za chvíli pádím znova na 3D, ty fotky z minula se jim nějak nepodařilo udělat, takže bude repete, jsem zvědavá, jestli bude ještě něco vidět :-p

tak zatím pá, ještě sem odpo kouknu...
vrana
20. srp 2008
ok, hezky si to užijte. a pa večer
petule.h
20. srp 2008
no holky, já bych se teda taky nekoukala na video porodu...nikdy, to se teda manžovi nedivím 8-(
baji
20. srp 2008
petul, velká gratulace k lukáškovi x-) jak se ti líbilo v krči?
ilci
20. srp 2008
tak nám na kurzu video porodu ukazovali a dalo se to
tatínci ale prý uvidí jiné 😉
jinak my dnes probírali kojení a koupání, tož doufám, že si to všechno zapamatuju 😃
fimautor
21. srp 2008
Ahojky.
My taky v pondělí čučely na porod - sice jsem studovala biologii, tak snesu hodně - ale v jiném stavu si nejsem jistá vůbec ničím. Tak jsem z toho měla obavy a nakonec dobrý - dalo se to celkem v pohodě. Ráda bych rodila tak v pohodě jako ty ženský na tom videu.
Co budeme dělat s tatínkama netuším, ale o videu docela pochybuju. Hlavně doufám, že jim zdůrazní, aby nás nehnali při první kontrakci do porodnice. Úplně si dovedu představit toho mýho plašana. 😃

JInak dneska jsem byla na poradně a opět mě nevyšetřovala. :-| Tak jsem zvědavá, kdy chce začít sledovat a jak CS. S tím mým bolavým podvozkem aby pak nekoukala, že je CS třeba 3! :-p Ale snad ne. Zato jsme si dneska poprvé poslechly srdíčko. Chvíli mi trvalo, než jsem v těch šumech to ťukání objevila, ale nakonec se zadařilo. x-) Jojo, brouček už bude sledovanej čím dál tím častěji. Teď už poradna za 3 týdny, pak za dva a nakonec po týdnu + do toho couračka na diabetologii a ke konci i do porodky na monitor...... Abych pak vůbec byla ještě doma, když si k tomu představím nějaký to cvíčo nebo nákupy a posezeníčko s kámoškama. 😃
ilci
21. srp 2008
já jsem se byla dneska v práci ofiko rozloučit a taky jsem říkala, že nestíhám 😃 že má člověk furt nějaký program
ale pěkně mě ta cesta zmohla, 90km vlakem tam a 90km zpátky a už se mi klíží oči 😃
dneska bude manža si bez teplé večeře
fimautor
21. srp 2008
Tak u nás se ani teplé večeře nevedou. 🙂 JInak jsem teprve před chvilkou obědvala - po poradně jsem byla nakoupit a u našich, tak jsem dorazila až v poledne a to jsem zalehla a vařila až jsem vstala - udělala jsem si dobrůtku - gnochi se zelím a uzeným. Mňam. :-p
ilci
21. srp 2008
je, tak já měla jenom lečo a bez uzeniny, prostě rychlovka 😃
uzený bych si dala, mňam
fimautor
21. srp 2008
Byla to rychlovka, noky za 5 minut, uzený už bylo předvařený a jen jsem to nakrájela, prdla na pánvičku a za 30 minut sakumprdum hotovo. 🙂 Doporučuju.
JInak jak jsem měla v úterý splín, tak jsem byla na návštěvě u sousedky a ta měla časopis Apetit - a je tam 100 rychlovkových receptů a jedna mňamka větší než druhá. Tak jsem hned chytla slinu, doma uvařila rychlovéču a včera si ten časák koupila taky. Když nemůžu sladký, tak jsem si dopřála aspoň tuhle inspiraci. 😉

Holky, jak jste na tom s prsama? Už musíte nosit vložky do podrpdy nebo zatim ne? =-) Jsem se bála, aby to na mě nepřišlo, když je ještě nemám koupený a pak jen jednou se mi objevilo cosi na košili a pak zase nic. tak jsem to čekala každým dnem, že se to rozjede a zatím nic..... 😎
ilci
21. srp 2008
fim, apetity jsem taky kupovala, ale už to není kam dávat 😃

no, já cca před 2dny koukám a košile mokrá
taky v šedé podprdě jsem měla večer bílý zaschlý flíček, takže uvidím
ať nechodím po ulici s mokrým tričkem 😃
ale zatím nic drastického
fimautor
21. srp 2008
Já už myslela, že jsem jen náhodou někde nabrala nějakou nečistotu, pže jsem měla jen na jedné bradavce takový nažloutlý hlen a už byl zaschlý..... Ale asi už se to tedy chystá. Jsem za to trochu ráda, aspoň vím, že prsa snad budou fungovat a že se na to připravují. 😎
bustik
21. srp 2008
Ahojte kočky, tak jsem zpátky od Dr a nic moc |-| Prakticky mám dráždivou dělohu a hlavička naléhá, takže kvůli hrozící předčasnému porodu musím ležet a být v klidu. Vyfasovala jsem kupu léků do všech možných otvorů a v úterý mám jít zase na kontrolu. Tak jsem zvědavá. Hlavně jsem se tedy trochu vyděsila, protože nemám nic vypráno, věci do porodnice nepřipraveny, jsem si říkala, 7 týdnů - času dost :-N ....se na to budu asi muset vrhnout, kdyby náhodou toho času zase tolik nebylo :-p
bustik
21. srp 2008
Jo a ještě mám infekci streptokoka či co....takže asi tak no
bustik
21. srp 2008
Fim, mě už z prsou teče dlouho, taky jsem byla ráda, ale teď se to nějak zvětšuje a tedy jako že by mi to bylo příjemné :-N
baji
22. srp 2008
ahojky 🙂
busti: jejda, tak to je nemilé 😞 tak se šetři kočko, ať to ještě co nejdýl vydržíte... 🙂 a s tím streptokokem neboj, prej ho má každá druhá...
vrana
22. srp 2008
Ahoj baji,
tak cos říkala na kurzík? 🙂
baji
22. srp 2008
nazdárek, jj, dobrý, my už byli i na tý prohlídce porodnice, tak to bylo podobný... měli jsme zrovna tutéž PA, je moc sympatická, že? 😉
ještě bych šla na to kojení, a možná tu doplňující... co ty?
vrana
22. srp 2008
PA byla super, i MM si ji chválil, že byla fajn a ne nějaká sucharka. Jen tam mají tedy fakt hrozné vedro. Tu doplňující bych dala taky, obecně bych docela uvítala nějakou o kojení a taková ta základní péče o mimi víš, na ty první dny až nebudu vědět co s tím. Nevím, kolik budou mít času vysvětlit nám to po porodu přímo v porodnici...

By bylo fajn, kdybychom se při porodu v Krči sešly, co? 😃
baji
22. srp 2008
jj, to by bylo fajn 😉 10.10. je krásný datum 😉 nám to vůbec takhle dobře vychází, 9.9. dosaneme klíče od novýho bytečku, 6.6. má být svatba, tak je ten tvůj TP i pro mně ideální 😃 😃
vůbec by mi nevadilo rodit o pár dnů dřív, aby malá nebyla obřík... :-p
vrana
22. srp 2008
No mě by taky nevadilo rodit o prá dní dřív, ale nevím nevím. Hlavně bych nechtěla přenášet. Ale ono si moc nevybereš. Budeš tam nějak volat na tu doplňující přednášku?
baji
22. srp 2008
jj, chtělo by to, na kterou bys šla?
* Nácvik úlevových poloh, dýchání a použití pomůcek na por. sále, období šestinedělí
* Kojení + nácvik a řešení problémů souvisejících s kojením
* Doplňující přednáška – šestinedělí, úlevové polohy při porodu, základy péče o dítě a první pomoc dítěti

já na tu o kojení a pak nevím jestli tu doplňující - tam je ta péče...??

Začni psát odpověď...

Odešli