• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@nae Ahoj :slight_smile: Moc děkuji za podporu. Zvracela jsem naposledy večer v půl desáté.Ráno jsem se probudila s pocitem, že je už líp tak jsem zobla pár piškotů a po douškách colu.Udržela jsem to v sobě tak teď popíjím čaj i vodu. Musím doplnit tekutiny, mám pocit, že jsem lehce dehydratovaná. Snad miminko tím vším netrpí. Po tom brutálním zvracení mi začalo hodně tvrdnout břicho tak jen ležím a vzala jsem hned i magnesko. To jsou věci fakt takhle v těhu :confounded:
21. bře 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andela9 Ahoj mamulko , vítám tě mezi námi slonicemi :grinning:
21. bře 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vesmilka Ahojky :slight_smile: to je opravdu k vzteku, ale ten nám nepomůže..tak spíš věřit, že budeme brzy v pořádku :wink: Já má poslední dobou taky ucpaný nos, řeším to Timiánovým krémem a pomáhá :wink: Držím pěstičky, ať jsi rychle zdraváááá
21. bře 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta No ahoj tebe jsem tu delší dobu neviděla :slight_smile: Snad ještě nestavíš schody nebo tak něco? :grinning: Ty věci na miminko v porodnici většinou nepotřebuješ, ale každá porodnice to má jinak. Optej se ve své, nebo jukni na jejich stránky tam to bude. S tím jedním ibalginem,vím, že teď kdy je mimí už tak veliké tak jednou nárazově by to vadit nemělo, ale ani já bych ho asi nevzala.Musela bych být asi na pokraji svých sil, abych ho polkla. A s porodním plánem :grinning: noo já pořádně ani nevím k čemu jako je :grinning: nikdy jsem ho neměla :grinning:
21. bře 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae já ti moc děkuji. Dnes mě pro změnu bolí záda. Chjo ten konec je vážně náročný
21. bře 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja já mám takový pocit, že je to k tomu konci těhotenství asi jsem ke všemu náchylnější :slight_smile:
21. bře 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, já si jěště navíc připadám že děsně blbnu a pořád něco zapomínám, máte to taky tak?? blbě mi bývá jeden den či noc jednou za týden.......krásný sluníčkový den a my jdem plavat...... :slight_smile:
21. bře 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Vyjadrila si to uplne presne. Ja nielenze blbnem, zabudam, ale ponovom uz aj koktam, neviem sa vyjadrit a vsetko mi pada z ruk - snad mi neodoberu svojpravnost :grinning: Je to des, totalny upadok IQ... Ale asi to bude este horsie, po prvom porode som mala tyzden taky stav, ze som v hlave nemala fakt nic, bola som schopna formulovat akurat jednoduche vety a v kuse sa mi chcelo revat. To bude jiiiiiizda :o)
Inak mas moj obdiv, ze este chodis plavat! Si naozaj akcna, klobuk dole :slight_smile:
21. bře 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 nic si z toho nedělej já zapomínám pořád a blbnu taky. Dcera mi tuhle říkala, že to že v těhotenství odumírají mozkové buňky je pravda :slight_smile: užijte si plavání
21. bře 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae neboj v tom nejsi sama. Já jsem se při posledním porodu asi 3 den úplně psychicky složila a bulela jsem a bulela až jsem si vybulela šílenou horečku a pak mě nechtěli pustit domů. Hrůza děs. doufám, že ty hormony budou teď lepší
21. bře 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vesmilka já jsem něměla mlíko a taky nás nechteli pustit a tentokrát jak budou blbnout tak beru roha co nejdřív,malej měl z porodnice 6kg jak mi ho sestry dokrmovaly.......
21. bře 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za milé sloní přivítání :grinning: .Čtu tady co s vámi dělají hormony.Já jsem děsně vzteklá,ale není to mnou,lidi kolem mě mají pocit,že mě můžou urážet a shazovat.Přítel a ségra mě uklidňují,ale já se vždycky tak vzteknu,že mi lítají s pusy móc ošklivá slova :zipper_mouth: Strašně se těším až porodím.Aby jsem se přiznala zkoušela jsem vypuzovací koktejl ze skořice-no parádně jsem se vyčistila a dítko stále drží.Ještě není jeho čas i když už málem byla na světě ve 30tt kvůli krvácení.Poslíky mám docela často a různě intenzivní,tak někdy čekam co z toho bude :wink: Fakt se cítím hrozně,ale mám radost,že v tom nejsem sama.Od 6 měsíce špatně chodím,kvůli bolestem stydké kosti a třísel. Obdivuji naše babičky ,že zvládali mít 8 dětí a makat do poslední chvíle těhotenství na poli,fakt klobouk dolů.
21. bře 2012 v 19:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli jste taky tak nenažraný jako já. Ráno vstávám a těším se na snídani :cry: celé těhu v pohodě a jak nemůžu nic moc dělat,tak je jídlo mé hoby :sweat_smile:
21. bře 2012 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickomaja Jeeej to je nemilé :-/ Snad se ti udělá co nejdříve lépe. Hlavně se nepřepínej a odpočívej :slight_smile: Já jsem zvracela dneska a ani nevím z čeho...najednou se mi udělalo zle a bylo to :grinning:

@vesmilka Děkuji no tak asi si to potom taky nechám dovést :slight_smile: No měla jsem v prvním trimestru chřipku a vzala jsem si jeden paralen, který mi byl doporučen, ale ibalgin mi připadá mco silný.

@zvalentova Děkuji moc :slight_smile: nechám si je taky dovést :slight_smile: Přece tam nemůžu tahat půlku domu :grinning:

@evula83 No také si to teda nechám dovést.......připravím si to, aby manžel potom věděl, co má vzít :slight_smile:

@andela9 Ahojky no teď mi řekl doktor, že klidně mohu jeden ibalgin, samozřejmě pokud ho neberu často, ale i tak mi to připadá dost silný lék.

@nae Byla jsem poslána na glykemickou křivku oGGT, a dopadla skvěle....vše je v normě........no od té doby jsem migrénu neměl, takže jsem v pohodě, ale i když to byla opravdu strašná bolest, tak bych si taky ibalgin nevzala. Pro mě je na hraně už ten paralen. Nezkoušela jsem nic takového :astonished: ani jsem nevěděla, že to jde........tak příště to určitě vyzkouším a potom ti napíši :slight_smile: Jinak mooooc ti děkuji za rady :slight_smile:
21. bře 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja :grinning: :grinning: :grinning: no poslední dobou nemám mnoho času tady chodit.....pořád někde lítám a nebo uklízím...... :grinning: zábradlí už máme postavené a schody taky :grinning: ale malovali jsme, tak jsme stěhovali nábytek a navíc mi dal trošku zabrat úklid. Už se těším teď v sobotu chceme stavět postýlku, tak se moc těším :slight_smile: a objednáme pokojíček :slight_smile:........No jinak se nám to blíží rychlostí blesku :slight_smile: Jak se jinak daří? Jsem moc ráda, že už je ti dobře :slight_smile:
21. bře 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta však jsem to říkala, že makáš :grinning: :grinning: :grinning: holka jedna bláznivá :grinning: ty porodíš normálně za chůze :grinning: Ale důležité je, že to v pohodě zvládáš. Já bych byla taky ráda akční jen kdybych mohla. Jenže já můžu být vůbec ráda, že jsem to těhotenství takhle báječně zvládla :slight_smile: My už postýlku máme komplet a včera přišel kočárek :grinning: Je o moooc krásnější než na fotce z Batolátka :wink: JJ blíží se nám to parádněěě hurááá. Jinak je fajne. Už se cítím o moc líp. V pondělí první předporodní poradna v porodnici tak se těším :grinning:
21. bře 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 já stratila mlíko horečkou a kyretáží, a pak nás taky nechtěli pustit domů. Doufám, že tentokrát se nic nepřihodí
22. bře 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, prispevok trochu mimo misu, ale moze sa hodit: od tohto roka musi mat aj mimino svoj vlastny pas, uz sa nebude dat len tak zapisat do pasu, ako to bolo doteraz - je to nejake nariadnie EU (zase jedno z tych "muuuudrych", ze ano....). Posielam aj odkaz na clanok, kde je o tom pisane (aj ked je z roku 2011, ale su tam zakladne info): http://zpravy.idnes.cz/dite-lze-do-pasu-zapsat-jen-do-konce-cervna-pak-uz-musi-mit-vlastni-1c2-/domaci.aspx?c=A110516_144330_domaci_hv

Kto s detmi necestujete, tak je to pase, ale pokial by ste cestovali aspon niekam na Slovensko, tak to treba riesit.
22. bře 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja No dneska jsme stavěli postýlku, ale teda jsem ráda, že už máme všechno hotovo, neboť teď bych nebyla schopna ani pořádně vytřít. Už se nemůžu vůbec ohýbat :grinning: takže jsem při té postýlce jen zlehka asistovala :grinning: No ani bych se nedivila, kdyby to přišlo předčasně, ale doufám, že to vydržíme do termínu :grinning:, ale teď už se snažím více odpočívat........už není ten pohyb tak jednoduchý :slight_smile: No ono se říká, že čím je četnější těhotenství, tím je to pro tu ženu obtížnější. Jeeee a jakou máte postýlku a kočárek? No já už se taky kochám postýlkou a kočárek mám u babičky. A včera jsme objednali pokojíček, tak se nemůžu dočkat až to bude komplet :slight_smile: Jen mi ještě chybí nebesa, která se mi u postýlek moc líbí :slight_smile: No řekla bych, že teď nastává období, kdy už není lehké se cítit tak úplně v pohodě :grinning:......Jeeee tak hlavně, ať je všechno v pořádku, potom napiš jaké to bylo :slight_smile: Jsem moc zvědavá jak to bude probíhat, ale já si ještě počkám. V úterý jdu na kontrolu ohledně ozev srdíčka a stěrů. Tak uvidím jak to dopadne :slight_smile:

@nae Jeje mit o připadá, že se ta EU nudí a proto vymášlí takové zbytečnosti, Vždyť by to bylo daleko jednodušší, kdyby to nechali tak. K čemu bude mít mimčo takový doklad. No jo už ani neví, jak vytáhnout z lidí více peněz :-/
22. bře 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta koukám že máme stejný TP,já taky dneska dělala postýlku a přesně jak píšeš,jsem ráda že to je,páč už mě všechno unavuje a obtěžuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. bře 2012 ve 14:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sylvka Jeee tak to je super :slight_smile: Tak to jsem zvědavá, jestli se nám ty termíny naplní :slight_smile: A jakou máš postýlku? No mi akorát chybí povlečení.......to budu ještě kupovat :slight_smile: No už to není tak snadné, ale těch pár týdnů už to nějak vydržíme :slight_smile: pořád si říkám, že až budou ta naše Sluníčka s námi, tak si budeme říkat, jaká byla pohoda, být těhotná :grinning: :grinning: :grinning:
22. bře 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci se vas zeptat. Rodim 1.4 jsem druhorodicka, cekam holcicku. Prvni miminko se mi narodilo před 12 lety, takže mam od porodu velky časový odstup. První porod byl vyvolávaný předčasně kvůli odbourávání placenty, dozrála dřív než bylo dobře, ale moje dnešní gynekoložka to nějak neřeší. Nejdřív mi řekla, že mám držet dietu, aby jsme ji neodbouraly cukrem, ale nikdy mi ji nezkontrolovala. Stále mám pocit, že mi uniká plodová voda, nebo mám výtok nevím, ale mám celkem obavy.. myslíte si, že kdyby bylo něco špatně, že bych to nějak zdravotně cítila s tou placentou? U první kočky, jsem to ani nepoznala. Máte s tím, někdo zkušenosti? Kontrolují vám stav placenty a plodové vody? A jak? Díky všem moc za odpověď
23. bře 2012 v 05:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud rodíš 1.dubna, předpokládám, že už chodíš na kontroly do nemocnice? Tam by to snad řešit měli. Únik plodové vody dopředu není úplně obvyklý, ale stává se to-v nemocnici mohou zjistit jestli je to plodovka nebo ne....každopádně malý únik nevadí, ona se plodová voda stejně obnovuje. Potíže by ale mohl způsobit i výtok, mohou to být nějaké kvasinky, které mohou ohrozit dítě. Rozhodně to prober s doktorem.
23. bře 2012 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když jdu pokaždé na gyndu,tak mi kontroluje čípek pohmatem a placentu s plodovkou přes UTZ.Stav plodovky ona vidí,že jí je dost nebo ne a placentu určitě taky. Jestli máš tak veliké obavy,tak k ní jdi a řekni jí to. Nebo jestli jí nevěříš,tak by jsem jela jako na pohotovost,že ti asi uniká plodovka.Oni tě zkontrolujou a ty se můžeš zeptat na co potřebuješ.Tam ale musíš přijet s vložkou,kterou údajně polejou něčím co se zbarví pokud to plodovka je. Hele i kdyby jsi ze sebe měla udělat blbce,je pořád lepší než být ve stresu z nejistoty :wink:
23. bře 2012 v 09:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,tak dneska poradna a 1. KTG,napsal mi tam dokončený 37tt,ale termín mám 10.4,tak jsem zvědavá.... no a je to teda holčička určitě ale opět hlavičkou nahoru,už si ze mě doktor utahoval,že jí naplácá na zadek,když už byla správně, co nám hrozí při porodu koncem pánevním?? Máte někdo zkušenost? už máme 3,5kg......... :wink:
23. bře 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vesmilka no to teda nevím.............prsa už mám stejně malé jako předtím a celkem jsem přibrala 4kg a malá má 3,5kg, je to možné?
23. bře 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 porod koncem pánevním, tak vám hrozí císař. Jinak se to nedělá, ale třeba se holčinka ještě otočí. Očividně má dost místa. Ale pokud ne tak císař a většinou chvilku před termínem
A ano je to možný já při první dcerce přibrala 6 kg a porodem shodila 9. Bylo to příjemné, byla jsem štíhlejší než před porodem :slight_smile: a prsa se ti klidně nalejou až po porodu. Nezoufej, teď hlavně žádné nervy ať nemáš nervozní miminko
23. bře 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Porod dievcatka koncom panvovym je urcite menej rizikovy pre dieta, ako by tomu bolo pri chlapcekovi. Zalezi to na porodnikovi a aj na tebe, aky porod bude, ci prirodzeny alebo cisarsky rez. Druhorodicky uz vacsinou nechavaju prirodzene. Rizika: akutny cisarsky rez, poskodenie/natiahnutie krcnych svalov dietata (napr. mala moja svagrina s malym, museli dlho rehabilitovat), hlavicka dostava viac zabrat, u chlapcov velke riziko poskodenia pohlavnych organov apod. Kazdopadne naozaj zalezi, na akeho porodnika natrafis, ako zvazi, ci to pojde prirodzene alebo radsej cisarsky... Pre maminu je to tiez narocnejsie - na druhu stranu tak rodila dcerku aj moja kamoska, prvorodicka, uzke boky, cela take tintitko a porodila zdrave dievcatko prirodzene. Nema ale zmysel sa tym trapit dopredu, mala sa ti moze kludne otocit v den porodu a bude pohoda.
23. bře 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vesmilka na nervy se můžu vyprdnou, kojení nám ani jednou nevydrželo déle jak měsíc, tak to nechám osudu a na císařský řez mě nebudou posílat,protže jsem měla slepé střevo na LEVE straně a prasklé a teď mám od 15let jizvu přes celé břicho.....
23. bře 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no vidím to tak,že se mi před 14 dny otočila po jehličkách - akupunktuře, tak zase ještě počkám a i když mi bylo děsně tak jsem doktorovi řekla, že to klidně zkusíme znovu, ale říkal, že má 3,5kg už teď a tak to nechávám soudu, jo a budu mít třetí dítko a ne druhé a malý byl taky tak a narodil se 4,80 a 57
23. bře 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek