• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@veronnica
Ahoj Veru, u nás sa nočné spanie zhoršilo. Momentálne sa prvýkrát zobudí tak po 3 hodinách od posledného kojenia pred nočným spánkom,a po tomto nočnom kojení sa mi budí tak po 1,5 hodine... Takže nie si v tom sama, ale nenapadá ma, ako z toho von, keď ti Viki nechce UM a netrápi ju hlad. Ja som UM neskúšala dať... uvidím, ako malý bude priberať, posledný mesiac nepribral takmer nič.Ale 6 mesiacov sa nám pomaly blíži a potom už pomaličky začnú príkrmy, možno sa ten spánok potom upraví...
Nejdú Viki zuby? Tie vedia tlačiť hlavne v noci... nášho malého už tlačia ďasienka, slintá, stále ruky v puse atď...takže možno to je tá príčina. Mám ale paradoxne pocit, že mám menej mlieka, neviem, či už z únavy alebo či je to len subjektívny pocit.

@saly Ten fusak je skvelý, hneď by som ho kúpila. Mám ale zimnú fleecovú zavinovačku do autosedačky a používala som ju aj do kočíku, je tiež od Emitexu. Úplne to stačilo, je teplučká a makkučká. Keby som nemala zimný usak, tak by som brala aj tento: http://www.emitex.cz/cz/menu/82/produkty/vyrobky-ke-kocarku/fusak-cocoon-vlozka/clanek-532-fusak-cocoon-color-zimni-limetka-losos/ - aj keby mali taký pre dospelákov :grinning:
28. srp 2012 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae To není zimní, ale je to tak hrubé jako deka..spíš podzim..ten do autosedajdy jsem měla u prvního, ale moc jsem nevyužila, narodil se v červnu :frowning2: tak už jsem to prodala..tohle je takové variabilnější a hlavně je to tak do tří let, oddělá se spodek a můžou z toho normálně čumět nožky ven..ale ty věcičky od emitexu jsou všechny výborné..
28. srp 2012 v 16:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte baby, ja som sem pisala len raz, tak si ma asi uz nepamatate; chodim obcas citat a uz som sa konecne dostala aj k pisaniu. v SK konikovi nie je aprilova tema a ja si rada precitam, co robia ine deticky v nasom veku. Vidim, ze krasne rastu:slight_smile: Martinka sa uz tiez s lahkostou prevaluje na brusko. Ale starsia to v jej veku este nevedela:slight_smile:
@saly ja som starsiu vozila od 4 mesiacov v golfkach, boli sice vraj vhodne od narodenia, ale predsa to nie je uplne vodorovna poloha...obavala som sa, ale nema ziadne problemy (alebo o nich este neviem:slight_smile:. Podla mna sa nic nestane, ak jej obcas urobis radost:slight_smile: Ja tiez Martinku uz obcas vozim v golfkach, nemam na vyber pri dlhsich vzdialenostiach, pretoze dvojkocik normalny sa mi do autobusu dobre nevojde. Tiez sa jej viac paci ako vo vanicke.
Podarilo sa uz vasim babatkam nahlas sa zasmiat?
28. srp 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme byli konečně na kontrole a očkování. Kontrola dopadla dobře, ale malý přibral jen 600g. Tak doktorka řekla, že mu mám dávat pomalu příkrmy. Já mu chci dát spíše jen uchutnat ať si zvykne na tu chuť. Příkrmy ještě dávat nebudu.....beru, že pokud ještě příbírá, tak budu pořád kojit plně :slight_smile: -jinak váží 6800g. Jinak Samík si pořád povídá, prská, plive, sahá si na kolínka :slight_smile: jinak jsem ještě četla o takových kašičkách.......tak se vás chci zeptat....jaký máte názor....jsou lepší kašičky a nebo zelenina?

@veronnica Ahojky no já vstávám k malému co 4 hodiny.....a jsi si jistá, že má malá v noci hlad? Je dost možné, že chce mít jen jistotu, že k ní pokaždé vstaneš. Zkus jí do lahvičky příště dát jen trošku vody. kamarádce to dělal syn potom přestal. A jestli nemá hlad, tak jí zkus přebalit a nebo jí může být horko, zima a nebo ji vlbec nevytahuj z postýlky, jen ji zkus otočit, třeba chce jinou polohu.....nebo ji zks zavinout....:slight_smile: Já si myslím, že se ujišťuje tvou přítomností. usíná v postýlce a nebo na rukou?

@saly Já malého vozím ještě v hlubokém, když mu odkryji stříšku, tak mu stačí koukat na listí a mraky. Myslím si, že každé děťátko je jiné a proto i každá z nás začne jindy využívat sporťák. Malá už si sama o ten sporťáček říká, takže bych se na tvém místě necítila provinile. Já mám i v hlubokém kočárku možnost přizvednutí, takže sporťák využiji až bude malý sedět :slight_smile:
28. srp 2012 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae Ahojky jak jsi mluvila o tom pocitu mizení mléka.....nae je možné, že to může být tou psychikou,že ti malý nepřibral. Je možné, že v sobě řešíš proč nepřibral a tím se můžeš domýšlet, že se ti ztrácí mlíčko, tak to vypusť z hlavy a hlavně koj bez stresu :wink: neboj všechno se to upraví pro jeho potřebu a vydrží to do 6 měsíce :wink: uvidíš :slight_smile: držím palečky :wink:

@pele Ahojky Samík se směje nahlas denně :slight_smile: Je to smíšek :slight_smile: Ale na bříško se pořád ještě nepřetáčí :slight_smile: je to lenoch :grinning: :grinning:
28. srp 2012 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, vsechny vas moc pozdravuju, mela jsem v poslednim mesici pekny točo, nejdriv mi selhala dotace na detsky centrum,tak jsem shanela koruny, pak vyrizovala papirovani a ve finale jsme zistili ze mam bulku na prsu, takze ted mam pred sebou radu vysetreni, ale vim, ze to nebude nic vaznyho. Jinak se povedlo vse zachranit a v zari zaciname s budovanim centra. Koukam, ze vam miminka rostou do krasy:slight_smile: proste se nam povedlo vsem udelat krasna dubnatka:slight_smile: posilam take foto Adelky, uz lezeme, skaceme, ťapáme, breptáme, je pekne cacora rozvinuta, nekdy jsou to celkem hoňky ji udrzet v klidku:slight_smile: pridavam fotecku
28. srp 2012 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
mrkvicku vypestoval tatinek :slight_smile:
28. srp 2012 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta neboj to prijde, kamaradka ma 8 mesicniho chlapecka a az ted se zacal pretacet, kluci jsou prece jen lenivejsi, Adelka uz je schopna se nejen pretocit ale pomalinku prelezt celou sedacku a kdyz ji drzime na nozickach tak normalne dotapek k tomu kdo ji prave k sobe vola, uz natahuje rucicky, kdyz ji reknes pojd ke me...a ted nas doslova vysokovala, kdyz jsme ji dali do hopsadla a ona behem vteriny zistila jak se ovladaji vsechny ty hracky, zapina hudbu a vypina, toci s nima, boucha do tlacitek a strasne se tomu nahlas rechta...:slight_smile:
28. srp 2012 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta u nas zelenina absolutne vybouchla:( jakmile ji zkusim dat neco podobnyho, okamzite zacne delat ze se davi, ale kasicky bananove, nebo ryzove mlicka, lipanky a presnidavky to ji jede... s jidlem bojujeme porad a vazime jen 6480 kg..takze tvuj Samik je podle me vahove v poradku:slight_smile: kez bych mohla taky kojit.. me Adel jidlo celkem dost odmita, to je pri kazdym krmeni boj, jestli bude jist nebo ne..pres noc vubec neji a pres den mam vanoce kdyz mi ji 4x za den.. sunar do ni dostanu jen rano a pres den vubec.
28. srp 2012 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
sportacka jsem vytahla jednou pac Adelka uz odmita jen lezet, ale je pro ni jeste velky, klouze, tak jsem dala autosedacku a jezdime s ni v ty se citi fajn, vidi ven a klidne v ni i spinka, ale je fakt, ze to neni na delsi prochazeni se, aby nebyla moc zkroucena...
28. srp 2012 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@pele Ahoj, já taky myslím, že to občas nevadí, má tam obdobnou polohu jako v autosedačce..vozila bych jí v tom, ale nemám nacvakávací:_( Jinak Markétka se nahlas směre už strašně dlouho, ani přesně nevím, kdy poprvé :frowning2:
@jeaneta no já právě to přizvednutí nemám :frowning2: prostě starý model :grinning: stříška nepomůže, to už jsem zkoušela, zvedá se pořád, možná i proto, že ji nosím ve vaku, kde perfektně vidí a to se jí zamlouvá více. Jinak jako malý přibral 600 g za měsíc??? a to je málo?? my tak 400 za měsíc, včera 4měs a 2 týdny měla 5,8 kilo a s příkrmy řekla, ať nespěchám
@aneta34 tož to jsou exkluzivní mrkve! z toho navaříš pro malou na týden :slight_smile:))

my se teda otáčíme jak vrtule, posune se sudama několik metrů, když má holou dupu a prostor:slight_smile:) tak ji často vytahuju z pod konferáku a pod:slight_smile:
28. srp 2012 v 19:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@saly nj..jen kdyby ji Adelka papala:( nejak ji nejede, vlastne ona vubec zadnou zeleninku jeste nezvladla:( ani ty koupeny mixovany presnidavky (kralici maso+zelenina nebo kureci+zelenina atd...) vsechno je to brrrr .. jen prska a odmita cokoli podobneho vzit do pusinky:slight_smile:
28. srp 2012 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 Ahojky :slight_smile: no už jsem si říkala, co se s tebou stalo :slight_smile: No já se divím, že máš s tím podnikáním, takovou trpělivost :grinning: já bych už dávno pukla vzteky :grinning: Jeeeej tak ať to dobře s tou bulkou dopadne.....držím ti palečky.....já jsem měla taky jednou bulku, ale na sonu zjistili, že to je rozšířená žláza, tak hlavně, ať to není vážné :wink: No ta tvá princeznička už vyrostla :slight_smile: ale přece jen oproti té mrkvičce je ještě maličká :grinning: :grinning: :D No ta je šikovná, že toho už tolik umí :slight_smile: Samík se právě snaží lézt. Pořád pod sebe šoupe kolínka a pak se posune, takže ve finále je třeba o dva metry dál než jsem ho položila....dokonce i když ho dám na záda, tak se posouvá nožkama. Překulí se na bok , ale dále ne, myslím si, že má těžké nožičky, neboť je nemůže přehoupnout :slight_smile: Samík už by nejraději seděl a stál. Když ho vyzvednu za ručičky, tak se bezproblému posadí a dokonce se umí i postavit a udržet se na nožkách celkem dlouho. Když ho dám do autosedačky, tak se pořád zvedá, ale tím, že nemá ještě tu páteř stabilní, tak se přebuluje a tak ho dávám raději ležet. :slight_smile: No zkusím mu dát zítra na oběd mrkvičku na špičku lžičky a uvidím :slight_smile:

@saly Aha tak to bude hlavně tím vakem :slight_smile: Jakmile si na něco takový malý človíček zvykne, tak není dobré mu to odpírat :grinning: My jsme koupili taky vak, ale Samíkovi se v tom bohužel nelíbí :unamused: Jo přibral za měsíc.....no doktorka byla u něj zvyklá, že přibíral kilo a více ( a to mi vždycky říkala, že ho mám měné kojit, když tak přibírá). No a teď je kojení ustálené a přibral 600g. Já to stejně nebudu nějak řešit. Dokud přibírá, tak je to dobře a kdybych viděla, že hladoví, tak začnu s příkrmy. Jinak mu chci dát zítra mrkvičku jen na zkoušku, jak se bude tvářit :slight_smile: Ale na holčičku ti přibírá Markétka krásně :slight_smile:
28. srp 2012 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 Zkus jí to strčit hlouběji do krčku až na kořen jazyka a trošku přimáčkni..to jsem někde četla:slight_smile:) že to neplivou, jen to tím jazykem vrací zpět, pže mají pořád ten kojící reflex, že to mnou jazykem a leze to ven....zní to brutálně, ale malý mi tak začal jíst hned perfektně...jo a rychle jednu za druhou..ne jednu lžičku a koukat jak se s tím trápí :grinning: :grinning: :grinning:

Holky proč všechny krmíte tak brzy???? nestačí až v půl roce?
@jeaneta no právě, že ne je na dolní hranici přibírání... :confounded: , malý mi taky přibíral kilo za měsíc...
28. srp 2012 ve 22:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@saly Samík ale teď přibral za měsíc jen 600g. Ale nezdá se mi, že by měl hlad a nebo, že by jedl častěji.....jediné, kde se to projevuje je v noci....to ho kojím častěji než dříve :slight_smile:
29. srp 2012 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@veronnica tak já kojim cca v půl 8večer a pak až ve 2 a pak zas mezi 5 a 6. mám pocit, že Jeaneta má pravdu - Elí taky měla období kdy jsem kojila nonstop ale pak jsem přišla na to, že se jen mele protože jí probraly prdíky - teď jí dám cucnout jen když otevře oči :grinning: když se mele dřív jak za 3 hoďky dám jí dudlík a je zas klidná :grinning: zkus jí trošičku ošulit :wink:

@saly ahoj! já mám ten samej fusak v šedé variantě! Je super! Vozim stále v hluboký korbě a taky mám přizvednutí takže dokud se tam Elí vejde budu se jí snažit udržet tam i kdyby měla jezdit stále na břiše se sundanou stříškou aby viděla ven! Určitě je to tím vakem na nošení, že ti nechce být v korbě :grinning: To mě Elí odmítala jakýkoliv nosítko:slight_smile: takže kočár by za nic nevyměnila :slight_smile:
a ohledně příkrmů já teda opravdu hodlám začít až po půl roce :slight_smile: a to je Elí asi nejlehčí ze všech jak to tak pozoruju, ale prostě nemám pocit, že by měla hlad a myslim si, že každý měsíc plného kojení dobrý, protože dávám aspoň čas tý trávicí soustavě aby se pořádně vyvinula :grinning: :grinning: :grinning: Jinak dětičky máš obě nádherný!!! vážně se nám všem ty dětičky povedly :grinning: :grinning: :grinning:

@pele ahoj! i moje Elí se nahlas směje pořád a někdy mám pocit, že úplně odhadne, kdy se zasmát! úplně to vždycky sedí do toho co kdo říká :grinning: :grinning: :grinning: Však neboj až Martinka přijde na to jak svůj hlásek používat tak ti ukáže jak hlasitě se umí smát :grinning: :grinning: :grinning:

@jeaneta jé super, že už to máte za sebou! My jdem zas v úterý! já myslim, že 600g je akorát! zas nemůžou ořád přibírat kilo za měsíc to by měli pak v roce přes 20kilo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ohledně kašiček - já je hodlám zavádět až po zelenině a mase! pak kašičky a ovoce, ale všechno pomalu a opatrně! bojim se u Elí těch potravinových alergií když má ten atopák!

@aneta34 no ahoooooojjjjj!!!!Mě to bylo jasný, že máš spoustu zařizování!!! Držím palečky ať se už vše v dobré obrátí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta bulka určitě nic nebude! Já měla v těhu takovou v podpaždí a sama zmizla asi to byla jen zvětšená uzlinka :grinning: :grinning: Adélka je teda nskutečně šikovná! ale o to víc se asi musíš ohánět, co? :slight_smile: já jsem ráda, že jde na to Elí hezky pomalu a postupně:slight_smile: budu ráda když poleze až tak za měsíc, dva... už teď se od ní nemůžu hnout, spí jen málo takže nic moc už přes den nestíhám a večer když jí uložim pak kmitám jak blázen :slight_smile:
29. srp 2012 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pele ahojky, náš malý sa dokáže nahlas smiať asi od 3 mesiacov. Hlavne, keď pred ním starší robí "opičky", to sa chechtá na plné kolo, je to sranda :grinning: Ale starší sa tak nechechtával v jeho veku, ten bol naprdnutý na celý svet už od narodenia a dostať z neho aspoň úsmev bol nadľudský výkon - od malička má povahu, že ho všetci akurát prudia :grinning: Tak si teraz toho pohodového prďoška užívame :slight_smile:

@saly Náš malý teraz tiež málinko priberá.
Máš pravdu s tými príkrmami...je to každého vec, nechcem tu nikoho uraziť, ale ja osobne sa ponáhľať nebudem. Nedávno som tu písala, že pediatrička sa na nejakej múdrej konferencii naučila, že teraz sa má prikrmovať už od ukončeného 4. mesiaca a všetkým - aj všetky druhy masa, lepok, vajce... Podľa mňa je to teda brutálna teória, chúďatá deti! Len sa narodia, už si musia poradiť s pevnou stravou a podobne. Pripadá mi to úplne proti prirodzenosti a prírode dávať 4 mesačným deťom, maso, jogurty,... ato nevravím o tom, že som tu v jednej téme čítala, že nejaká pani dáva 3 mesačnému synovi ochutnať z cesnakovej polievky, pribináka apod...a že mu chutí...no comment.

Pripadá mi, že v dnešnej rýchlej dobe strašne veľa mamičiek chce mať od detí všetko hneď - čo najrýchlejšie ich kŕmit normálnou stravou, nech už rýchlo sedia, nech už hlavne robia všetko rýchlo... ale veď sú to miminká, uzlíčky, ktoré na všetko musia dorásť - aj na to, kedy sa prvýkrát sami otočia, aj na to, kedy sa samostatne naučia sedieť. Pasívne sedenie je jedno z najhorších vecí, čo možu rodičia svojim deťom robiť. Jednak sa tým deformuje chrbtica, ktorá ešte nemá dostatočne vyvinuté okolité svalstvo, jednak si dieťa neosvojí správne pohybové vzorce. Videla som to a vidím to stále okolo seba. Kamarátkin syn v pol roku "už sedel", ale ešte ani v 18 mesiacoch sa nevedl potom posadiť prirodzene, samostatne a potom sa zo sedu zvihnúť. Pomaly v 2 rokoch ho museli zdvíhať zo sedu do stoja, lebo sa to proste nemal šancu sám naučiť, keďže ho rodičia odmalička už o niečo opierali alebo ho niekam prichytávali, aby už konečne sedel. Mrzí ma to, že sa stráca prirodzenosť a častokrát mamičky strácajú taký svoj vnútorný cit, čo je správne a čo už nie.

@aneta34 ahojky, ty sa teda nenudíš... držím palce, aby to s tým centrom išlo už hladko - už to musí vyjsť :slight_smile:
Saly ti tu dobre popísala, že pri kŕmení je dobré jazýček trošku zatlačiť dole. Potom to už ide samo :slight_smile: S tou bulkou tiež držím palce - možno je to ešte nejaký zdurená mliečna žľaza...

@jeaneta Budem zavádzať príkrmy tak, ako @verka_motylek - najprv zeleninka, potom zeleninka a masko, lepok, potom k tomu bezlepkové nemliečne nesladké kaše a ovocné presnidávky, potom aj kaše s lepkom, atď. Najprv nesladké veci, resp. prirodzene sladké (mrkva apod.).

Pekný deň, milé holky a detičky!
29. srp 2012 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@nae ty jo mluvíš mi z úst:slight_smile: naprosto s tebou souhlasim, úplně ve všem!!! Každé děťátko je individuál a každá maminka taky, ale přirozený vývoj je přece to nejlepší co dětem můžeme dopřát :grinning: žijeme ve zrychlené době ale ještě teď si vzpomínám jak jsem v těhu stále říkala ,, už aby kopala" a pak když mi nakopávala žebra tak jsem zas říkala jak to bylo v poho když nekopala :grinning: :grinning: :grinning: a tak s tím jaké dělá pokroky teď si stále říkám ,, užívej si toho co dělá teď a nechtěj víc" :grinning: :grinning: :grinning: však pak bysme zas říkaly jaká to byla pohoda když to a to ještě nedělaly :wink: Elí se teď vedle mě řehtá nahlas až úplně vypiskuje! to je prča! směje se sama sobě :grinning: :grinning: je to vážně kouzlo mít miminko! Ani se netěším až mi vyroste a nebude mě potřebovat... :grinning:
29. srp 2012 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
tak holky, dneska se potvrdilo, ze je to bohuzel nador:( jedeme pristi tyden do ČB na biopsii aby se odebrala tkan a ujasnilo o jaky druh jde, jeslti zhoubny nebo nee.. tak drzte palce. Ale jsem v klidu, ja vim, ze jde jen o blbost co se odebere a bude ok..
29. srp 2012 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
29. srp 2012 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
omluvám se, omylem jsem vložila příšpěvek
29. srp 2012 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se, že moc nechodím... Teď jsme byli 4 dny na Šumavě, bylo to super, i Domík byl hodnej... :wink:
Dneska jdeme na očkování, tak jsem zvědavá, kolik už váží, řekla bych tak 7kg :slight_smile: Rostou jako z vody.... Pořád se točí na bříško, ale na bříšku se mu moc nelíbí, tak křičí, že chce zpátky, to se ještě překulit neumí :wink: Jinak, noci máme taky horší, budí se víc...

@aneta34 tak to moc držím palce !!! Je dobře, že jsi v klidu, psychika je hodně důležitá, drž se :slight_smile: jinak mrkev, luxus :slight_smile:

a nějaká fotečka :slight_smile:
30. srp 2012 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek Ahoj,taky máme s těmi příkrmy klídeček, dala jse mrkev,brambor,šťávu z jablek, jablko a vše jen 3 dny a pak pauza, pokud to Eli nechce tak ji nenutím,,plivala to jak malý ďábel,ale šťávičku to mlaská ......no a je lenoch, nepřetočí se ani na břicho, ani zpět....novinka tohoto týdne cucá si palce na nohách.Kolik vážíte my 6,24 v 4. měs.
30. srp 2012 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jitulik4 tak to este nesme sami,co sa nepretacame...ta nase mala je nejakej pohodak..nejak se ji nechce...otoci se na bok a spatky ale na brisko jeste ne...a taky se ji vubec nelibi na brisku... :frowning2:
30. srp 2012 v 15:18  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
inak holky mate niekto problem s vypadavanim vlasov?,mne v poslednej dobe zacali strasne vypadavat vlasy a ked to takto pojde dalej,tak zachvilku tam nebudem mat nic... :unamused:
30. srp 2012 v 15:19  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@evula83 vlasy mi padají od třetího měsíce malýho...hrůza. :angry:
30. srp 2012 v 15:34  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusberu mala ma 4,5 a vlasy mi zacali vypadavat asi pred 2tydnami...nevim ani co by sem si mnela koupit :confounded:
30. srp 2012 v 15:37  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@evula83 malýmu je taky 4,5 nic na to nemam a čekám až to přestane :slight_smile: a to mi hned po porodu slezly 2 nehty :grinning: , to už je ok.
30. srp 2012 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla nejak neni cas.2deticky daji zabrat :slight_smile: Ma nekdo zkusenost?Boli me leve prso mam 37.6 stale kojim.I pres bolest davam malemu pit i z toho leveho.Tak nevim jestli to neni zanet nebo neco?!
30. srp 2012 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
na padání vlasů jsem dostala doporučení železo forte na půl roku a pomohlo
30. srp 2012 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek