• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
Ahojky holky taky prihodim nase seznameni :slight_smile: Manza si daval ze srandy s kamaradama inzerat do radia ze hleda 18 letou holku at napise.Me tenkrat bylo 17 :slight_smile: prozvonila jsem ho na tel a on mi zavolal.Parkrat jsme si volali az jsme se sesli.Ja byla ze Vsetina a on ze Zlina dojel za mnou slovo dalo slovo a dali jsme se dohromady.11.6.Budem spolu 10 let a 24.9. vziti 7 let.Nejake krize byli ale tak nejak jsme to zvladi a jsme spolu porad. :slight_smile:
7. zář 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky prihodim..my sme s priatelom uz 4 roky,svadba je v plane ale nejak nam to ta nasa holcicka trosku pozastavila... :wink: zoznamili sme sa cez internet,ja som vtedy pracovala v nemecku...a on bol na slovensku...pro par mesacnom pisani ,prisiel len tak naslepo za mnou...a hned to bola laska cez internet... :grinning: a zatial nam to klape...
:grinning:
7. zář 2012 v 15:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak mam este jednu podotazku...ak si dam najvyssiu davku RP mozem byt aj napriek tomu doma do 3rokoch????????
7. zář 2012 v 15:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 Záleží, na ako dlho si nahlásila starostlivosť o dieťa u zamestnávateľa. Ak si nahlásila na 3 roky, tak podľa mňa možeš byť 3 roky, ale posledný rok teda zadarmo, ale nie som si na 100% istá.
7. zář 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no u zamestnavatela som si nahlasila 3roky...tak si to musim este nejak zistit...
7. zář 2012 ve 21:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 já jsem si taky nahlásila 3 roky,ale rodičovský příspěvek budu pobírat 2 roky ten nejvyšší a třetí rok budu doma zadarmo nebo se vrátím na zkrácený úvazek na pár služeb v měsíci, ale pořád budu na rodič.dovolené.:wink:
9. zář 2012 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinnaa dost dobrýýýý :D
9. zář 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 koukam ze nahodny vztahy pres internet, seznamku a dohazovace celkem funguji dobre :D
9. zář 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky ja mam dneska silenou radost:slight_smile: povedlo se mi prodat obadva kocarky, prvni co jsem koupila Adelce tehotna- Sojan, druhy cca v jejich dvou mesicich- Alpiron a oba dost dobre ze si muzeme z toho koupit novy sportacek!!! co jsem nasla na netu a zalaskovala jsem se do nej a jeste zbylo na fusak autosedacku i tasku... maxi cosi mura 3 sweet cerres mate s nim nekdo zkusenosti? zitra si ho jdu vyzvednout.. pritel se sice desi, co bude mit adela v poradi za kocar az ji bude cca rok..ale ja snad verim, ze tohle je posledni :slight_smile: V pisku jezdi jedna pani uz s 11 tym kocarem:slight_smile: a to ma asi tak 18 mesicni holcicku...takze ja jsem slabe kafe o proti ni..
9. zář 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 ahojky, nechci ti kazit radost :sweat_smile: ale my máme mura 4(rozdíl jen v podvozku, sedačka stejná) a už bych si ho nekoupila..Podvozek super, hluboká korba taky (což tě nemusí zajímat)ale sporťák je strašně malinký!! Já jsem počítala, že budem mít malou drobnou holčičku, ale máme 7,8 kg a 67cm a tento týden jsem ji tam poprvé zkoušela dát a nic moc..max.do jara a budem muset koupit větší golfky..Jako jinak je krásný, jezdí se s ním dobře..Také je dost velký do kufru a těžký..Ale třeba budete spokojení..Taky to byl můj vysněný kočárek,,ale už bych si ho nekoupila..
9. zář 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 takze je to mozny takhle udelat...ten treti rok byt doma zadarmo,ale aj tak se mi bude pocitat rodicovska dovolena?
9. zář 2012 ve 21:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 ahojky,presne na tú tvoju otázku sa pýtala v jednej diskusii iná mamička:
Chtěla bych vás poprosit o radu. Chápu to správně, když mám RP do těch cca 2 let věku dítěte (11.500 Kč), tedy za září 2013 kdy bude mít syn 2 roky dostanu poslední RP a kdybysme v té době ještě neměli druhé nebo jej teprve čekali, tak to bych do doby 6-8 týdnu před TP byla úplně bez peněz??? Ostatní mi psali (na zdi či jak se to tu nazývá), že bych se následující měsíc musela vrátit do zaměstnání, nebo kdybych byla už těhotná, tak bych mohla na nemocenskou.

Nejde mi úplně o peníze, spíš o to, abych pochopila jak to tedy je. Myslela jsem si, že délka rodičovské dovolené a délka pobírání RP spolu až tak nesouvisí, že můžu mít rodičák na 3 roky nahlášený u zaměstnavatele a RP pobírat pouze do 2 let věku dítěte...

Předem moc děkuji za odpověď! M.

odpoveď holky, ktorá na sociálke zrejme pracuje:
Ty si to pochopila správně, délka RP a RD spolu nesouvisí a tak klidně můžeš mít nahlášenou RD u zaměstnavatele na 3 roky. A pokud to tak máš nahlášeno, tak se ve 2 letech do práce vracet nemusíš, přesněji řečeno ani nemůžeš, pokud s tím nebude zaměstnavatel souhlasit (nemá totiž povinnost tě přijmout dříve než si nahlásila), ale taky díky té RD nemáš nárok na nemocenskou.
Ten by vznikl pouze v případě, že by ses dohodla se zaměstnavatelem na dřívějším návratu do práce.
9. zář 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evula83 ano jde, jsou totiž dvě různé věci rodičovský příspěvěk a rod.dovolená - dovolenou si hlásíš v práci a pokud si domluvíš 3 roky, tak 3 roky doma budeš (pokud se nechceš vrátit dříve nebo si třeba na rod.dovolené přivydělávat, což je taky možné). No a rod.příspěvěk si nahlásíš na pracáku nejvyšší možný (pokud máš nárok na výběr), je to těch 11500, bude ti chodit 2 roky a 3. budeš doma zadarmo, ale zdravotní ti platí stát celá dovolená se započítává "do důchodu"
9. zář 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak holky, ja som si teda vypočítala rodičák 7100 Kč. Prepracovala som sa k tomu takými pravopodivnými počtami :grinning: , odpočítala som od 36 mesiacov dĺžku dovolenky a tak nejak mi to vyšlo, snáď som niečo nepohnojila.
9. zář 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 takze je to mozny takhle udelat...ten treti rok byt doma zadarmo,ale aj tak se mi bude pocitat rodicovska dovolena?
9. zář 2012 ve 22:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
omylom som to poslala opat :angry:
9. zář 2012 ve 22:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae dakujem za info...asi sa takto rozhodnem...
9. zář 2012 ve 22:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 diky za vysvetlenie... :slight_smile:
9. zář 2012 ve 22:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 ano ano, je to možné, já to tak už mám vyřízené:wink: v práci dovolená 3 roky a na úřadě práce příspěvek 11500:wink:
10. zář 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já jsem byla teď tři dny nemocná. Vypadalo to na chřipku, ale vzala jsem si dvě noci po sobě paralen a je to lepší. Manžel taky onemocněl a Samík to od nás chytl :frowning2: Jsem z toho úplně špátná. Celou noc se budil co hodinu s šíleným pláčem. Rýmu má strašně silnou a hlenitou. Chudáček malý. Dokonce má i kašel tak jsem mu dala dnes Stoptusin a na tu virózu Fenistil, tak doufám, že se mu, co nejdříve uleví :slight_smile: Pořád mu tu rýmu odsávám, ale neustále jí má :frowning2: Vůbec se nevyspinkal a má úplně krvavá očíčka :frowning2: Teď jsem se šla podívat do obýváku, co dělá, neboť je moc tichý a usnul. :astonished: Musí být úplně vyčerpaný. JInak se nám stala i skvělá událost. Předevčírem sedíme s manžílkem u televize a malý si hrál a najedou se dívám a on je na bříšku a včera už se přetočil několikrát. Ale zatím se nám otáčí pořád na levou stranu, tak doufám, že se začne přetáčet i na druhou :slight_smile:
10. zář 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Teda tak to je úžasné, že se ti to podařilo, tak skvěle prodat :slight_smile: jsi výborná obchodnice :slight_smile: No my máme trojkombinaci, tak doufám, že nám vydrží ten kočárek napořád, když už jsme ho museli kupovat dvakrát :grinning: Strašně se mi líbí a tak by mohl vydržet i druhé :grinning: No tak to je šílené 11. kočárek? :grinning: vždyť si na to ta holčička ani nestihne zvyknout a už má zase jiný :grinning:
10. zář 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Nae já to mám úplně stejně :slight_smile: Tak snad nám to pěkně vyjde :grinning: a na jak dlouho máš MD?
10. zář 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta ahojky, to ma mrzí, že Samík je maród... ale ono sa tie detičky z tho často rýchlejšie vyhrabú, ako my dospeláci. Dostane od teba protilátky a bude ako rybička. Je to mrzuté, keď sú miminá zasoplené, chúďatká... možno mu do toho ešte idú aj zúbky, tak je oslabený, bobišek. Doporučujem mnohonásobne zvýšiť dávku vitamínu C pre všetkých členov v rodine. U nás to zaberá parádne.
MD som si dala na tri roky, ale teda netuším, ako to budem riešiť, keď sa malý narodil v apríli a školka býva až od septembra (ak sa tam vobec dostane...)...
10. zář 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak Domík už ochutnal mrvičku a dneska brokolici, docela mu to šlo, hezky papal :wink: a na noc dávám trochu kaše, protože je hladový :grinning: Holky, když budu doma 3 roky, tak budu dostávat 7 100kč, když si nijak nebudu částku upravovat?

@jeaneta Ať je brzy Samík zdravý :slight_smile:
@aneta34 Anet, to není možný, že Ti malá takhle stojí? :slight_smile: A co ta Tvoje bulka, byla už jsi někde?

Co jinak vaše dětičky, nezlobí? My už budeme asi muset do sporťáku, protože v korbě se mu vůůůbec nelíbí :angry:
10. zář 2012 v 11:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae to iste ma napadlo tiez,ze ako to bude potom s tou skolkou,kedze sme aprilovy...a taktiez otazka ci sa tam vobec dostane,..viem ze je to este skoro rozmyslat...ale problem to bude,kedze cela rodina je daleko od nas :frowning2:
10. zář 2012 v 16:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae No budeme muset brát vitamníy. Děkuji za radu :slight_smile: No teda :slight_smile: vidíš to mě ani nenapadlo, že školka je o něco později :astonished: Vůbec mi to nedošlo. No tak to jsem taky zvědavá, i když máme velkou rodinu a ne všichni pracují, takže bude mít kdo hlídat. No i když já možná ani pracovat nebudu, neboť jsem byla na pracovním úřádu........našla jsem si práci, ale potom jsem zjistila, že čekám miminko a já tam byla zatím jen krátce na zaučení, takže když jsem jim to řekla, tak mi zamávali :grinning: No tak jsem fatk zvědavá, jak to v budoucnu bude :slight_smile: Zatím už počítám, že bych chodila na brigády třeba do MC Donadlu, ale až bude mít malý půl roku. Myslíš, že už zvládne beze mne nějakou tu hodinku?

@verusberu Děkuji snad se to co nejdříve zlepší :slight_smile: Jeeee tak to je super. No já už musím dávat i odpoledne mrkvičku a na noc dávám také kašičku, neboť mi plakal hlady. Dávala jsem mu teď třidny po sobě mrkvičku a vypadá to, že žádná alergická reakce není, takže můžu jít na další zaleninku. Asi zkusím bramboru :slight_smile: Když si to sama nezměníš, tak ti bude chodit pořád stejná částka, kterou sis nastavila poprvé :slight_smile: A kde jsi pracovala před MD? JInak Samík se už otáčí na bříško na jednu stranu, pořád si povídá, výská, žvatlá, stěžuje si, prská, poříd se směje a málo pinká :slight_smile:
10. zář 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no jo to je ta nejhorší fáze - překročit ten práh do třídy!!! Jednoznačná rada - neprotahovat loučení :slight_smile: jedna pusa, plácnutí rukama a šup do třídy! udělejte to jako rituál a dodržujte ho (ty i manžel) - a hlavně nikdy ho nebrat na ruce!!!! z náručí se žádnému dítku nechce :slight_smile: Uvidíš, že za týden to bude OK!
10. zář 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no teda brouček :cry: a i vás je mi líto! já když mám rýmu tak trpim jak pes.... Ale jinak je Samík šikulka!!! Nám se Elí taky stále otáčí jen doleva tak si z toho nic nedělej. Ani ty dlaně nechce na bříšku roztáhnout! Sem tam teda roztáhne, ale né na dlouho, ale hračky si do ruky na bříšku bere normálně:slight_smile: příští týden se jdem kvůli tomu ukázat k doktorce - bojim se, že nás pošle na rehabilitace :unamused: Tak ať se co nejdřív všichni vyzdravíte!!! no a můžu teda říct, že jsi dobrám, že se chystáš na takovouhle brigádu!!! to by asi u nás nešlo - přes den by mi neměl kdo hídat takže já to řeším tak, že si přividělávám tím, že pletu košíky a cokoliv z pedigu :slight_smile:

@aneta34 no tak to je fajn, že máš ten svůj vysněný! Snad budeš spokojená :slight_smile: je to těžký vybrat ten nej :grinning:

@verusberu no teda to je super, že mu tak šmakuje!!! já teda mám napsáno na 3 roky 7600,- ale dost uvažuju o tom, že si to od ledna změním na těch 11500,-

holky nevíte náhodou jak to je když bych otěhotněla když budou Elí 2 a dojde mi ten rodičovský příspěvek??? to bych stejně byla doma zadarmo než by se druhý prcek narodil, že??? nebo kdy se dá žádat o další rodičák???

@evula83 @nae no se školkou to bude určo problém, ale to řeší úplně všechny maminky jejiž děti se narodí dřív než 31.8. :slight_smile:

Jinak Elí má teď děsnou srandu z prdění pusou takže je neustále poprskaná a já samo taky :slight_smile: a už si i sama umí říct o papání:D když jí vezmu do náruče a má náhodou hlad nebo žízeň okamžitě mi dá svou ruku do podpaží (jako, že mě obejme) a začne mě druhou rukou hladit po prsu a přes tričko se začne přisávat! je to hrozně vtipný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta jejda, chuďátko malé :frowning2: Kdyby to jejich trápení mohl vzít člověk všechno na sebe, že :frowning2: Tak ať jste co nejdřív fit celá rodinka!

@verka_motylek k tomu rodičáku - pokud jsi měla nárok na mateřskou (což jsi myslím měla, pokud vím) a máš smlouvu na dobu neurčitou (tj. že ti v průběhu rodičáku neskončí), tak zase normálně nastoupíš 6-8týdnů před porodem na PPM a pak budeš zase volit délku rodičáku a výši rod.příspěvku.
Jinak pokud si ty prachy vyčerpáš dřív (tj. že si dáš těch 11500), tak prostě ten třetí rok budeš doma zadarmo, pak nastoupíš na PPM, pak rodičák jak jsem psala.
10. zář 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No dnes už je na tom Samík lépe :slight_smile: Má rýmu, ale ne už tak moc a teplotu už taky nemá :slight_smile: Má hned leopší náladu a dokonce se dneska krásně vypinkal :slight_smile: No Samík má dlaně rozvřené pořád :slight_smile: Zkuz ji dávat hračky, tak aby se pro ně musela natáhnout, to Samíka donutilo dlaně rozevřít. Ale každé to naše Zlatíčko je jiné. Jednomu jde to a druhému zase ono :slight_smile: Důležité je, že si bere hračky bez problému :slight_smile: Neboj určitě to není nic vážného :slight_smile: jen na to ještě nepřišla :slight_smile: No u nás taky nemá teď Samíka kdo hlídat......snad někoho přesvědčím, aby ho občas pohlídal :grinning: Teda tak to je Eli šikovná, že umí tak komunikovat :slight_smile: Jinak s tím rodičákem vůbec nevím :-/ My bychom chtěli mimi až bude mít Samík tak tři ročky :slight_smile:

@pampeliska1 Jeee děkujeme no to máš pravdu :slight_smile: Ale naštěstí už je to lepší :slight_smile:

Holky chtěla jsem se zeptat, jestli už máte sehnaného zubaře pro prcky a nebo tomu dáváte ještě čas. Já mám totiž zubařku dost hroznou a tak bych nerada dávala Samíka k ní a manželove je skvělá, ale má plno :-/ A kdy by měla být první návštěva zubaře? :astonished:
11. zář 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek