• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
autor
Já jen včera manžu jemně upozornila, že jsme na kurzu dostaly za úkol upozornit manžele, že se mají připravit úplně na všechno - včetně toho, že na ně budeme hnusný a třeba je i vyhodíme. Je fakt, že člověk neví, jak to bude zvládat. Tak mě utěšoval, ať se nebojím, že to ví a že to zvládneme. :dizzy_face:

Jinak u nás noční klid taky moc neexistuje. Už jsem se i celkem naučila s těmi mírnějšími brikulemi usnout. Jinak bych se asi moc nevyspala. :grinning:

Ono, když nejde o život, tak jde o ...... On to kdyžtak někdo dodělá. A myslím, že i strašně rád. :wink:
17. zář 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
u mě je problém, že se na nové věci a zkušenosti těším, musím mít změnu
ale jak už to znám, tak mě to neba
jako, ne že bych se na porod těšila, ale jsem trochu zvědavá :wink:
jaké to bude a tak
až tam budu řvát bolestí, tak mě ta zvědavost rychle přejde :grinning: :grinning:

no, já se MM má dost popraskané prsty, takže jsem to ani nenadhazovala, musel by mít asi rukavice, aby mě nepoškrábal
ještě jsem přemýšlela o oholení na porod, že bych radši doma, ať mi to neudělají nějak blbě, ale to bych potřebovala mít oči vytahovací, jak Saxanu ruku :grinning: :grinning:
17. zář 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To jo, trochu strach z toho, jak budeme zvládat tu péči a tu 24hodinovou směnu bez delšího spánku. Jsem od přírody spáč. Ale vzhledem k mému nočnímu vstávání na WC á 2 -3 hodiny se to zas tak moc od kojení lišit asi nebude. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nejvíc se bojím té bezmocnosti při prdících a tak. Až bude plakat a já mu nebudu moct pomoct. Ale to je zatím daleko, přeci jen ten porod je dřív. A u toho jsem celkem v klidu. Asi je to i tím, že už nečtu ty "moudré" knihy. :grinning:
17. zář 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zviz - fakt? Já mám taky Rh negativní a právě zjišťovali krev i u manžela a ten má Rh pozitivní, takže přesně ta nedobrá kombinace. Tak jsem zvědavá jak by se k tomu stavěla ta moje porodnice. Mám pocit, že co Dr to jiný názor :fearful:
17. zář 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tak já jsem hnusná už teď, tak obden :grinning: :grinning:
přes den jsem na něj milá (přes mail) a večer mě chytne rapl, že nestíháme atd.
naštěstí už je hotový aspoň pokojíček, takže se můžu chystat a ten bordel ve zbytku bytu jde mimo mě :grinning: :grinning:
17. zář 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci co zrcátko? já to občas dám poslepu, ale pak jsem pořezaná, ale se zrcátkem je to v poho. V porodce bych néchtěla aby mě holili, ají úplně obyč žiletky, nějaký holící gel neznají a rozhodně prý nebývají šetrní :confounded:
17. zář 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, to jsem zkoušela a nějak se nemůžu trefit tam, kam potřebuju :grinning: :grinning:
obyč.žiletky? já myslela, že žijem ve 21.století!!!
brrrrr

fim, to zvládnem, MM jsem nahlásila, že pak doma nebudu nic dělat, jen kojit, přebalovat, jíst a spát :grinning:
ať nejsem jak nevyspaná troska
17. zář 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci no obyč, takový ty hrůzy plastový, bez zvlhčovacího proužku, které bez gelu nedají ani ránu...bleeeee. ale třeba je to všude jinak. To bude nezvyk co, až si tam po porodu zase uvidíme :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já naštěstí strie nemám a doufám, že už ani nedorazí. Masáž nic kvůli těm věčným zánětům a maliník zatím taky nepiju. :sweat_smile:
17. zář 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: no tos mě teda neuklidnila. Říkala jsem si, že to prubnu doma v klidu se zrcátkem a pak už na to kašlu a nechám se kdyžtak doholit v porodnici. Vždyť na tom nic neni. Ale jestli jedou bez holicího gelu, tak to je celkem maso. S manžou žijeme initmně sice dost dlouho, ale aby mě holil - na to ani jeden nemáme kuráž. :sweat_smile: To samý s masáží. :wink:
Já jsem asi nejzvědavější na to, jak budu tu bolest zvládat - vždycky jsem si myslela, že vydržím hodně, ale co jsem těhu, tak mám pocit, že furt fňukam. Tak jsem sama ze sebe trochu zklamaná. :confounded: :zipper_mouth:
17. zář 2008 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Tak to já piju maliník, občas... Strií mám plné břicho, ikdyž mažu snad od 2. měsíce a na holení je výborné zrcátko :grinning:
17. zář 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Busti: myslím, že ty ten maliník ani nebudeš potřebovat. :grinning: jinak si nemysli, kamarádce popraskalo břicho 3 dny před porodem a to už přenášela. :sweat_smile:

jj, na ten nezvyk se mooooc těším - až si tam uvidm, až se budu moct ohnout, atd. :grinning: Zatím se mi nechce věřit, že by se mi mělo po bříšku stýskat. :grinning:
17. zář 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim jak říkám, třeba je to všude jinak, ale silně o tom pochybuju, pořád je to jenom špitál. Jedna známá mi vyprávěla, že při posledním porodu to nestihla, tak že si řekla, že to je v poho, že ji oholí v porodnici a teď říká už nikdy víc...
Manžel to zkoušel, ale má strach, že mě pořeže... Už v tom mám docela praxi.
Tak já už jsem říkala MM, že mě bude muset oholit. Dneska jsem se holila sama a je to hrůza. Snad se Dr nelekne :grinning: A teď už mizím, nebo nestihnu bus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
autor
Busti: pa. :wink:
17. zář 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tak jsem to chtěla s tím oholením udělat podobně :wink:
ale tak menší strniště snad vadit nebude :grinning: :grinning:
17. zář 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti, měj se

jj, je to teď náročný, větší břicho, větší prsa, člověk si nikam nevidí :grinning:
17. zář 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já si teda nedovedu přestavit i to, jak s kontrakcema držím a nechám se holit. Ale právě to strniště by mohla sestra zvládnout. Jinak co čekáte za holítka, když mají na každou pacošku nový? levný jednorázovky. Ale ten gel by teda mít mohli..... začínám přemýšlet, že si ho pro jistotu přibalím s sebou - to by pak už neměl být žádný problém, ne?
17. zář 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lu, jak se máš??? jsem tě neviděla snad leta...

ilci, taky si říkám že případná zapomenutá štětinka vadit nebude :grinning:
17. zář 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s prsama je to sranda - vždycky jsem měla velká, ale teď mi přijde, že snad žádná (vzhledem k břichu) nemám. :grinning: Až to břicho spadne, to budu asi pěkně čučet. jinak se mi zvětšila už někdy v březnu a pak nic. Tak jsem z toho mírně nervózní.... a co se týče kolostra, tak tenkrát, jak jsme to řešily - 2x si mi ucintly a taky nic. Mám trochu strach, aby mi pak fungovaly. Kozy jako ozy, otravujou mi život a když by měly k něčemu být, tak nic.... To by mě naštvalo. :angry:
17. zář 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim nápodobně, taky mi v porovnání s břichem přijde že prsa skoro žádný nemám :grinning:
17. zář 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s tím strništěm - myslím, že na šití by vadilo. Ale kdyby to měly dotáhnout sestry právě i nějakým tím levným holítkem, že by se to dalo vydržet.....
17. zář 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo zrovna tam co se nastřihává mi žádný velký strniště nehrozí, naštěstí, tak snad to taková trága nebude
17. zář 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rozhodně nehodlám cvičit obden nad zrcátkem, ať jsem píglich nýglich oholená na porod z domova. Jsem ráda, že si umeju nohy a že se vůbec vejdu do vany. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: nápodobně
17. zář 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
a že si oblíknu ponožky a trefím se do nohavic, je to už docela akrobatickej výkon
17. zář 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taky tě bolí podvozek, když stojíš na jedné noze? :confused: Pro mě je to vždycky utrpení - když to jde, tak si sedám nebo se aspoň opírám jednou rukou a druhou nastavuju tu ponožku nebo botu......
17. zář 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, nejvíc mě to teda bolí v noci a pak když mám dát jednu nohu do nohavice a druhou stát na zemi. Největší potíž je zvednout pravou nohu :unamused:
17. zář 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
to není špatný nápad, vzít si vlastní holení :wink:
mě teď prsa docela tečou, ráno mám fleky na noční košili, někdy i přes den na podprdě
vždycky uvažuju, že vytáhnu vložky do podprdy, ale zatím to vždycky přestalo, když jsem šla mezi lidi
17. zář 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek