• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
Ahojky všem já mám termín 18.3.2012 tak snad neva, že jsem zabloudia mezi vás. Je to moje druhé miminko mám 4letého syna a toho jsem přenášela 16dní:slight_smile:)))Tak snad to nebudu nosit ještě v dubnu :slight_smile:
10. bře 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,co se tyka Vasi diskuse o barveni,ci nebarevni vlasu v tehotenstvi,tak ja chodim kazdych 5-6 tydnu,protoze bych jinak vypadala piserne,musime o sebe pecovat i v tehotenstvi,ne?Zrovna v patek mam termin ke kadernici,buh vi,kdy se tam potom znovu dostanu :slight_smile:
Vzhledem k tomu,ze maly byl ted se mnou temer mesic doma,tak jsem si klidu a odpocinku moc neuzila,ale stihla jsem snad vsechno nachystat.A taky diky tomu,ze mame spoustu veci po malem ,vcetne kocarku,autosedacky...tak jsem nemusela ani nic noveho kupovat :slight_smile: Mozna si trochu odpocinu ted,kdyz se maly vrati do skolky,no uvidime.Dalsi kontrolu mam 19.3. vcetne CTG,uz se to blizi milovymi kroky!!!
10. bře 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami77 Já jsem tu měla kadeřnici dnes. Nechala jsem si udělat melír na ofině. Za prvé nevím kdy se k ní dostanu a za druhé, přece do porodnice potřebuji vypadat ne? :grinning:
10. bře 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vesmilka Ja chci taky kadernici domu, to je dobryyyy :slight_smile:
10. bře 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronnica jo je to super ale bohužel si u nás na vesnici otvírá salon, takže mi to skončí. :frowning2: taky za ní budu muset docházet.
11. bře 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, poslednych par dni ma vzdy navecer chytaju dost krute bolesti, vcera to bola teda fakt kriiiza...nastastie pomohla tepla dlha sprcha. Vsade citam, ze poslickovia by nemali vobec boliet, tak co to? Ako sa citite vy? Je pravda, ze na poslednej kontrole uz sa dost zmenilo, uz sa nieco chysta, ale dr. vravela, ze nalez mam uplne normalny vzhladom na tyzden tehotenstva (makky cipok, pootvoreny). Vzdy rozmyslam, ci teda uz mam ist do porodnice, ci este nie, no nic moc pocity...
12. bře 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Ahoj :slight_smile: Mě doktor řekl, že poslíčky v tomhle stupni těhu už bývají bolestivé. Také to mívám a kolikrát je musím prodýchávat. Ne všechna tvrdnutí tedy tolik bolí. Ty předporodní jsou bolestivé, stupňující se a v pravidelných intervalech a také cítíš bolesti v páteři. Mě když to chytne tak změním polohu sedu nebo lehu a někdy nepomůže ani to, ale vždy to zatím přejde. Držím pěstičky ať je vše jak má být :slight_smile:
12. bře 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Ahoj,pokud Ti pomaha tepla sprcha a bolesti ustoupi,tak to jsou poslicci,nebo i namozeni brisnich svalu,v nasem pokrocilem stadiu tehotenstvi staci neco malo zvednout,udelat nejaky pohyb a svaly na to zareaguji.Pokud by se melo jednat o kontrakce,tak Ti nic nepomuze a bude se bolest stupnovat,nevydrzis ani lezet sedet,proste nic.A jinak se mi nezda,ze by Tvoje CS bylo uplne normalni.Ja jsem ve stejnem tydnu jako Ty a mam CS O,u prvniho mimca,kdyz byl cipek mekkci pootevereny ,tak jsem do 2 dnu porodila.Drzim palce :slight_smile:
13. bře 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kami77 @slunickomaja Dakujem, holky. Ja som mala v piatok CS 6... tak uvidime, co bude tento piatok, ale bud to bude rovnake, alebo este pokrocilejsie.Teraz mi bolo 2 dni vcelku dobre, ale dnes zase ledva chodim. Uffff...
Je mi trochu trapne, ze ako druhorodicka neviem riadne rozlisit, ci sa jedna o kontrakcie alebo poslickov, ale u prveho syna som ziadnych poslickov nemala, len sme potom isli rovno do porodnice. Tak som z toho taka "vypleskla". Ked maly zaspi, zatvorim sa zase do sprchy...
13. bře 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae NO tak to jsem taky zvědavá jak to v pátek dopadne :slight_smile: určitě dej vědět ju? :slight_smile: Prosím tě hlavně neřeš, že nepoznáš pořádně kontrakce!!! Co je na tom? Však každá máme jiné těhu a každá máme nějaké potíže a neznalosti...to je normálka :slight_smile: Budeme mít třetí mimí a taky nevím vše a kolikrát se musím koukat na net a na vše se raději ptám ještě doktora :grinning: Takže buď v klidu :slight_smile: Tady jsme všichni na jedné lodi :slight_smile:
13. bře 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte holky..mne se to uz taky krati..cele tehu sem byla v pohode,ale odkdy sem na MD..tak mne strasne boli panve a taky na prave strane v podbrisku... :frowning2: tak to uz asi se panve pripravuje na porod...ja sama nevim...jeden den super..a iny je to strasny... :unamused:
13. bře 2012 ve 13:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 Ja som prave vcera nahodou citala v jednej mudrej knizke, ze na pravej strane su kratsie vazivove upony dole v podbrusku, a preto tam byvaju castejsie bolesti ci neprijemne pocity, ktore ale mozu byt omylom zamienane za bolesti kvoli zapalu apendixu.
S tymi bolestami ta chapem, ja sa tu tiez stale stazujem na bolesti, raz podbrusko, inokedy panvove kosti, krize, a tak stale dokola. Ked mozes, odpocivaj, ine asi nezmozeme. To je pozitivne, ze nic netrva vecne :wink:
13. bře 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mamulenky však to máme za pár :slight_smile: Těch pár týdnů uteče jako voda a než si uvědomíme, že jsme na konci tak budeme mazlinkovat naše sluníčka :slight_smile: Pak už budeme na bolesti v těhu, neohrabanost, neschopnost cokoliv(jak kdo :grinning: ) jen vzpomínat :grinning: Takže huráááá statečně posledním týdnům :grinning:
13. bře 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickomaja svatá pravda :grinning:
13. bře 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickomaja tak to teď řeším taky. Jestli poznám že už rodím, abych nepřijela moc brzo a nebo zase moc dlouho. :grinning: Někdy si připadám jako blázen. :grinning: Vím že když už jsem to zvládla 2x tak to dopadne i potřetí ale .... :slight_smile:
13. bře 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vesmilka však neboj to, že začínáme rodit, poznáme stoprocentně :grinning: Taky do třetice? Já takyyy :grinning:
13. bře 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
obavy má taky,ale říkám si že když mi nic není a oba porody mám vyvoláváné tak uvidíme................
13. bře 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a ako ste na tom s takym tym "zahniezdovacim" pocitom? Ja uz zacinam byt fakt neznesitelna, protivna, nervozna, ako lev v klietke. Mam pocit, ze len vrcim, uz sa mi nechce nic robit, len kontrolujem, ci mam vsetko nachystane, co by som este potrebovala stihnut... este trochu rekonstruujeme byt, ale po vikende by malo byt aspon z velkej casti hotovo, takze mame doma binec, co mi na psychike moc nepridava - neporiadok v hniezde, katastrofa :grinning:
14. bře 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae :grinning: Tak jako lev v kleci si nepřipadám, ale je pravda, že mě poslední dobou tak nějak vše hned rozčílí a to i věci, které mě jindy nechávali naprosto klidnou :grinning: Takže u mě je zatím jen nervozita. Nesnesitelná prý nejsem ani protivná..jsem se raději zeptala manžílka :grinning:
Neboj to tě přejde a bude dobře :wink:
14. bře 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Tak předevčírem v poradně - otevřená na prst a branka na článek prstu, prý se to dole hezky připravuje, tak uvidíme, ale stejnak buď bude termínová a zase budu mít mimčo přes 4kg a nebo by mohla vylézt o pár dní dřív... :grinning: Ale ještě jí domluvit :grinning: Což mi asi neprojde :grinning:
15. bře 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@eliska_v Ahoj :slight_smile: Tak to je skvělé...už se ti to blíží :slight_smile: Moc držím pěstičky, aby vše bylo tak jak má. Domlouvat se miminku pokus no :grinning: však uvidíš jestli si dá říct :grinning:
15. bře 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja : Tak myslím, že si domluvit nedá :grinning: Ale zkusit to můžeme :slight_smile:
15. bře 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae Ahoj,ja mam spis opacny problem - musim vsechno stihnout do dne D :wink: Takze peru,zehlim,uklizim,vyzvedavam maleho ze skolky,nakupuju,vyrizuju,porizuju ,co mi chybi,to uz mam nastesti vsechno.Tedy zrovna vcera jsem poridila asi 2/3 vybavy latkovych plen.Zkusime zmenu a uvidime.Mate s tim nektera zkusenost?Stravila jsem nad procitanim netu o vyhodach a nevyhodach jednotlivych typu dva dny,tak snad jsem vybrala dobre :slight_smile: Zbytek dokoupim az po narozeni mimina a podle toho,co mi bude nejlip vyhovovat.
@eliska_v Tak se drz,u druheho mimca to jde rychleji,tak se Vam treba podari byt driv :wink:
15. bře 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som skusala s malym latkovat, ale len chvilu. Kupovala som si len par bambusiek a z biobavlny, a kamaratka mi pozicala na vyskusanie vselijake ine typy a znacky. Akurat sme uz potom nepokracovali, maly bol z toho velkeho balenia plienok nervozny a k tomu maval koliku, takze som to vzdala...
Kamaratka, ktora latkovala na 100%, to pekne vyjadrila - vela ludi to berie, ze ked latkovat, tak hned od zaciatku a v kuse... ale preco nezacat napr. po polroku, ked sa clovek otrepe z prvotneho soku, co materstvo v sebe obnasa?
Tak ti drzim palce, aby ti to latkovanie dobre slo, mila @kami77 , moc ti fandim :slight_smile:
Inak u nas nic moc nove, len som vcera vecer mala zase krute bolesti a nemohla som kvoli tomu ani spat, k tomu sa pridalo este palenie zahy... tak som malemu v kuse dohovarala, nech vydrzi este aspon do stredy - ja nechcem Rybu, ale Barana :grinning: Tak uvidime, ako sa rozhodne on.
15. bře 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami77 ahoj, zrovna v sobotu jsem pořídila kompletní výbavu na látkování. Kromě vyjímečných případů s nimi počítám hned od začátku na 100%.
15. bře 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja já v to neustále doufám :grinning:
15. bře 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím všechny těhulky :slight_smile: .......je super, že se tak můžeme ještě oslovovat. Teda už se to ozkrotně blíží ke konci a jak tak vidím, tak některým vám to už opravdu klepe na dvířka. Dlouho jsem tu nebyla, neboť jsem neměla ani čas se tady dostat. Všem moc držím palečky, ať to vydržíte. CHtěla jsem se vás jen zeptat, jestli máte některá z vás zkušenosti s migrénou. Před těhotenstvím jsem ji občas měla a potom dlouho ne a v úterý večer jsem měla šílené bolesti celé hlavy, spánků, čela, očí lícních kostí, uší, zátylku a dokonce i zubů. Byla to opravdu nesnesitelná bolest. Zkoušela jsem studené obklady, tmu, ticho, masáž a vůbec nic nezabíralo. Měla jsem pocit, že se mi rozkočí celá hlava a trvalo to 12 hodin. Vůbec jsem tu noc ani neusla. Včera a dnes už mám jen bolestivé spánky a nesmím prudce otáčet hlavou. Tak jsem se chtěla zeptat, jeslti nevíte, jak utlumit bolest.
15. bře 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Ahoj,tak to je docela tezke,v dobe tehotentstvi se nesmi uzivat zadne preparaty ,tzv NSA - nesteroidni antirevmatika(Ibalgin,Brufen,Nimesil,Aulin...¨),diky nim by doslo k predcasnemu uzaveru zkratu srdicka mimca,takze jsou kontraindikovane.Paralen si vzit muzes,ale samozrejme zase s rozvahou,ne vysoke davky.A pokud si nejsi jista,tak brkni gynekologovi,Ti by meli vedet uplne nejvic :wink:
16. bře 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta zkus čaj dokrora Váni Migrenan, ten se může i v těhu, mě zabírá, ale vařím si ho hend jak mi nezabere první studený obklad
16. bře 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami77 Ahojky děkuji za radu :slight_smile: Já vím, že se nesmí brát žádné léky, ale myslím si, že na to by mi nezabral ani ten Ibalgin. No a Paralen by ybl asi uplně zbytečný, neboť ten by nezabral už vůbce :grinning: To mám vyzkoušené už z dřívějška. No v úterý jdu na kontrolu, tak se ho nato určitě zeptám a kdyby se mi tostalo ještě jednou, tak zajdu ke své neuroložce. No a jak pokračuje tvé těhulkování? :slight_smile:

@jitulik4 Moc Ti děkuji určitě to vyzkouším. No myslím si, že s těmi bolestmi už by to bylo pozdě, spíše si ho udělám, když už se mi budou blížit příznaky. Většinou tak půl hodiny před migrénou mi začně být špatně a hlavně vše začnu vidět rozmazaně, jako bych ztrácela zrak :slight_smile: A jak se cítíš ty? Všechno je v pořádku? :slight_smile:
16. bře 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek