• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@nikissek28 tj no, tak to nevím asi budeš muset teda jet na výlet :grinning:
26. dub 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 já se na kojení ptala dopředu :slight_smile: a prý to nemám řešit, že si mimi řekne samo jestli má hlad a podle toho se i pozná jestli je prý dost mléka a nebo se má přikrmovat :unamused:
26. dub 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 no jasně že znám, je to kousek přece z Ostravy:slight_smile: Jezdili jsme tam na Silvestra, už nevím jak se to jmenovalo..Zálesí? nebo Sluníčko? už nevím, jak je výpadovka na ten lyžařský vlek...tak na konci ....no a jezdila jsem i pracovně Budišov, Vítkov, Beroun, všechno.. :wink:
26. dub 2012 ve 14:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06 no, moje mala pije jak duha:slight_smile: ona je schopna vypit pravidelne 90ml (z flaštičky) a kdyz po jidle neusne, tak si po dvou hodinach da dalsich 70 ml, kdyz usne, tak jí to vydrzi cca po dobu 4-5hodin.. a je pekne baculata, oi dvou tydnech od porodu byla za svou porodni vahou a mela uz 3,75 Kg, tak jsem zvedava co bude vazit po sestitydnech:slight_smile: tolik mlicka bych pro ni nemela:( kdyz jsme se snazili kojit, tak dostala z prsu vzdy jen par kapek:( jeste ze existuje nejaka umela strava pro miminka.. i kdyz partner rika, ze by bylo fajn casem prejit na kozi mleko, strasne ho propaguje, ze diky nemu se vylecil z atopickeho exemu a ze je hrozne zdrave, uz si porizuje kozu k baraku:slight_smile: co si myslite o mleku z kozy (zvire):slight_smile:?
26. dub 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly jo tak je mi to jasné, to bude Zálesí :grinning:
26. dub 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíha, to teda hezky bumbá, hlavně že jí chutná :grinning: , no já vím že tady jedna pani kupuje pro deti kozí výrobky, že jsou hodně zdravé, akorát nevím jestli je to nějak pasterizované a nebo normálně. No víš aby jim třeba jak u toho kravského neuškodilo, !! ale to fakt nevím asi se na to optej jinde třeba u mudr nebo kdo tomu rozumí mno, ale je fakt že je hodně cítit, my jsme doma měli také kozu, ale bráškovi když byl malinký tak tomu jsme nedávali. :unamused: . Moje sestra má taky atop egzém a dodnes se zněj nevyyhrabala, zkusím jí to teda doporučít, tady u nás je krámek s kozíma výrobkama sýry atd.
26. dub 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kolik by mělo pít 2 týdenní mimčo? Děkuju za odpověď!
26. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evula83 tak mě zas řekli budit přes den do půlnoci po 3 hodinách a pak nebudit, ale mě se malá budí teda sama i přes den po 3 hodinách a pak se budí v noci po 2-3 hodinách! Holky maj kliku, že jim spěj i 5-6hodin!!!!! :grinning: to by se nám taky líbilo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@aneta34 ty jo kozí mléko jsem nikdy ani nepila :slight_smile: Takže fakt netušim :grinning:
26. dub 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Anet budeš dělat tu koláž? jak to provedem? Budem ti posílat fotky a info o narození na nějaký mejlík nebo jak? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. dub 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 No dneska jsem to zase asi přehnala, neboť začínám mít zase bolesti. Já se z toho nic nedělání zblázním. No odpočívej dokud můžeš :slight_smile: s miminkem se toho moc stihnout nedá. Hlavně když nejde nijak utišit. Jej tak to je mi líto, to muís být pro babičku hodně těžké období. Tak hlavně se nepřepínej a všechno dělej pomalu, však to prádlo nikam neuteče :slight_smile:

@verka_motylek Jeee děkujeme :slight_smile: No tak to máš perfektní. Já mám 7 stehů, takže mám fakt problém si pořádně sednout. A když v průběhu dne uklízím, tak potom začnu krvácet, tak nevím, jestli mám zavolat doktorovi a zeptat se jestli je to normální nebo ne. Už jsem měla totiž jen špinění. A zase tohle, ale asi to je námahou, neboť mi to udělá po hektickém dni. No jinak manžílek se taky zapojil do domácích prací a nevím jak bych to bez něj zvládla. A také už přebaluje a obléká a mazlí se s tím našim Uzlíčkem :slight_smile:

@aneta34 Faaakt? Tak to je dobře, že jsi už v pohodě :slight_smile: No těžko ten nástřih snáším, ale snad to bude dobré. U nás doma máme kuchyň, koupelnu a záchod v prvním patře a zbytek místností je nahoře, takže pořád lítám nahoru a dlů a to asi není dobré. Teda měsíc? :astonished: teda měsíc, no to doufám, že to nebude trvat tak dlouho, už teď si říkám, že se to dlouho hojí :grinning: Teda tak to jsi čiperka :slight_smile: Je skvělé, že to všechno zvládáš, to tě obdivuji. No Samuelek si přivezl z nemocnice žloutenku, takže spinká celý den u okna :slight_smile: Jinak je moc šikovný a je spíše takové spávé dítko :slight_smile: Takže ho musím na kojení i budit, abych měla mléko :slight_smile: A jakpak se daří Anetce? :slight_smile:

No jinak holky, chtěla jsem se zeptat. Jak dlouho necháváte miminko na kojení u prsu? A když vám miminko dlouho spinká budíte ho na kojení? Mám strach, že když ho nechat dlouho spinkat, tak ztratím mléko. Jinak o hledně toho pupíčku, mi řekla naše pediatrička, že mu to mám jen zakápnout dvakrát denně líhem a ona si to vyčistí sama.
26. dub 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta děkujem, no je to pro ní hrůza, zítra si jede píchnout před pohřbem injekci na uklidnění a její dcera taky, když oni mají takovou hodně lítostivou povahu. :frowning2: Jo já už vzteky brečím z toho ležení, tááák už mě to nebaví a ani nemůžu jít na ten pohřeb, pač si sotva zase dojdu na záchot :frowning2: , já už se chci taky radovat s miminkem a chodit ven, strašně mám ráda vůni lesa a nebo se procházet po místním golfu, travička tam je jak koberec. Manžel říká že když už jsem to vydržela takovou dobu v posteli s bolestmi bříška, tak ten týden dva snad ještě dodělám :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jsem z toho na nerfa :slight_smile: . Byla jsi dnes venku, já jen na verandě a zase jsem musela jít si lehnout, prý bylo 36 nasluníčku ach jo :cry:
26. dub 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
hale holky od kolika let či měsícu se dává dětem dětský čajík, já estli mám nakoupit nějaké čajíky a flaštičky, stačí miminkům ze začátku jen mlíčko od mamči nebo z lahve, doufám že budu kojit, no aby malyčký neměl žížinu
26. dub 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta ty jo no to věřim, že si nemůžeš sednout! Moc nešůruj pač když zas budeš dlouho stát tak ti to dole nateče! To krvácení je normální - očistky jsou nějak do 4. dne růžové, pak čistě rudá krev a pak prý nějak nažlotlý výtok hlenovitý! Ale mě teda přijde, že žádný očistky nemám což asi není dobře :unamused:mám fakt slaboučký špinění a nemění se to ani kojenim ani námahou tak snad to je v poho, nevim :dizzy_face:
S kojenim to mám asi takhle - malá se budí naprosto sama (jen vyjímečně jí probudim třeba kvůli koupání atd) přes den většinou po 3 hodinách a noci jsou krušnější to se budí už po 2 hodinách!!! mě řekli v porodnici, že mám do půlnoci budit a pak nebudit, ale jak píšu, malá se mi budí sama! U prsu nechávám cca 5-8 minut ale koukám i na to jestli malá pije nebo jen cumlá :wink:

@liska06 na pohřeb bys stejně neměla jako těhu chodit, i kdyby ti bylo dobře! Je to až moc emotivní záležitost a i kdyby ti opravdu nic nebylo mohla bys předčasně porodit :unamused:
S tim čajíkem teda nevim přesně, ale když je třeba fakt vedro čajík se dát může i novorozencům, ale já bych teda nedala když kojim! Kamarádka, která má holčičku už od narození na flašce čajík dá, ale jen opravdu malinko a jen když je vedro! Ono by to na tom čaji mělo být i snad napsaný :grinning: tak mrkni kdyžtak v lékárně na obal čajíku :slight_smile:

Holky já mám taky dotaz :grinning:Manžel byl včera malou přihlásit na pojišťovně a tam ho baba seřvala, že já tam nemám nahlášeno, že jsem na mateřský!!!! Vůbec jsem netušila, že to musim udělat (žila jsem v domění, že to zařizuje zaměstnavatel). Babizna mu vrazila formulář a nic mu k tomu neřekla a já jsem z toho magor! tady se píše něco o tom, že mám doložit potvrzení ale já teda žádný nemám!!!! To co mi dala doktorka jsem odevzdala v práci takže co teď????? Řešili jste to některá? Mám pojišťovnu 211 :slight_smile:
26. dub 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek tj no, babička řekla že to tak bude lepší, že alespon nebude mít strach že tam sebou seknu :slight_smile: , já se bála aby mi kvůli tomu něco ostatní neřekli, ale v poho. Jo tak to s tím čajíkem já se v lékárně podívám nebo optám je tam moc hodná pani, tak mi snad poradí :grinning: . Já ten papír ponesu na pracák a tam by mi měli dát potvrzení, že jsem na mateřský, takže by ti zaměstnavatel měl dát bud potrvzení, ale v každom případě on za tebe odvádí pojištění, takže by je měl kontaktovat ne?. Zkus se s ním domluvit. :slight_smile:
26. dub 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 některé čaje jsou už od prvního týdne života,a le pokud kojíš plně není potřeba dávat nic jiného....navíc jak ho chceš dávat z flašky? To vůbec, protže prcek pak bude zmatený, flašku musí chytat jinak než prso..U prvního jsem dávala čaj od 5měs a jen proto, že furt volal v noci, tak mudra řekla ať mu zkusím dát jen obyč vodu nebo čaj a když pak viděla kolik toho vypil, tak ji lezly oči z důlku :grinning: tak zas řekla, ať to omezím...čaje nejsou nutné...na žízeň klidně v létě jen kojeneckou vodu
26. dub 2012 ve 21:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly tak to jo, děkuju za odpověd, mě to právě vrtalo hlavou víš. Je fakt že flaška je prý pro děti pohodlnější, že nemusí tolik sát jako z prsu, takže čajík jen když bude třeba :grinning: :grinning:
27. dub 2012 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím, že jsem pořád v celku a zázvor nesehnán :frowning2:
27. dub 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 ahoj, nebuť smutná to bude dobrý :wink: , dneska je venku fakt pěkně, v každém případě i když půjdeš na vyvolávačku, tak se můžeš těšit dit budeš mít miminko. Ty jsi chtěla být překvapená jak ti prdne voda vyď :grinning: , toho já se ted spíš bojím. :frowning2:
27. dub 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06 právě:grinning: nebudu mít vůbec žádné překvapení :grinning: ale tak dneska je krásně, tak pojedu na výlet :slight_smile:
27. dub 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek na MD nahlasuje zamnestnavatel pokud jsi na HPP, asi ta urednice zila v domeni ze jsi OSVC, pak bys to hlasila sama, ale staci kdyz ty papiry das v praci at se o to postaraji, na VZP prihlasoval malou otec na sebe? v tom pripade ji vubec tvuj stav zajimat nemusel...
27. dub 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 chces, mohu ti ho poslat? muj partner je blaznivy bilinkar:slight_smile: mame zazvor na zahrade:slight_smile:)) i suseny
27. dub 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek no rada bych, ale moc maminek se k tomu nevyjadrilo, kazdopadne foto do mailu, popisek, nejaky komentar, neco o vas...a ja to postupne budu sestavovat
27. dub 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 no já právě taky myslela, že to má udělat zaměstnavatel když jsem na HPP. nene, přihlašoval jí on(abych tam nemusela) ale na mou pojišťovnu jako na mě s mojí občankou a kartičkou pojišťovny. A ta baba mu dala nějakej formulář na oznámení změn tak myslíš, že ten mám dát do práce? mě to přijde nějaký divný :unamused:
27. dub 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 jo kdyby nebyl pátek a já v pondělí nešla na vyvolávačku tak klidně :grinning: ale ted mě zachrání už jen...ZÁZRAK? :grinning:
27. dub 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek to je divny...vis co, tak to zistime presne :slight_smile: mam na VZP super znamou, klidne ji zavolej, ze bys potrebovala radu, vse ji vysvetli ona je fakt strasne hodna pani a poradi. Abys vedela co s tim... sice je z PI, ale to nevadi, radit muze kdokoliv:slight_smile: hlavne at je z oboru a od fochu:slight_smile: A ona je profik, me vzdy udelala a vyresila i neresitelne pripady:slight_smile:
tel: 382202170 - p. Veselá
27. dub 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 nebo prcek, ktery si rekne ze chce na svet o vikendu:slight_smile:))) a zadna vyvolavacka nebude muset byt... mam tuseni, ze nam v nedeli budes psat, ze rodis:slight_smile:))) neboj, at je to v nedeli nebo v pondeli, hlavne ze budes mit uz vse za sebou a miminko bude s tebou
27. dub 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aneta34 no uvidíme, každopádně nejpozději v to pondělí musí ven :grinning: ted si užiju sluníčkový víkend na zahrádce a pak děj se vůle boží...:grinning:
27. dub 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 no, tak na zahrádce se moc nespal, je vedro už od rána a ta ozónová vrstva je ted slaba i když včera to prý bylo nejhorší, tak e se máme mazat a nosit sluníčkový brýle :grinning:
27. dub 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 tak stejně se znám a budu se schovávat do stínku :grinning:
27. dub 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. dub 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek