• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
jj, to číslo tam mám taky, ale tady se mnou sepisovali bydliště, info o otci a o mě, sňatku atd. a pak sestry anamnézu ohledně onemocnění v rodině atd. K porodu jsem dostala akorát dotazník o jméně a nic jiného.
18. zář 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo? já mám souhlas o jméně, 2x souhlas pacienta s hospitalizací, jakou chci po porodu PA, jestli chci dát info o narození mimča do našeho regionálního listu a ještě cosi, už nevím :wink:
18. zář 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porodopis - a co to jako je? Co se tam píše? O ničem takovém nevím :confused:

Ilci - si mě pobavila. Já se bojím jak vůbec poznám porod, natož abych vystihla těch 6 hodin před. To jsou tedy v porodnici dobří :grinning:

Vrani - dědek jeden. Bych mu to auto snad rozmlátila. Úplně se do toho vžívám :grinning:
18. zář 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti, nevím jak to mají na bulovce, ale teady s tebou sepíšou v kanceláři osobní údaje o tobě a TM, kontaktní adresu, číslo OP atd. a pak ti sestřička jakoby do karty napíše rodinnou anamnézu, tj. jestli jsi měla ty, tvoji příbuzní nebo manže + jeho rodina vážné choroby a vrozené vady. To je všechno.

ilci, takových formulářů! :astonished:
18. zář 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, ono je to podobný jako při sespsání těhu průkazky, akorát tam ještě doplňují průběh těhu, hodnoty pánve atd.
tož papírů je právě dost, ještě to nemám vypsané
ale co, však by se to narodilo i bez papírování
18. zář 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky.
Vrani, omlouvám se, že jsem tak zmizela, ale želvák mi vypojil kabely od klávesnice nebo co a nemohla jsem psát. Tak jsem to původně chtěla nechat na manžovi, páč mi to vůbec nešlo, ale nakonec jsem to zkusila ještě jednou, pže tu musím něco tvořit a ejhle, on úspěch! :wink:

No ta story je fakt dobrá, a ten děděk jako třešnička úplně nejlepší. Toho by přede mnou asi nic neušetřilo - úplně to se mnou lomcuje. To víš, včera jsem vyjela autíkem a plně chápu všechny odvážné ženy, co se vydávají do porvozu velkoměst. :grinning:

U nás to je s porodopisem jinak - prostě si zajdeme bez objednání v určitých časech do porodnice a tam s námi sepíšou všechno potřebné k porodu. Je fakt, že kdybych se neinformovala tady na koni, tak nic sepsaného nemám, pže moje Drka se nějak neobtěžovala mi to říct. :unamused: A v porodnici zas jen tak mimochodem úplně zapomněli se zeptat, jestli chci darovat pupečníkovou krev a jestli chci nadstandart - a já samo na to úplně zapomněla. Byla jsem ráda, že vím, čí jsem...... Tak tam jdu v úterý znovu.
18. zář 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nadstadnard myslíš pokoj?
u nás ho můžeš mít, pokud je volný, což ti nikdo předem nezaručí
18. zář 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nás by sis měla správně říct už při sepsání, ale stejně ho nikdy nemáš jistej - což je pochopitelný. Nikdo nerodí přesně na termín, aby se to dalo ošéfovat... :wink:
18. zář 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já nadstandart ani nechci, ale tu krev bych darovala ráda. :wink:
18. zář 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jak byli na prohlídce porodky, tak jediné volné lůžko bylo právě na nadstandardu
18. zář 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To by mě zajímalo, kdyby nastala tková situace a já neměla o nadsatndart zájem, jestli by mě tam umístili a jestli bych to musela platit. Pro mě je ideální dvoulůžák a bylo by fajn, kdyby tam se mnou byla nějaká pohodová mamina s druhým děckem, tudíž i zkušenostma. Navíc já jsem takovej ukecánek, že bych sama na pokoji asi umřela žalem. :grinning: Je pravda, že to člověk nikdy neví dopředu, ale prý snad jde v nejhorším si o ten nadstandart říct (když je volnej).
Joooo, pak tu taky máme jeden bonusovej pětilůžák, tak tam bych právě taky nemusela - tam právě sázím na soudnost sestřiček a ev. na ten nadstandart. :wink:
18. zář 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - takže prostě to, co si můžou sami vyčíst z těhu průkazky, takže docela buzerace. No jsem zvědavá jak na té Bulovce - jdu tam tu příští středu.
18. zář 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tak u nás jsou jen 2lůžáky, vždycky 2 pokoje se společnou sociálkou a jeden nadstandard
18. zář 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a kolik si u vás za ten nastandard říkají?
U nás stojí 800,-, takže ho v klidu oželím - pouze v případě, že bych měla nějakou nepřizpůsobivou spolubydlící nebo bych byla na tom 5-ilůžáku, tak bych zkusila ještě dodatečně. Ale snad se to nestane, nepřizpůsobivý dávají právě na ten velkej pokoj k sobě. :wink:
18. zář 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
400 pro matku a 200 pro doprovod, pokud tam chce být
18. zář 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hmmmm, tak to je trochu jiný kafe - já radši za ty šílený peníze koupím něco Toníkovi. Nebo sobě - za odměnu samozřejmě. :grinning:
18. zář 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to máte asi lepší služby, třeba donáška jídla z restaurace :grinning:
18. zář 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti právě že ne, tu rodinnou anamnézu o příbuzných a manželovi si z kartičky nevyčtou a ptali se i na kouření, HAK, diety apod. Zkrátka všechno co by mimčo mohlo ohrozit. Asi to svůj smysl má no.
18. zář 2008 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, kde jako jste dneska???
19. zář 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, tož mám pracovní den, musela jsem mrňousovi vyžehlit tu garderobu :grinning: :grinning:
19. zář 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ty seš taková pracovitá... já jsem akorát naložila myčku a pračku a přesadila kytky. Ještě bych měla uklidit koupelnu a wc, ale říkám si, jestli té aktivity už dneska nebylo dost :slight_smile: možná po o vyžehlím naše prádlo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ufff, konečně jsem se dostala k vaření, dělám kotel zeleninové polívky a než se všechna ta zelenina nachystá .....
aspoň bude i na zítra
19. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooooooooooooooj :slight_smile:

Ja byla dnes v Siku zjistit, jestli ty nase obklady a dlazbu do kuchyne maji skladem... musim rict, ze se mi dost ulevilo, protoze skladem JE :dizzy_face: tak aspon ze tak :wink:
Pak jsem zajela jeste nakoupit a stavila jsem se v Tescu, samozrejme jsem neodolala :sweat_smile: a koupila Spuntovi mikinku :dizzy_face: a pak bundicku na jaro :dizzy_face:, ktera byla jeste ve sleve, takze mam velkou radost :grinning:

Akorat je mi dneska nejak divne, prijde mi, ze mi zacina tvrdnout bricho nebo co :sweat_smile: a celkove jsem nejaka unavena :pensive:
19. zář 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, mě tvrdne břicho i přes braní hořčíku, křeče jak na mS, bolesti zad,..... tož už to nějak přežijem :wink:
ale taky jsem už nějaká pomalá a nic se mi nechce dělat :grinning:
no hlavně ať se všechno stihne do narození prcka, myslím tu vaši reko
20. zář 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky. Nám včera nešel proud a pak mi přijela návštěva přes noc, tak jsem nemohla na táčky. :wink: Bez proudu - to bylo najednou volnýho času. Tak jsem byla i nakupovat v escu a nechala tam 1800,-. :astonished: Koupila jsem si mimo jídla i kojící polštář a zkusila jsem s ním spát - ale žádná sláva. :sweat_smile: Nevím, jestli mladýho tlačil nebo to byla souhra náhod, ale vrtěl se jak šílenej, tak jsem ten polštář nakonec vyhodila a budu ho mít opravdu až na kojení. Aspoň měl ale manža možnost konečně poznat Toníka ve svém živlu - většinou to nestihne. Byl z toho docela vykulenej, co všechno ten náš brouček dovede. :grinning:

JInak manžílek dneska sbírá brambory a já budu asi opět žehlit minivěcičky. Už začínám mít pocit, že to nikdy neskončí...... Taky jsem už včera uvědoměle vyprala dvě pračky našich věcí - nemáme skoro v čem chodit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak se asi vrhnu na tvůrčí činnost a spáchám Toníkovi obrázek na kolíbku..... Tak ještě uvidíme, jak mi to půjde. Zatím páčko a pěknou sobotu přeji.
Hlavně nerodit!!!!!! Ještě máte čas. :slight_smile:
20. zář 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás v tescu mají velký h....
ale polštář jsem si taky objednala, budu ho mít až na kojení, teď se mi spí dobře a nedokážu si jaksi představit, kam bych ten polštář dávala :wink:
my furt pokračujem v budování hnízdečka, pro prcka mám vypráno i vyžehleno, tak jsem zas klidnější
jen dobalit tašku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdaaaaaaaaar :slight_smile:
Jeste nerodite, doufam :sweat_smile: :grinning:

Holky, ja vam tak zavidim, jak si to pekne pripravujete... :frowning2: ja se toho snad ani nedockam.. nebo dockam, ale to uz se nebudu moct hnout :rolling_eyes: uz ted funim jak velryba, nemuzu dlouho stat, dlouho sedet - nejlepsi je ležing, ale to toho moc neudelam, ze jo :sweat_smile:
21. zář 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
zviz, neboj, dočkáš :wink:
já taky dělám po částech, odpočívám chvílema u PC :wink:
včera jsem ještě našla manšestráky, do kterých se jakžtakž vejdu (místo knoflíku sichrhajzka), takže jsme mohli vyrazit na procházku
ale zase prší :unamused:
21. zář 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já už mám kojo polštář dlouho, chtěla jsem na něm taky spát, jenže je to ten terrabag s kuličkama a hrozně šustí, takže s ním nespím a budu ho mít až na kojení.

Jinak včera jsme byli na mělnickém vinobraní a bylo to moooc hezký, pak jsme absolvovali dvě návštěvy a domů přijeli po 10 večer a měla jsem toho fakt plný kecky, nicméně s kájou to ani nehlo.

Rýma stále trvá, bohužel, už mi to docela leze na nervy. Teď se mi navíc objevil asi hemeroid, z toho jak je to všechno nateklé, takže taky nic moc :frowning2:. Musím se na kontrole zeptat, co si na to můžu v lékárně koupit, pže ty pitomý magistry nám radši přeem vščechno zakazujou, i blbý kapky do nosu.

A vůbec, kde vězí baji???
21. zář 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

já mám kojící polštář taky a nemůžu si vynachválit při ležení na gauči. Mám ho za zádama a je to úplně super.

Na prcka už mám téměř všechno připravené, dodělávám jen povlečení na košík - potřebuji udělat a obšít dirky na konstrukci pro nebesa a nebesa vyžehlit.

Vrani, tak to jsem ráda, že se vinobraní líbilo. My tam taky byli, asi tak 3 hoďky a pak jsme šli ještě k bráchovi, domů dorazili po 21h a ikdyž jsem se furt cítila fajn, tak mě najednou začala strašně bolet záda a v noci to byla tedy hrůza - záda, tříšla, stydká kost - no nemohla jsem se ani přetáčet :sweat_smile:

Ale jinak příští týden je v Boleslavi Svatováclavská pouť, tak kdybych ještě byla 2v1, tak se tam chystáme. Tam se žádné vstupné nevybírá, je to menší, ale taky moc hezký :wink:
21. zář 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek