• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
Ahoj holky, teď jsem tady nějakou dobu nebyla, ležela jsem 9 dní v nemocnici, hrozně mi tvrdlo břicho, třeba 10x do hodiny... Teď už je to snad dobrý, ale prý se to může vracet,tak uvidíme ...
31. led 2012 v 10:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Jejda, tak ještě že se to už zlepšilo. A to tvrdnutí se projevovalo jak? Nevím, jestli bych to poznala...
31. led 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky taky jsem tu dlouho nebyla, měla jsem hodně vyřizování a samé lítání, takže jsem tady ani neměla čas zajít.

@verusberu No hlavně, že už je to v pořádku :slight_smile: Asi se nesmíš tolik namáhat, musíš být na sebe opatrná :slight_smile:

@tina74 Taky si nejsem jistá, jestli bych to byla schopna poznat :slight_smile:
31. led 2012 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina74 ,
@jeaneta Holky, to byste poznaly, prostě to byly takový stahy, hlavně v podbřišku a vždycky to bylo jak když tam mám šutr a za chvilku to povolilo... ono to tvrdnutí je docela běžný, ale párkrát za den a ne několikrát do hodiny, to už je pak špatný...
1. únor 2012 v 09:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu No dočetla jsem se, že je to celkem časté. Já jsem zatím tvrdnutí asi neměla :slight_smile:......ale hlavně, že už je to u tebe dobré :wink: A víš jestli budeš mít holčičku a nebo chlapečka?
2. únor 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta já si myslím, že to fakt poznáš, kdyby to přišlo :slight_smile: budeme mít chlapečka :slight_smile:
3. únor 2012 v 08:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky mívám tvrdnutí bříška a trochu to i bolí, ale není to zas tak časté a podle doktora se neotvírám tak zatím dobrý. Beru Magnesko tak věřím, že to bude dobré. Taky mě asi dva měsíce bolí v tříslech i (fifina) :grinning: a to je prý tím jak se natahují vazy a tlakem dělohy. Je to dost nepříjemný, bolí mě i zvednout nohu nebo se otočit v posteli..hrůza :unamused: Máte to také nějaká?
3. únor 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja To, co píšeš, nemám. Ale zase mě už skoro týden hrozně zlobí kýčelní kloub a z části i bederní páteř. Když ráno vstanu a jsem odpočatá, je to v pořádku, ale v průběhu dne začnu kulhat a bolí to. Myslím si, že je to zvýšenou váhou - nejen mojí, ale i rychle přibírajícího miminka, čímž se zvyšuje zátěž právě v té oblasti.
3. únor 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tina74 To opravdu může být tou váhou, tím že se prohýbáme vzhledem k rostoucímu bříšku. Ale víš jak raději se o všem poraď s lékařem :slight_smile: Jistota je jistota. Záda u mě taky katastrofa..bolest mezi lopatkama díky mé ploténce .. :confounded: Co už...musím to zvládnout...však to máme celkem za pár ne? :grinning:
3. únor 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mi tvrdlo břicho, ale dostala jsem Magnesium a už je to mnohem lepší, byla jsem v poradně a lumpík má 1,5kg a vše ok a sedíme prý na trůnu, máme zkusit akupresuru,váhu mám stejnou tak jsem ráda a na bolavá záda mi pomáhaly těhz masaže :pensive:
3. únor 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Ja mam celkove bolesti v podbrusku, cele tie vazy, uz aj panvove kosti citim, naozaj dost vyrazne tlaky...magnezko beriem, ale neviem, ci to pomaha...jedine co najviac odpocivat :frowning2:..Mame to sice za par, ale este stale je to moc skoro na porod, este treba vydrzat...hlavne psychicky ma ta bolest depta.
3. únor 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae to máš pravdu, že na porod je brzy a musíme vydržet!!! a vydržíme!!! :slight_smile: Já to myslela s nadsázkou víš? Jako malou útěchu :slight_smile: Doktor mi nakázal klidový režim tak ležím, ale jakmile mi je trochu lépe, vyrazím i ven s rodinkou. Jsem doma od samého začátku a tak je to dlouhééé. Nemysli na depky z té bolesti, mysli na to miminečko, které máš v bříšku, které o sobě každým svým pohybem dává vědět a říká ti "maminečko jsem tu a miluju těěě" :slight_smile: Pomáhá mi to vše zvládat :slight_smile:
3. únor 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Dakujem za podporu, si zlata. Ja akurat neznasam taky ten pocit, ze musim byt odkazana na pomoc niekoho. So synom sme chodili 2x denne na dlhsie von, povybavovat, co bolo treba, na nakup, na navstevy, doma som stihala upratat, este v den, ked mi tie bolesti zacali,som vysavala, zehlila... a teraz nic, len sa setrit. Ale treba vydrzat, nepotrva to vecne a kazdy den naviac je dobry, len nech este deticky v bruskach vydrzia - nemusia az do terminu, ale aspon do nejakeho 36.tt by to bola znacna ideal. Tak aj ja tomu mojmu budem verit,ze vydrzi a ja budem drzat s nim.
3. únor 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae :slight_smile: Napsala jsi to moc hezky. Je vidět, že od srdce. Víš, že jsme na tom celkem stejně? Alespoň tedy v tom, že i já jsem se dlouho srovnávala s těžkým pocitem, že jsem odkázaná na ostatní, když jsem musela zalehnout. Měla jsem pocit selhání.., ale moje báječná rodinka mě z toho hodně rychle dostala svoji láskou a péčí. Vše brali samozřejmě a přirozeně...zlatíčka moje :slight_smile: Manžílek navařil, klucí poklidili a o všechnu práci se dělili a jakmile viděli, že jsem náhodou umyla nádobí tak mi vynadali :grinning: Funguje to tak pořád jen když se fakt cítím lépe tak si pomalinku něco poklidím sama, uvařím a tak.. To víš, že to vydržíme :dizzy_face: vždyť k tomu máme ten nejkrásnější důvod..naše milovaná miminka, která nás milují a potřebují :slight_smile: a my je taky milujeme už od chvíle, kdy jsme zjistili, že existují :slight_smile: Jsou náš život, naše radost, naše štěstí naše Láska...a proto :slight_smile: stojí zato každý náš den, i když je třeba bolavý :dizzy_face: Moc ti držím pěstičky, aby jsi vše v klidu a pohodě zvládala a tvému miminku radostný příchod na svět v pravý čas. Mája :slight_smile:
3. únor 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja takový bolesti nemám, ale i když beru to magnésko, byla jsem v nemocnici...tak stejně mi někdy ztvrdne, dneska jdu na kontrolu, tak snad bude vše ok... Jak často tvrdne Tobě, máš to každý den?
6. únor 2012 v 08:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Tak jak dopadla kontrola? Věřím, že vše v nejlepším pořádku :slight_smile: Já byla taky dnes a vše v pořádku :dizzy_face: No mě tvrdlo bříško jen tak třikrát za den, ale teď jsem to měla tak 10x i víckrát za den. Jsem za to mohla sama, protože jsem si léčila zarůstající nehet na noze máčením nohy v bylinkách, které jsem asi neměla. Teď už to vím a potom co jsem s tím zkončila tak se to zas vrací do klidu huráá.
6. únor 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky no, tak já jsem dostala chřipku a je to dost šílené, když to nemůžu ani léčit. Tak dávejte na sebe pozor :slight_smile: Je teď nějaká chřipková epidemie nebo co. Bolí mě celé tělo, mám teploty a jediné co mi doktor doporučil je Jitrocelový sirup na kašel :frowning2: ......... takže nepodceňujte ty mrazíky :slight_smile:
7. únor 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta já se léčím zázvorovým čajem s medem a limetkou
7. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Ahoj, kontrola v pořádku, ale jsem dál doma na marodním, do práce už se nevrátím... Neotvírám se, ale břicho mi stejně ještě tvrdne, tak abych byla radši doma v klidu... Myslíš, že jsi to měla z bylinek, jo? Tak hlavně, že už Ti to přestalo, já mám pocit, že už se toho nezbavím...
8. únor 2012 v 09:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu ahoj :slight_smile: Tak to je moc dobře, že kontrola v pořádku. To je vždy ta nejlepší zpráva, že? To je úplně to nejlepší co můžeš udělat, být doma v klidu, protože to má obrovský vliv na těhotenství. Žádný pracovní stres ani zápřah prostě jen klídek a pohoda doma. Já jsem právě od samého začátku doma vzhledem k práci a potížích v minulých těhu a jsem opravdu šťastná a vděčná za ten klid. Tak věřím, že malá bude taky pohodářka, když maminka je celé těhu v pohodě :grinning: Znám z předchozích těhotenství, že psychika hraje tu největší roli :slight_smile: JInak opravdu jsem to tvrdnutí měla z bylinek. Je to silný koncentrát 31bylin takže vážně síla :slight_smile: A teď mám tvrdnutí jen párkrát za den. Úplně to nevymizí to asi ne vzhledem k našemu pokročilému těhu, ale nejdůležitější je, že se neotvíráme :slight_smile: Jsme téměř stejně těhotné tak jsem zvědavá jak dopadneme :grinning: kdo dřív a tak.. :grinning: Teď když budeš doma, máš čas si vše v klidu nachystat pro malého, že? Nebo už máš? :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta ahoj tak nachlazení v těhu vážně nic moc. Já v 15tt dostala antibiotika, protože jsem měla zánět průdušek. Od té doby se pravidelně a preventivně mažu Timiánovým krémem a inhaluji Eucasol a mám klid :slight_smile: Tak se brzy uzdrav . Pelíšek a čajíček a bude dobře :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Děkuji za radu :slight_smile: No jo snažím a vypadá to snad dobře. Byla jsem nachlazená v prvním trimestru a to jsem léčila dva měsíce a teď to vypadá, že se toho zbavím rychleji. Jestli jsi nemocná, tak hlavně ať to co nejrychleji vyléčíš :slight_smile:

@slunickomaja Já jsem právě měla první nachlazení taky tak nějak a trvalo mi 2 měsíce se z toho dostat, tak doufám, že teď to bude rychlejší :slight_smile: ........ Ale neměla jsem to tak vážné jako ty :astonished:.......no hlavně, že jsi zdravá :slight_smile:.......Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá jak dopadne :slight_smile: A jak probíhá tvé těhu? Všechno je dobré? :slight_smile:
8. únor 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta držím pěstičky ať jsi brzy zdravá :slight_smile: a také ať to zítra dopadne u doktora dobře. Moje těhu je rizikové a mám nařízen klidový režim. Co mě nejvíc trápí jsou právě velké bolesti v tříslech a bolí mě i "fifina" a takové ty běžné potíže jako pálení žáhy, bolesti zad, oteklé nohy...beru jako samozřejmost :grinning:Hlavní je, že miminečko je v pořádku :slight_smile: A co jinak ty a tvé těhu?
8. únor 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja jj doma jsem v klidu, tak snad bude všechno v pořádku.... mám termín 19.4. Většinu pro prcka už máme, ale potřebuju ještě oblečení pro něj vyprat, vyžehlit...tak si to pomalu udělám.
9. únor 2012 v 09:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Paci sa mi, ako si popisala, ze sa o teba tvoji chlapi staraju. Dufam, ze aj ja sa budem mat tak dobre, kedze druhy prirastok bude tiez muzskeho rodu. Do tretieho dietata sa sice nechystam (uz naozaj nechcem zazit to, co bolo pri sucasnom tehotenstve, tie bolesti), ale snad sa o mna ti moji chlapi tiez tak postaraju.
Inak ja som si akurat zbalila tasku do porodnice (zakladne veci), pre mimino este nemam vyprate a nachystane, len som si tie veci vytiahla po starsom a kupila som si prasok na detske veci. Ale v najhorsom to zvladne aj manzel, ja sa s tym este neponahlam. Pokial by sa mimi narodilo predcasne, aj tak by ostalo este v porodnici, takze casu by bolo viac nez by bolo mile. Udrzbu kociariku necham na manzelovi a nejako ma nenapada, co este mam na plane... plienky tiez este nemame, kupime nejake 2 baliky a zvysok sa uvidi, ake bude potreba.
9. únor 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Děkuji kontrola dneska dopadla skvěle miminko je zdravé a všechno je v nejlepším pořádku. Horzně moc se mi ulevilo :slight_smile: No klidový režim je někdy mnohem lepší, neboť se nepřetěžuješ :slight_smile:.......No já měla bolesti v tříslech asi tři týdny zpátky a bylo to hrozné dokonce se bolest ozývala v křížích, bedrech a kostrči. Nemohla jsem chodit sedět ani ležet. Takže věřím, že to je hrozně bolestivé a nepříjemné. Zkus tělo trošku protahovat, možná se ty kosti trošku uvolní :slight_smile: Jinak od té doby nemám prakticky žádně bolesti, což musím zaklepat :grinning: No to je nejdůležitější, že je maličké zdravé :slight_smile: Naše miminko mělo ve 20 tt diletaci pánviček v ledvinkách a tak jsem právě byla na další vyšetření a pan doktor nám řekl, že se to zpravilo a vše je v njelepším pořádku. No a co výbavička už je vše nakoupeno ? :slight_smile:
9. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusberu však ju čas ještě máme :grinning: Já nenechávám nic náhodě, byla bych pak moc nervní :grinning: Tak užívej domácí pohody a klídečku :slight_smile:
9. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Neboj ,věřím, že ti tvojí chlapíci ti budou taky velkou oporou :slight_smile: Ti moji se fakt moc těší na malou a navíc potom co jsme o jedno miminko přišli jsou teď jaksi víc právě starostliví. No vidíš já ještě tašku do porodnice nachystanou nemám :grinning: Taky si ji nachystám ať pak na nic nezapomenu. Jinak mám celkem vše pro mimí nachystané, nakoupené, vyprané a vyžehlené...a plenek máme zásobu na 5 měsíců :grinning: Ještě potřebujeme nějaké drobnosti, ale jinak máme vše. Já už po dětech právě téměř nic neměla tak jsem musela řešit hned jak jsme se dozvěděli, že mimí je zdravé. Kupovat celou výbavičku je přeci jen nákladné. Kočárek máme již rezervovaný se zaplacenou zálohou. Jojo měla jsem na vše čas tak jsem postupně hledala ne netu a nakupovala :grinning: :grinning: Ale spoustu věcí mám právě tady z bazárku. Jinak taky jsem si říkala po druhém synáčkovi, že už nikdy víc... Osud tomu chtěl jinak :slight_smile: a jsem za to vděčna. Nový život nový začátek...
9. únor 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta TAk to gratulace velokáááááááá :slight_smile: Nejsou hezčí zprávy opravdu!!! než naše zdravá miminečka milovanýýýý :slight_smile: No ty moje bolesti nevím, nevím jestli poleví a jakékoliv protahování mám zakázáno. Varoval mě třikrát doktor ať se nesnažím to rozhýbat a protáhnout :unamused: TAkže nezbývá než to vydržet :slight_smile: a já to s Láskou vydržím :slight_smile: Tyjo to jsou stejně věci , že na vše takhle u miminka v bříšku přijdou...hlavně, že je miminko v pořádku!!! A vy nechcete vědět co za miláčka u tebe roste v bříšku? :slight_smile: Čekáš první? NO já mám už téměř vše nakoupené už jen pár drobností...Dokonce vypráno a nažehleno :grinning: Mě totiž po druhém synovi strašili doktoři, že budu muset při dalším těhu být v nemocnici... tak jsem raději vše včas pomalinku nachystala i vzhledem k tomu, že jsem musela pořizovat téměř vše, protože po dětech jsem skorem nic neměla. Ono naráz to pak pořizovat by byl mazec. Jsem teď v klidu, že už jen pár věcí a že nemusím plašit na poslední chvíli. A jak jsi na tom s výbavičkou? :slight_smile:
9. únor 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jestli muzu, pridam se k vam. Termin mam sice na zacatku kvetna, ale vzhledem k tomu, ze mi hodne tvrdne bricho a cipek jsem ve 26.tt mela 28 mm, tak to vidim na duben, pokud vubec :( Zitra jedu do nemocnice na kontrolu a mozna si me tam nechaji. Uz v prvnim tehu jsem lezela 3 tydny v nemocnici a dcerka se narodila 3 tydny pred terminem. Tak jsem ted docela vydesena :(
9. únor 2012 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek