• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Fim, no, tak naši taky nikdo nechtěl hlídat...naše babičky jsou úplně na nic, místo, aby mi pomohly (bo jsem toho faaaakt měla někdy plné brejle), tak mi obě svorně tvrdily, že "ona moc řve, já ji hlídatnechci" :frowning2: Fakt pomoc jak cip...mám předsevzetí, že jednou budu lepší babička :grinning: :grinning:
20. čer 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenom si nedokážu předatavit, jak naší mamině, která vypadá na 30 budu říkat babi :wink:
20. čer 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
My to děláme tak, že 23. jdeme k rodičům tady v Praze, 24. jsme sólo doma a 25. ráno odjíždíme k mým rodičům a zůstáváme tam až do Silvestra...aspoň si nás užijou a rozdělíme to mezi obě rodiny :slight_smile:
20. čer 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivet: já jsem si zas říkala, že jednou budu lepší rodič. :fearful: :wink:
Baji: tak jak jsem psala původně - to druhé budou dvojčata a on tě ten humor přejde. :grinning:
On snad Zdenda nebyl uřvanej, ale prostě strašně málo spal a pořád vyžadoval pozornost. A když byl větší, tak děda o něm pronesl, že ráno otevře oči a hubu a zavře je až večer. :grinning: Navíc pak všechno rozebíral. A musím konstatovat, že to FAKT všechno sedí a věřím tomu - je si pořád dost podobnej. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, tak to máš tedy dobré vyhlídky :grinning: :grinning: Joooo....a o rodičovském přístupu jsme s manželem taky vedli sáhodlouhé debaty a rozhodně nechceme být rodičové takoví, jako jsme měli my....v tom jsme se oba shodli :wink:
20. čer 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: tak to je bomba! Sestřička je naprosto kouzelná a s těma věcičkama je to taky výborná vychyctávka - navíc znáš jejich původ a je to ten nejlepší. :wink: Já takhle budu mít věcičky od kamarádky, co rodila v březnu, ale na tebe to teda nemá. :dizzy_face:
20. čer 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrana, to je super, si nedovedu představit moji maminu, že by ve 40 měla dítě :sweat_smile: Teď je jí tedy už 51, ale ani tehdy by to snad nebylo možné :sweat_smile:
20. čer 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My o tom nedebatujeme - až to přjde, tak to přijde a rozebereme to. Maximálně když jsme u švagrový, tak potom si doma notujeme, jak to dělají blbě. :unamused: :grinning:
Já se takhle zapřisáhla hlavně kvůli rozvodu našich. Ale je fakt, že Zdenda to taky růžový neměl - spíš vůbec a někde v něm to bude dost stejný. Jen mi to nikdy nepřiznal. Je to chlap, nemůžu po něm chtít všechno. :zipper_mouth:
20. čer 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet, to bys tu mojí musela znát, jsme fakt spíš jako kámošky. A myslím, že teď si toho hodně vynahrazuje, se mnou byla matka samoživitelka a bylo to všechno těžší. Teď má manžela, vlastní zrekonstruovaný byt, nechodí do školy ani do práce a užívá si MD.

S těmi věcmi je to bomba, hrozně tím ušetříme. Jen nevím, kam všechny ty oblečky dáme :grinning:
20. čer 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky většinou rozebíráme jiné rodiče, když s nějakými jsme a taky se většinou v otázce výchovy/nevýchovy shodneme...naštěstí :grinning:
20. čer 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vás otravuje, když si s vámi na ulici cizí lidi chtějí povídat o těhotenství, kdy o čekáte, co to bude a tak? :confused:
20. čer 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana, jj, věřím, že pokud Tě měla v 16, tak to muselo být těžké, takže teď si to určitě vynahrazuje 2x...je to super, já tomu fandím :slight_smile:
autor
Jen jsem zvědavá, jaká bude realita. Vím, že teď mám nějakou přestavu a předsevzetí, ale pak určitě některá vezmou zasvý. :sunglasses:
ivet to jo, ale jsem ráda že si mě před rodičema uhájila :wink:
Vrani, u prvního těhu mě to otravovalo...ale od doby, co jezdím s malou už jsem si zvykla, protože mě někdo furt oslovuje kvůli dítěti (hlavně důchodci v MHD, co si hned povídají o svých vnoučatech/pravnoučatech :grinning: ) tak jsem si už zvykla :grinning:
20. čer 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: tak to se mi teda nestalo. :astonished: Ale otravuje mě, když se mě všichni ptají, jak se mám. Co jim na to mám říct? Když řeknu dobře, tak závidí, když bych řekla špatně, tak by to chěli vysvětlit a rozebrat......
20. čer 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé vrani, tak to je dobrý :sweat_smile: ségruška je kouzelná :dizzy_face:
já toho právě taky spoustu podědila - pro neteřinkách a ještě dvou kámoškách, co mají taky holčičky, takže u nás to ani kluk být nemohl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
fim, ty mi přeješ, no horší, když by to třetí byly dvojčata.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
20. čer 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, vezmou :grinning: My jsme tvrdili, že rozhodně nebude jíst nezdravá jídla...doma to dodržujeme, necpeme ji čokoládou, raději jí dáme křupky atd...ale největší mls pro Kristýnku jsou hranolky....jak jdeme do KFC tak se tváří jak dítě, které doma týráme hlady a prostě je MUSÍ mít :grinning: samo, že nesní celé balení, ale jak může, už to do sebe láduje :dizzy_face: :dizzy_face:
Ale jinak se držíme a fakt si stojíme za tím, co chceme...ať si kdo chce říká co chce :slight_smile:
20. čer 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji: tak to by byl megafičák. :grinning:
20. čer 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my to s tím babičkováním asi taky nebudeme mít kdoví jaký, jedna 400 km daleko, druhá se zatím moc netváří... :stuck_out_tongue_closed_eyes: my máme odstrašující příklad, starší holčička od bráchy je děsně rozmazlená, hlavně od naší mámy, tak doufám, že nás něco podobného nepotká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, já bych se s dvojčátkama strašně bála. Po tom co se tu stalo heliskovi... Prý s dvojčátkama je těhu celý rizikový. To jsem nevěděla.
20. čer 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se právě bojím, jak vidím ty cizí děti - tak ty by se vychovávaly nejlíp, samy to určo znáte.... :grinning: .hned bych jim třeba jednu sekla, když vidím, co všechno dokážou předvést na veřejnosti apod. (To je ale extrém. :wink: ) A pak to moje bude třeba podobné a já se hrozím, že mu to všechno odpustím a budu tolerovat.
Nebudu si hrát na svatouška - pro facku si nejdu daleko. Když bylo třeba, bráchu jsem srovnala raz dva - a to se narodil, když mi bylo 13. I ve škole se mi občas klepe ruka, jak bych někomu radši jednu natáhla, než mu domlouvala a tvářila se demokraticky....... A pak ten náš bude po tatínkovi na zabití a maminka najednou radši oslepne a ohluchne - stejně jak švagrová. A to bych fakt děsně nerada. :frowning2:
20. čer 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, my to máme k našim 350 km...jezdíme tam jednou za měsíc na víkend a babička se sice pomazlí, pokochá, ale hlídat ne-e....no hrůůůza...ale co, lepší už to nebude, tak to musíme brát tak, jak to je :wink:

Vrani, možná je to trochu "rizikovější", ale nemyslím, že je to pokaždé...holt příroda je někdy fakt krutá :frowning2:
20. čer 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, to je těžký, v plánovalkách jsme měli jednu holčinu s dvojčátky, od začátku jí dr. strašil, že rozhodně nedonosí oba (malí měli společnou placentu), pak že určo porodí předčasně, nakonec se kluci narodili plánovaným císařem až někdy v 35 nebo 36 tt, oba skoro tři kila, žádný problémy...
20. čer 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: to jo, je to strašně smutný a šílený v tom, že jí a) není jak pomoct a b) nikdo neví proč. :cry: Nevím, jestli je to celý vyloženě rizikový, ale pitomý rozhodně je (ale bohužel logický), že když jich je víc, tak jsou menší a slabší..... a normálně jedno miminko už je možný od 25tt zachránit, ale dvojčátka zřejmě až později. :pensive:
Fim, myslím, že jdou nastavit rozumné meze. Taky mám kamarádku, které prostě nevychovává - on si řekne, on sám ví, on se sám rozhodne atd...nesouhlasím s tím, ale je to její věc, jí se to jednou (možná) vymstí....snažím se to dělat podle vlastního nejlepšího předsevzetí a věřím, že to dělám dobře...možná jsme někdy tvrdí, ale prostě myslíme, že výchova nějaká být musí!
Lepší jedna dobře mířená facka než hodinový proslov k ničemu. Neříkám dítě mlátit denně a pro nic za nic, ale když není zbytí... Džamile bych dala přes hubu ať si dá odchod. Je to nesmysl. Pak s koukněte, co dneska z dětí roste... Příklad, u nás za barákem asi osmiletej kluk volá na holčičku Pojď si zamr....! Vykokne soused a houkne na něj ať se uklidní nebo mu jednu přišije a chlapeček odvětí: To si zkuste, na to nemáte právo! :angry: :angry: :angry:
20. čer 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet: tak naši jsou hlídací hodně, ale rozmazlujou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smutný je to hodně. Nikdy by mě nenapadlo, že je riziko i ve 24. týdnu. Byl to šok. Ale zpět do pozitivna. :wink:
20. čer 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek