• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
Dobré ráno,
koukám že na přetřesu je počasí a doktoři... Tak nás čeká ve čt první návštěva v porodnici, tak jsem zvědavá. S blížícím s porodem začínám být docea nervózní...

A o počasí mi ani nemluvte, já totiž nemám co na sebe :astonished:
16. zář 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo vrani, sem zvědavá, co budeš říkat... já tam musím koncem týdne taky zavolat na objednání, tak jsem zvědavá, na kdy to bude... :wink:
s tím oblečením to taky bude u mě horší - mám jen jedny dlouhý kalhoty, co jsem nosila ze začátku, musím zkusit, jestli do nich vůbec vejdu, mají jen takový ty gumy na bocích, ne přes celý bříško :wink:
16. zář 2008 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak do kalhot se nevejdu :grinning:
k dr jsem šla včera v sukni a pak na nákup rifle, ale rozepnuté a dlouhý svetr, aby to nebylo vidět :grinning:

baji, tak to si jízdu asi moc neužije, to je fakt
16. zář 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem zvědavá, co zjistím, bohužel nejsou rozpínací :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak já se loučím i tady, jdu šrotit, ble... ale jestli zítra obě ty zkoušky dám, tak budu mít konečně na čas klid a budu se moct nerušeně věnovat stěhování, zařizování a výbavičce - konečně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak těhu džíny jsou to jedinné co oblíknu, ale vršek je horší. Podzimní bunda ani náhodou, totéž svetry, triček s dl. ruk mám velmi poskrovnu...zkrátka už aby to bylo za náma...

dneska v noci jsem chodila čůrat hned několikrát a po každý když jsem šla, tak jsem si říkala, že až jednou takhle v noci půjdu čůrat a zjistím že rodíme, že mě asi "vomejou". To už tak jako nebude kroku zpět a budu to muset zvládnout... Drsnej pocit :confused:
16. zář 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já kupodivu na WC dneska až ráno, ale prckovi se asi zalíbilo chladnější počasí a už asi od soboty sebou furt děsně mele a je to horší a horší
dělá tam psí kusy a někdy to fakt bolí
no já jsem zvědavá, kdy nás to chytne
trochu se bojím, ať mi třeba v noci neodteče plodovka a já to zaspím
16. zář 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, no a jestl chceš stihnout to září, tak už to bude co by dup :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
neboj, odměna bude sladká :dizzy_face: já se snažím na porod tak nějak nemyslet, ale až na to, až budeme mít malou u sebe, takže se zatím nebojím, jen těším, a taky na sladký :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale už fakt jdu, pa, nebo tu zas zkejsnu do oběda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky. Sorry, že vás zanedbávám, ale teď doma konečně finišujeme s přípravama - po té dovče na Moravě mi už právě začalo docházet, že porodu se nevyhnu, takže hrůza už tak nějak pominula, ale chceme mít co nejdřív čisté svědomí, že je vše připraveno. Tak já peru, žehlím, manža spravuje a natírá.... je sranda nás pozorovat. :grinning:
Včera jsem byla na té dia, tak jsem si tam odseděla 2 hodiny, Drka opsala staré zprávy s novým datumem, vrátila jsem glukometr a šla domů. Teda do města. Fakt užitečná návštěva. :angry: Ale aspoň, že byla poslední.
Samozřejmě, že tu máme taky pěkou kosu a já na tu zimu nejsem vůbec vybavená - měla jsem jediný kalhoty a ty jsou sice super nastavovací, ale tenký jak pavučinka. Tak jsem ve městě vlítla do sekáče a koupila si na poslední týdny gatě za 300,-. Jinak bych snad umrzla. Vzhledem k Murphyho zákonům to vidím do týdne na porod. :grinning: Ba ne. Teda snad! :zipper_mouth:
Ilči - s těma plínama jsem to někde četla, ale že záleží, které máš. Že tohle třeba dělaly popolínky. Takže uvidíme - zezačátku hnusky, potom klasický čtverce v kalhotkách a ev. zvednu matraci a na ven ta pastelka by nemusela být tak velká. :wink:
16. zář 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jinak co se týče nočního WC, tak lítám 3x za noc a při každým vstávání mě tak zabolí spodek, že si říkám, že ta voda musí už každou chvíli rupnout. Snad ale ještě 2 týdny vydrží. :sweat_smile:
16. zář 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, hlásím návrat z poradny, tak jsme na CS1, že by maliník? :wink: doteď jsme byli na nule... ale jinak zatím ticho po pěšině, žádný rození :wink:
jinak jsem vyfásla další rozpustnou bílkovinu a musím maso 2xdenně... ne že bych teda neměla maso ráda, ale jednou za den mi stačilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baji, ono to CS je strašně divný, já jsem byla u dr. v srpnu, naměřil mi CS 1 a ten večer v porodnici mi naměřili CS 0, pak příště moje dr. CS 1 a pak zase CS 0. Tak si vyber :grinning:
16. zář 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vida, mě CS nikdo neříká, jen teda teď mi dr. říkal o tom zkracujícím se čípku, taxem v klidu :grinning:
16. zář 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci mně o něm taky nikdy neříkali, ale rozluštila jsem to z těch hieroglyfů v průkazce...že to ale byla práce :grinning:

ty jo, co mám dělat s tou rýmou...jsem jak přejetá kombajnem a bojim bojim aby z té rýmy nebyla nakonec nějaká chřipajzna..
16. zář 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak já jdu k dr zítra - jsem zvědavá co mi poví. Poslední dobou poslíci docela sílí. Jestli to bude takhle pokračovat, tak veškeré mé radování z 9 měsíční pauzy od MS bolestí přijde vniveč, protože si ho vyberu teď + s bolestí zad. V noci jsem se budila co hodinu, k ránu to ustalo, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat :sweat_smile:

Oblečení taky nic moc. Stále mi naštěstí jsou tedy jedny kalhoty i před těhu, jen mi nějak divně sedí a lezou mi stále dolu - což mi dělaly i normálně. Ale díky za ně, jsou teploučké. Jinak mám i 2 legíny, 2 pláťáky - ale to je mi prd platný, v tom je mi zima. Tak jedině sukně a kozačky. Zítra to vyzkouším. Vršky naštěstí mám...
16. zář 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, no ono je to asi subjektivní, jak to kdo posoudí... hlavně to nic neříká, kdy člověk bude rodit :wink: taky jsem luštila v průkajdě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
vrani, hlavně to chce odpočívat, hodně pít, nejlíp bylinky s medem a citronem, a docela mi pomáhala Vincentka ve spreji místo kapek do nosu... ale jak se říká neléčená rýma trvá 14 dnů, léčená 2 týdny :confounded: tak ať je ti brzy líp

ilci, tak to už taky budeš CS víc než 0 :wink:

busti, ty jo, ty snad fakt už budeš za chvilku rodit :sweat_smile: tak ťřeba budeš mít o to lepší porod, když se to tam takhle hodně chystá :pensive:
16. zář 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já s rýmou bojuju celé těhu, ale teď zas smrkám krev, to je u mě známka, že jsem fakt nachlazená
a dnes začíná kašel
tak sedím doma v teploučku a začínám se kurýrovat :wink:

busti, ty jo, ty už vypadáš vážně
mě občas bolí břicho jak na MS, ale záda jen včera z žehlení
17. zář 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky já i docela doufám, protože s přenášením je to na Bulovce děs. Na záříjovkách je s tím další špatná zkušenost, takže to bych fakt nerada. :unamused:
17. zář 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož mě říkal i dr. v poradně, že je lepší porodit o týden dřív něž o týden později
občas mluví v narážkách, tak nevím, jestli mi naznačoval, že to bude dřív :wink:
17. zář 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooj rijnovky moje :dizzy_face:

Busti, ty jo :confused: ty uz takhle poslikujes... ja se ted porad kontroluju, obcas mi bricho tvrdne ale ne moc, bolesti v podbrisku nikde, jen zada, ale to je spis ze spatnyho sezeni - ja se totiz porad hrbim :confused: :pensive:

Me asi ani prenaset nenechaji, jak mam negativni Rh faktor, tak rikala sestri, ze nenechavaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doufam, ze porodim pekne v terminu :dizzy_face:
Uz to mam jenom za 5 tydnu, to je hrozny, jak to uteklo :sweat_smile: a byt furt nedodelanej :unamused:
17. zář 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky. Koukám, že tady už zase nikdo - a to jsem byla dneska vzorná a v trroubě se mi už peče bábovka. :slight_smile:

Jak jsem říkala, mě drka nevyšetřuje, tak já CS netuším. Jdu tam příští čtvrtek a to už prý vyšetřovat bude - několikrát mi to zopakovala. Tak jsem zvědavá. jinak ty MS bolesti z minulého týdne pominuly (ťuk ťuk), tak nevím..... S tím CS je to opravdu subjektivní - stejně jako pak Apgarscore u miminka - když by ho dělali dva lidé najednou, může se lišit. :wink:

Jinak jsem byla bohužel svědkem toho, že ani slušný CS, ani poslíci nejdou příznakem ničeho - polsíci měsíc, CS 4 a stejně holky přenášely. Tak jsem na nás všechny fakt zvědavá. :frowning2:

Holky držte se a nemaroďte! Ať máme dost sil na příchod těch našich broučků. :dizzy_face:
17. zář 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tssssssss, ja jsem nikdo jo :angry:
17. zář 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Zviz. :wink:

My jsme včera teprve objednali monitor dechu, plínky jsou na cestě, ale ještě musím objednat ty s potiskem a osušky. Tak jsem taky ostuda. Hormady prádla na praní se už tenčí, ale ještě pak ty plíny.... a měla jsem původně v plánu ještě něco ušít a umýt si okna a v případě času si navařit pár jídel do mrazáku...... tak zase nějak nestíhám. :sweat_smile: :grinning:
17. zář 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuk, já tu odpočívám :slight_smile:
17. zář 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fim, pliny tu na me furt cekaji... zacnu zehlit asi zitra, vyprany jsou, tak aspon ze to jsme s mamcou stihly, pac ted uz by to tezko schlo :wink:
To porad stihas, neboooooj :slight_smile:
My budeme uz SNAD v pondeli obkladat, tak doufam, ze jim to pujde rychle... :dizzy_face:
17. zář 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jaké značky máte ty čtvercovky - nemyslím na přebalování, ale běžné užití
já jsem koupila Kiko, ale někde jsem četla, že to časem žmolkovatí
je fakt, že jsem je včera žehlila a tvar moc teda nedrží

já tu měla ráno seřizovače oken, už od června nám nešly dovřít, tak konečně naklusal
Ahoj Vrani :slight_smile:
Ahoj Il, ja mam tusim taky Kiko :confused: To jsem teda neslysela :sweat_smile: Ale je fakt, ze oproti jednem, co jsem videla v krame, tyhle Kiko vypadaji lip... Tam meli jenom takovej prusvitnej hadr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, budu vas muset zase opustit :frowning2: mam nehty dneska... nastesti jenom jedny :sweat_smile:
17. zář 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zviz.
ilci já mám pleny s obrázky ze simka-hracky.cz, nevím co je to za značku, ale vypadají docela v poho

teda vám musím říct, jakou jsem měla hroznou noc, měla jsem hrozné bolesti břicha a zvracela jsem. :frowning2: Asi jsem něco blbýho snědla nebo co. Byla to fakt hrůza. Jsem myslela že do toho záchoda snad porodim.

Takže po té zkušenosti musím dokoupit věci z lékárny a už opravdu dobalit tašku do porodnice.
17. zář 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, tož jsou ještě horší, jo?
no já si chtěla ještě 10ks přiobjednat a tak váhám, ale asi do toho jdu, na to běžné užití to snad postačí
17. zář 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek