• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@garfie ahaa, já jsem to teda taky nepochopila, že tys to nepochopila :grinning: Dobrý no :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :sunglasses:
10. dub 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie jinak teda Maxim moc pěkné jméno, takové zajímavé :wink:
10. dub 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Děkujeme :slight_smile: Taky se nám líbí-i když znám tři psí Maxy....:wink:
To víš-na pas jsem teď citlivá :grinning:
10. dub 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj devcata tak ja jsem po druhem terminu nic me neboli krom krizi.Zitra jdu na ko myslim si ze me tu uz nechaji a budou vyvolavat uvidime co bude.Mam smisene pocity tesim se na prdolku a zaroven mam i strach tak uvidime.
10. dub 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie no my jsme taky měli doma psa Maxe :wink: Ale to se najde vždycky nějaký pes s lidským jménem :wink: My chcem pro holčičku Dorotu a moje nej kámoška má psa Doru.. Ale neřeším to :sweat_smile: :grinning:
10. dub 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamucha2 no jo máš naprostou pravdu! Musej to zapít aby byly dětičky zdraví!!!!! a s tou vyvolávačkou tě naprosto chápu! Taky tady stále opakuju, že doufám že si dá malá říct!!! :wink:

@nikissek28 ahoj, vítáme tě mezi náma!

@jeaneta no to je teda dobrý, když ti doktor řekne, že to může být kdykoliv :slight_smile: Ale zas si mě tim potěšila, protože já jsem na tom úplně stejně- žádné bolesti, ani podobné náznaky otevírání nebo něčeho podobnýho :( A na tu mojí berušku už čekám jak na smilování :grinning:Každý den, když se probudim a podívám se na tu prázdnou postýlku je to takový depkoidní :unamused:

@nae no tak koukám, že všichni chlapi jsou stejný :D to bude fakt nářez! aby se z toho vůbec zpamatoval než nás pustí domů. A když je vše ideální a máš tak super nález budeš zkoušet malýho nějak popohnat?nebo budeš vážně jen čekat? :grinning:

@martinnaa Drž se! a dneska se pořádně vyspi! dej si vanu a relax :slight_smile: Tvůj strach naprosto chápu, ale uvidíš, že třeba zítra večer už budeš koukat na svoje mimi a budeš šťastná, že je to za tebou :wink: Budeme na tebe moc myslet!!!!! a držet ti palce!!!!

@garfie @pampeliska1 u nás je to stejný :grinning: Budeme mít Elišku a tak se jmenuje i soudů pes :wink:
10. dub 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 @garfie Holky, mne sa zase neskutocne paci meno Alan, znie mi to tak vznesene... ale tu v Cechach je to meno rozsirene hlavne pre psikov, tak to ma odradilo (poznam tiez x psov, co maju meno Bara, Adelka, Lucinka, Kaja apod. - z coho ma potom clovek vyberat? :grinning:
10. dub 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinnaa Pre mna je slovo vyvolavacka velky strasiak, ale chapem, ze pokial nie je ina cesta, tak vdaka modernej medicine za to. Akurat mam niekedy pocit, ze lekari sa snazia byt hrozne terminovi, a pokial maju cakat este par dni po termine, su z toho viac nervozni, ako tie maminy - teda pokial nie su nejake komplikacie typu prestarla placenta apod.
Kazdopadne niekedy sa proste stane, ze mimi "nevie", ako sa dostat von.Mam velmi dobru kamaratku a obe jej dcerky museli lekari popohnat - uz mala po termine, v jednom pripade dva dni odtecenu plodovu vodu, ale miminu sa nechcelo a uz to bolo riskantne dalej cakat. Kazdopadne im pomohla jedina prostinova tabletka. Pokial je tvoje male uz nachystane, verim tomu, ze do teba nebudu liat litre oxytocinu, ale ze naozaj pomozu akurat tie tabletky (pokial teda nebudes rodit prirodzene). Myslim na teba a drzim palce vo vsetkych pripadoch!

@verka_motylek :slight_smile: Maleho popohanat nebudem, ma uz svoju hlavu, svoj rozum. Necham to na nom. Akurat ma stve, ze mi dnes zacala nejaka viroza, trochu ma boli v krku a zacina mi tiect z nosa, telo uz ma toho plne kecky :slight_smile: Som zvedava, ci v noci nevyrazime, je mi trosku "blivno", brucho boli ako pri menzes, ale ziadna pravidelna ci ohranicena akcia to nie je.
10. dub 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae tak toho jména bych se vůbec nebála..já jsem v životě neviděla psa Alana.. To si fakt člověk nevybere, vždycky se nějaký "extra nositel" toho jména najde :wink:

@verka_motylek jejda, pes Eliška?? :sweat_smile: Jako je pravda, že mojí ségry přítel má fenku Elliee a já jsem taky Eliška, tak je to takové zvláštní..když na ni zavolá, tak jsem ve střehu :grinning:
10. dub 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae já se taky bojím vyvolávání :frowning2: Nejdříve jsem myslela, že pokud bude hrozit vyvolání, tak, že zkusím ten nápoj s ricinem, ale bojím se i toho, takže uvidíme kdy to naše dítě vyleze :slight_smile: Zatím je čas a vyvolání tedy nehrozí :slight_smile:

@verka_motylek @jeaneta holky já poslíkuji pořád, neustále mám tvrdnutí břicha a různé další obtíže. Vyhrožovali mi jak budu rodit dřív a podívejte držím stále a to běhám za prckem, uklízíme neustále, páč ten můj drak udělá neskutečnej bugr :rolling_eyes: No snad už zítra bude lepší nález a řekne, že už se neuvidíme :grinning: :grinning:
10. dub 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi první porod vyvolávali na 3 x a myslím, že se není vůbec čeho bát, prostě do tebe zavedou tabletku a zase čekáš, jeslti se něco uděje nebo ne :slight_smile: :slight_smile: 2x jsem čekala zbytečně a ž na potřetí to trochu zabralo.Nemusí na to reagovat každý..já mám ve zprávě, že nereaguju na žádné přípravky podávané na urychlení porodu :grinning: :grinning: hektolitry oxytocinu a NIC..s malým to ani nehlo..a tvrdohlavý je doteďka :grinning: :sunglasses:
10. dub 2012 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinnaa Neboj, budeme Ti všechny držet palce :wink: A kdyby si tě tam nechali, tak Ti přeji rychlý a pohodový porod :wink: A stejně až budeš mít to své Srdíčko u sebe, tak zapomeneš na veškerou bolest :wink:

@verka_motylek No taky jsem se tomu smála, ale na druhou stranu jsem si taky řekla, že jestli budu mít ty bolesti jen při porodu, tak se taky zlobit nebudu :grinning: Tak to já si pořád říkám, jen ať to naše Sluníčko vydrží do termínu, ráda si ještě odpočinu a navíc, když nemám nějaké šílené bolesti a podobně, tak si pořád užívám toho, že jej nosím stále u sebe, neboť mi bude to těhulkování chybět :wink: Ale také se nemůžu už koukat na tu postýlku, pořád kolem ní chodím a říkám si, jak moc se těším až tam to moje Srdíčko bude spinkat :slight_smile:

@mamucha2 Teda no aspoň máš nějakou přípravu na tu bolest.....já vůbec nevím na co se mám připravit, tak hlavně ať se To tvé Sluníčko už rozhodne co nejdříve, ať dlouho netrpíš :wink: Tak držím palečky :wink:

@saly Já jsem teda prvorodička, ale taky si myslím, že se není čeho bát :slight_smile: A hold, když se miminku nechce ven, tak se mu musí nějak pomoci :wink:, ale dočetla jsem se, že ty dva týdny těhotenství po TP jsou úplně normální a že dny přenášení se počítají až od ukončeného 42. týdne ? Je to pravda?
10. dub 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak s těmi jmény máte holky naprostou pravdu. Kdyby jsme měly vybírat jména podle toho, jaká byla použita pro zvířátka, tak si myslím, že bychom nemohly vybrat skoro žádné :slight_smile:
10. dub 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta No já budu rodit v Ostravě Porubě a tam teda počítají přenášení takhle: srovnají termín podle menstruace s tím, který ti určili na screeningu v 12tt pokud jsi byla(o tom se traduje že je nejpřesnější) pokud se neliší víc jak o týden, vycházejí z termínu poslední menstruce a k tomu max 10 dní.Takže já mám podle PM 8.4. podle screeningu 11.4. takže já mám 8+10 dní porodit.Takže nejpozději 18.4.tudíž se zítra budu domlouvat jestli je nástup 16 nebo 17.Berou ten den předem.
10. dub 2012 ve 22:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já teda osobně vidím, že přenášení přinese maximálně tak riziko :unamused: :unamused: nevidím v tom nic přínosného...
může se zkazit plodovka, nemusí se prckovi dařit dobře, rodíš 4kilové místo 3kilového :slight_smile: no prostě nevím proč to neurychlí, když si o to člověk řekne
10. dub 2012 ve 22:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly Aha to jsem nevěděla :slight_smile: No já budu rodit ve Vítkovicích, neboť manžel to má 10 minut do práce :slight_smile: No tak já chodím na kontroly pořád ke svému gynekologovi, takže to asi bude záležet i na něm, kdy mě pošle do nemocnice. :slight_smile: Ale podle tohoto počítání bych měla porodit do 2.5., tak to se tam pro jistotu zeptám. Zítra jdu totiž na obhlídku porodního sálu. A odkud přesně z Ostravy jsi?
10. dub 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta já jsem se nechala už předat do péče porodnice, takže už 3 týdny chodím na ozvy do Poruby.Rodila jsem tam i poprvé a nic mi nechybělo, tak jdu zas tam. Jsem z Hrabůvky, tak Vítkovice mám teoreticky nejblíže.Já byla na prohlídkách všech porodnic v Ostravě :grinning: :grinning: :grinning: Předtím Vítky a Poruba a teď jsem se šla podívat i na fifejdy po rekonstrukci..
10. dub 2012 ve 22:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly No jelikož, to vypadá, že zatím nemám žádné problémy a ani bolesti a nic podobného, tak spoléhám na to, že můj gynekolog ví, co dělá :grinning: Takže si myslím, že to není nutné, abych se hlásila na kontroly do porodnice, ale když by mě to mělo uklidnit, tak bysh se tam taky asi hlásila na kontroly :grinning: Na tvém místě bych udělala to samé :slight_smile:, ale jelikož jsem prvorodička, tak nemám zkušenost se žádnou porodnicí a tak jsme se s manželem rozhodli pro Vítkovice, neboť to má i pěšky opravdu pár kroků :grinning: No a jak by jsi je hodnotila?
10. dub 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta No já jsem v péči, protože jsem chtěla mít jistotu, že mě tam vezmou a navíc můj gyndař nemá přístroj na ozvy, tak stejně bych musela někam jezdit. Já je hodnotit nechci, protože jsem tam byla před 3mi lety a to ještě nebylo opravené šestinedělí, které je pro mě nejdůležitější.Jako já dávám dost na hezké prostředí, pže nevíš jak dlouho tě tam podrží, tak chci chutné nové socky na pokoji a podobně :slight_smile: :slight_smile: a tehdy to bylo před reko a teda jako šílené,ale teď je to tam nové, tak asi hezké....mám je jako rezervní, ale modlím se ať mě určo vezmou do Poruby.Jo a ještě jsem si vybrala Porubu, pže je tam dětská JIPka, kdyby náhodou něco..ve Vítkách ti odvezou dítě vrtulníkem do Poruby a tebe nechají ve Vítkách:_(( ale nemalujme čerta na zeď jen píšu, proč jsem se rozhodla pro Porubu :slight_smile: jo a ještě z jednoho důvodu...ve Vítkách chodíš na jídlo do tehdy dost strašné jídelny a dítě necháváš samotné na pokoji a v Porubě ti nosí jídlo na nerezových podnosech do postele :grinning: :grinning: :grinning: já ten pobyt v porodce prostě beru jako dovolenou, tak si to chci užít :confused: :grinning: :grinning: ber mě s rezervou
10. dub 2012 ve 22:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Me vyvolavali prvni porod dali mi 2 tablety kpacku a porad nic jen na ten 1cm jako ted a pak jsem sla na cisare kdovi jestli to nebude tak i v tomto pripade.Nebo se to rozjede nevim nevim dekuji za podporu a dam vedet..Dobrou :slight_smile:
10. dub 2012 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly :grinning: :grinning: :grinning: No však jasně, od toho jsou dnešní možnosti, aby si každá žena vybrala přesně podle toho co jí vyhovuje :wink: Jelikož ani pořádně nevím, co mě čeká, tak se právě proto snažím informova :grinning: No tak to bych taky chodila na kontroly do nemocnice, bylo by zbytečné kdyby jsi jezdila tam i tam :slight_smile: Aha no tak to je dost šokující s JIPkou :astonished:, i s tou jídelnou :slight_smile:, ale tak myslím si, že to mi vadit nebude, hlavně jsem zvědavá na tu prohlídku :slight_smile: Taky jsem chtěla do Poruby, ale je to nemocnice, která je od nás vzdálená nejdál. Takže nevím , jestli bych tam v případě nouze stihla dojet :grinning: a v sanitce bych teda rodit nechtěla :grinning: a navíc mi jedna známá říkala, že když byla ve Vítkovicích, tak miminko dostalo 4 den náběh na zápal plic a v Porubě by to nezjistili, neboť tam prý nechávají maminky s dětmi jen 3 dny. No tak uvidíme :slight_smile: Zítra se tam jdeme podívat :slight_smile:
10. dub 2012 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly no ahoj holky, jsem si dovolila sem vám napsat, já mám termín 10.5., plánovaný ,ale myslím že ve vlezu ještě do dubna .) My čekáme dvojčátka a zvolili jsem si také FN v Porubě ... byla jsem se tam juknout na prohlídku, a docela hezké ..

Jinak už to máte všechny za pár tak držím palce a přeji bezproblémový porod :slight_smile: JInak na to vyvolání jsem se někde dočetla , že je dobrý sex :slight_smile: tak třeba vám to pomůže :slight_smile: mejte se hezky
11. dub 2012 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Ahojky, v Porubě opravdu pouští po 72 hod p porodu, pokud je vše OK, my jsme tak šli, ale nevím jak je to jinde..to bych kecala....Myslím, že se ti to tam bude líbit.Před 14 dny byla na prohlídce kámoška, co zas poprvé rodila v Porubě a už tam prostě nechce a z Vítek byla nadšená..to je fakt individuální.Podstatné je, ať máš z porodu hezký zážitek :slight_smile: :slight_smile:

@ostrava8 Dvojčátka? Na to je asi Poruba speciálka ne? Hlavně když se rodí trochu dřív, myslím, že ve Vítkách tě vezmou až po ukonč.36tt, jinak stejně asi Poruba, ne?Hmmm, dobrý sex???? :grinning: :grinning: co to je??? :grinning: :grinning: :grinning: ne vážně..v kurzu říkala, že aby ty prostaglandiny to hrdlo trochu změkčily je potřeba 3 silné dávky kvalitního spermatu rychle po sobě :grinning: :grinning: :grinning: a to u nás opravdu nehrozí :grinning: :grinning: :grinning:
11. dub 2012 v 07:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, se psíma jménama jste mě potěšily :slight_smile: mimochodem @pampeliska1 Dorotka je krásné jméno-a moje kamarádka tak pojmenovala zase kočičku :wink:
11. dub 2012 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saly JJ taky jsem četla že Poruba je pro dvojčátka nejlepší už kvůli té JIP, jak jsi psala, no uvidíme, máme to každopádně i nejblíže od domu, a jak se znám, tak budu stresovat ... ale tím jsi mě pobavila, že berou až od ukončeného 36 tt, většína co znám, tak rodily před 36 tt, ale je to asi individuální a ty miminka jsou opravdu hodně malá ...
Jinak máte krásného synka, co čekáte ted ? holčičku ?
11. dub 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 No o tom 36tt něco říkali na té prohlídce, ale to by ti asi líp řekla
@jeaneta jestli tam jde, tak to může zjistit :slight_smile:))) myslím, ale že nejvíc nedonošené bere Poruba, tak Fifky a pak teprv Vítkovice, ale to nevím přesně, pže tím, že jsem 41tt, tak mi nedonošene mimi nehrozí :grinning: :grinning:

Jj, máme prvního kluka 2r a 9 měs a teď by to měla být údajně holka, ale malý měl být taky holka, takže až uvidím uvěřím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: výbavičky mám modrou i růžovou, tak uvidíme..ale zatím jsem tentokrát ani jeden tip na kluka neměla.
11. dub 2012 v 07:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae tak jak? jsi ještě celá nebo se to v noci rozjelo? podle toho co jsi psala to vypadalo celkem nadějně :wink:

@jeaneta no máš pravdu, že když nemáme potíže a bolesti, že vlastně není proč mimi honit, ale já se třeba bojím, že moc nabere a budu mít co dělat dostat jí ven! já jsem takový tintítko mrňavý a ona už má přes 3 kila :slight_smile:

jinak @saly má naprostou pravdu s tim přenášenim! žádné výhody v tom nejsou a přesně jak píše - nechají tě od termínu přenášet max 10 dní!!! A v 90% pouštějí mamky s dětma 3. den po porodu domů když je vše OK :slight_smile:

Vy jste všechny Ostravačky to je sranda:slight_smile: Je tu vůbec někdo z Prahy?

@mamucha2 no tak snad dnes bude kontrola k něčemu postupovat! Máš to náročný s malym tak už by sis taky zasloužila zbavit se toho bříška :slight_smile:

@ostrava8 jé dvojčátka! tak to držím palce! Bude to asi náročný! Já se toho hrozně bála, že bych měla mít dvě najednou :slight_smile:
11. dub 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prajem vsetkym dobre ranko. Vcera vecer ma zacalo boliet hrdlo, soplim, ide mi hlavu rozhodit... :angry:
@verka_motylek Uz som sa tesila, ze v noci pojdeme, a nic, zase nic...Mam pocit, ze ten porod snad zaspim alebo co... odchadza mi pomaly zatka, ale inak sa vobec nic nedeje teda okrem toho, ze mi je dnes naozaj mizerne, akoby pred chripkou.
11. dub 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae a jéje:( no tak snad to není chřipka, ale vážně se to rozbíhá! Přála bych ti aby to bylo už tady, protože tě to musí děsivě vyčerpávat! Tak držím palečky!!!!Drž se!!!
11. dub 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae jejda tak to se zkus dat nejak dohromady. kdyby to na tebe prislo, tak at mas silu! btw muj manzel si dneska rano pochroumal nohu (ted je v nemocnici, tak cekam na zpravy), takze je docela mozne, ze mu to daji do sadry a nebude moct ridit a v pripade, ze to na me prijde, tak nevim, jak se dostanu do porodnice :unamused:
11. dub 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek