• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@slunickomaja Tak jí dej dvě jména a neřeš :slight_smile: Nebo se rozhodni až ji uvidíš-víš, jako nějaká stará Indiánka :grinning:
Jinak ale upřímně-já měla (zvlášť o holčičím) jménu jasno tak cca od 12 let-a stejně jsem celé těhotenství probírala kalendář, abych se vrátila k tomu původnímu.....a teď je to podobné :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickomaja Ahojky u nas neni moc pekne.Tak my meli jmeno napred Matej a pak jsme to premenili na Jakuba.Me osobne se moc dve jmena nelibi ale to zalezi na kazdem.A jaky ty jmena mas vybrane jestli to neni tajemstvi?Vidim tady ze mas Marusku a to druhe je Anna?
29. bře 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Ahojky :slight_smile: také Ti přeji krásný den :slight_smile: u nás občas vysvitne sluníčko a občas zafouká, ale jinak je příjemně :slight_smile: No my jsme nakonec zvolili tu Marušku, když už jsme ji chtěli zhruba před 6 lety :grinning: a chlapečka bychom chtěli Samuelka :slight_smile: ........ také jsem předtím byla na nervózní, jestli jsme se dobře rozhodli, přece jen to budou mít ta naše dítka až do konce svého života :slight_smile: O dvou jménech jsem v dneššní době vůbec neslyšela, takže mě překvapil tvůj příspěvek :grinning: ale myslím si, když se ta jména k sobě hodí, tak proč by nemohla být dvě.......hlavní je, že se vám to bude líbit :slight_smile: Ono to je tak většinou, že pokud o něčem delší dobu přemýšlíš, tak se na to začneš zaměřovat všude, aniž by jsi to chtěla :grinning: Tak to hlavně ještě proberte doma, ať jsi opravdu klidná, protože vím jaké to je být si nejistá jménem :slight_smile: Určitě zvolíte tu nejhezčí variantu :wink:
29. bře 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie :grinning: NOjooo :grinning: stará indiánka :grinning: :grinning: :grinning: Děkuju :grinning: :grinning: :grinning:
29. bře 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinnaa Tak to je supééér :slight_smile: Taky jsme měli pro druhého synáčka vybrané Matěj nebo Jakub, ale vyhrál to Matěj. tak nějak jsme to víc cítili u srdíčka :slight_smile: Tajemství našich jmen to není Marie Anna :grinning: Trafila jsi to dokonale :grinning:
29. bře 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Tady taky tak jako vykoukne slunko a zaleza, ale je teplo...tedy pro mě..mě je teď pořád teplo, ikdyž manžílek mrzne a to je otužilec :grinning: Inu hormony :grinning: S manžílkem jsme to už probírali ohledně toho dvojména a jemu se to moc líbí. Také nevěří na náhody a říkám si, že to nějaký význam má :slight_smile: tak uvidíme jak se tedy na konec rozhodneme :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nakukuju do vaší diskuze :slight_smile:
@slunickomaja a co kdybyste dali jméno Mariana? :wink: U nás to bylo jméno na 2. místě :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickomaja No tak to jsme na tom s tou teplotou úplně stejně :_D dříve jsem byla já doma ten zmrzlík a teď bývá zima manžilkovi a mi je horko :grinning: No tak, jestli se vám to oběma moc líbí, tak si myslím, že není co řešit :slight_smile: :wink:
29. bře 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Taky dobré :slight_smile: To se zas ale prý ztratí význam jména Marie, říká manžílek :grinning:
29. bře 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja ale neztratí :wink: Můžete jí říkat Mariánko, Márinko, Maru, Maruška :slight_smile: Já totiž obecně nejsem moc příznivce dávání 2 jmen..je to pěkné, ale přijde mi to zbytečné :sweat_smile:
29. bře 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta :grinning: No já byla taky mega zmrzlík. Dokonce jsem v létě spávala v teplých ponožkách :grinning: a manžílek ze mě šílel :grinning: a teď??? větrala bych nejraději celou noc a zas by ze mě šílel :grinning:
29. bře 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Ahoj,pokud muzu taky prispet do diskuse ohledne dvou jmen-vzhledem k tomu,ze pracuju na novorozeneckem oddeleni a obcas se stane ,ze si maminky pro mimi napisi dve jmena,tak na nas dotaz,jak jim nakonec budou rikat,odveti,ze prvnim jmenem.Tak nejak premyslim,jestli jsou vlastne obe jmena nutna,nebo zbytecna?Nicmene zakony to umoznuji a i Vase pripadna kombinace zni pekne,rozhodnuti je stejne jen a jen na Vas,my jsme jen poradnim hlasem :wink:
@pampeliska1 Ahoj,mame podobny osud,taky mame andilka...
29. bře 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jojo, Marianna je u nás zrovna aktuální verze pro případ holčičky ... Anna Marie-nejmenovala se tak náhodou Sestra v akci? :wink:
Mimochodem, druhé jméno se dá přidat i později, mám ten dojem....
29. bře 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 jj právě to probíráme s manžílkem horem dolem a asi zůstaneme u Marie :wink: Nikdy předtím jsme nebyli zastánci dvou jmen až teď jsme o tom uvažovali. Když to vezmeme kolem a kolem tak říkat jí oběma jmény stejně nebudeme :unamused: Jako zní to opravdu krásně, ale ...
29. bře 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami77 Děkuji za názor - odborný- :slight_smile: máš pravdu. A taky máme podobný osud. I my máme andílka 18.2.2011
29. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie :grinning: sestra v akci? :grinning: To nevím :grinning:
29. bře 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami77 Oprava : 18.2.2010 nějak mi ten rok unikl...
29. bře 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. bře 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja Hlavni je,ze jsme se osudu vzeprely a ted se muzeme tesit na nase slunicka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. bře 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Přesně tak :slight_smile: Člověk často nechápe, proč se takové věci musí stát a otázky proč..proč..proč..nás stále doháněli a nenechávali spát. Čas vše vyjasnil a zahojil a my se můžeme těšit z našich milovaných sluníček :slight_smile: Přeji Ti, aby tvé - Vaše Sluníčko zářilo Láskou, radostí a zdravím :slight_smile:
29. bře 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kami77 jj, je to tak, já si tě možná i pamatuju z některé diskuze, ale moc jsem nepřispívala, spíš jen četla.. Přijde mi to ale všechno už straaašně dávno...
@slunickomaja to jsi napsala úplně přesně :slight_smile:
29. bře 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunickomaja máme sousedku Annemarií
29. bře 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky čím vším můžem zahánět nachlazení, už mi nepomáhá nic,jsem grogy,mám děsnou rýmu a kašel a nic nesmím...............kde jsou nějaké babičkovské rady, pomožte.....mám astma a lumpinka mi moc nepomáhá
29. bře 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 tak to je pakárna, takhle před porodem :-/ já s tím bojovala minulý týden, měla jsem strach, že když to přijde dřív, normálně ten porod neudýchám!!! U nás se doporučuje namáčet lokty do horké vody, na rýmu pinosol, a proti kašli cibulová šťáva, moje máti dělá ještě nějakej sirup z tymiánu, ale musela bych se zeptat jak. Ale nemáš nějakou alergii? Já nejsem alergička, ale nakonec jsem úplně zoufalá vzala jeden zyrtec a normálně mi to pomohlo!!!
29. bře 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo jsem alergik astmatik,léky mám od včera stejné jak před těhu,protože dr. jak mě viděla se chytala za hlavu a byla jsem v ordinaci skoro dvě hodiny. Cibulivku jsem zkusila, med taky, zázvor taky,sprej do nosu mám Nasofan a k tomu asi další nejde, a obvoďačka mi řekla že mi nic dát nemůže. Antibiotika jsem neměla snad 5 let,ale stejně nemám nárok, tak mám a4 stránku ohledně pokynů k porodu a jen funím jak lenochod :confounded:
29. bře 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 ahojky, zkusila jsi inhalovat? me to zabiralo, staci do hrnce voda se solí, pak dát přes hrnec uterku a strcit pod paru hlavu, delala jsem to, dokud se nos neuvolnil a hleny vytekly... zabralo to hned, dokonce pokud ti i třeští hlava, tak mě to zklidnilo.
29. bře 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm, tak snad pomůžou ty léky na alergii-to sis teda vybrala-termín porodu na pylové období :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. bře 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinnaa Takhle jako ty jsem se cítila cca před týdnem, ale tenhle týden je prostě skvěly, pokud to je vizitka blížícího se porodu, super..to beru:slight_smile:))) kontrolu mám v úterý, kdyby se to v termínu nenarodilo, ale otevírání při poslední kontrole (pondělí) nebylo ani na prst.. buď to půjde najednou, nebo mám před sebou ještě hodně dnů, uvidíme.. asi jsme takhle ke konci už nervozni všechny maminky.. ja kdyz vidim kolem sebe zensky, co uz davno porodily tak jim tise zavidim:slight_smile:
29. bře 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja také jsme přemýšleli o kombinaci dvou jmen, ale kvůli naší (z přítelovo strany) babičce, máme jí strašně rádi a už rok po mrtvici leží v nemocnici bez známek života, tak jsme si říkali, že dát Adelce druhé jméno po ní, by bylo krásne, ale pak jsme z toho ustoupili.. bylo to divny pro představu. Ale dvě jmena mi znějí opravdu strasne krásne, je to takove vznesene...
29. bře 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mne teda pripada, ze tie dve mena pre deti je teraz akasi moderna zalezitost. Nepoznam naozaj nikoho, kto by svoje dieta volal tymi dvomi menami. Ale je to kazdeho vec, ked to rodicia tak citia...
29. bře 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek