• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@verka_motylek ahojky, určite ti prišiel papier z práce, dokedy ti beží MD (Elí je narodená deň po našom prďoškovi, takže predpokladám, že ju máš do 13.9.). Mrknem na stránky MPSV ČR, kde sú rozne formuláre, mal by tam byť aj formulár, kde si volíš výšku rodičáku, ako písala @pampeliska1 . pamatám si, že s tým bolo treba ísť ešte na OSSZ (sociálka), kde to potvrdili. Zamestnávateľovi treba tiež nahlásiť, že žiadaš o rodičák na 2/3/4 roky na starostlivosť o dieťa.
AKurát neviem, ako si vykomunikuje OSSZ, zamestnávateľ a ÚP tú dovolenku... ja vlastne tiež čerpám riadnu dovku medzi MD a rodičákom, a nepamatám si, ako to bolo platené, či mi prišiel za jeden mesiac aj rodičák, aj preplatená dovka, alebo sa ten rodičák posunul...to si akt už nevybavujem...

@pampeliska1 Som rada, že si sa vyspala, čo viac si človek može v tejto chvíli priať! Blahoželám a prajem ďalšie úspešné noci :wink:

Holky, boli sme na poradni, prďošek za posledný mesiac takmer nepribral a nevyrástol. On ale rýchlo pribral hneď na začiatku, tak to vyzerá, že teraz telíčko dorovnáva ten skok. Inak je spokojný, usmievavý, rozkošný.

Akurát som znechutená... dr. vravela, že teraz po novom sa má medzi 4 a 6 mesiacmi veku dávať dieťaťu ochutnať v podstate všetko jedlo - zelenina, ovocie, ryby, lepok, bravčové maso (vepřové)!!!! atď.... že nemusím to byť celá porcia jedla, len tak dve lyžičky a "normálne" príkrmy teda od pol roka... ale mne to príde teda dosť brutálne a neviem si predstaviť, že by som za dva týždne do malého natlačila napr. mrkvu s masom, aj keď len trošku... brrrrrr...Musím si pozisťovať viac info.
Jedna vec je, keď je dieťa vyslovene hladné, a mliečko ho už nezasýti, je nespokojné a vtedy mamička začne zavádzať príkrmy. Ale dieťaťu, ktoré je maximálne spokojné, mliekom sa zasýti na 3 hodiny a v noci sa budí tiež štandardne???
16. srp 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no mě paní na personálním říkala, že ŘD budu normálně vybírat, ale rodičák mi už poběží..Ono to spolu jakože nesouvisí - ŘD jsou prachy od zaměstnavatele a rodičák je od úřadu práce.. Já jsem jen v práci podepsala výkazy+ten papírek na dovolenku a myslím, že je to tím vyřešené..
No k těm příkrmům - dr. má částečně pravdu, ale není to tak brutální, že by se mělo vyzkoušet všechno!! Jde hlavně o ten lepek.. Mrkni do fotoblogu uživatelky katyxq - ona se tomu dost věnuje a má napsané i zajímavé články na toto téma..Já se budu víceméně řídit jejími radami.. I když na jednu stranu se na příkrmy těším, že třeba nebudu muset tak často kojit (teď kojím přes den max. po 2 hod), ale na druhou stranu budu líná pořád něco chystat a vařit :sweat_smile:
16. srp 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 mrknem na to, díky!
16. srp 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen co jsem tak letmo přečetla, koukám, že se vám děti začaly častějš v noci budit... Máme to samé, vydržel už dlouho a teď je vzhůru pořád, hrůza :unamused: Doufám, že se to zase změní... Pořád jenom kojim. Jinak včera nám byli 4 měsíce a poprvé se sám přetočil na bříško, ale na bříšku se mu pořád moc nelíbí...a co mě teď štve, začal se hrozně vztekat v kočárku, nevidí tam a nechce ležet :(
16. srp 2012 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Náušničky jsou jen detail, ale hodně to změní takového malého človíčka, že? :slight_smile: Ani se ti nedivím, že se nemůžeš vynadívat :slight_smile: No tak to jste si moc tu dovolenou společně neužili.....jo peníze jsou pěkná věc, ale rodina je přece jen přednější...Jen aby si tvůj manžílek taky užil Elišku jak roste :slight_smile: Potom mu bude líto, že byl málo doma :slight_smile: Jinak s tím rodičákem nevím....já ho vyřizovala hned, neboť jsem nastupovala na MD z pracáku.:frowning2:

@pampeliska1 No vidíš, tak to je super :slight_smile: To jsem ráda, že je to lepší......No tak přesně takhle se mi budí teď i Samík :slight_smile: A to mi spával celou noc......ale asi to bude už tím, že ho to mlíčko nenasytína celou noc :slight_smile: Já ho taky dříve zabalovala, ale jen kvůli tomu, že s sebou házel v postýlce a budil se ....teď už ho nezavinuji......tak hlavně ať je to s tím spinkáním lepší a lepší :slight_smile: Ta tvá princeznička je kouzelná :slight_smile: Ajak nádherně drží hlavičku :slight_smile: je to krása vidět tak obrovské pokroky během tak krátké doby :slight_smile:
16. srp 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Ahojky no k těm příkrmům....taky jsem si říkala to samé co ty, ale potom jsem se dočetla, že je dobré dávat děťátku ochutnávat už od 4 měsíce a to proto, aby poznával jiné chutě a naučil se papat všechno. Nejde ani tak o příkrmy jako zkoušení jiných chutí :slight_smile: My budeme Samíkovi dávat zkoušet určitě nějakou zeleninku a ovoce, ale ještě jsem to neprobrala s mou doktorkou, takže až budu od ní vědět, tak ti písnu, co na to říkala. Ale myslím si, že to nijak nemůže ohrozit plnost kojení :slight_smile: I když to maso určitě ještě dávat nebudu :grinning: :grinning:

@verusberu Teeeda tak to gratuluji k prvnímu přetočení na bříško :slight_smile: To je šikulka :slight_smile: Samík se otáčí zatím jen na bok. Když ho ale nechám ležet na podůšce, tak je za chvilku někde jinde :grinning: už se nám začíná přemisťovat :slight_smile: a pořád podsouvá kolínka po tělíčko, takže to vidím, že se bude co nevidět plazit :slight_smile:
16. srp 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 ked chcem ist na urad o vybavovnie rodicaku,potrebujem mat so sebou nejaku tu ziadost o rodicak???,pretoze ja sa uz taktiez chystam ist na urada a zacat vybavovat papiere...
inak nasa mala stale nechce poriadne byt na brusku a dvihat hlavicku :cry: ,hoc uz ked ju mam na rukach pekne drzi hlavicku :wink:
inak uz taktiez asi pomalicky zacnem s prikrmamy,kedze mala ma dost nizku vahu...ale chcem este tyzden pockat a poradit s nasou dr...mala bude mat 19.uz 4mesiace,ten cas strasne leti...
16. srp 2012 ve 14:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este k tomu spaniu,mala mi taktiez doposial v noci krasne spinkala od 9 do 5 rana a potom este tak do 10h.. :slight_smile:
a teraz uz asi dva tyzdne sa budi v noci aj 2krat na kojenie...takze taktiez uz mlicko nam nestaci na celu noc.. :confounded:
16. srp 2012 ve 14:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=RodP120101101&SSID=LU3eilmVRaA76F.G3Z0m9XBd1vdGSp0R mrkni sem, dole je aj popsané, co vzít sebou..Ale ptala jsem se tady na MK holek a napsaly mi, ať si radši zavolám na svůj úřad práce, kam to půjdu vyřizovat, že můžou chtít na různých místech různé dokumenty..což nechápu..ale radši si zavolám.
Jinak s tou hlavičkou je to u nás jak kdy..jako většinou ji drží ,ale když se jí nechce, tak leží jak placka..

@jeaneta u nás je to podobně - taky se otočí na bok a dál ne a cestuje po celé postýlce :slight_smile: Už fakt musím dávat pozor, když ji mám třeba na pohovce, aby nespadla, jak sebou mele.. Taky podsouvá ty kolínka :slight_smile: kdy se vůbec děti začínají plazit? Musím si to nastudovat :grinning:

@verusberu jak často kojíš? Mě se taky zdá, že jen kojím.. :confounded: přes den fakt co 2 hod max...
16. srp 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 hmm dobrej sistém :slight_smile: Mě spí Elí ve spacim pytli, ale je fakt, že třeba dneska jsem si jí ráno v 6 dala k sobě a chytla jí za ruku a spala až do 9 :slight_smile: to bylo bájo :grinning: :grinning: ale jinak stále v noci po 3 hodinách jako přes den... ale s příkrmama ještě začínat fakt nechci.
ty jo jsem netušila, že to musim nahlásit i v práci! Dovolenou asi už žádnou nemám :frowning2: nevim jak to zjistit, ale myslim, že jsem si jí vybrala fakt všechnu! já právě slyšela, že se tam na ten úřad práce musí zajít měsíc předtim než ti ta mateřská skončí jinak ti pak rodiček přijde třeba s měsíčnim spožděnim a to si teda nemůžu dovolit! Našla jsem nějakej formulář na stránkách našeho úřadu práce tak to proštuduju ať tam už s něčim jdu a nestrávim tam věčnost!
Jinak malá je krásná!!! Má super kukuč :slight_smile:
já myslim, že plazení je fakt individuální to podsouvání kolínek souvisí s tim, že když jsou na bříšku tak ve 4. měsíci by měli začít uvolňovat jednu ruku a sahat po hračkách a tim kolínkem si udržují rovnováhu! kamarádky holčička začala lézt až na konci 7. měsíce takže nebojte času dost :slight_smile: až se začnou sami přetáčet a brát hračky a pak válet sudy tak potom začnou lézt :slight_smile:

@nae no právě, že žádný papír z práce nemám!!! takže moc děkuju za radu aspoň teď vím kdy mi teda ta mateřská končí - což pro mě znamená, že na ten úřad prostě musim příští pondělí! tak pak vám napíšu, jak to probíhalo!
No tvůj malý cicavec hnal na začátku takže se není čemu divit, že se mu teď na chvilku růst zastavil :grinning: :grinning: Vždyť by tě takovimhle tempem zachvilku přerostl :slight_smile:
S těma příkrmama - to teda nad tvou doktorkou kroutim hlavou!!!! ryby!!!! ty se snad můžou až od roka!!!! a maso??? pane Bože nejdřív se má začínat 3 dny po jedný surovině (zeleninu) a pak se smíchají dvě (třeba mrkev brambor) a pak snad pod 14 dnech teprve přidat maso ale jen libové bílé ( krůtu, králíka, kuře - i když to prý není dobrý pač jsou vykrmený hormonama) a pak se přidávají ovocný příkrmy a lepek!!! ten se dává pomaličku až snad v 7 měsících!!! já teda počkám až mi řekne doktorka, že mám začít a vím, že mi dá k tomu příručku pač k ní chodí kamarádka, co má 8mi měsíční holčičku a ukazovala mi jí a je to tam super popsané! Já mám totiž strach, že když má Elí atopák, že bude i alergická na nějaký potraviny, proto chci začínat fakt pomaličku :slight_smile: ale tak ať si to každý dělá podle svého nejlepšího vědomí a svědomí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@verusberu jůůů super!!! už se těšim až se Elí přetočí sama! Je fak, že všechno vždycky začíná dělat na ten den kdy jí je přesně ten měsíc takže jí dávám do neděle čas :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: no jo to je pak budem muset vozit v kočárku na břiše aby se mohli koukat ven :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

@jeaneta no to máš pravdu už vypadá tak nějak dospělejc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no ani mi o tom nemluv, je s ní tak hoďku denně :frowning2: no ale víkendy sem tam celý den tak dobrý, ale poslední týden u něho jen pláče a pláče a on je z toho teda dost nešťastnej! Myslí si, že ho nemá ráda, ale já myslim, že je to spíš tim, že já s ní pořád dělám nějaký legrácky a stále jí zpívám a říkám nějaký říkanky a vyprávim pohádky a měnim hlasy no prostě jsem diblík pošahanej a on je stále takovej vážnej a jí to asi neba nebo nevim... je to děsný protože pak s ní stejně musim být celý den a ani nemůžu jít pověsit prádlo :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: asi si na mě moc zvykla :sweat_smile: ale zas když si jí vezmou naši tak u nich nepláče tak je to fakt záhada...

@evula83 no holt to máme asi všichni s těma nocema stejné!!! Budeme si držet palce ať se to zas brzo natáhne a my se prospíme víc hodin v kuse :grinning:
16. srp 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 No Samík bude mít 18. 4 měsíce a 20 jdeme k dr, tak se jí taky zeptám. Ale příkrmy ještě nechci dávat, jen aby ochutnal něco jiného. Klidně ho budu kojit zase dvakrát v noci, ale chci kojit co nejdéle, i kdyby mě to mělo časově více omezit :slight_smile:

@pampeliska1 No já jsem četla, že se začínají plazit kolem 6. měsíce, ale myslím si, že ti naši broučci se začnou plazit dříve :slight_smile: když už teď podsouvají nožičky :slight_smile: Jinak já kojím Samíka přes den někdy co tři a někdy co dvě hoďky a v noci po 5 hodinách. Takže snad nám to kojení ještě nějakou dobu vydrží........jinak si myslím, že to máš ještě v pohodě :slight_smile: Začala bych s příkrmy, kdyby Samík nevydržel déle než hodinu a půl :slight_smile:

@verka_motylek No tak hodiny je opravdu málo a nyní už ty naše děťátka začínají poznávat rodinu a je možné, že když tráví s taťkou tak málo času, tak se to možná odráží v tom pláči. Jestli Eli tráví více času s tvými rodiči než s manželem, tak může být hlavně zvyklá jen na tebe a tvé rodiče. A nebo může plakat, protože může s taťky cítit nervozitu.....je možné, že si jí vezme na ruce už s obavami, že bude u něj plakat a Eli to určitě cítí a potom je nejistá a pláče. Zkus svému manžílkovi poradit, jak na ni, aby neplakala.....Když Samík u Marcela pláče, tak mu řeknu jak ho uklidní :slight_smile: Ale Marcel to se Samíkem umí, nedávno ho úplně rozchcechtal....to jsem ještě nikdy neviděla, aby se miminko tak nahlas řechtalo :grinning: :grinning: bylo to úžasné mylý dokonce už pořádně výská, když s ním blbnu :slight_smile:
16. srp 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no já myslím, že s ní tráví stejně času jako moji rodiče ale přesně jak píšeš myslím, že z něho Elí fakt tu nervozitu cítí :frowning2: Jen si nemysli já mu radím jak jí uklidnit i mu to ukazuju ale prostě posledních 14 dní ho totálně sabotuje, vždycky to u něj vydrží jen chvilku :pensive: dost mě to trápí a doufám, že jí to brzo přejde! aspoň jí chodí uspávat tak doufám, že to bude lepší a lepší! jinak asi zešílim pač si ani na minutu neodpočinu.... Elí už taky super víská a řehní se, stále jí natáčim na kameru! nejvíc jí rozesměje, když dělám, že pčíkám a hejbu u toho hlavou a lítaj mi vlasy na všechny strany :slight_smile: to se zubí i bez zubů!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. srp 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek právě, že tím, že jsi na mateřské (PPM), tak je to považováno za výkon práce a plyne ti z toho dovolená! Já jsem si starou dovolenou taky všechnu vybrala, ale tato je "nová"..a je to celých 20 dní - taky to takto budeš mít! Tak se o to určitě zajímej, někteří zaměstnavatelé to schválně matkám nepřipomínají, protože se jim to nechce platit...
No s tím zaváděním lepku to není tak úplně pravda, že až v 7 měsících..Prý mezi 4. a snad tím 7. měsícem je tzv. imunologické okno, kdy si to miminko nejlíp zvykne na nové potraviny a je nejmenší pravděpodobnost, že na ně vznikne alergie..To jsou právě ty nové studie, o kterých psala @nae a doporučuje se začít dřív - nejde ale o příkrm jako náhradu jednoho kojení, ale fakt jen seznámení s tou danou potravinou.. Jak jsem psala Nae, tak velmi zajímavě to má zpracované uživatelka Katyxq, kdyžtak mrkni do jejího fotoblogu.

Jinak ono je rozdíl rodičovská DOVOLENÁ (tu nahlašuješ v práci) a rodičovský PŘÍSPĚVĚK (ten si jdeš nahlásit na úřad práce). Může se lišit délka dovolené a výše příspěvku - já si třeba dovolenou nahlásila na 3 roky, ale příspěvěk budu požadovat ten nejvyšší (který odpovídá jakože 2leté dovolené).

@jeaneta no uvidíme, kdy se rozlezou :slight_smile: Mě by ani nevadilo, kdyby to bylo pozděj, to už mi skončí leháro, že ji najdu víceméně tam, kde ji odložím :grinning: Jee, já už se taky těším, až se začne naše Doris smát nahlas..Nedávno jsem slyšela jednu malou holčičku a to bylo jak chechtací pytlík :grinning: Tak snad Dori taky už začne :slight_smile:)
16. srp 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 já jsem to myslela tak, že pořád jen kojím, nedávám příkrmy :slight_smile: ale asi jsem to blbě napsala, kojím taky každý 3hod...když je vedro, tak častějš. ale to mu dávám i trochu čajíku.

@verka_motylek tak od tý doby, co se přetočil už to neudělal... snaží se, ale nějak mu to zase nejde :grinning: občas ho v kočárku na bříško dám, ale stejně nic moc...
17. srp 2012 v 08:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek tak teď se mu to povedlo :slight_smile: máma je u pc a on se tam přetáčí, šikulka můj :wink:
17. srp 2012 v 08:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verka_motylek to stejny mam ja taky doma..nase Radka taky moc nechce byt u tatinka..a myslim si,ze je to tou nervozitou..a sem z teho fakt nestastna,protoze ja se tak nemuzu nikam ani hnout..verim,ze ju to prejde...a ze tatinek se nam taky zalibi... :wink:
17. srp 2012 v 15:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No tak to ti věřím, to musí být hodně náročné......jsem ráda, že Samík si přece jen dokáže nějkou tu chvíli hrát sám :slight_smile: Ale i tak má někdy den, kdy vyžaduje mou neustálou aktivitu při hře :slight_smile: Jinak si sám povídá a pořád žvatlá :slight_smile: Dokonce už se ho většinou nenajdu na stejném místě, kde jsem ho položila.......takže už na něj častěji dohlížím......dneska jsem ho odpoledne nechala spát na letišti, neboť tam usnul a když začal plakat, tak jsem vešla do ložnice a byl na okraji postele.....úplně mě to vyděsilo, takže už ho může bez dozoru nechat jen na zemi na podložce :slight_smile:

@pampeliska1 Co se týká těch ,,příkrmů´´ tak máš naprostou pravdu a plně s tebou souhlasím.......přeně takhle jsem se to dočetla a myslím si, že je i logické, abychom seznamovali ty naše drobečky s různými chutěmi. Vždyť na to mají vyvinuté i chuťové buňky :slight_smile: A taky doufám, že předejdu tomu, aby nebyl vybíravý v jídle. No Samík už nevydrží na jednom místě. když ho dám na zádíčka, tak se posunuje a otáčí a to samé i nabříšku a většinou ho najdu tak metr od místa, kde jsem ho položila :grinning: No je to sranda, když se začnou řehnit :grinning: :grinning: :grinning:

Sedím u pc asi půl hodiny a malý si povídá a povídá :grinning: Pořád si tam něco žvatlá :slight_smile: Je to super, že už je tak samostatný :slight_smile: Jinak holky s těmi tatínky to tak někdy bývá. Děti reagují radostně, když na ně mluví vysoký tón hlasu a muži je mají nižší, tak to může být tím....a některé děti se taky bojí můžu....takže to může být taky tím....ale určitě se to co nevidět spraví...možná mají ty vaše Sluníčka jen nějaké úzkostné období :slight_smile: :wink:
17. srp 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 fakt??? já myslela, že dovolená se ze zákona už nesmí proplácet??? a jako myslíš teda, že mám jít do práce a říct jim ať mi dají nějaký papír??? já jsem z toho zmatená! a jak jako, že si nahlásíš v práci na 3 roky ale peníze budeš brát na 2??? Teda já to jako chápu ale nevěděla jsem, že to jde :slight_smile: já jsem plánovala taky brát tu vyšší a za ty dva roky jít zas na mateřskou s druhym ale právě jsem nevěděla jak to jde! jen vím, že každý 3 měsíce to můžeš měnit ale to asi teda na úřadu práce ne???
jinak ještě k těm příkrmům - ano je pravda, že do 7 měsíce se prý projeví nejvíce alergií ale ono se to dá těžko stihnout, když se má začít od ukončenýho 6. :unamused: takže právě ten lepek když začneš až takhle v půl roce zas nemůžeš dát hned na začátek...

@verusberu no vidíš, šikulka! Však on to teď začne dělat častěji a častěji - už se toho nemůžu dočkat! Elí mě teď nějak pořád vyžaduje a to si už dokázala tak hezky hrát sama :frowning2: mám z toho fakt nerva :unamused: jsem ráda, že mě má ráda a že se se mnou pořád směje ale já už nemám ani minutu pro sebe... a po nocích pak pletu košíky abych něco vydělala! :grinning: horor!!!

@evula83 @jeaneta jo to jsem mu taky říkala, že z něho cítí nervozitu. I hlubšímu hlasu jsem to přičítala! ale poslední týden se to hrozně zhoršilo!!! jakmile jí dám z ruky jemu tak začne bengál a když si jí vezmu je to zas OK! naši jsou teď na dovče takže je fakt jen se mnou...přemíšlím jestli už u ní nenastalo období separační úzkosti....

@jeaneta teda Samík je aktivec :grinning: to je teda mazec - Elí se jen točí jako hodiny na zádech, ale že by byla o metr dál to naštěstí ještě ne :slight_smile:
17. srp 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek no ono není přímo zákon, že by se nemohla proplácet, ale zaměstnavatelé to nechtějí tak dělat. Asi jsem to napsala špatně - mě ji neproplatí, ale normálně jí budu vybírat. Když jsem podepisovala výkazy, tak tam mám měsíc a půl ŘD :slight_smile: Doufám, že to píšu srozumitelně..Nechápu teda, že budu zároveň na rodičáku a zároveň na dovolené, ale prý že to je možné... Jen teda upozorňuju, že po dobu vybírání dovolené může dát zaměstnavatel výpověď. Někde jsem to četla, že na mateřské a na rodičáku dát výpověď nejde, ale pokud se vybírá dovolená (třeba ten můj měsíc a půl), tak klidně dát výpověď může.
No jde to :slight_smile: Ono je totiž fakt rozdíl rodičovská dovolená (ta se hlásí v práci a je jim jedno, kolik budeš brát peněz od státu) a rodičovský příspěvěk (ten se hlásí na úřadě práce a těm je zase jedno, jak dlouhou dovolenou sis vpráci domluvila).
Já zatím nevím, jestli půjdeme do druhého mimi, ale jak jsem psala - chci ty prachy mít vybrané co nejdřív a radši si je budu šetřit, než kdybych pak třeba otěhotněla nějak né úplně plánovaně a už to nevybrala všechno.. Jasně, jde to měnit, ale nechce se mi s tím dělat nějaké komplikace a prostě si nahlásím rovnou tu nejvyšší možnou částku.

A k těm příkrmům - právě jak jsou ty nové studie, tak někteří lékaři doporučují začít už od ukončeného 4.měs., kdy je ještě dítě plně kojeno.. Tak se to všechno stihne "vyzkoušet". Mluvila jsem o tom s dr. a ta doporučuje od ukončeného 5., tak to asi tak udělám..Ale nechce se mi, jsem líná něco chystat a vařit :grinning:
17. srp 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Je to možné, že bude mít Eli tu separačku......., ale neboj určitě to nepotrvá dlouho :slight_smile: Myslím si, že se teď o tebe bojí a k dyž zjistí, že tu jsi pro ni pokaždé když tě bude potřebovat, tak se to potom zase uklidní a Eli bude v pohodě i, když tě nebude mít zrovna na očích :wink: Chce to jen trpělivost :slight_smile: Jinak Samík je aktivní co se týká v tomto směru, ale chytání chrastítek mu ještě nejde na 100% a dokonce se ještě moc nepřetáčí ani na bok, takže jsem zvědavá, kdypak senám otočí na bříško :grinning: To si asi ještě počkám :grinning:

Jinak holky o víkendu tady zase nebudu, neboť jedeme na chatu. Je tam ještě mnoho práce, neboŤ se minulý rok dokončila rekonstrukce a zahrada je v dezolátním stavu, takže je potřeba tam jezdit co nejčastěji. Samik je tam spokojený, ale moc tam nenaspí. V pondělí jdeme na další očkování, tak nám držte palce, už teď jsem z toho zase nervózní :unamused: Minule jak mě doktorka se sestřičkou viděly, tak mi říkaly, jestli nechci počkat vedle , když ho budou píchat do nožiček......tak jsem vypadala asi dost bledě :grinning: Zítra ráno vyráží, takže vám přeji krásný víkend, krásné počasí a skvělou náladu :slight_smile: :wink:
17. srp 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 jasan už to naprosto chápu, jen přemýšlím jestli to u mě v práci vůbec půjde, protože když si budu vybírat dovolenou bude to jako bych byla v práci tím pádem bude plný stav učitelek a ta co tam je za mě na záskok tak nebude moct asi učit.. nebo nevím! Nejhorší je, že máme debilní ekonomku která ničemu nerozumí takže mi nepomůže :pensive: a ještě přemýšlím nad zdravotní pojišťovnou a sociálkou - to jim řekne naše ekonomka, že jsem na dovolený a od kdy půjdu na rodičák nebo musim jít já jim to nahlásit??? a když teď půjdu na úřad práce tak si to mám nahlásit od datumu kdy mi skončí ta dovolená? moje kolegyně z práce co porodila v prosinci šla na úřad práce i na sociálku si to nahlásit.. Já mám z toho hlavu v pejru! říkali mi, že se to musí nahlásit aspoň měsíc dopředu jinak ti pak peníze přijdou se zpožděnim :pensive: a v práci teď nikdo není, že? takže co s tim... ach jo, už se mi o tom i v noci zdá, že budu s malou lítat po úřadech jak debil :grinning: :grinning:
jinak naprosto chápu proč si chceš dát na dva roky! Taky jim nehci ani korunu nechat!!! :grinning:
19. srp 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no můžu říct, že když jsou spolu celý den takhle o víkendu, že je to v poho, vůbec u něj nepláče, takže to fakt nechápu co jí vadí v týdnu :grinning: :grinning: :grinning: no doufám, že byla třeba jen nevrlá a od teď už to bude ok :slight_smile:
SSnad jste si to na chatě super užili :slight_smile: je fajn někam takhle odjet :grinning: :grinning: :grinning:
19. srp 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsou nám 4. měsíce......
19. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jsme byli na chatě a Samík byl vzorný. Nakojila jsem potom si zdřímnul a já mohla jít makat a po probuzení jsem si s ním chvilku hrála a potom si hrál sám, takže jsem opět mohla jít pracovat na zahradu, takže to bylo úplně úžasné. A já jsem si uvědomila, jak mi chybí manuální práce na zahradě....úplně mě to dobilo energií :slight_smile:
Měli jsem jít dnes na to očkování a sestřička mi volala, že prý byla bouřka a že mají znehodnocené vakcíny a tak půjdeme na očkování kdo ví kdy :cry: já už jsem na to byla připravená a dokonce jsem na topřipravovala i Samíka......to zase budeme čekat :angry: Ale tak snad to nebude trvat dlouho. :slight_smile:

@verka_motylek Neboj určitš ten nekdli odezní :slight_smile: A bude se jí u taťky líbit :wink: Je super, když si můžeme zajet někam pryč i když je škoda, že tam nejezníme na relax :grinning: Teď jsem tam byli tři víkendy po sobě a už to tam vypadá jako u lidí :grinning: :grinning: :D myslím, že ještě tak 5 navštěv a bude to vypadat jako zahrada :grinning:

@jitulik4 No tak je šikovná :slight_smile: A náušničky už má? :slight_smile:
20. srp 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta zítra jdem na 2. očkování a budu škemrat tak uvidíme,máme k tomu i poradnu 4.měsíce, pak napíšu :slight_smile: :wink:
20. srp 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Tak jak jste dopadly? Doufám, že reakce není žádná a nebo minimální. A náušničky? :slight_smile: Ajaké má šlečna míry?
21. srp 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to jsou parna, co? Malou mám úplně nahou a stejně je jak myška. V Ostravě bylo včera kolem 38st. My druhou hexu musíme o pár dní odložit, malá ještě kašle. Dneska jsem byla nakupovat a mám už pro malou výbavičku na příští léto :grinning: :grinning: :grinning: měli krásné holčičí věcí za pár šupů v Tescu i v Takko, tak jsem se rozjela :sunglasses: Kraťasy 44kč, trička 38 a tak no maras, koupila jsem jí šatičky, overalek, legínky, kraťásky a tak..no paráda..Sobě jsem šla pro šaty na dovku a nic :cry: :cry: letní schované a už tam visí normálně zimní bundy..blééé
21. srp 2012 v 17:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak máme za sebou poradnu máme 6,24kg a 62 cm,45 hlavičku,rostem.Bohužel po 2, vakcíně měla malá 38 teplotu,odrelaxovali jsme si plaváníčkem i s prvním potopením i s hlavičkou na signálek a super........náušniček se dočkáme v pátek pokud budem bez teploty a už bez reakce, máme je nachystané. Už máte výbavu na zimu???? Nám došel fusak - jsem moc ráda, nový Emitex 3v1 a jen za letní cenu 530kč,je krásný a červený...... :grinning:
22. srp 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly Ahojky ta horka jsou příšerná. Malý je taky naháček a vůbec nemůže v těch vedrech spinkat. Já bydlím v Rychvaldě, což je vedle Ostravy-Michálkovic. Takže jsme to se stupni měly stejné :slight_smile: Teeeda fakt byly takové slevy? :astonished: no já bych malému taky něco koupila, ale vůbec nemám odhad jakou bude mít velikost, takže to nechám až na příští léto :grinning: Jinak s těmi zimními věcmi je to šílené......však neboj po prázdninách už budou v obchodech viset vánoční ozdoby :grinning: :grinning: :grinning:

@jitulik4 Teeeda tak to je šikovná holčička :slight_smile: No snad jí ta teplota nebude dlouho trápit :frowning2: Jeeee vy už se potápíte? no já chci teď Samíka právě učit nejdříve s kelímkem na signál aaaa šup ....:slight_smile: Tak nám tu potom pošli fotečku, jak to Eli sluší :slight_smile: JInak my máme na zimu věci, které jsem dostala od kamarádek, ale nějaké věci budeme určitě ještě dokupovat a nebude jich málo :grinning:, ale myslím si, že to má ještě čas :slight_smile:
22. srp 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek