• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@jitulik4 Ahoj :slight_smile: Nic si z přístupu sestry a doktora neděle...třeba jen neměli dobrý den :slight_smile: A jinak se sama ptej na vše co tě zajímá. TAky to dělám, protože někdy doktora nenapadne, že to či to bych chtěla vědět :grinning: To, že se mimí ještě točí hlavičkou nahoru a dolu je v poho..však se ustálí a nachystá k porodu včas, neboj :slight_smile: Mě druhý syn dva dny před porodem změnil polohu akorát se otočil jak jemu se líbilo a to zadečkem dolů :grinning: Do té doby byl pořád byl nějak šikmo, snažil se tu hlavičku dát tak kde má být, ale zřejmě mu tam něco vadilo nebo se to nedalo...nevím. Teď je naše holčička hlavičkou dolů tak uvidíme jestli bude také putovat :grinning: JInak co se týče triků a tipů ke kojení..nic nevím jestli jde už teď to nějak podpořit. Opravdu zkus se zeptat nějaké té poradkyně. Vím, že po porodu hodně pít a vypít i litr mléka denně k ostatním tekutinám, také ty čaje na kojení...a hlavně pohodu v mysli=žádný stres. To vše bylo doporučeno mě a to jsem také dělala, ikdyž ten stres tu a tam byl :cry: Ale kojila jsem oba kluky dlouho. Prvního rok a druhého rok a půl. Oni ani jiné mléko nechtěli :grinning: Když jsem zkoušela jako, že odstavím a udělala jsem ...no nevím co to bylo..prostě umělou stravu pro děti..tak to plivali :grinning: Chtěli jen maminky mlíčko :grinning: Do poradny jsem zatím chodila každých 14dní, protože jsem na neschopence. Teď chodím jednou týdně na ty pásy co měří srdíčko mimí a kontrola poslední u svého doktora my vychází za těch 14 dní. Pak mě předá do péče porodky.
6. bře 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova Ahoj :slight_smile: To je fakt :grinning: Ceny jsou šílenééé. Tak moc držím pěstičky ať kojení vyjde :slight_smile:
6. bře 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak s mlékem to bude horší,mám astma a mléčné výrobky mi to zhoršují,dle doporučení alergo ho nemám jíst ani pít v podstatě vůbec,ale jogurty jím stejně,pití mám dost,protože mám stále žízeň i teď i normálně,vidím to tak na 5l denně normálně.Syn se mi neotočil ani u porodu, mám obě děti vyvolávaný porod,Syny mi přetočil doktor nějakým speciálním chvatem a dcera se otočila jen hodinu před porodem,ale to nás nechali skučet skoro 2dny v bolestech a bez plodové vody, to mi snad dnes už hrozit nebude.
Mám termín 10.4 a byla jsem po3týdnech a teď jdu v pa. napsal mi tam33 ,takže ted 35tt
6. bře 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Tak ja tiez neviem, kde som k tej breberke prisla - ale nesposobovalo mi to nikdy ziadne problemy, ani teraz, tak mi to nejako nevadi. Tento streptokok sa sice da preliecit, ale vacsinou len docasne - a potom sa zase vrati tam, kde mu bolo najlepsie :grinning:
@jitulik4 @zvalentova Dobre stranky ohladne laktacneho poradenstva su napr. kojeni.net, alebo dojcenie.wordpress.com - ale je to strasne vsetko individualne. Niekto sa rozkoji aj po mesiaci, niekomu to proste nejde od zaciatku ani s laktacnou poradkynou. Skor doporucujem vyhladat si kontakt na nejaku certifikovanu poradkynu z vasho okolia a keby bol problem, zavolat si ju na navstevu domov (alebo hned do porodnice, aj by sa vam tam nikto nemal cas venovat).
Umele mlieka su drahe, Nutrilon je najdrahsi - pokial by sa predsalen nepodarilo a boli by ste na UM odkazane, lacnejsia a rovnako kvalitna varianta je stary dobry Sunar. Ja som prveho potomka kojila len ciastocne, a musela som aj dokrmovat, a pouzivali sme mlieko Beba (cenovo nieco medzi Sunarom a Nutrilonom, blizsie k tomu Sunaru). Ale tym sa teraz nezatazujte - ja som tiez pri prvom robila mozne aj nemozne na rozkojenie, nepodarilo sa to na 100%, dlho som sa s tym vyrovnavala (plus ekonomicka stranka - mesacne padlo 700-800 Kc na UM), ale syn je zdravy ako buk, krasne priberal, chutilo mu a tiez to malo tu vyhodu, ze ked som potrebovala z domu nieco akutne vybavit, mohla som odbehnut bez maleho a bez strachu, ze bude o hlade.
6. bře 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja @jitulik4 Urcite by som aspon zozaciatku nedoporucovala pit denne vela mlieka - mimi z toho moze mat dost velku koliku. Ked uz mliecne vyrobky, tak podmasli, kefir, biele jogurty - proste zakysane veci. Pamatam si, ze ked bol moj maly este uplne pidi mimino, spravila som si na ranajky krupicovu kasu a vecer mal z toho, chudak maly, riadne krce v brusku.
6. bře 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Sunar se miminkům maminek alergiček vůbec nedoporučuje!!!kvůli alergii na laktozu,nebo možnému vzniku alergie
6. bře 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae já vůbec nemám jíst ani pít cokoliv z mléka!! ani zakysané
6. bře 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemela jste nektera v tehu strevni chripku? Stravila jsem noc na wc, jsem vyrizena, jediny, co muzu popijet, je ledova cola, abych aspon trochu doplnila tekutiny, doufam, ze to nepridela nejake potize...
7. bře 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Ahoj :slight_smile: já ji neměla, ale jestli můžu doporučit, zavolej své obvodní lékařce a řekni jí to ať ti řekne co a jak. To bude asi nejlepší rada, kterou ti dá přímo ona. Držím pěstičky ať jsi v pořádku :slight_smile:
7. bře 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica já jsem jí neměla, ale kamarádka jo, trvalo to snad den nebo dva a všechno v pohodě... pokud Ti to nebude trvat dlouho, tak bych se nebála... Držím palce, ať jsi brzy ok :wink:
7. bře 2012 v 10:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Ahoj, mala som 2x po sebe (s odstupom mesiaca) a bol to "masaker". Vracanie, hnacka (prujem). Sice to rychlo preslo (2-3 dni), ale odvarena som bola z toho este dlho potom. Cola mi vobec nepomohla. Pokial som uz udrzala v sebe aspon vodu, tak som pila studenu, a dieta k tomu (suchy rohlik, banan, trochu mrkvy apod.). Ono prakticka dr. ti nema ako pomoct (my sme tam boli s manzelom akurat na to, aby mu vypisala paragraf, lebo ja som bola slaba ako mucha, a nevladala som ani ist s malym von). Co sa tyka nejakej "mediciny", tak nemoze uskodit akurat zivocisne uhlie (kludne megadavky). Endiaron, Enterol apod. sa nesmu, resp. nie su testovane pre tehotne. Potom, ked akutna faza prejde, je este bezpecne brat nejake probiotika (pre tehotne su vhodne napr. Biopron pre dospelych). Drzim palce, je to velmi neprijemne, cloveku sa zda, ze to nikdy neskonci - ale skonci to nastastie rychlo.
7. bře 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Suhlasim, nepostrehla som, ze si vyslovene alergicka. V takom pripade samozrejme umele mlieka hypoalergenne, ale tie su naozaj o dost drahsie, ako normalne (ale myslim, ze sa daju vyberat aj na predpis).
7. bře 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica A mala som tu crevnu chripku v 6. a 7.mesiaci tehotenstva.
7. bře 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Diky, uz je mi nastesti lip, ale byl to des, jeste porad mam sem tam prujem, ale docela me dava dohromady Hylak forte a Smecta, tak si to musim pamatovat.
8. bře 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak dneska poradna a vše ok,35tt dokončený,lumpík už je po jehličkách hlavičkou dolů a vzhledem k tomu že je hodně nahoře tak máme dost času a máme přijít až za 14 dní......tak jsem si oddechla. :slight_smile: :slight_smile: :wink:
9. bře 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jitulik4 Ahoj :slight_smile: Tak to je skvělééé, gratuluji k úspěšné kontrole. Jen tak dál :grinning:
9. bře 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica Tak to je moooc dobře!!! Teď už je ti určitě úplně dobře :slight_smile:
9. bře 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chci se zeptat jak to máte vy co si barvíte vlasy s barvením v těhu? Barvíte se nebo ne? Manžílek mi to celé těhu vymlouval a já poslechla, ale už to mám dost odrostlé a chtěla bych se zkrášlit než se mimí narodí :grinning: Jen právě nevím jestli to je vhodné, nemám-li počkat raději až po porodu nebo šestinedělí. Poradíte? :wink:
9. bře 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja já se normálně dvakrát barvila :slight_smile: a žádné problémy jsem neměla :slight_smile: směle do toho
9. bře 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja no já se barvila jednou na ples a teď se chystám ještě jednou, ale mám dlouhé vlasy a roste mi to tak 2cm za měsíc a jsem šedivá jak jezevec....kamarádka kadeřnice mi poradila, že se mohu barvit normálně jen že si mám vypočítat kdy bych měla měsíčky,že to pak hůř chytá. a mám to vyzkoušené.
S poradnou jsem se uklidnila, ale napsal mi tam dokončený 35tt takže mi to už zase posunuje dál,přístě mám jít už i na ozvy, takže zítra si můžem jít pořádně zatancovat a taky zaplavat......
Chceš být krásná na jaro..................?
9. bře 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Farbila som si 2x, preco nie. Pouzivam kvalitnu farbu.
Ja som tiez bola dnes na kontrole. Od poslednej kontroly pred 2 tyzdnami sa mimi rozhodlo, ze si uz pekne zacne chystat cestu - cervix skore uz 6 (ja viem, ze to nemusi nic znamenat), cipok makky, trochu otvoreny. Doktorka vravela, ze je to normalny nalez v tomto tt a ze to nemusi nic znamenat. Ale ostala som trochu nesvoja - sice kazdemu vravim, ze teraz je to uz v pohodeeeeee, aj keby sa mimi narodilo, ale vnutorne asi este nie som nachystana na to, ze by som mala napr. v pondelok rodit :sweat_smile: A hlavne nechcem Ryby ako znamenie, ja chcem Baranceka :grinning:
9. bře 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Já chodím na barvu každých cca 5 týdnů. Jinak to ani nejde:frowning2: Nemyslím si, že by to byl problém pro miminko....
9. bře 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moooc všem děkuji za rady. Většinou jsem se na netu dozvěděla, že to nedoporučují a tak... a pak manžílek, že to může miminku škodit...Tak teď vidím, že to žádný problém není :grinning: To jsem ráda!!! V pondělí jdu ke kadeřnici a domluvím se i na barvení. Barvím se vždy sama, ale jaksi se teď neohnu přes bříško tak by to nešlo :unamused: škoda no :confounded:
Jinak všem úspěšným kontrolám veeelkááá gratulace maminky :slight_smile: Všem moc držím pěstičky ať to ještě ty naše miminečka opravdu vydržejí však mají dost času :grinning:
9. bře 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae TAk ty nechceš rybu, ale berana? :grinning: :grinning: :grinning: No důležité je, že to nezáleží na tobě :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2012 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky.
Koukám, že je diskuse na duben-to jsem ani věděla. Mohu se přidat? :slight_smile:
9. bře 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v Samozrejme, vitaj v klube :slight_smile:
9. bře 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae : Děkuju :slight_smile: Ono s tím malým raubířem jde už těžko vysedávat u PC, ale občas se ta chvilka najde :slight_smile:
9. bře 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v Presne tak. Ja vysedavam jedine ked spi, alebo ked maleho vezme von manzel, lebo ja by som mala mat teoreticky klidovy rezim (haha) :grinning: Teraz su vonku, ja som upratala, zapla pracku, umyla riady a take tie bezne zenske radosti. Citala som v tvojom statuse, ze mavas divoke noci - kvoli malemu vnutri alebo tomu, ktory je uz na svete?
9. bře 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae : Kvůli malé... Malej spinká krásně večer. :slight_smile:
Za to malá mi dává zabrat... :unamused:
9. bře 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v Ahoj :slight_smile: vítej mezi námi :slight_smile: Koukám, že to máš za pár :dizzy_face: Tak to už vydrž s malinkou...on tek závěr je asi nejtěžší, řekla bych..Spát se pořádně nedá a jsouli k tomu různá bolení tak nic moc no :confounded: Ale však to zvládneme, uteče to jako voda a budeme naše sluníčka chovat v náručích :dizzy_face:
9. bře 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek