• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjnovky 2008 v Praze

27. dubna 2012 
mě prcka odhadovali s váhou jen v tom 30tt
jinak se furt každý diví, že bych měla za 3 týdny rodit, že na to nevypadám
asi je prcek zavrtanej hodně vevnitř, asi mi tlačí i na žaludek, protože mi bývá často po jídle na zvracení, takže musím fakt po troškách
dneska bych měla být naposled u svého dr., tak uvidím
22. zář 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, fim, jsi fakt šikulka
já "balím" tašku denně a furt se k tomu nemůžu dokopat :grinning:
22. zář 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Il: ono to asi chce pořádně vyděsit. :grinning: Mě vyplašila ta naše ústečanda a hned jsem na to vlítla - najednou to šlo jako po másle, jiank jsem pořád zvažovala tooooo a nebo tohleeeeee? A pak to bylo natotata. :grinning: Hele, i kdybych něco zapomněla, tak Zdenda to obratem přiveze a bude jezdit každý den. :wink:
22. zář 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem se konečně dostala do skříně s ručníkama, takže už mám zas další položku na hromádce :grinning:
22. zář 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem okoupaná a teď půjdu asi žehlit.Ručníky v tašce mám, vlastn nevím, jestli mi chybí něco jó podstatného a nějak se mi nad tím v poslední době nechce ani zamýšlet :frowning2: taky musím ještě do té lékárny, pro líh, odsávačku a tak. Chjo já jsem teda nějaká líná :sweat_smile:
22. zář 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrani, jj, to by bylo fajn, akorát... ty chceš rodit až tak pozdě? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: protože já teda rozhodně září a nejradši i první půlku října neberu :wink: :grinning:
no hlavně abych nerodila příští vikend - to chcem jet k našim na moravu, to bych teda nerada :sweat_smile:
fim, tý jo, tiše závidím, ale já to doženu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jo teď koukám, že máš až 20. října, no tak to koukněte začít pracovat, ať jdeš nejpozdějc se mnou, páč čekat na tebe bych teda fáááákt nechtěla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jsi už nějak rozhodnutá ohledně nadstandardu a epidurálu?
jinak tu přípravu jsme myslím neviděli... jen příjmovej pokoj...
22. zář 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no katchu psala v krči, že ta přípravna je prý dost hrozná :frowning2:

baji, nadstandard nechci, myslím že si ráda s někým pokecám a penízky taky dokážu využít jinak, přijde mi to zbytečné. Jediné co by bylo fajn, kdyby Honza mohl na pokoj, ale těch pár dní to holt vydržím. No a s epi jsem zatím rozhodnutá, že to dám bez něj. Jednak je mi trochu líto těch peněz, ale hlavně se bojím, když trpím bolestma hlavy po klasické narkóze, že by mě postihly i po epi a to tě pak hlava bolí třeba 3 dny. Tak si říkám, že porodní bolesti jednou odezní a budu za ně mít aspoň odměnu, ale tři dny bolestí hlavy bych asi nezvládla, kor po porodu. Tak asi tak. Ale je možný, že až tam budu hekat tak změním názor :grinning: .

Co ty?
22. zář 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kousinka dneska porodila Alíka, v 7:20 a má 3200 g. :dizzy_face:
22. zář 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, tak gratulka
už se to fakt rozjíždí :slight_smile:
22. zář 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to teda jo, prý ještě večer byla na hokeji a ráno už přišla sms. To je drsný, takovej fofr. Jsem zvědavá na dojmy :grinning:
22. zář 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lepší než se pár dní trápit, ale co my víme :wink:
třeba už nějaké bolesti měla
22. zář 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to je pravda, ale kousi by se pochlubila, takhle to nevěděli ani holky z čb :slight_smile:. No nic, já jdu teda žehlit, i když se mi fakt chce :frowning2:
22. zář 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám za hodinu poradnu
myslela jsem, že ještě stihnu pověsit prádlo, ale pračka to evidentně vyhodnotila jinak, takže až se vrátím :slight_smile:
22. zář 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo, tak kousince obr gratulace :dizzy_face:
no já už se rozhodla, že místo nadstandardu si radši zaplatím epi... a jestli do něj půjdu, tak uvidím podle toho, nakolik bude pravděpodobný císař... jestli by mě nechali zkusit porodit normálně, s tím že mě v nejhorším šmiknou, tak půjdu asi do epi, abych nemusela pod celkovou narkozu (pochopila jsem minule, že to takhle jde, že ti tam toho jen pak připustěj víc...) ale taky ještě uvidím, je to pálka, to víš, že bych za to taky radši pořídila něco jinýho... no a na migrény jsem trpívala před těhu taky... tak to bych fakt nechtěla...
ilci, tak jak jsi dopadla v poradně? nějaký změny? :wink:
22. zář 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrani - bolest pravidelná nebyla. Byla to jedna dlouhá stále trvající bolest. A pořád je mi tak nějak divně.

Ilci - to mám taky, ten pocit, že je mi zle od žaludku. A taky mi každý říká, že by mi nehádal 38tt - tak tam ty prďolky máme asi podobně :grinning:

Jsem měla ten sraz s kámoškou a ona první rodila U Apolináře a měla strašně rychlý porod. Už je to 5 let, ale říkala, že jak to bylo rychlé, tak jí odskákaly svaly od močové trubice, takže jí je museli zašívat a že to totálně podělali. Má s tím prý problémy i dnes a ke všemu už ví, že to ani nebylo tím, že byl porod rychlý, ale hlavně tím, že jí nechali tlačit moc brzo :confused:
22. zář 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
baji a tobě hrozí císař? kvůli velikost malé nebo ještě kvůli něčemu?

Já jsem nakonec byla pilná, teď jsem vyžehlila, švestkový koláč už stydne na plotně, tak snad bude k jídlu a ještě chci aspoň vyluxovat, tak uvidíme. No a pak si uvařím ten fujtajbl maliník.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti, to jsou věci, to bych u apolináře nečekala... :confounded:
vrani, jj, jestli bude moc velká, nemám moc širokou pánev...
teda mě maliník chutná, jdu si ho uvařit taky :wink: ale já mám ráda bylinkové čaje - teda jen v zimě, jinak čaj nepiju vůbec, ale teď jak jsem byla nastydlá, tak jsem se vyloženě na něj těšila...
22. zář 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vrani: ty jsi pěkná včelička. Já byla s manžílkem pilná včera a dneska se mi nic nechce - navíc jsem doma sama a jak nad sebou nemám konotrolu, tak je to tragédie s těmi výkony. :grinning:

Holky, nevím jestli jsem vás dobře pochopila, ale jestli myslíte, že vás budou muset třeba najednou kuchnout a půjde dát jen ten částečnej epidurál, tak NEPŮJDE. Jakmile je to akutní, tak je to v celkový anestezii. Ten částečnej se dává pouze v případě, kdy je CS dlouhodobě dopředu plánovaný. :wink: Účinek totiž nastupuje pomalu, což se v akutním případě jaksi nehodí. :sweat_smile:
22. zář 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teď jsem si uvědomila, že jsem Kousince nepoblahopřála. Tak to tímto napravuji a
22. zář 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
přeji jen to NEJ NEJ NEJ NEJ NEJ. :dizzy_face:

(Mi to tady nějak přeskočilo. :sweat_smile: )
22. zář 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim ahá, tak to se musím ještě poptat, ona PA něco říkala v tom smyslu, že jako když už je to napíchlý a pouštějí ti tam něco, tak že už jen pak přidají - ono totiž, jak se v Krči ten epík platí, tak máš zaplacenou i trvalou přítomnost toho anesteziologa, takže tě furt hlídá a kontroluje ti to, příp. upravuje dávkování... no ale radši se ještě poptám dr.
jinak vím, že když se rodí bez epiku, a musejí tě akutně říznout, tak je to pod celkovou...
no hlavně jsem zvědavá, co mi ve čtvrtek řeknou, jak je týna velká a jestli to teda vypadá na přirozený porod nebo spíš císaře...
22. zář 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baji: to asi myslela, jak ti zavedou do páteře jednou tu kanylu (nebo jak se tomu nadává), tak už ji tam nechají a jejím prostřednictvím dostáváš pak všechny léky. ALe prostě při epidurálu je to jiný lék než celková anestezie při akutním CS - jakmile budeš muset jít urgentně, tak si pospíš. I když kratičce, tak celkově. :pensive:
22. zář 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já epi nechci, pokud nebude opravdu potřeba (ale teda nevím, kdo mi to jako odhadne)
já mívám - krom těhu - migrény dost často, mělo jsem i po narkoze, takže radši nic
mám to zděděný po mamině

jinak poradna dobrý, srdíčko opět ukázkové, jen bylo málo pohybů
... mají ho vidět večer, jak řádí :grinning:
čípek zkrácený a hlavička prý už hodně naléhá
mě spíš připadá, že mě prcek nějak častěji mlátí nohama do boku
ale možná už se provrtává dolů, tak si pomáhá kopáním noh :grinning:

příště už jdu do porodky, musím se objednat
22. zář 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
busti, asi na tom budem fakt podobně
dneska jsem potkala bývalou kolegyni a divila se, že bych měla za 3 týdny rodit
22. zář 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já si tady s těmi svými 36tt připadám jak břídil - nálezy taky pořádně ještě nevím, tak jsem zvědavá, jestli ve čtvrtek budu moudřejší. :frowning2:

Ilči: zní to všechno moooooc dobře. A jaký datum že by se ti líbil? :grinning:
22. zář 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fim, tož úplně nejvíc 10.10. :grinning: :grinning:
já jsem 11.11. :wink:
22. zář 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To ja narozená kamarádka. :wink:
Mně dneska na snažilkách jedna těhule předpověděla 14.10. a musím říct, že mě zamrazilo - pořád je tu ta nejistota, kdy to přijde a najednou bych to měla vědět........ Fakt jsem měla husinu z toho konkrétna. Nevím, jak to napsat, abyste mi rozumněly. :sunglasses:
22. zář 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já si nějak ten porod a tu budoucnost nepřipouštím
žiju si v tom svým těhotnu a říkám si, že je to možná posledních pár dní, co jsem těhotná :wink:
22. zář 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek