• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@jeaneta Mně se to stalo asi 2x během těhotenství a prostě jsem to vydržela. Jednou to trvalo skoro celý den a noc. A piješ dost?
16. bře 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak na webu emimino, kde jsem taky ve skupině Rodíme v dubnu, už máme 3 miminka, teda vlastně 4, jedna holčina má dvojčátka, všichni jsou v pořádku, tak jsem zvědavá, kdy se to rozjede tady :wink: Já jsem dneska 35+1 a chtěla bych aspoň do 37tt vydržet :slight_smile: Teď půjdu poprvé na kontrolu do nemocnice do poradny, ale jdu až 26.3.
16. bře 2012 ve 13:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, moja dnesna kontrola u dr. bola ok, vsetko tak, ako minule, takze este nerodim, co je pozitivne :grinning: Inak kazdy vecer stale bolesti, je to opruz, ale uz sa to krati, tak vydrzime...
16. bře 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este zazrak - pri prvom porode som mala pozitivneho streptokoka, teraz negativ... to je pozitivna sprava.
16. bře 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta já jsem měla migrénu jen parkrát,ale stojí za to, bývá mi i špatně od žaludku a prášek tudíž hudba z -marsu,ale čaj zvládnu po douškách teplý a po něm mi špatně není.......dobrou
16. bře 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina74 Kdysi jsem pila málo a od té doby, co jsem chodila k té neuroložce, tak piji 2 litry denně. Potom během těhotenství jsem migrénu neměla ani jednou, bude to asi i tím, že piji 3-4 litry denně, takže bych řekla, že piji hodně a dokonce i v noci. Mě spíše zarazilo, že jsem ji nikdy neměla až tak silnou. Vždycky mě bolela jen půlka hlavy a nebo jen nějaká její část, ale ni kdy mě nebolela takhle silně celá hlava, takže jsem z toho byla dost v šoku :grinning:....do včerejška mě ještě bolela hlava, ale už jsem mohla chodit a pohybovat se, takže to bylo v pohodě :slight_smile: ....... Stejně asi potom budu muset zajít k té doktorce :slight_smile:

@verusberu Ahojky :slight_smile: jeeee teda, tak to se holky mají :slight_smile: ale i tak doufám, že ještě nějakou dobu vydržíme :slight_smile: Budu ti držet pěstičky, ať to vydržíš co nejdéle a ať ti skvěle dopadne kontrola......potom hlavně napiš, jaká byla :slight_smile: No já jsem ještě v nemocnici nebyla, tak jsem zvědavá, jak to tam probíhá :slight_smile:

@nae Ahojky tak to je super, že ti kontrola dopadla skvěle :slight_smile: Držím pěstičky, ať máš co nejměnší bolesti
:slight_smile: Tak to ti moc gratuluji k takové skvělé zprávě :slight_smile: Můžeš být klidná a už jen čekat na ten velký den D :wink:

@jitulik4 Jojo taky mi bylo špatně, ale nejhorší na tom bylo, že mě třeštila hlava, i když jsem byla ve tmě a úplném klidu. Ani jsem tou hlavou nehýbala a přesto bolela k prasknutí. A navíc bylo divné, že jsem neměla bolestivé impulzy jako obvykle (mám na mysli, že cítím tep v hlavě), ale tentokrát mě bolela v jednom kuse pořád stejně. No každopádně už je to v pohodě :slight_smile:
16. bře 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Dneska ráno 3 kontra za sebou, ale teda fakt síla-tohle jsem u Borečka až takhle neměla, až při porodu a od té doby je zase klídek. Tak nevím co si ta malá se mnou tak hraje!!!
17. bře 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska_v A davala si si sprchu alebo si pockala, ci to prejde? To je naozaj neprijemne. Clovek by si myslel, ze prave druhe a dalsie tehotenstva budu jednoduchsie, lebo telo uz vie, o co ide, a ono je to casto naopak. Drzim palce, nech sa to uz neopakuje a kontrakcie nech su az v den D...
17. bře 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae : Dávala jsem vanu... A ta mi pomohla teď už po několikáté... :slight_smile: Jsem sama zvědavá, kdy bude chtít ven :slight_smile:
17. bře 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Taky jsem zvědavá kdo to tu rozjede jako první :grinning:
17. bře 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: já taky rodim v dubnu :slight_smile: ale už bych rodila nejradši ted uz nemuuuzzuu :frowning2: no jeste tyden at nejsme považovaný za nedonošený a můžem..už se těším... už aby to bylo za mnou..
17. bře 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky tak koukám, že jsme zatím všechny ještě celé :grinning: Ale že by eliska_v vyhlásila prvenství? :slight_smile: No my co ještě máme termínově čas snad ještě vydržíme nějaký týden :slight_smile: Ať sluníčka sílí :wink: Užívejte krásný sluníčkový víkendík :slight_smile:
17. bře 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek Ahoj :slight_smile: jj taky si říkám už abych to měla za sebou :slight_smile: Tak vydrž :slight_smile:
17. bře 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky co všechno mate zbalene v tasce do porodnice???????????? :wink:
18. bře 2012 v 11:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 Ahojky :slight_smile: Já mám zabaleno podle seznamu mojí porodnice. Župan, papuče, svojí košili, kterou ale nemusím mít, ponožky, kalhotky,podprsenky na kojení,vložky do podprsenky, poporodní vložky, hygienické potřeby, vlhké utíráčky pro mimí a pleny, oddací list
18. bře 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evula83 Okrem toho, co pisala slunickomaja, mam zabalene:
porodny plan, oblecenie pre mimi na cestu domov potom donesie manzel (ponozky a tenke rukavicky beriem hned, mimi dost sermuje rukami a prvy syn bol dost doskrabany, kedze som si nevzala noznicky na nechtiky), Bepanthen, Atoderm Moussant na umyvanie prdelky od smolky, toaletak, nabijacka na telefon, fotak.
18. bře 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja já to samé a ještě papírové kapesníčky, foťák, bepanthen.
Taky jsem zvědavá kdo bude první. :grinning:
18. bře 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vesmilka jooo vidíš ty kapesníky a Bepanten mám taky :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae jééé vidíš nabíječku na mobil bych zapomněla :wink: Naštěstí mám porodnici asi tak 5minut od bydliště :grinning: takže manžílek vše potřebné může vozit :slight_smile:
18. bře 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae prosim te znamena porodny plan?nejak sem se s nim nezabirala... :unamused:
18. bře 2012 ve 21:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 To nie je povinne mat porodny plan. Je to akysi zoznam tvojich poziadaviek, ako si predstavujes svoj porod, poporodnu starostlivost apod. - napriklad ze by si bola rada, keby si mohla striedat v 1. dobe porodnej rozne polohy, kto bude tvojim doporovodom pri porode, ci si prajes urychlovat porod a podobne zalezitosti. Tento plan by sa mal jednak zalozit do tvojej karty, ked chodis do porodnice na kontroly, a potom sa dava porodnej asistentke, co ta ma na starosti, ked uz ides rodit.
Zadaj si do googlu heslo "porodni plan", ak by si chcela inspiraciu. Ale vravim, nie je to ziadna povinnost, pri prvom synovi som to sice mala napisane, ale nakoniec som to vobec na asistentku ani nevybalila,bolo mi vtedy vsetko akosi jedno :slight_smile:
18. bře 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae aha,,,a ja ze este si budem musiet zostavit porodny plan,... :wink: ale mrknu na to urcite... :wink:
18. bře 2012 ve 21:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky no já mám zabaleno to co už bylo psáno, akorát jsem uvažovala nad tím, jeslti mám také zabalit rovnou oblečení pro miminko na cestu z porodnice. berete s sebou některá také věcičky pro mimi do porodnice a nebo to vše vám poskytnou v porodnici? Jinak jsem taky uvažovala nad porodním plánem, ale vůbec nemám tušení jak ho sestavit :grinning: takže to asi vzdám :grinning: No dnes jsem byla na testu ohledně cukrovky, neboť mě sestřička zapomněla předtím poslat, tak jsem byla až teď. Myslíte, že nevadí, že jsem byla na těch testech až v tak pokročilém těhotenství? Potom jsem byla ještě na kontrole u svého gynekologa a tam jsme měli první kontrolu ozev srdíčka a bylo úžasné :slight_smile: A ptala jsem se doktora ohledně té migrény a on mi řekl, že jsem prý klidně jeden ibalgin mohla vzít.........ale připadá mi to dost silná tableta, natož aby se užívala v těhotenství........nebo ne?
20. bře 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dnes trpím :frowning2: jsem zvracela je mi zle :unamused: Děti právě prodělali střevní virozu a já to bohužel neustála. Doufám, že to bude jen ta jednodenní jak u dětí.
20. bře 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja tak to jsme na tom podobně. Já tedy nezvracím ale krk je v háji a nosem se nedá dýchat. Teď těsně před porodem je to k vzteku. :frowning2:
21. bře 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta tak já si věci pro mimi nechám přivést. předpokládám, že nám v porodce něco půjčí. Pokud ti doktor řekl že jednu můžeš, tak bych se toho až tolik nebála. Ale určitě bych to nepřeháněla
21. bře 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta je zbytečné tam věci pro děti tahat dřív než je budeš potřebovat. Stejně tě někdo musí vyzvednout, přívz autosedačku a další věci.
21. bře 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeaneta ja si taky myslim,ze na to mimco vecicky pujci..a a pro mimco domu si necham privezt az kdyz pujdeme domu :wink:
21. bře 2012 v 11:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau ženy,přidávám se k vám do diskuze.Celé těhu jen čtu a nikam nepíšu a teď když už mi ze všeho náležitě hrabe,tak musím začít komunikovat. Chci se zeptat co si vzít na bolest,ono aby toho nebylo málo,tak se mi sekli záda pod lopatkou :sweat_smile: Nojo , jsem jak slon veliká a neohrabaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. bře 2012 v 11:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta Co sa tyka testu na cukrovku, tak podla toho, ako ti to robili - ci tradicnym oGGT, alebo len odbermi nalacno apod. Ja som "vdaka" crevnej viroze presvohla termin do 28.tt (teda nie ze by mi to vadilo, principialne som tam aj tak nechcela), a dr. uz ma nikam neposielala.
Veci na mimino - v porodnici dostanes kosilku, zavinovacku... jasne, mozes si vziat aj svoje, ale ta kosilka je dost prakticka, lebo mimi neustale aj tak musis prebalovat tie prve dni (hlavne kvoli smolke). Kym som sa ja naucila prebalovat tak, aby ma syn nezasiahol cikanicou do tvare, tak mi to trvalo a bola som rada, ze su k dispozicii erarne veci. Mnoho mamin si ale nosi svoje, zavisi na tom, ako to budes citit.
Ad ibalgin - to je dost silny liek, ja by som ho nebrala, ale uplne chapem, ze ked ma clovek silnu migrenu, skusi takmer vsetko... neskusala si radsej nejaku aromaterapiu - napr. cuchat k levanduli alebo tak? Prepac, ze sa tak hlupo pytam, nemam s tym osobne skusenosti, len znama, ktora mava migreny, v tom obdobi pije same levandulove caje, privoniava k levanduli, umyva sa levandulovym mydlom apod.

@slunickomaja @vesmilka Holky, prajem vam skore uzdravenie - vracanie s velkym bruchom je teda "zazitok"....a aj ked to vracanie nie je, len je cloveku zle, tak to na nalade neprida. Dufam, ze dnes sa uz citite o nieco lepsie. A nebojte sa - mimina sa maju iste vyborne, na trpenie sme tu my :slight_smile:
@andela9 Na bolest jedine paralen a skusit si dat niekym rozmasirovat... vitaj v klube slonov :wink:
21. bře 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek