• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
Ahojte,
my sme akurat na navsteve u rodiny a bohuzial deti su z tej zmeny prostredia veeelmi na mna naviazane obe, tak je to tazke...
Martinka sa inak uz snazi lozit. uz sa prevaluje z bruska na chrbatik, kotula po byte, posuva dozadu a dviha na kolienka. Ja nestiham s jej tempom:slight_smile: na druhej strane asi zaroven s tym zacina aj separacna uzkost. Nemozem jej zmiznut z dohladu, inak hned velky plac. Aj spanie sa pokazilo, spim s nou a vobec sa nevyspim! Nestaci jej lezat vedla nej, stale sa chce tocit a mat ma akurat oproti jej brusku, alebo prsko v ustach. Len sa metame v posteli...A starsia dcerka viac ziarli, lebo spim s malou. Takze u nas 'veselo'.
Pozdravujem vsetky aprilovciatka:slight_smile: Napiste aj vy co nove.
2. říj 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky nestíhám,,,,,Eli se mi stále nepřetáčí na bříško, ale naučila se přetáčet ze bříška na záda a krásně pomaličku,slintá jak blázen,ale zoubek nikde.....Bolí mě v krku, malá měla šílenou reakci na očkování - proplakala ct,pa celou noc šťuikala bolelo ji všechno, nevěděla jsemani jak ji vzít na ruce.Mám doma práce nad hlavu a """""sere"""" mě švagrová.Už mi v bytě umyla okna a teď mi zas přerovnává kytky na verandě,miluju květiny a je to má radost když na ně nepouští v zimě mráz tak je aspoň přenáší z místa na místo.
Verka_motylek nebojíš se,že malé zničíš záda, my máme taky ergonosítko ale mám tam malou max 10 min za týden,dokud si prý sami nesednou nemají se v nosítku nosit :confounded:
Můžu se pochlubit, spaly jsme venku v stanu před 14 dny sice v zimní kobinéze,Eli se zlobila že se nemůže moc hýbat ale v klidu celou noc od 6 do půl7
2. říj 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Ahoj, jsem tu, ale hrozně málo, nějak nestíhám, ani jsem vás nedočetla, tak doufám, že se máte všichni dobře, miminka jsou zdravá a nezlobí :wink:
Domík začal zlobit u papání, zelenina mu moc nejede, tak uvidíme, trochu zlobí v noci se spinkáním, jinak je to zlatíčko a máme se dobře :slight_smile: Jestli budu mít někdy hooodně času, tak dočtu :slight_smile:
Ještě přidám nějakou aktuální fotku :wink:
2. říj 2012 v 18:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae @verka_motylek Ahoj holky, byla bych tu casteji, kdyby to slo, ale jsem na odpis :( Viky kazdy vecer uspavani horor, dneska jsem uz byla fakt na dne, sedela ve sprse na bobku asi 15 minut bez hnuti a premyslela, jestli do sebe otocim flasku nebo rovnou skocim z terasy. Tim, ze vstavam kazdou noc po dvou hodinach, pricemz k ranu spis po hodine, a jsem strasne nevyspala, tak to pak pres den psychicky ani fyzicky nedavam. Je tho na me proste moc, kdyz se nemuzu vyspat. Viky uz ma 5 mesicu a presto nechce vecer sama usinat, jedi treba dve hodiny a nakonec mi stejne usne v naruci. Vypovidat se moc nemam komu, chlap to nechape, mysli si, ze prece mam doma desnou pohodu a hlavne je ted nachlazenej, takze je jak maly dite, protivnej, s nicim nepomuze a tvari se zalostne. Nejradsi bych nekam utekla, je pul jedenacty, ted teprve usnula. A ja mam jeste miliony cinnosti, co bych mela udelat, jako treba najist se, umyt, uklidit kuchyn, vsude bordel jako prase .... ale ja mam tak silu si vycistit zuby a pak uz nic. Uz zase vazim 50 kilo pri svych 174 cm ...
2. říj 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Veru, je to teda des ako to popisuješ... nemožeš aspoň Kristi niekam na pár dní "odložiť"? Asi sci-fi, že...
Moja obrana v takých situáciách je jedine takáto (u nás to býva často podobne ako u teba):
- muža si nevšímať - je dospelý a vie sa o seba postarať, netreba mu skákať okolo zadku,
- nájsť si cez deň nejakých 15 minút na seba - sprcha je úplne ideálna. Kdesi som čítala, že to odporúčajú aj psychológovia - vodu akoby zo seba zmývaš všetko, čo ťa ťaží...
- aj keď si unavená ako koň, na konci dňa si povedať: som hviezda, prežili sme ďalší deň! A ty si hviezda, lebo to zvládaš - na pokraji síl, ale stále fungujete!
- vyrozprávať sa možeš prísť sem - založila som súkromnú diskusiu, už sa nám to tam rozbehlo - hore na lište je vedľa Moje oblíbené link na Soukromé diskuse - tam sme. príspevky vidia len ľudia, ktorých som tam nahodila.
- na trápenie s uspávaním sa mi ťažko radí - nedá sa ti uspať na balóne, na balkóne v náhradnom kočári, zavinutá, s dudlíkom, alebo v lehátku, v húpačke? Húpačkou myslím toto: http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm - dá sa vyrobiť aj doma alebo aj na mimibazare majú za dobrú cenu
Držím moc palce, posielam aspoň takéto virtuálne objatie - škoda, že nebývaš niekde bližšie, to by sa mi pomáhalo lepšie...
3. říj 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pele ahoj! no změna prostředí je vždy náročná :unamused: Martinka je šikovná, že už se takhle snaží plazit! :grinning: zachvilku se ti postaví ani nebudeš vědět jak :grinning: Separačku už začínají mít asi všechny miminka jak to tak čtu! S tim spanim je to na prd! já si vůbec nedokážu představit mít Elí takhle v posteli, když si jí tam dáme ráno mezi sebe na hraní tak nás oba zfackuje a dost pokope! snad se to brzo zlomí a Martinka bude zas ukázkové miminko aby i starší nemusela žárlit :grinning: hodně sil!!!

@jitulik4 no teda taková šílená reakce??? a jaký to bylo očkování? Prevenar?? ten prý dětičky často bolí... já nic takového neznám Elí snáší všechno výborně :slight_smile: asi má vysoký práh bolesti :grinning: Moje Elí taky děsně slintá a zuby nikde ale jsem ráda, protože mi stačí u kojení to její štípání! to máš teda ,,dobrou" švagrovou :angry: a to s váma bydlej??? ach jo, některý lidi jsou fakt zabedněnci. S tim nosítkem - no máme ho od neděle a můžu říct, že Elince se v něm hodně líbí ( ale teda jen u mě - asi protože jsem nejhubenější z rodiny a nemá tak moc od sebe nožičky, nebo co - u babičky nechtěla být ani minutu ), udělám fakt o dost víc práce, ale mám jí v něm v kuse max 10 - 15 minut ( jednou, dvakrát denně). Nepřijde mi, že by jí to ničilo záda protože v tom sedí jak v autosedačce, jen má teda nožky od sebe, ale zádíčka jsou hezky zakulacený takže to není žádný rovný sezení :slight_smile: no doufám, že jí to neubližuje. máme to od www.babynositka.cz

@ verusberu Dominiček je krasavec!!! :dizzy_face: neboj on z toho zlobení vyroste :grinning: chlapi jsou vždycky jedlíci!!! Až bude velkej zas ho budeš krotit aby tolik nejedl :slight_smile:

@veronnica Ahoj Veru! no to zcela chápu, že jsi hotová! já se teda taky někdy nestihnu ani najíst, ale jak to tu čtu, mám svatý dítě!!! v osm večer usne a je klid, ikdyž v noci taky ještě dvakrát kojim a vstávám před 7, takže se taky cítím stále nevyspale, ale rozhodně to není asi tak hrozný jak jsi na tom ty :frowning2: Vypovídat se můžeš tady!!! my tě zaručeně pochopíme, ale tvůj chlap by si to uspávání měl aspoň někdy zkusit!!!! Můj manžílek má teď taky rýmičku takže naprosto vím o čem je řeč! praštila bych ho nejradši něčim po hlavě!!!

@jitulik4 @veronnica @verusberu @pele holky pojďte si psát do té naší soukromé diskuse!!! tam budeme mít víc soukromí :wink:
3. říj 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Děkuju :slight_smile: On právě moc nejí, zeleniny sní málo... Kde je ta soukromá diskuze? :slight_smile:
4. říj 2012 v 08:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu když najedeš tady na stránku nahoru tak tam máš - kategorie- nejnovější témata -kde se diskutuje-mé oblíbené - soukromé diskuse - kam jsem přispěla
tak klikneš na soukromé diskuse a objeví se ti to :slight_smile:
4. říj 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek no já bych to tedy brala, soukromí je k nezaplacení, jak tu diskuzi najdu, neumíte mě tam některá přidat
4. říj 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky mám na Vás takovou prosbu. Už jsem sem také přispívala, ještě když jsem byla těhotná. Mám také holčičku narozenou v dubnu. Jen jsem se Vás chtěla zeptat jak dlouho vydrží Vaše miminka na bříšku. Jak se jim tam líbí a jestli dokonce na bříšku spinkají. Moje holčička se na bříško neustále převrací, ale nevydrží na něm moc dlouho. Po chvilce se jí to přestane líbit. Tak jsem se chtěla zeptat jak jsou na tom Vaše zlatíčka. Díky moc za odpověď.
5. říj 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@11gabi11 ahojky, náš malý je na brušku vačšinu dňa, keď je bdelý, otáča sa tam sám. Na brušku ale nespáva, radšej na boku alebo na chrbátiku.
5. říj 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@11gabi11 ahoj, u nás je to taky jak kdy...někdy vydrží klidně 20 minut, ale většinou to záleží na tom, jestli na tom bříšku má co dělat..Nedávno jsem ji měla v bříšku v kočárku se sundanou boudou a když mohla koukat kolem sebe, tak vydržela min. 30min..Jindy ji dám na břicho a okamžitě řve. Takže je to fakt jak kdy :slight_smile:
5. říj 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Tak u nás je to také tak. Někdy vydrží 20 min. a jindy se sama přetočí na bříško a hned řev. Ono je asi každé dítko trochu jiné. Jen jsem si říkala jestli něco nedělám špatně ale nechci ji nějak moc nutit.
7. říj 2012 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@11gabi11 Malýmu se nikdy nelíbilo na bříšku a nelíbí se mu doteď, vydrží fakt chvíli a ještě nedává moc ručičky pod sebe... tak jsem zvědavá, jestli se to zlepší a nebude pořád dělat letadlo :unamused:
9. říj 2012 ve 20:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu No tak to máme podobně. Malé se taky na bříšku moc nelíbí. Někdy tedy vydrží déle ale je to tak jednou za den. Pak už se ji to moc nelíbí a chce přetočit. Tak snad se to naučí.
10. říj 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nestiham cist :D ale poslusne to vsechno projedu, ja centrum odlozila opet o mesic dva..:( nejak se to nedari a furt na neco narazim, tentokrat po me chteji vybudovat toalety pro male deti /detske zachody atd../ ach jo.. dalsi naklady.. a Adelka najednou z poslusny holky se stala dablik rohatej, vam se nechce na brisku lezet, my jsme na nem porad, pri uspavani se otaci na bricho, putuje po postylce, nez zabere a kdyz usne konecne, bum a spi na brisku a nozicky ma v pokleku :D desny, pres den se zveda z postylky na nozicky, uz jsme ji museli dat dolu, do toho v kosiku ani radsi uz neni, pac z neho je schopna vylezt nebo prepadnout, v ohradce se ji nelibi, v hopsadle ji to nebavi, takze jen leze stavi se na nohy a ja litam jak fretka. Kdyz spi musi byt hrobove ticho, takze ja kdyz spi sedim ani netutam, kdyz je vzhuru tak ji porad jen chytam..domacnost lita vzduchem nic nestiham, na prochazce teda chvili spi a je klid ale pak chce ven z kocaru koukat, lezt..no sileny..je to proste nejak moc akcni ditko.. dneska jsem byla venku s maminou co ma stejne stare dite a to jen v klidku lezi kouka ani se jeste nezvedne nebo poradne ani nepretaci ale ta moje by nejradsi snad uz behala.. rika tata, ale mama ani omylem, na me snad jedine ze natahuje rucicky a sleduje me a jakmile zalezu za roh uz si me vola.. doslova me vyvolava krikem :D
10. říj 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mezi tim, jak vam vkladam fotecky, se 3x ze spani otocila opet na brisko a po chvili zaknucela, to vzdycky musim dobehnout otocit, dat dudlicek, pohoupat... takhle se budime v noci, ne k jidlu, ale z duvodu ze vzdy zvoli nejakou polohu ktera ji nesedi a vyzada si me, at ji napravim.. mate to taky nektera? nebo jen ja mam takovy zlobidlo...
10. říj 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Ahoj, mě malá spinká jenom na zádíčkách a v noci se vůbec nepřetáčí. Jen se tak dvakrát probudí na jídlo. Přes den se na bříško přetáčí, ale nijak často. chvíli tam vydrží a pak se jí to nelíbí tak začne nadávat a musím ji přetočit. Takže je většinou na zádíčkách nebo na boku. Tak uvidím kdy se jí to na bříšku začne líbit. Koukám že Adélka je pěkný čertík. Je prostě mnohem rychlejší než ostatní děti, ale to se určitě srovná, má zrovna takové období. A už Vám rostou zuby nebo ještě ne. My už máme od včera jeden dole trochu vylezlý.
12. říj 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@11gabi11 to prave nechapu, ve vsem je total napred ale zoubky jeste nemame ani vylezle..jen slintame :D
dneska se mi dokonce uz postavila na nozicky bez drzeni ale hned spadla..nastesti.. je to sileny ji udrzet na jednom miste, uz leze pres celou kuchyn, musela jsem ji celou vyskladat tema penovyma puclikama.. mame doma uz total male hračkařstvi, no des a hruza.
12. říj 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejhorsi je, ze kdyz se napapa, tak hned zacne dovadet, lezt, pretacet se a tak, takze mi dost casto ublinkava, pac po jidle nevydrzi ani chvilku v klidku sedet nebo na rukach..hned chce na nozicky, brisko a tak, silenyyyy
12. říj 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, dlouho jsem tady nebyla - nejak nestiham....Potrebovala bych poradit. Musim totiz kvuli operaci do mesice prestat kojit. Jenze mala krome prsa nic neumi pit. Jak ji naucit na flasku? Mam taky zacit prikrmovat mrkvickou nebo nejprve jen naucit ji pit mlicko??? Za kazdou radu budu moc vdecna - diky moc Nat.
15. říj 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalia3 ahoj, prikrmovať ešte nemusíš, pokiaľ nemá pol roka. Aj tak by ti zo zeleninky papala len pár lyžičiek, detičky nedokážu hneď zjesť veľké množstvo, krmná dávka sa musí dokojiť alebo doplniť UM. Na fľašku sa musí naučiť postupne, nedá sa to za deň. Pre ňu je prsíčko stred vesmíru. Na akú operáciu ideš? Ak to nie je príliš dlhá operácia s dlhou hospitalizáciou, kojenie si možeš zachovať a maličká može byť na UM len deň-dva.
16. říj 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, bohuzel musim uplne prestat kojit, protoze ta operace je primo na prsu a ten tlak kdyz se tam tvori mleko by skodil...a taky bych nemohla odpumpovat protoze to je taky zater po te operaci....Takze myslis, ze zatim mam zkouset jen mlicko??? Mala bude mit v patek pul roku. Cauky
16. říj 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalia3 možeš už aj zeleninku, ale aj tak sa začína raz denne pár lyžičiek, ostatné jedlo cez deň je len mliečko. Držím moc palce!
16. říj 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalia3 já bych možná ještě poradila vyzkoušet jiné lahve..Já jsem měla před porodem doma koupenou Tommee Tippee a z ní Dorotce vůbec nešlo pít..vůbec nevěděla, co s tím má v pusince dělat :sweat_smile: Chtěla jsem ale mít doma nějakou flašku "pro případ potřeby", tak jsem koupila obyčejnou Babylove z drogerie DM a z té pije jedna báseň. Tak třeba jen neumí pít z té flašky, kterou jí nabízíš :wink:
16. říj 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak uz to zkousime 5 den a porad bez uspechu. Vcera jsem koupila novou lahev a taky to bohuzel neklaplo...uz fakt zacinam byt zoufala....cauky
18. říj 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalia3 skús aj obyčajný pohárik, prípadne skús, či jej to nepojde cez slamku. To je teda prekérka...
18. říj 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pardon že sem lezu, ale prodávám oblečení po mém děťátku. Kdybyste měly zájem, např. o http://www.modrykonik.cz/bazar/detske-bundy-vetrovky-kabatky/np8v/zimni-bunda-pro-6-az-9-mesicu/ a jiné. I když vy tu máte koukám samé holčičky...
18. říj 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalia3 ahoj tak já ti poradím ještě zkus to normálně stříkačkou přes prst nebo je teď nová lahvička, která má ten dudlíček úplně stejný jako bradavku! http://www.chiccocz.cz/index.php?level=kojenci&subkat=115&od=0
já mám tu nejmenší 150 a je to vážně jak prso :slight_smile:
20. říj 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau, tak tu lahev jsem zrovna v patek koupila, ve skle 240 ml., ale zatim to zkousime a stale bez uspechu. I kdyz vlastne ted o vikendu to zkousel manzel a kdyz me mala nevidi a neciti, tak i trosku pila, ale jen tak 30 za pul hodky - presto prvni uspech. Jinak dneska jsme byli na pulrocni kontrole. Mala vazi 8500 a ma 67 cm. Mate taky nekdo tak obrovske dite??? Podotykam, ze je to jen z kojeni :slight_smile: ...cauky
22. říj 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek