• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@aneta34 ufff dnes ráno a vlastně i celé dopoledne Elí kakala až až :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak už jsem spokojená, že jí je fajn :slight_smile: Elí jako pase koníky dlouho, ale stále má u toho pěstičky, ale dnes už vzala chrastítko a držela ho :grinning: :grinning: :grinning: No to slintání mě fakt vytáčí!!! neustále utírám a utírám...
Jo dnes jsme Elinku dali poprvé spát do pytle tak jsem zvědavá jaký to v noci bude :slight_smile: zatím to vypadá, že se jí to celkem líbí :grinning: :grinning:

@jeaneta hmm vazelínu, tak já to zkusim :grinning: :grinning: :grinning: a normálně to koupim v lékárně??? Teda Samík je statečnej!já jsem zvědavá jak přežijeme dvě očkování najednou! to pro mě bude šílený :unamused: Jak to dneska zvládnul?Už bez teplotky??? děkujem za oprání, daří se nám super! Eliška je moc šikovná! Představ si, že už mi teď dvě noci spala 7 hodin v kuse!!!! Takže už kojim v noci jen jednou :grinning: :grinning: :grinning: super! Dnes spí poprvé ve spacím pytli tak jsem zvědavá jak to bude snášet :slight_smile:

@jitulik4 no teda tak tvoje Eliška je šikovná!!!! no já doufám, že ta moje to brzo dožene :slight_smile: taky si umí cucat jen palec ale klíďo i celou pěst a dnes už taky konečně držela chrastítečko :grinning:
18. črc 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůů koukám, že jsem první kdo přispěl na stou stránku:slight_smile: to bych si měla něco přát :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. črc 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rybarna no to je šikulka! Elí do věcí nad sebou teď stále buší :grinning: :grinning: :grinning: je to sranda jí pozorovat! Ze šelesti neměj strach! Můj brácha jí má a ani o tom neví! Vůbec to člověka neomezuje takže to bude dobrý, neboj :wink:
18. črc 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta jé tak to jsem ráda, že je vše v pořádku! Však jsem říkala, že to bude OK :grinning: :grinning: :grinning: ale jistota je jistota, že? :grinning: No s tím šilháním teda vůbec nevím! Elí už to nedělá asi tak měsíc bych řekla. Ale pokud se normálně otáčí za předměty a reaguje tak to asi nic není :wink:
18. črc 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Jo tu vazelínu ti tam namíchají :slight_smile: A je to fakt super :slight_smile: No děti bolí více ten prevenar než ta hexa. Včera teplotky už neměl a taky to šlo poznat. Spal do 6 ráno a potom si usnul po obědě na půl hodiny a byl vzhůru až do 18:00 to usnul zase na 20 minut a potom jsem ho koupala a usnul až v 11 v noci :grinning: takže byl skoro celý den vzhůru :grinning: Byl to teda záběr :grinning: Dnes vstal o půl sedmé a po každém kojení zase usnul na 2 hoďky, takže to dohání za včerejšek :grinning: jinak Samík spinká 7 hodin v kuse už dlouho a asi jednou za týden se probudí ve tři :slight_smile: na kojení. Dokonce vydržel párkrát spinkat i 9 hodin :slight_smile: Tak to je Eliška šikovná, že už tak pěkně spinká :slight_smile: No já jsem taky zkoušela u Samíka pytel, ale nějak se mu to nelíbilo, hned se probudil, takže ho musím pořád zavinovat :grinning: Tak potom napiš jak spinkala v noci :slight_smile:
19. črc 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no tak to se teda vůbec na ten prevenar netěším... no trošku se to Samíkovi rozhodilo, ale dobrý, že už je to zas v poho!!!! no já to snad včera zakřikla pač mi včera v noci v tom pytli zas byla každý 3 hoďky vzhůru! Myslela jsem, že to je tím pytlem, že je jí vedro a tak jsem jí ve 4 vyndala ale nezlepšilo se to a pak už se vzbudila po hodině... no noc děs běs! Dneska jsem se rozhodla, že jí dám už spát samotnou do ložnice! teď čekám až se vzbudí na kojení a pak jí tam odnesu! jsem zvědavá jak to psychicky zvládnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a co to plakání po koupání??? už Samík nebrečí???
19. črc 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Ale neboj, když si ji potom vezmeš do náruče, tak se hned uklidní :slight_smile: Samík plakal chviličku :wink: No asi se necítila v bezpečí. Jak jako spát samotnou do ložnice? :astonished: Ona spí s vámi v posteli? No včera jsem ho koupala a trošku poplakal, ale ne už tak hodně :slight_smile: Asi to bude těmi prdíky, protože kope nožičkami, pláče a prdí, tak doufám, že ho to brzy přejde :frowning2:
19. črc 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta nééééé u nás v posteli bych jí nenechala spát! Jsem šíleně proti tomu!!! Má svojí postýlku u naší postele, ale do teď vždy usínala v košíku s námi v obýváku a byla tam prostě než jsme šli spát (cca max do 11), ale dnes jsem jí dala v 8 prso a odnesla jsem jí do postýlky do ložnice a ona tam v poho sama usnula!!!! Jsem na ní tak pyšná! žádný plakání :grinning: hezky si popadla muchláčka a pěkně usnula! Pořád tam teda chodím se koukat jestli opravdu spinká (pač ještě moc nevěřím tý chůvičce), ale asi se nemusim bát protože se opravdu nebudí a hezky spinká :slight_smile: Mám z toho ohromnou radost!!!! No jo prdíky jsou nekonečná záležitost! neboj není v tom Samík sám i Elí ještě někdy pěkně potrápí a to nejim vůbec nic nadjímavého :slight_smile:
19. črc 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska nám jsou tři měsíce. Taky se pořád trápíme s prdíkama, nejhorší je to taky po koupání a při večerním krmení, včera jsem si myslela, že ji ani nenakrmím. Chudáček, pořád čekám , kdy se to změní, říká se, že jsou to tříměsíční koliky, tak doufám, že se to bude lepšit. Na druhé očkování jdeme až 2.8. , po prvním Johanka druhý den spala jako šípková Růženka, musela jsem ji budit. Holky co děláte přes den s mimískama, aby se nenudili? Pořád nemáme pravidlený režim co se týká denního spinkání, prostě, když je protivná, tak ji zkusím uspat. Jak to máte vy? Přes den spinká v kuchyni v košíku, nebo v obyváku v postýlce - a to ji musím uspinkat v náručí ,a večer v postýlce v ložnici to usíná sama.V noci se budí jednou, a pak někdy kolem páté a to ji ještě dávám spinkat, když se vzbudí po šesté, tak vstáváme. Už jste byli na nějaké delší cestě s dětma? Já se vždycky i k lékaři snažím nakrmit a vrátit se do dalšího nakrmení. Krmíme sice z lahve, ale nevím, jestli bych si zatím troufla ji nakrmit někde jinde. Trochu s tím krmením pořád totiž bojujeme :frowning2: . Jo, mamka a Johanka to včera, když jsem byla v práci zvládly skvěle :slight_smile: , a mě bylo taky skvěle, že jsem se na chvilku odreagovala. Mějte se krásně, pa M a J.
20. črc 2012 v 07:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna no co se tyka cestovani, tak ja s Adelkou cestuju kazdy tyden 1x cca 180 Km tam a 180 Km zpět za prací i kazdy vikend na chalupu ale to jen max 50 Km. Cestovani snasi uplne v pohode, prospinka pulku cesty pak si hraje ale zastavujeme na benzinkach dost casto..cestou domu vyndame kocar a na benzince - uz nas tam znaj, si chvili i posedime venku aby se mala provetrala, jezdily jsme i v tech silenych vedrech, to byl sice zahul, ale dalo se...kam se chystas na cestu? A s tou nudou, je fakt, ze vyzaduje cim dal vic pozornosti, ale nastesti se mi umi zabavit sama zatim:slight_smile: jen menime polohy z lehatka, do košicku, z kosicku na hraci deku parkrat s ni blbnu na sedacce a tak... ale kdyz nema naladu, tak ji jen necham v postylce bez hracek a odejdu z pokoje, aby mela klidek, neuspavam, bud zabere nebo si lezi klidne, nebo je v kosiku a pozoruje me v kuchyni, ona mi nebreci nejak extra, takze ja uspavat tak nejak nemusim... kolikrat usne tak, ze ani o tom nevim:slight_smile: proste lezi a pak najednou chrrrrrrrr
20. črc 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, hlásime 61 cm a 6,4 kg, musíme dávať dve kvapky Vigantolu, lebo maličký má trošku zležanú hlavičku. Koníčky pasie, ale na bruchu dlho nevydrží - dr. vravela, že ho kľudne mám nechať na bruchu aj niekoľko hodín denne pod dozorom... ale keď mu to nie je príjemné? Tak musíme postupne "zvyšovať dávky" :slight_smile:
My máme za sebou akurát druhé očkovanie proti rotavírusom, hexu až po polroku, ostatné nedávam. Maličký je vcelku spokojný, teraz má zase rastový špurt, tak len láduje, láduje, kadí nazeleno, ale inak je zlatý. Strašne rád "rozpráva", chechtá sa nahlas, je vačný za každú pozoronosť.
Čo sa týka zabavenia, keď je hore - no buď je na gauči a rozprávame sa, ukazujem mu hračky, alebo je v lehátku, aby na nás ostatných videl. V kočíku ho baví pozorovať stromy, tak najlepšie je zaparkovať niekde pod stromom a spokojnosť je na všetkých stranách. Hlavičku ešte nedrží na 100%, ale je strašne milý, keď ho držím na rukách vertikálne a može sa obzerať, to takmer zabúda dýchať a v kuse sa tlemí :slight_smile: Prdíky už sú na ústupe, sem tam niečo. Skúšala som si dať pár lyžičiek hrachovej polievky, lebo už som mala totál absťák, a ustál to v pohode.
Ad šilhání - ľavé očko mu tiež trošku zabieha, ale to sa može vekom zlepšiť, treba očká trénovať. Máme v rodine tupozrakosť, tak keby sa to horšilo, budeme musieť ísť na očné.
Ad slintanie - zatiaľ neslintá, ale v kuse má pastičky v pusine, niekedy tak cucá, až sa uspí. Aj pri kojení si pchá učičky do pusy a niekedy je nespokojný, keď mu to vymením, a tiež je nespokojný, keď mu z pastičiek nič netečie - to sú tí nerozhodní chlapi :grinning:

@verka_motylek My teda spolu spíme...je to u nás cesta najmenšieho odporu, aby som si čo najviac oddýchla, keď sa dá. Starší spával od malička v postieľke, ale keď mal 10 mesiacov, bola som 11 dní v nemocnici a potom mal z toho taký adaptačný stres, že nezvládal spať sám... odvtedy spíme spolu. S maličkým to bolo tak, že som ho do postieľky dávala, ale budil sa mi po 5-10 minútach - keď spí pri mne, budí sa max. 2x za noc na papanie. Už v porodnici, keď som sa chcela aspon hodinu vyspať, musela som ho mať na posteli v náručí, inak sa stále budil a plakal. Spoločné spanie neodsudzujem, každé dieťa je iné. Beriem to ako dočasnú záležitosť :sweat_smile: Do puberty s tým skončíme, sľubujem :grinning:

@rybarna Mám vypozorované - bolo to tak aj u prvého synka - že maličký vydrží v bdelom stave v tomto veku tak 1-2 hodiny, potom si potrebuje oddýchnuť. Takže keď už prejdú dve hodiny a je nespokojný, vždy mi zaspí, či už pri kojení, alebo v kočíku... Ja by som si tiež schrupla :grinning: Robíš to teda dobre :slight_smile: Keď som nemala deti, nevedele aosm, že malé deti možu tak veLmi plakať z toho, že sú unavené, proste som si myslela, že keď je mimino unavené, tak proste zaspí a basta - ach, tá moja naivita :grinning:
Na dlhšiu cestu sme boli na Slovensku (s prestávkou to trvalo 3 hodiny). Staršieho som mala na UM plus kojenie, keď sa kojiť chcel (on bol dosť zlý savec), ale na cestách bol len na UM. Buď sa dajú kúpiť ohrievače na fľašky do auta, ale ja som to robila tak, že som si vzala buď ohriatu vodu do malej termosky alebo do fľaše. Do fľašky som si namerala dávku prášku UM, plus som si ešte vzala jednu rezervnú s ďalšou dávkou, keby bol ešte hlad, alebo nejaká nepredvídaná udalosť. Keď bol malý hladný, proste sme zastavili, namiešala som UM, a napapal sa. Nebol to pre mňa žiaden problém. Dajú sakúpiť aj také dávkovače UM - malá krabička, kde si dáš odmerané dávky prášku. Vačšinou ale veľkú časť cesty prespal. Teraz je to horšie - maličký vydrží spať len chvíľu, starší tiež, tak treba kŕmiť oboch, v malom aute, k tomu pes, no sodoma gomora s nami :grinning:
20. črc 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Som rada, že má Samík tú hlavičku v poriadku. To by človeka ani nenapadlo, v čom všetkom može byť problém s takýmito detičkami. Úplne chápem, že si mala strach, ako to dopadne. Ja som vybobkovaná z každej prkotiny čo sa týka detí, ale beriem to tak fatalisticky - čo sa má stať, to sa stane... :sweat_smile:

@verka_motylek ešte ma napadlo k tomu spaniu detí v inej miestnosti - u nás to teraz ani nie je možné, máme malý bytík a nemáme ho rekonštruovaný. Každopádne do určitého veku by som nechala deti spať aspoň v spoločnej miestnosti - keď mal starší 10 mesiacov (predtým, ako som išla do nemocnice), začal z ničoho nič večer o 23hod. zo spánku vracať ústami aj nosom. Keby nebol s nami v izbe, tak to proste hneď nezistím...potom ešte blinkal každú polhodinu zo spánku, bola z toho nejaká črevná viróza. Tak preto som radšej, keď spíme spolu. Ale ako vravím, neodsudzujem nikoho, kto s deťmi nespáva, alebo ich má v detskej izbe, niektoré deti to berú v pohode a vyhovuje im to tak.
20. črc 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Takže na strane 100 v dĺžke príspevkov vediem :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna ty jo, ještě má takhle prdíky??? chudinečka :frowning2: a dávali jste nějaký probiotika??? Nám ty koliky přestaly přesně když jsme je dobraly. Elí má jakš takš nějaký režim, ale taky není každý den na hodinu stejný! Já prostě vím, že když se vzbudí tak vydrží být přesně hodinu vzhůru a pak chce spát! Někdy spí dvě hoďky do dalšího krmení, někdy jen půl hoďky někdy hoďku, ale fakt vždycky po hodině od probuzení chce zase spát! já jí taky měním polohy - chvilku si spolu hrajem na dece (tam cvičíme koníčky) pak je třeba v houpátku a kouká se na mě jak vařím a pak je zas třeba v košíku a bouchá do korálů který jí natáhnu přes ten košík, pak někdy chodíme a pozorujeme se v zrcadle a tak, no a v kočáru většinou spí :slight_smile: já s Elí cestuju skoro každý den. Už jsme jeli i dvě hoďky v kuse a bylo to v poho. Hodně často nejsem celý den doma, ale mám výhodu, že vytáhnu prso kdykoliv a kdekoliv takže jídlo neřeším :grinning: :grinning: :grinning: jen když vím že budu celý den pryč tak jí vezmu víc oblečení, kdyby se náhodou prokakala nebo poblinkala :grinning: :grinning:
no jo babičky jsou šikulky, to se vůbec nemusíš bát jí s ní nechat :grinning:
20. črc 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae já to asi špatně napsala :grinning: :grinning: :grinning: já rozhodně nikoho kdo má děti v posteli neodsuzuju :slight_smile: já to jen nechci u nás aplikovat, kvůli tomu, že se oba v noci hrozně meleme a já bych měla velký strach, že Elí zalehneme nebo jí praštíme a nebo, že jí prostě tím naším grilováním budeme budit :grinning: :grinning: :grinning: rozhodně s námi bude spát v ložnici aspoň do roka a pak možná bude spát ve svém pokojíčku :slight_smile: teď jsme se jen konečně odhodlali upevnit jí den a noc a prostě jí v 8 večer uložit už do ložnice do její postýlky, aby jí nerušila telka, nebo my když se bavíme a nebo když večer vařím na další den. jde v podstatě o dvě, max tři hoďky když je sama ve vedlejší místnosti, ale stejně tam pořád každých deset minut chodíme kontrolovat a to i přesto, že máme chůvičku i monitor dechu! Elí spí stále na boku tak nemám strach, že by se mi udusila zvratkami, ale je mi jasné, že když si něco takového zažila, že se bojíš! no je to pravda, každé dítě je jiné a potřebuje něco jiného :slight_smile: a jak to děláš, když jdou kluci spát? jsi s nimi v posteli hned po koupání?? Nebo usínají v obýváku a přenášíte je? - tak jsme to dělali do teď totiž a byli jsme pak stále tichučko ako myšky :slight_smile:
Jinak pekné míry i váha! Hádam, že na tom buděme už rovnako :grinning: jůů koukám, že sem se přehodila do slovenštiny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mám tu už týden babičku a začínám slovensky i myslet! rychle se nakazím :wink: :wink:
20. črc 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte dievcata, v slovenskej teme april 2012 je nejako mrtvo...mozem sa vas opytat? Tiez mam dcerku narodenu v aprili a mame problemy so spanim v noci. Nedari sa jej spat viac ako 6-8 hodin, potom by uz chcela vstavat, byt hore, dobieha to potom cez den, kedy ma okrem kratsich aj 1 velky 3-4 hodinovy spanok. Kolko prespia vase deticky v noci? A ma niekto babatko, ktore nevie samo zaspat? Moja starsia zaspala aj sama, aj uprostred hrania, takze plac pri unave a uspavanie si zazivam po prvykrat a nie je to teda lahke.
21. črc 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pele ahoj, vitej mezi nami, no nevim, to co popisujes mi prijde v poradku, moje mala teda spi uz celou noc, nekdy ale taky ne, budi se po cca 10h, ale ona je na UM, tak to je jine. Ale co znam zensky kolem sebe, tak jim taky deticky nespi celou noc a jsou rady za 8h spanku, ze uspavas a neusne malicka sama, je taky asi normal...ono se to casem spravi, vubec si nedelej starosti, jen to chce pevny nervy :wink: drzm palce
21. črc 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek S uspávaním je to tak, že starší zaspáva už vačšinou sám, uložím ho po osmej, event. prečítam rozprávku - záleží, či maličký vtedy spí, alebo nie. Krpček zaspáva na nočný spánok až okolo 22hod., predtým drieme alebo je hore. Takže starší zaspí a okolo tej desiatej si idem ľahnúť s maličkým, on vytuhne a potom možem konečne aj ja :slight_smile: Keď je muž doma, tak ukladá staršieho on.

ahojky @pele , ja teda spánok mojho prďoška radšej nepočítam, on je od narodenia skor nespavec. Ale teda musím uznať, že spáva o trochu lepšie, ako napr. prvý mesiac. Cez deň vydrží tak 1-2 hoďky bdelý, potom potrebuje spať - ale vačšinou len tak maximálne pol hodinku, alebo hodinku, výnimočne dlhšie. Na nočný spánok zaspáva okolo 22hod., ráno vstáva okolo 6-7 hod., medzitým asi 2-3x kojenie. Mal obdobie, kedy vstával normálne ráno okolo 4.30h...tralala...to ma išlo poraziť :grinning: On si potom ešte schrupol, ale ja som už nemohla, lebo už vstával starší a celá domácnosť :sweat_smile: Čo sa týka zaspávania, tak starší nebol schopný zaspať sám - nikdy. Mlaďošek občas zaspí sám v kočíku alebo doma v lehátku, ale to musí byť naozaj uťahaný, s plným bruchom a vyprdkaný :slight_smile: Inak zaspáva pri kojení, alebo pri hopsaní na gymballe. Plač pri únave poznám dobre... s dvomi deťmi nestíham až tak sledovať čas, či už treba spinkať, a často únavu poznám až podĺa plaču. Chápem ťa, že to nie je ľahké, ale musíme to vydržať. Detičky veľmi rýchlo rastú, mne ten čas neskutočne letí. Nestíham nič iné okrem deciek a domácnosti, manžel chodí domov až večer a ešte máme psa, často sa len pozdravíme a ja už idem spať s deťmi.
21. črc 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae teda neo, me rikate, ze jsem vecne v akci??!!! klobouk dolu pred tebou ja fakt smekam, to musi byt zahul jak blazen, tohle vsechno zvladnout... spis ja nestiham pobirat, co se kolem rodiny a deticek nabehas, ale stoji to za to vid :slight_smile: drz se... je videt, ze mas rodinu na prvnim miste...fakt smekam. Uz budu mlcet a nereknu tady ani vetu o tom ze nestiham :grinning: pac ja co tady pisete mam svaty klid a fakt asi dovolenou a to jsem kolikrat podrazdena, kdyz nahodou Adelka obcas nemuze zabrat...a to je fakt malo kdy, v noci si chrapu, teda, kdybych nepracovala tak bych chrapat mohla, Adel me vubec neomezuje, pres den si klidne delam co potrebuju pac je casek, Adel si hraje nebo spinka, napapa se, krkne a je klidek, uspavani neznam, jen ji polozim a chrape...usina uz v sedum, nekdy v osum do rana spi...starsi dcera je spis pomocnice nez zatez...uz fakt mlcim :slight_smile:)))))) az se stydim :slight_smile:
21. črc 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vlozte sem dalsi fotecky miminek,at vidime jak rostou :slight_smile: ja to furt dokumentuju :slight_smile:))) to budete koukat az vam dam komplet sestavu :slight_smile:
jak jsme rostli a porovnavali se...uz mam celkem peknou zbirku, vkladam Adelku
21. črc 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky jsem tu na chvilku......moc vás všechny zdravím a pošlete svým Zlatíčkům pusinky :slight_smile: :wink:
22. črc 2012 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 ale Anet, zase nie som taká svatica, ako si ma predstavuješ :slight_smile: Mám frmol, to áno, ale človek musí zvládať taký nápor, keď nie je žiadna pomoc nablízku. Rodina ďaleko, kamaráti majú svoje malé deti, a ja som ešte taká, že nerada niekoho otravujem a žiadam o pomoc. Niežeby som mala syndróm najmúdrejšej matky, to nie, len nerada žiadam o pomoc, ked možem zatnúť zuby a zvládnuť veci sama. Ty máš toho tiež dosť, ono sústrediť sa pri malom dieťati na prácu je tiež náročné. Sú to úplne iné svety a nie keždý dokáže robiť viacero vecí rovnako dobre.
Inak máš pravdu, rodina je u mňa na prvom mieste, a hlavne teraz, keď sú deti maličké. Ja mám veľkú rodinu, ktorá medzi sebou vychádza výborne a v takom prostredí som vyrastala. Je teda pravda, že kvoli tomu nie som stavaná na nejaké konfliktné jednanie, ale vekom som sa naučila aspoň ako-tak asertivite a nielen stále slušne a milo so všetkými, ako som bola vychovaná :slight_smile:

Jaj, dnes som z toho malého prďoška taká rozcitlivená... jednak sa na mňa strašne krásne smeje, vždy každé ráno má dobrú náladičku, chutí mu mliečko, zvládol stráviť aj to, keď som skúsila zjesť čerstvý chleba... Teraz mi tu zaspal sám od seba na gauči...myslela som, že chce papať, ale dosť bojoval, tak som ho položila na gauč, išla som uložiť staršieho spinkať, a prďošek si cucal pastičku až sa ucucal do sníčkov... toto som pri staršom nikdy nezažila a som z toho namakko, že má zatiaľ takú pohoďácku povahu, že je taký milučký a hlavne že ho teší moja prítomnosť...
23. črc 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahoj @pele!!! Vítej u nás:slight_smile: ty jo no to máš teda dost blbé :frowning2: na to ti ani nevím co odpovědět nebo spíš poradit :unamused: Moje Elí usne sama v 8 večer a spí zhruba do 7 (8) do rána - v tom jsou teda zhruba dvě kojení, ale to ani neotevře oči jen se začne vrtět a mlaskat a to mě probudí tak se kouknu kolik je a dám jí cucnout :slight_smile: Tak snad jedině abys šla vždy s ní spát když zaspí na těch žhodin v kuse a pak prostě byla vzhůru, i když si to teda u sebe nedokážu teda představit, že bych třeba měla fungovat od 3 od rána... No držím palečky ať se to brzo zlepší a pořádně se vyspíš!!!!

@nae jaj tak až ve 22 tak to jóó :slight_smile: to tak Elí taky měla zhruba první dva měsíce, ale teď už usne v 8 a spí zhruba do 2 (to se začne mlít a mlaskat, ale oči neotevře:slight_smile: No nemáš to vůbec snadné!! Já jsem opravdu na sebe zvědavá až jednou budu mít děti dvě!!! Mám co dělat s Elí, ale říkám si jakou mám pohodičku! Když spí uklízím, nebo si pletu košíky, nebo si jen tak čtu a když si chce Elí hrát tak prostě všeho nechám a hrajeme si :grinning: Se dvěma to musí být opravdu záhul! Hlavně ta organizace :slight_smile: No máte všechny ,,dvojmaminky" můj veliký obdiv! :grinning: :grinning: :grinning: Jen si užívej jaký je maličký cicaveček zlatý!! Však má super hodnů pohodovů mamičku, ktorá si zaslůži takého milučkého chlapčeka :slight_smile: Já milujem ty roztomilučké úsměvy :slight_smile: toto je to nejkrásnější období!

@aneta34 jůůů já se na to móóóóc těšim :grinning: :grinning: Krá :grinning: :grinning: ná fotečka Adélky :grinning: :grinning:
23. črc 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byli v sobotu na další svatbě - tentokrát se vdávala švagrová! no Elí už je větší a většinu dne jsme procestovali tak byla chvilkama i trošičku nevrlá, ale jinak i trošku tancovala a užívala si to spolu s námi:slight_smile: ještě stále tu mám babičku, ale povím vám, že se těším, až zas budeme s Eliškou sami a budeme si opět dělat svůj zajetý režim!
Dnes jsme byli opět na kožním na kontrole! Doktorka se na Elí ani nemrkla, jen se mě zeptala jestli je to lepší já řekla ano a bylo... no tak hlavně, že už tam nemusíme a víme co a jak :grinning: :grinning: :grinning: uvidíme jestli se ten atopák zas zhorší po další očkování na který jdeme příští týden... Hezké sluníčkové dny holčiny maminy :grinning:
PS: Už dlouho vám chci upřímně napsat, že jsem ráda že vás tu mám!!!! Přirostly jste mi všechny k srdíčku!
23. črc 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všechny zdravím, včera jsme byli s Johankou na té kardiologii, spadl mi kámen ze srdce, zdá se být vše v pořádku. Doktor říkal, že ta šelest může být od toho jak je chudokrevná, že na srdíčku nic nevidí. Za dva měsíce jdeme na kontrolu a ještě nás poslal na sono bříška. Johanka má totiž dvě taková velká červená znaménka na bříšku a zádíčkách(prý by měa časem zmizet) a prý je možné, že taková znaménka(hemengiomy) může mít i na vnitřních orgánech( ale i kdyby, tak prý to není nic vážného). Jinak vážíme 4 kg, jsme drobínek, ale přibíráme, pomalu ale jo, to je hlavní. Johanka je jinak v pohodě, je to miláček, jenom ji někdy trápí prdíky. Ještě si sama nedrží hlavičku, jak jste na tom vy? Koníky pase, ale hlavička jí ještě blimbá, tak uvídíme. Všechny Vás zdravíme M aJ.
24. črc 2012 v 18:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna super, že je vše OK, já psala že to nic nebude :grinning: o těch znamínkách jsem nikdy neslyšela, ale tak když je to v poho tak se není čeho bát! Elí drží hlavičku už super, ale líp když je na ruce. Když pase koníčky tak mi poslední dobou začala padat na pravou stranu, asi má tu pravou ručičku o kousek slabší nevim... V úterý jdeme na kontrolu tak uvidíme co řekne doktorka!
27. črc 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tady jsou nějaké fotečky z poslední svatbičky :slight_smile: Ještě nás čeká jedna!
27. črc 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek jééj, no nádhera - Elí má líčka na neustále pusinkovanie, tebe spokojnosť len tak srší z očí (kočka!!!! závidím! :wink: ) a taťulda - tiež nie je na zahodenie :wink:
28. črc 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae jéé no děkujeme za komplimenty :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no Elí dostává denně takových pusinek, že to snad ani zdravé není :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. črc 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, máte krásný miminka. Až přijdu na to jak, tak vám taky ukážu tu mojí potvůrku. Každý mi říká, že to ještě neviděl. Co, to poznáte ihned :grinning:
29. črc 2012 ve 12:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek