• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
ahoj holky, tak mame za sebou jiz druhe ockovani v poradi, dneska to Adelka pekne oplakala, dostala dve injekce do zadecku a jednu medicinku do pusinky, ale brecela strasne moc chudinka. Zatim teplotky nemame, ale vazime 6,10 Kg a merime 62 cm:slight_smile: jinak jsme ok, zdrave jako řípy...
7. srp 2012 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae jsem ráda, že to funguje, mě to taky na pupík pomohlo:grinning: ale čáry ne a ne se zbavit :slight_smile: No vidíš, naše maminy to extra neřešily :grinning: já prý jedla od začátku hned omáčky s knedlíkem rozhňahňaný na kousky :grinning: :grinning: :grinning:

@jitulik4 jauvajs!!! to musí bolet!!! tak foukáme ať se ti to brzo zahojí! S tim ošíváním u kojení máme taky občas problém tak jí dávám během kojení častějc odříhnout - třeba i 3x a vždy si pak ještě cucne :grinning: :grinning: a nebo to řeším přesně jako nae - zakryju jí plínkou aby se soustředila na pití :grinning: :grinning: to je super, že učíš dětičky plavat :grinning: my jsme z Prahy 8 :slight_smile:

@rybarna já teda s Elí nějak moc necvičím, jen se jí snažim pobízet aby se otáčela třeba z boku na bok za chrastítkem a tak, ale slyšela jsem, že jsou třeba dobrý cviky pro mimi na balónu... jinak s Elí chodim na cvičení s kočárkama, ale to cvičim já a Elí spí :grinning: :grinning: :grinning:

@saly ty jo!!! ona už se ti sama přetáčí na bříško???to je velká šikulka! A já myslela, že si z nás doktorka střílí když se ptala jestli už to Elí umí!!!! hmm tak to jsem zvědavá kdy se to naučí :grinning: :grinning: ty jo já se toho fakt bojim jí dát flašku s nutrilonem... mám fakt strach, že mi pak to prso nebude chtít a hlavně jí nechci nějak mást :slight_smile: no ani bych popravdě nevěděla jaký to umělý mlíko vybrat :slight_smile:

@aneta34 jéé to jsou super míry :wink: broučinka určo jí to bolelo! Já vždycky trpim s ní :grinning: ale neboj zítra už o tom ani nebude vědět!!!!

My dnes byli na píchání naušniček! No taky si zaječela (takový pláč jsem u ní ještě neslyšela, ani na očkování) ale zas byla statečná a hned jak jsem jí pohoupala v autosedačce bylo po pláči!!! :grinning: :grinning: tak posílám fotečku jak jí to moc sluší :grinning: :grinning:
7. srp 2012 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky holky,jak ste vzladli ockovani?my sme dnes dostali dve injekce,hexavakcinu na 3mesice a prevenar13,inak kolik uz vazi ratolesti?my mame 3,5mesice a vazime 4,93kg nevim jestli to nieje malo...nase dr.ma dovelenku,takze sme byli len u ineho na ockovani..nedela nam zadnu poradnu...jenom zvazil kvuli ockovani...bojim se jestli je to normalni..kojim zatim plne ale nevim,jestli bych nemela zacit prikrmovat..co si myslite..poradte... :wink:
8. srp 2012 ve 12:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 ahojky, na hmotnosť sa tak nehrá, hlavne, že rastie do dĺžky. A tiež záleží na porodnej hmotnosti, nemožeš to porovnávať napr. s naším malým, ktorý mal v 3 mesiacoch 6,5 kg, ale narodil sa skoro ako 4-kilový. Pokiaľ je maličká spokojná a stačí jej kojenie, nie je dovod na prikrmovanie.

Ja malého ešte nemám očkovaného, možno až v pol roku najskor, ak si to dovtedy nerozmyslím a ešte to neposuniem....určite nebudem dávať Prevenar a ani žiadne početnejšie očkovania v jeden deň.

A inak presne pred rokom som zistila, že nás bude viac. Moja prvá reakcia: no nazdar :grinning:
U vás to bolo ako? :slight_smile:
8. srp 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae nasa sa narodila mala 3410kg,takze vahu mala peknu...v 2mesiacoch mala 4,5 a teraz necelych 5kg..dlzku neviem,lebo nasa dr. ma dovolenku...a u toho dr.nam nerobil nic okrem ockovania...my sme boli viac ako mesiac na slovensku a az teraz sme sa vratili...mala je ako kedy..ale dost aj nervozna,lebo cez den toho vela nenaspi stale tak polhodinke kazde dve hodiny..aj pri kojeni sa dost vrti..ale nacuca sa ako kedy...
ja som zistila,ze som tehotna,ked sme prisli z dovolenky koncom augusta..a to som uz isla na dofcu tehotna... :slight_smile:
a moja reakcia..uffffffff..tak co teraz... :wink: :grinning:
ale asi tak tyzden do zadu,kakala vkuse po kazdom kojeni,ked cucala z oboch tak po kazdom jednom.. :slight_smile: a teraz pre zmenu nekaka...asi tak raz dva dni... :frowning2: tak ja uz neviem ...co mam robit...som z toho dost aj nervozna... :angry:
8. srp 2012 ve 13:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evula83 Veď kojené deti nemusia kadiť aj 10 dní, je to normálne, keď sú inak v pohode. Náš prďoch kadí 1 až x-krát denne, ako kedy, kojí sa ako chce, ale už vydrží aj 3-4 hodiny bez kojenia. Aj ja som z toho trochu nervooos, lebo sa inak kojil tak raz za hodinu a teraz si trochu cucne, za 2 minútky je hotový a viac nechce.
Pozri, ty vieš najlepšie zhodnotiť, či je spokojná, či jej to mliečko stačí. keby nestačilo, tak by sa ohlásila. A moj malý tiež spí podobne, ako tvoja slečna - len také denné polhodinkové zdriemnutia, naozaj výýýnimočne spí hodinu alebo dlhšie. Keď bolo moc teplo, nemohol poriadne spať celý deň, bol z toho nervózny.
8. srp 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae ja viem,ze nemusia..ale je mi to cudne,ze ked doposial kadila x-krat denne..a teraz takto...ale zatial stolica je normalna...tak uvidime...mala sa kojila tak 3 hod..interval a teraz to stahuje...ale v noci pekne spinka...spavala aj od 9vecera do 5 rana..teraz tak do pol tretej a potom este okolo pol siedmej...tak uvidime ako to bude dalej...ked pride dr tak sa poradime...ale ja tiez radsej sa poradim s mamickami co maju skusenosti...nielen s odborne rady..ale aj niekedy tie babske su dobre ci lepsie... :dizzy_face:
:grinning:
8. srp 2012 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, nemáte některá nějakou radu- malá si cucá ručičky ( nejraději obě najednou). Dudlíky jsme vyzkoušely všechny možný a nechce ho, achjo, má ty ručičky celý vožužlaný žužlavka jedna maličká :slight_smile:
8. srp 2012 v 17:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna ahojky, je to normálny vývojový stupeň a časom to vačšinou prejde :slight_smile: Ja už to neriešim, u nás je pravá ruka zárukou šťastného dieťaťa a samouspávací prostriedok. Keď bol mladší, cucal si pastičky, ale teraz hlavne ukazovák a prostredníček naraz a je blažený. Niekedy uprednostní kúsatko, ale keď už je unavený, tak jedine prstíčky. Neviem, čo by som ti poradila, v tomto veku je to proste normálne. Možeš jej skúsiť dať kúsatko.
8. srp 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak mame za sebou poradnu 13 budou Kubikovi 4 mesice a vazi 7.40kg a meri 66cm je to chlapisko jak hora :grinning: Dostali jsme 2 pichance jen se zasklebil vuuubec neplakal je to moje sikulka :slight_smile: Je zdravi nic mu nechybi :slight_smile:
8. srp 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinnaa wow, to je riadny kus chlapa! Máš čo nosiť a živiť :grinning: My ideme ku dr. za týždeň, tak som zvedavá.

@verka_motylek ešte som chcela napísať, že maličký sa mi už tiež pretáča z chrbátika na bruško. Vykopne nohy hore, položí ich nabok a potom si tak pomáha hlavičkou a nohami, že sa úplne pretočí. A potom má maximálne vykulené oči, že čo sa to deje :grinning: Strašne rád tak kadí, že sa otočí nabok. A tiež tak rád zaspáva, ale v noci spí na chrbáte. Tvoja Elí ako v noci spí, rovno, alebo naboku?
8. srp 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky HOLKY MOJE :slight_smile: :wink: ....... Marcel má dovolenou a tak jsem pořád v jednom kole a nemám vůbec čas....občas jsem tady nakoukla a něco početla, ale zatím jsem neměla tolik času tady napsat. Tak jen v rychlosti píši, že si užíváme dovolené a různých výletů :slight_smile: tento týden nám to končí, tak už na vás všechny budu mít čas. Zítra jedeme opět na chatu :slight_smile: tak až přijedeme, tak vám napíši více. Všechny vás moooc zdravíme a posílám pusinky vašim Zlatíčkům :wink: Mějte se krásně :wink:
8. srp 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 ahoj! no my zvládli očkování na výbornou! až jsem se divila :slight_smile: měli jsme to samé co vy! moje Elí má skoro o kilo víc 5830 a 61cm a taky jen kojím. Myslím, že bys poznala, kdyby to malé nestačilo! Mě si klidně řekne prostě dřív než za 3 hoďky když má hlad (nebo spíš žízeň). Buď ráda, že se nemusíš tahat s tolika kili a navíc, že nemáš doma malého budhu jako já :grinning: :grinning: doufám, že to pěkně vycvičí až se začne víc hýbat! Jo a s tim kakáním jsme to měli úplně stejně!!! Nejdřív kakala při každym kojení a najednou mi pak nekakala 3 dny!!!! Ale srovnalo se to a teď kaká tak 1 denně (ale včera byla třeba výjimka a kakala 3x - asi záleží na tom co snim já, netušim). Takže neměj žádný obavy je to normální :grinning: :grinning:

@nae no zrovna jsem to mému manžílkovi v pondělí říkala, že je to přesně rok kdy jsem zjistila, že jsem těhotná!!! a mmoje reakce??? jelikož jsme na tom pracovali velmi intenzivně nemohla jsem večer ani usnout jak jsem se těšila na ráno až si udělám test!!! a když jsem v 6 vstala a zjistila, že jsou tam dvě čárky, úplně jsem se rozklepala, běžela jsem do ložnice a začala cloumat manželem a mávat mu testem před obličejem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: chudák asi měl šok :grinning: ale pak mě objal a řek, že je šťastnej!!! :grinning:
Tvůj bobíšek je šikulka!!! já si pořád říkám, že má na to Elí ještě čas - ona má těžkej zadeček po mě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:takže ho sama ještě nepřekulí, ale když jí pomůžu se zadečkem krásně vyndá ruku sama a pase opravdu dlouho :grinning: :grinning:Kamarádky holčička se sama otočila ze zad na bříško až v 6ti měsících tak si říkám, že je to ještě v poho :wink: Elí má teď za národní disciplínu otačení se na zádech dokola jako hodiny takže když jí dám hlavou na deku k oknu a za chvíli se otočim je nohama vzhůru a tak:D ani netušim jak přesně to dělá :grinning: :grinning: :grinning: No je zvyknutá spát na boku - přes den jinak neusne, ale v noci jí dám usnout na bok a za chviličku je na zádech :slight_smile:

@rybarna no jo cucání je prostě v kurzu :slight_smile: my to naštěstí tím dudlíkem zachraňujem, ale samo, že ručičky jsou nejlepší! Když jí ale nechám hned se jí z těch slin udělá kolem pusinky ten exem takže stále ručičky dokola vyndavám! Kousátko taky pomáhá ale myslim, že na to prostě rada není, můžeme jen doufat, že je to brzo přejde :grinning: :grinning: :grinning:

@martinnaa ty jo toje obřík!!! Bude z něho basketbalista :grinning: :grinning: :grinning: typuju že máš největší mimi z nás všech :slight_smile:

@jeaneta ahojky!!! tak to si hezky užívejte společných chvil!! Já mám manžílka stále někde na brigádách když není v práci takže si chudák Elišku ani neužije!
9. srp 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 Ahoj, zjistila jsem, že jsi tady taky, asi máme nejmenší prcíčky, pomalu to mizerné papání přestávám řešit, asi budou holčičky opravdu modelky a už teď drží lajnu, ale , že nás to stojí nervy, že? :slight_smile:
9. srp 2012 v 17:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rybarna tak ja pises,stoji to poradne nervy...ja si taky rikam,ze pockam na nasi dr..a uvidim co ona rekne na jeji vahu...hlavne at je vsechno v poradku..a nase slecinky jsou zdravucke... :slight_smile:
9. srp 2012 ve 22:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Děkujeme za přání :slight_smile:
V úterý byl Domík na 2. hexe, má 6,5kg... Hrozně nám ty děti rostou... je to jako včera co jsme přišli z porodnice a najednou mám už doma takovýho chlapáka :slight_smile: Jedete s dětma někam na dovču nebo už jste byli? My jedeme 25.8. jen na 3 noci na Šumavu :wink:
11. srp 2012 v 18:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu my byli, když měla 2 měsíce v Mikulově a teď jedem 5.9.do Chorvatska, nějak to neřeším..

z očko máme za sebou Rotarix, hexu i Synflorix a zatím bez reakce.

Kakáme 1x za 5dní, to mě nerozhodí, když mé první dítě nekadilo 17 dní, tak to jsem asi 3xletěla k Mudře a je to v naprostém pořádku, když přibývá, čůrá aje spoko + nemá nafouklé bříško..neřeší se to :wink:
11. srp 2012 ve 21:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo k těm cumlíků, oni je asi nechcou nikdy, na cumlík je taky potřeba naučit a chce to čas a trpělivost :slight_smile:
11. srp 2012 ve 21:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu no to si říkám pořád, že je to přece nedávno, co byla ještě takovej staženej králíček :grinning: teď jsem viděla v ordinaci tak 5ti denní mimi a nemohla jsem tomu věřit, že Elí byla taky taková!!!! letí to fakt šíleně :grinning: My nikam nejedem, manžílek nemá už dovču :frowning2: no ale snad příští léto si to vynahradíme :wink:

@saly ty jo to vám závidíme! Tak si to v chorvatsku hezky užijte!!!! U dudlíků je to asi individuální moje Elí se k němu hned přisála a už nepustila:slight_smile: Ale doktorka mi říkala, že má neobvykle silný sací reflex :grinning:
13. srp 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Pojedem jen jestli budou obě děti zdravé, tak snad jo, pže jsou nachlazení teď.Dnes jsem byla s Marki u Mudry a má nějaký zahleněný kašel, rýmu a hnisá očko, ale nic vážného to není,prostě chytla rýmu od Tomíka.A nechala jsem ji převážit a má teda 5,48 ve 4 měs..celkem chabé :unamused: hodně toho vyblinká..dávám ji Gastro tuss sirup, ale nezabírá, tak mám zkusit nutrilon AR nebo Nutriton..máte někdo zkušenost co zabere?
13. srp 2012 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly no nase Radka,se hned z porodnice prisala na cumlik a tedkom bez nej nemuze ani na krok,ma ho porad skoro v puse...a s tou vahou je to taky u nas podobni..v nedelu bude mit 4mesice a vaha asi tak nastejno...ja ji zatim jenom kojim,tak nevim,pujdeme k dr. za dva tydny,kdyz se vrati z dovolene...tak uvidime co nam rekne.. :frowning2:
13. srp 2012 ve 13:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 no já už jsem začala přidávat Nutrilon a je fakt, začla te´d aspoň každý den kadit. Hodně blije, tak to dneska zkouším s tím Nutritonem, tak snad to pomůže.. :unamused:
14. srp 2012 ve 14:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem konečně tady po hoooodně dlouhé době. Pročítala jsem si to tady postupně, ať nejsem potom úplně mimo, ale i tak se to nedalo stíhat :grinning: Marcelovi skončila dovolená a tak skončilo i naše výletování :slight_smile: Pořádně jsme si to užili. Byli jsme s prcek poprvé v ZOO, byl tam moooc hodný. Potom jsme byli dvakrát na chatě, takže jsme tam strávili skoro půlku dovolené. Samišek je čím dál hodnější. V pondělí půjdeme na druhé očkování, ale vypadá to, že má Samík rýmu, takže doufám, že ho brzy přejde.

@aneta34 Chudinka malá, ale určitě už je to dobré, že? Ale je statečná, že to vydžela. Tak to je šikovná holčička jen ať pěkně roste :slight_smile:

@verka_motylek Teeeda Elišce to moooc sluší :slight_smile: Roste do krásy a ty náušničky jsou krásné :slight_smile: Jeee tak to je hrozné, že si taťka Eli moc neužije. Ale dovolenou bude mít ne? A nebo už měl? A jak se ti jinak daří?

Jinak vás všechny mooc pozdravuji :slight_smile: Jak prožíváte letní prázdninové dny? Ohledně těch cumlíků....Samík je nechce a ani mu je už zkoušet dávat nebud...sice se někdy strachuji, že si sní prstíky, ale nebudu ho nutit, když to nechce :slight_smile: Pozdravujte svoje mimíska.......no už to nejsou taková mimíska......jsou to naše kojeňátka :grinning: :grinning: :grinning: a než se nadějeme budou batolátka :grinning: Tak se mějte zatím krásně :slight_smile:
14. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak spi vasi drobeckove v noci? Hlavne ti plne kojeni .. Vikinka se narodila 21. dubna a stale se v noci budi po 2-3 hodinach, jsem z toho uz docela zoufala a unavena, prece jen mam jeste jedno ditko, takze potrebuju energii. A pritom Viky vazi 6700 gramu, takze hlady asi netrpi. Nevite, jestli se to neda necim ovlivnit? Dekuju za kazdou radu. V.
14. srp 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Ahoj, tak to bych taky potřebovala radu - u nás je to jak přes kopírák, naštěstí mám jen jedno dítě.. Zezačátku spala i 6 hod v kuse (i když vyjímečně), většinou to ale těch 4-5hod bylo..A teď se budí po těch 2-3hod, vážila před dvěma týdny u dr. 6,8kg, takže má dost... Docela se těším na příkrmy, které ji víc zasytí..Říkám si, jestli to není tím, že je větší, má větší nároky, tak chce jíst častěj..

Jinak všechny moc zdravím - nepřispívám, ale sleduju, jak se vaše dětičky mají a jaké dělají pokroky :slight_smile:
14. srp 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Ahoj, mi spí už od porodky tak, že se budí pouze jednou v noci na jídlo a je jedno jestli byla plně kojená nebo má na noc nutrilon...Svému prvnímu jsem po ukonč.5měs přidávala k plnému kojení na noc misku Moje první kaše od nestlé...a bylo to lepší.Te´d s tím asi neuděláš nic. Později jsme aplikovali metodu"nechat vyřvat" a u nás to zabralo, od roku spal celou noc :wink: trvalo to 2 noci než pochopil, že nikdo nepřijde..ale to je ještě brzy, takoví prccí to nepochopí :frowning2:
15. srp 2012 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Ahojky Samík usnul po 9 hodině a spinkal zhruba do 5 až 6 hodiny ráno....ale poslední dva týdny se mi začal budit v noci. Ukládám ho v 8 do půl deváté spinká a kolem 2 hodiny se probouzí na kojení a potom ho kojím v šest a v 7 nebo 8 hodin vstáváme :slight_smile: Ale u každého miminka je to opravdu jiné. Jedna má kamarádka má jedenácti měsíční dcerku a pořád ji plně kojí a vstává k ní v noci co dvě hodiny.....déle nevydrží. Jestli si myslíš, že by Viki vydržela o něco déle, tak to zkus nenápadně protahovat třeba jen o půl hodinky. Například, když ti zapláče, tak ji zkus otočit na bok a nebo na zádíčka, zkus ji přebalit a zase uložit. Také je možné, že ještě nerozezná noční kojení od denního. Máte nějaké rituály, které by jí oznámily, že se blíží večer? A v jakých podmínkách v noci kojíš? A potom je tady další verze, jak psala pampeliska1.....myslím si, že tohle má i Samík, že už ho to mlíčko nenasytí na celou noc.

@pampeliska1 Ahojky :slight_smile: taky by jsi se mohla pochlubit tou svou princezničkou a dát sem nějakou fotečku :wink: :slight_smile:
15. srp 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica ahojky, ja ťa asi nepoteším, ako moje kolegynky tu vyššie :slight_smile: Náš malý je plne kojený a vstáva v noci často.
Posledné kojenie večer má okolo 22hod., potom sa zobudí napr. medzi 2-3hod. ráno a potom vstáva po hodine a naozaj intenzívne pije. Oficiálny budíček je okolo šiestej. Cez deň už vydrží 3-4 hodiny bez kojenia, má zásobu z tej noci, a navečer pýta zase po hodine. V noci ho pritom nijak nebudím, neprebaľujem (jedine keď sa výnimočne pokadí). Prebaľujem ho až ráno, lebo cez noc má takmer suchú plienku a potom ráno čurá za dvoch. V podstate sa v noci prebudím hneď, keď si začne cucať ruku, nakojím, odgrgne, spí ďalej.
V akej polohe kojíš? Mnoho mamičiek si viac oddýchne, keď kojí v noci poležiačky, potme, a tiež majú mimino blízko prsníka - niektorým prckom stačí len tá voňa nablízku. Používaš cumlík?

Tiež mám staršie dítko, ale proste sa to musí prežiť...plánujem prikrmovať až po 6 mesiacoch veku, pokiaľ nebude vyslovene vyhladovaný a nespokojný. S ťažšími jedlami na noc nemám dobrú skúsenosť so starším, keď som skúšala dávať na noc kašičku )aj keď nemliečnu), bolelo ho z toho bruško, vyrovnal sa s tým až v staršom veku okolo 12 mesiacov.
Moj starší je teda dosť aktívne dieťa a energiu si udržiavam pomocou sladkostí, resp. rýchlych cukrov. Mám aj dosť nízky tlak a keď to podecním, tak je naozaj kríza (to našťastie bolo zatiaľ len 2x).
Držím ti moc palce...
15. srp 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly ty jo tak snad se broučci vyzdraví abyste si mohli užít dovču!!! Však neboj až budou příkrmy tak to Markétka všechno dožene!!! :slight_smile: ta váha není tak strašně nízká :slight_smile:

@jeaneta ahojky!!! děkujeme za pochvalu, já se na ní nemůžu vynadívat! je s nima teď úplně jiná :grinning: dovču už měl v červenci ale taky jí celou strávil po brigádách :frowning2: chce navíšit rodiný rozpočet no :grinning: já se mám fajn, Eliška je opravdu hodňoučká takže si s ní užívám každičký den!

@veronnica no tak mě Eliška ještě před měsícem vydržela sem tam od 8 třeba do 2 ale teď prostě max v noci po 4 hodinách!!! můžu konstatovat, že každý ráno jsem totál mrtvá a v 7 Elišku přemlouvám aby mi ještě tu hoďku spánku dala :slight_smile:

Holky mám dotaz! Jak je to s rodičákem, kdy mám jít na sociálku a hlavně s čim tam mám jít, už jste to některá řešila???
15. srp 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica
@verka_motylek
@nae
@jeaneta Holky, tak se spaním je to ZATÍM (ťuk ťuk :grinning:) na dobré cestě! Poslední 2 noci spala v kuse i 6 hod (to bylo dneska, minulou noc 5). Dneska spala 20,30 - 0,15, kojení, 0,30-6,30! Jsem nechápala.. A víte co jsem udělala poslední dvě noci jinak? :wink: Zabalila jsem ji na fest do zavinovačky! Je už jí malá, takže má chycené jen ručky a mám to přichycené snappi sponkou na látkové pleny..Jako asi to fakt pomohlo..uvidíme, jestli to tak půjde dál..Ale dnešních 6hod v kuse jsem od porodu zažila snad 2x a úplně je ze mně jiný člověk :slight_smile:

@verka_motylek tak já jsem zatím rodičák řešila jen v práci, že jsem si byla nahlásit rodičovskou dovolenou na 3 roky a ještě jsem si nahlásila, že si chci vybrat dovolenou, která mi plyne z PPM (je to 20 dní, tak si to určitě taky vyber - máš na to nárok). No a pak cca měsíc před koncem mateřské zajdu na úřad práce (ne na sociálku), tam si nahlásím výši rodičovského příspěvku a bude to.. Nevím, co všechno je k tomu potřeba, určitě rodný list dítěte a nějaký formulář mi tam snad dají nebo ještě pohledám na netu a kdyžtak dám vědět.

@jeaneta a tady je jedna fotečka naší princezny :slight_smile: Fotka je asi 2 týdny stará :wink:
16. srp 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek