• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@jeaneta Před MD jsem dělala u hasičů, příjem tísňový linky 112 a 150 :wink:

Jak dlouho vám děti vydrží na zemi a hrát si? Domík z toho moc nadšený teda neni...
11. zář 2012 ve 12:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Já jsem nad zubařem ještě moc neuvažovala, snad nás vezme dr., ke které chodím i já, jsem s ní spokojená. Co vím, tak první návštěva by měla proběhnout cca v jednom roce, ale na té se nic nedělá..Jen se mu zubařka koukne do pusinky, pojezdí si na křesle, ukáže mu zrcátka kterýma vyšetřuje..aby z toho neměl hned trauma, kdyby třeba měla vrtat nebo tak. No a mělo by se chodit každého půl roku na prevenci :astonished: :sweat_smile:
11. zář 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu u nás je to jak kdy..někdy v pohodě vydrží, že já si třeba něco dělám v kuchyni, ona mě má na dohled, tak si spokojeně hraje..Někdy vydrží jen 5 minut a začne řvát..je to fakt jak kdy..Na bříšku vydrží docela dlouho, ale taky - jak kdy a jak se jí chce :slight_smile: To jsem ti moc neodpověděla, co :grinning:
11. zář 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ještě můžeš Eli stimulovat k otevírání pěstiček tak, že jí budeš přejíždět svojí rukou (třeba 2 prstama) od kloubů prstíků přes hřbet ruky směrem k zápěstí..Měla by je pak otevírat :wink:
11. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Samík vydrží pokaždé jinak.......něky půl hodiny a někdy jen 5 minut :slight_smile: ale když se mu nelíbí na dece, tak ho dám pod kolotoč a tam taky chvilku vydžím, ale ně kdy chce společnost skoro celý den a nemůžu ani uvařit ů:grinning: Ale i v tomto každé mimi jiné :slight_smile:
11. zář 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 moc děkuju za rady - obě :slight_smile: s rodičákem to ještě promyslim:D nechce se mi obíhat zas ty úřady, ale zas jim ty penízky nechci nechat! Záleží jestli se fakt rozhodnem za rok jít do druhýho mimi :slight_smile: a to přejíždění zítra hned vyzkouším a myslíš tím, když bude na bříšku, že??? protože jinak je má otevřené stále :slight_smile:

@jeaneta No levou ručku už otevřela, ale tu pravou má pořád v pěst - hračky nabízím a dávám kolem ní dokola aby se musela natahovat, ale to na to moc nepomáhá - natáhne se pro ně vezme do ručky, ale druhou ručku stále v pěst - no snad to brzo povolí :slight_smile: já mám zubaře v merku, ale ještě jsem tam nebyla se poptat - první návštěva zubařeby měla být v jednom roce pokud vím :slight_smile:

@verusberu No Elí je na zemi permanentně celý den - kromě doby v kočárku, a občas na chvilku v houpátku (tam se dobře vykaká :slight_smile: je ale pravda, že jsem u ní stále a musim jí podávat hračky a blbnout s ní takže taky noc moc přes den neudělám...
11. zář 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek jj, třeba když bude na bříšku, prostě tehdy, když budeš chtít, aby je otevřela :grinning: Ještě k tomu rodičáku - já taky zatím nevím, jestli bysme chtěli jít za rok do druhého mimi..ale říkám si, že si ty prachy budu šetřit jakoby mi chodilo těch 7100,- a když se pro druhé rozhodnem, tak prachy budou doma a když ne, tak budu mít našetřeno na 3.rok doma "zdarma"
11. zář 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 moc děkuju! No to je fajn nápad! je to asi lepší si prostě trochu šetřit a sem tam přividělat! docela jsi mě přesvědčila, děkuju :slight_smile: jen doufám, že to vážně dokážu ušetřit :slight_smile:
11. zář 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verka_motylek tak to já taky doufám, že to ušetřím :grinning: :grinning: Zvlášť když jsem měla tak krásnou mateřskou, že i s tím nejvyšším rodičákem dost klesnu :sweat_smile: Ale musíííííím :grinning:
11. zář 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já teda brala něco přes 1300 a vím, že se 7000 fakt asi nevyžijem :cry: je to děs jak nás odíraj...
11. zář 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Veruuu, Elí je rozkošná, ako ju popisuješ - riadna prísavka :slight_smile: A čo bude robiť v zime? Prisaje sa na bundu, hihi... Aspoň ušetríš za Manducu či iné ergo nosítko - Elí sa proste prisaje a udrží sa :grinning:
Díky za rady hľadne školky - ja to lúčenie nepredlžujem, prezliecť, uložiť veci, vyčurať a nazdar. Na ruky ho neberiem, to si ho berie až pani učiteľka. Ale ževraj plače len chvíľu a potom je už pohoďák.

@jeaneta My chodíme všetci do rovnakého stomatologického centra. S malým som bola prvýkrát, až keď mal 3 roky. Predtým by to vzhľadom na jeho povahu nešlo :sunglasses: - proste by nespolupracoval a chytil by hysterák. Až v tomto veku spolupracoval a dal sa vyšetriť. Necítim sa, že by som niečo zanedbala, zuby má v poriadku. Čistili sme mu ich od roku. Ono je "doporučené" ísť na prvú kontrolu vo veku asi 1 rok, ale príde mi to prehnané - jednak doeťa ešte nemá všetky zuby a spolupracuje naozaj málo detí. Skor by som sa zamerala na prevenciu - netlačiť deti od malička sladkosťami a hlavne nie sladkými nápojmi, to je peklíčko.
11. zář 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Malý na zemi vydrží celkom dlho - už ho nenechávam na gauči, ale na koberec som dala deku a na to ešte plachtu alebo plienku, nech sa neprisáva na tú deku :slight_smile: Buď je tam na chrbátiku, ale najradšej na brušku. Už sa dosť mele a otáča sa, pretáča sa, tak na zemi je to najbezpečnejšie. Dvíha sa na celé ruky a na lakte a péruje zo strany na stranu, dnes objavil, že sa dokáže ydvihnúť aj trochu na kolienka, tak péroval ako na trampolíne :slight_smile: Inak je s ním sranda, je naozaj pohodové dítko, má rád fyzický kontakt, tak ho stále obťažujem :grinning:
Niektoré detičky ale nerady bývajú samotné, a majú radšej polohu, z ktorej je dobrý výhľad - teda z lehátka či autosedačky.
11. zář 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 uz ho mame doma:slight_smile: ale zatim jsme spokojeni, mala v nem hača, nepada, neklouže, s řidítkama si hraje, ona je taky dost velka, ale nepripada mi, ze by v nem bylo malo mista, jedna pani s nim jezdi s dvou letou holcickou... tak uvidime, no dalsi vymena by uz meho milacka asi zabila:D ja chtela zamerne mura 3 pac ten se mi libil vic, nez ten ctyrkolovy, ale do auta jsme s nim jeste nelezli, se bojim ze ho ani nerozlozim:D
12. zář 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta taky jsem nechapala jak se ji to povedlo, ale kdyz si vezmu ze adelka ma 5 mesicu a uz ma treti tak se to da asi stihnout:slight_smile: ja ty prvni dva mela taky jako trojkombinaci, ale u prvniho se mi nelibil sportacek, u druhyho to sami..vanicky super ale ten zbytek uf uf..tak jsem sla uz rovnou jen do sportacku
12. zář 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu byla jsem objednana na 11.9. rano na osmou a priznam se, strachy jsem se po..a nedosla tam, musim se preobjednat:( manzel silel...
12. zář 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu uz jsme museli dat i postylku niz pac ona se uz normalne postavi i v postylce a bali sme se, ze prepadne. Lezeni nejak vynechala zacina proste se zvedat na nozicky a chvilku i vydrzi stat, ale zatim se pridrzuje.. ja vim ze je to brzo ale ona to mela vsechno nejak rychlé. Uz v nemocnici drzela hlavicku celkem na pevno, ted uz brepta tata - mama ale podle me jeste nevi ze to dava nejaky vyznam
12. zář 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek mi povidej.. hlavne pro me, kdyz se mi furt libi neco jinyho :D
12. zář 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 No asi se to dá stihnout :grinning: :grinning: ale tak hlavně, že jsi našla, to co ti vyhovuje :slight_smile: No jinak jak jsi psala s tou obejdnávkou ani se ti nedivím, taky bych měla strach, ale neboj. Dobře to dopadne. Já věřím, že to bude všechno v pořádku a taky že je. :slight_smile: Jen tam musíš zajít, aby ti řekli, že je to OK :slight_smile: Teeeeda no Adélka je šikulka :slight_smile: To je zázračné dítko :slight_smile: Manžel taky začal nejdříve chodit a potom zjistil, že po čtyřech je to pohodlnější :grinning: :grinning: Samík taky držel hlavičku v porodnici :slight_smile: Ale težší to má s jemnou motorikou :slight_smile: No já být tebou tak bych jí později dala na psychotesty, třeba z ní bude nějaký génius a zjistíte, jak je talentovaná a můžete to potom rozvíjet a určitě bych jí od 4 dala do nějakého kroužku. :slight_smile:
12. zář 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae No tak to je jasné, měl by z toho jen špatný zážitek, Vždy se musíme přizpůsobit děťátku :slight_smile: Když na to není připravené, tak ho nesmíme nutit :slight_smile: No ono jde asi o to aby se to děťátko s tím doktorem více méně setkalo a poznalo, že se kontrolují i zoubky a ne jen tělíčko :slight_smile: A přece jen některé děti nemají ani v jednom roce všechny zoubky a některým v té době začínají teprve růst :slight_smile: A co se týče těch sladkostí, tak máš naprostou pravdu :slight_smile: Ctěla jsem kojit plně do 6 měsíce. To se sice nepovedlo, ale jsem ráda, že vůbec mohu kojit. Kojím pořád. Dávám malému kašičku na noc a sní 15 lžiček. Takže mu mlíčko nestačilo a když mu dám na oběd 3 až 5 lžiček zeleniny, tak večer sní 10 lžic kače :slight_smile: Ale co se týče sladkostí, tak ty bych mu chtěla začít dávat až kolem 3 roku. Ale máme velkou rodinu, tak snad to pochopí :-/ Švagr má 5 letého syna a už ochutnal tvrdý alkohol, piva a vína si od něj vždycky cucne. Jí hodně chispsi, sušenka a sladké. Dává mu běžbě pít kofolu a cocacolu.....no prostě děs. A když jsem byla u nich na návštěvě a měla malého na rukou, tak Samíkovi dal málem ochutnat pivní pěnu, kdybych neucukla. No ani se mi tam nechce chodit na návštěvu :-/
12. zář 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Neboj nespěchcej na ni, však je šikovná až až :slight_smile: Přetáčí se, výská, žvatlá, směje se ...... umí toho hodně....některé děti se přetočí až v půl roce. Tak si může taky dovolit něco neumět ne? :slight_smile: Když už ti otevřela jednu ručku, tak druhá bude otázky hodin :wink: Vůbec bych se nebála :slight_smile:

Holky všem vám děkuji za odpovědi :slight_smile: Tak teda po 1 roce. Už jsem se dívala na zubaře v Ostravě, tak mám pár na výběr :slight_smile:
12. zář 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta to je fakt dobry napad, premysleli jsme uz nad tim taky, jen jsem si rikali, jestli chudince tim nezkazime detstvi, ze bude mit hned povinnosti a tak..ale uvidime, treba casem spomali a zabrzdi :slight_smile: vcera jsme byli v letni zahradce na kaficku a ja ji posadila na stul pac jsem ji cistila kocar a lidi normalne chodili a ptali se kolik ji je ze takhle sedi bez drzeni a neprepadava.. ale taky mi jedna maminka rekla, at to neprehanim pac ji zdeformujeme zadicka, tak jsem si rikala nj ale jak to udelat, kdyz lezet nechce polosed ji nesedi to se vytahuje a chce proste uz sedet a videt na vsechno..
12. zář 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no byl by to super vynález - prso místo nosítka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale to bych měla fakt zaručeně brzo bradavky u kolen :wink: No tak jestli je to takhle tak uvidíš, že ten pláč velmi rychle zmizí!!! max do 14 dnů, uvidíš:slight_smile:
Jo a s těmi sladkými nápoji máš naprostou pravdu, ale bacha platí to i na různé sirupy proti kašli a tak!!!! Kamarádky syn má zničený zuby ve dvou letech právě z toho!!!!

@aneta34 Naprosto tě chápu, že se ti tam nechtělo, ale radši se tomu nevyhýbej :pensive: Všichni tady víme, že to bude v pořádku! :wink: Jinak Adélka je nesmírně šikovná!!! bude určo nadaná! a co na tyhle její vývojový skoky říká doktorka??? Na pitomí kecy ostatních prď! Když se sama posadí tak jí přece nemůžeš bránit! je důležitý, že to to dítko udělá samo a hotovo :slight_smile:

@jeaneta no viď? já si taky myslim, že je spíš napřed - to jen ta doktorka se bojí aby si to špatně nezafixovala tak nás chce poslat na rehabilitace ale já tam nechci! Je mi jedno že něco Elí bude umět později nebo něco přeskočí - jen ať se vyvíjí podle sebe :grinning: jen nevím jak tu doktorku o tom přesvědčit :slight_smile:

@pampeliska1 no tak jsem to přejíždění zkoušela a Elí mě teda dost ignoruje takže nic :grinning: :grinning: :grinning: ale neva, budu to zkoušet dál :slight_smile: ale nechám jí prostě ať na to přijde sama :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 ahoj Anet, prosím ťa choď na tú biopsiu... je to veľký balvan na psychiku a čím skor ten balvan odvalíš, tým skor sa ti bude ľahšie žiť. Tá bulka sama nezmizne, stále existuje a čím skor sa dozvieš, čo je zač, tým skor budeš mať ľahšie na duši a nebudeš sa musieť trápiť. A nielen ty - určite vidíš, že to trápi aj tvojich najbližších! Pozri sa na to z pohľadu iného človeka - keby bola tvoja najlepšia kamarátka, sestra či dcéra v takej situácii, tiež by si jej pílila uši, nech na to vyšetrenie ide. Všetky ti tu držíme moc palce a dúfame v dobrý výsledok, a to sa ani nepoznáme osobne!

Čo sa týka Adélky, je naozaj moc šikovná a vyspelá na svoj vek. Prosím, neber to, akože som najmúdrejšia super matka, len ti píšem moj pohľad na vec - je rozdiel dieťa posadiť, a je rozdiel, keď sa dieťa posadí samo. Je to veľký vývojový predel, keď si už mimino dokáže ten sed samo "zmenežovať: Moj starší syn tiež najprv stál, lozil, ale až po týchto fázach sa dokázal sám posadiť. Adélka je typická ženská - potrebuje prehľad, čo sa deje a potrebuje mať dobrú výhľad - je to prirodzene zvedavé mimino, tak to má byť. A čo poloha na brušku? To je ideálne, posiluje chrbtové svaly, zdvihne sa na ručičkách vysoko a bude dobre vidieť.
Pár názorov odborníka je napr. aj tu: http://www.mojebetynka.cz/dite-je-na-svete/miminko/10-otazniku-kolem-sezeni
http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/predcasne-posazovani
12. zář 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Máš pravdu s tými sirupmi, to človeka len tak nenapadne. Ale ja som taká "prírodná žena Božena" a domácu lekárničku s produktami z lekárne používame len výnimočne, keď už je naozaj veľká kríza :grinning:
12. zář 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat.....dočetla jsem se, že prý není dobré přikrmy mixovat, ale mají se pasírovat. Jak to děláte vy?
13. zář 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Tak samozřejmě bych jí dala do nějakou kroužku, aby to měla jako zábavu. Určitě bych nikdy nenutila dítě do toho, co ho nebaví, kromě učení :grinning: Vypozorovat, co by ji bavilo a podle toho ji najít kroužek :slight_smile:

@verka_motylek Ty doktorky někdy přehánějí, ale zase na jednu stranu je dobře, že je tak pečlivá než aby něco zanedbala :wink:

@nae No je pravda, co se toho sezení týče, tak Smíkovi se to taky moc líbí. Občas si ho na chvilku posadím na klín naproti sobě a blbneme. Tak doufám, že to nebude zase tak moc vadit :-/ Ale jinak ho vozím pořád v korbičce. A čas tráví buď na bříšku a nebo na zádíčkách. Ale do tři měsíců jsem ho nechávala často spinkat v autosedačce, noboť mi doktorka říkala, že když reflux, tak ho tam mám klidně nechat spinkat. Tak doufám, že mu moc neublíží :frowning2: Teď už ho tam dlouho nedávám spát. Ale problém mám spíše s tím, že návštěvy si ho často posazují na klín, což je hrozné a když jim řeknu, že nemá sedět dlouho, tak to buď ignorují a nebo se vysmějí, že oni taky posazovali :unamused:
13. zář 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta Ja malého občas mám tiež na kolenách, keď si potrebuje odbrknúť alebo si potrebujem niečo druhou rukou nachystať či prerovnať. Návštevy sú nejaké vychytralé, predpokladám, že také názory má generácia 50 plus...:slight_smile:

Čo sa týka príkrmov, u prvého som pasírovala - priznávam, že som bola proste lenivá vyťahovať mixér na polovicu mrkvy a podobné množstvá. Keď už jedával viac a bol zvyknutý na takú konzistenciu, tak som už mixovala, ale nahrubo, nie na kašu. Zozačiatku mu dlhšie trvalo, kým si na príkrmy zvykol (napínalo ho), ale po pár dňoch to už išlo lepšie a potom už naozaj nemal problém s vačšími kúskami vo vyššom veku. Ale vyskúšaj, čo ti bude vyhovovať. Nie je veľký prešľap mixovať namiesto pasírovania, ale dávať mixované cez cumeľ fľaše a nie lyžičkou je nesprávne.
No ale aj tak sa moc neteším na to obdobie zavádzania príkrmov, pripadá mi to nekonečná doba, kým sa niektoré deti rozpapajú :sweat_smile:
13. zář 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no tak to jsme na tom s těmi léky stejně:slight_smile: já byla naposled u doktorky v 18když jsem jí tam nesla kartu a pak pro tetanovku aby mi jí mamka píchla doma! jinak když mě něco chytne zachraňuju to čajem s citrónem a nebo homeopatika a můžu říct, že mě teda pomáhají :slight_smile: a mám příručku jaký jsou i pro děti takže i s Elí se budu snažit vydržet co nejvíc bez chemie protože stačí pak ta co je z jídla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@jeaneta k příkrmům - no já myslím, že ten začátek je úplně jedno jestli je to pasírované nebo mixované - ta konzistence mi přijde stejná :slight_smile: spíš pak postupně by se měli přidávat kousky (což znamená rozmačkávat, nebo strouhat - třeba hrušku:slight_smile:, aby se naučily dětičky používat zoubky, když už je pak budou mít :wink:
co se týče posazování - naprosto chápu tvoje rozčarování, já se neustále dohaduju se svojí mamčou, která s námi bydlí v jednom domě takže má Elí v rukou každý den a posazuje jí neustále, tak jí pořád ,,okřikuju" a děsně mě to štve...
Máš pravdu ohledně tý doktorky - ona je tak pečlivá i proto, že s ní moje mamka pracovala tak nechce nic zanedbat aby si o ní asi mamča nemyslela, že je laksní :grinning:

holky mám radost protože jsem přišla na to, že Elí umí ty ruce na bříšku otevřít, jen se jí to asi nechtělo dělat na dece!!! protože dnes jsem jí dala u kamarádky jen na ty pěnové puzzle a šup, krásně otevřené obě dlaně :grinning: :grinning: :grinning: takže ode dneška s dekou pryč a jsme jen na puzzlíkách :slight_smile:
14. zář 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak to mě malej vůbec nevydrží na zemi a hrát si,,, Byli jsme i na cvičení a musíme cvičit doma, protože nechce být na bříšku a když je na bříšku, tak dělá letadlo, neopírá se o ručičky :unamused: Tak doufám, že se to naučí.... Jinak na lumpárny, to ho užije, to se směje nahlas, ale jak má být někde sám a hrát si, to ne...

@aneta34 taky bych se bála, ale čím dřív tam půjdeš, tak určitě líp... Držm palce....
15. zář 2012 v 18:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ad příkrmy - asi budu mixovat, uvidím, jak se mi bude chtít.. Ale jak psala @jeaneta tak pasírovat se to prý doporučuje proto, že mixováním se do toho dostane dost vzduchu, z kterého pak mají děti bolení.. Asi to bude fakt pravda, protože jsem koukala na přesnídávky, co jsem vyráběla a mixovala a jsou plné bublinek..

@verka_motylek no vidíš, jak je Eli šikovná :wink: Prostě se jí je nechtělo rozevírat na dece :grinning:

@jeaneta někteří lidi jsou fakt neomalenci..nechápu, že když jim to řekneš, ať ho nedávají sedat, tak jen odpoví, že taky to tak dělali :-P Bych jim asi řekla, že to neberu jako odpověď a vzala si dítě k sobě..Ale vím, že s těma příbuznýma je to někdy těžké :frowning2:
15. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek