• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@nikissek28 přesně tak, hodně pít, nohy nahoře, hodně ovoce, pohody a hlavně do stínu:slight_smile:
27. dub 2012 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verka_motylek ja jednou a omylem, vubec jsem ten rozdil od kravskeho nepoznala, ani to nesmrdelo jak se rika..
27. dub 2012 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta neboj, u tebe to bude mit rychlejsi spad, ja rodila tenkrat klestema, tak jsem byla nastrizena trochu vic a vsechno nejak vic bolelo:slight_smile: to byl taky takovy jeden extrem, me se oba porody totalne shodovaly, rozdil byl jen ve způsobu ukončení porodu:slight_smile: dokonce i na hodiny to bylo stejne:slight_smile: průběh i výsledek:slight_smile:
27. dub 2012 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Holkyyyyy, vy ste toho popisali, nestiham citat a reagovat. Nas maly mal vcera total nespaci den, len by sa kojil, takze som nespravila nic, nic, nic a bola som komplet vysata. Asponze noc bola celkom v pohode.

@jeaneta Taketo male mimina sa maju budit po 3 hodinach na krmenie, v noci max. pauza 4 hodiny - prave v noci je laktacia najlepsia, lebo je najvyssia hladina hormonov, takze by bola skoda ju prespat z toho dovodu, aby sa laktacia naozaj neutlmila. Ked sa dlho nekoji, v prsnikoch sa zhromazduje inhibitor, ktory blokuje dalsiu produkciu mlieka.
@liska06 Ziadne cajiky som dopredu nekupovala - pokial budes kojit, tak staci na zizen aj hlad to kojenie, pokial budes mat mimco na umelom mlieku, tak je to rovnake - v dnesnej dobe uz sa robia mliecka, ktore su na to prisposobene. Pokial by sa ti ale zdalo, ze mimino tu zizen naozaj ma (pokial bude na UM a bude horuce leto), tak je lepsia prevarena kojenecka voda. Nie som zastanca detskych cajikov... ale niekto na ne neda dospustit. Aj starsiemu som zacala varit caj (obcas) akurat v zime, ked sme sli do mrazu, a to mal az 2,5 roka. Je zvyknuty pit cistu vodu a to je najlepsie.

@verka_motylek Ohladne poistovne to mal nahlasit zamestnavatel. Mam inu poistovnu a problem s tym nebol. Tak skus zavolat na personalne... a nemas aspon potvrdenie z personalneho alebo z mestskej spravy soc. zabezpecenia, ze od xxx do xxx si na materskej dovolenke? To mam doma tiez. Mozno by to stacilo.

Inak mne je dnes desne na dusi aj na srdci... dozvedela som sa, ze jedna znama musela uz druhykrat porodit mrtve dievcatko... kedysi po dlhej, dlhej dobe sa im podarilo otehotniet, ale mimino zomrelo v brusku v nejakom 7. mesiaci. Teraz sa im po dalsej strasne dlhej dobe podarilo otehotniet, termin mala za 3-4 tyzdne - a dievcatko zomrelo... je mi z toho strasne, strasne, strasne.... neviem, kde je spravodlivost??? Taki dobri, pokorni, mudri ludia, s laskou v srdciach, obetavi, uzasni... a musia zazivat take strasne trapenie...ach jaj... :cry: :cry: :cry:
27. dub 2012 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae no fuj to je teda moc zle :confounded: :unamused: :frowning2: :rolling_eyes:
27. dub 2012 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@liska06 No tak hlavně, ať je babička na tom psychicky dobře co nejdříve :slight_smile: No to ti věřím, já to mám s tím poleháváním teď taky tak a připadám si jako lenoch. No nám paní doktorka doporučila jít s malým ven až bude mít 3 týdny a to jen na procházky a so společnosti ho prý mám vzít až po šestinedělí, že prý to tak doporučuje všem maminkám. Takže s kočárkem půjdeme ven až za dva týdny :frowning2:, ale už se nemůžu dočkat. Já byla včera venku jen na chvilinku. Neboj to už vydržíš :wink: Už budeš mít u sebe toho drobečka co nevidět a hlavně si odpočiň, dokud to jde. Potom už je to všechno náročnější :slight_smile: Jinak já budu dávat čajík až od té doby, kdy začnu s příkrmem a chtěla bych plných 6 měsíců kojit, takže až potom a nebo se doporučuje čaj na noc když miminku rostou zoubky :slight_smile:

@verka_motylek No já právě měla krev do 2 dne potom to bylo už jen takové růžové a teď mívám jen špinění a občas se mi vrátí to krvácení. Jinak si myslím, že už budeš vyčištěná, jinak by tě nepropustili z nemocnice. To poznájí právě na tom ultrazvuku :slight_smile: Jestli se děloha stáhla :slight_smile: No Já ho musím budit, neboť má žloutenku a při tom jsou ty děti spavější :slight_smile: Ale v noci se mi budil co 3 hoďky pravidelně ale včera jsem ho právě musela vzbudit. Mi zase řekli v porodnici, že přes den ho mám budit po 3 hodinách a v noci maximálně po 4 hodinách. tak nevím. A ono prý záleží na tom aby mimi vypilo nejlépe celé prso, neboť potřebuje prý zadní mléko. Tak jsem z toho taková zmatená :grinning:

@nikissek28 Neboj všechno bude v pohodě, vyvolávačka není prý nic hrozného, takže i tak se není čeho bát :wink:
27. dub 2012 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 Teda tak to jo. No dnes už je to lepší, dokonce můžu i sedět, ale musím opatrně :slight_smile: Jo a potom ti pošlu na mail ty fotečky :slight_smile: No a mail máš asi uveden na fotoglogu, že? :slight_smile:

@nae No maličký má občas taky takový den :slight_smile: Děkuji za radu, právě tak to dělám :slight_smile: To jsi mě uklidnila :slight_smile:

Holky a jak dlouho se má kojit? V nemocnici mi říkali maximálně půl hodiny, ale malý u toho dost usíná, tak ho musím pořád budit. A navíc mi doktorka říkala, že je nejlepší aby sál z jednoho prsu do té doby, dokud tam nic není, že mimi potřebují zadní mléko. A jak poznám, že je prs prázdný?
27. dub 2012 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek ja sem z toho uz taky zmatena...ale tak uvidim jak se budu vyvijet dalsi noci...dnes opat krasne malinka spinkala..do pulnoci k neutiseniu..a potom v pulsesti se ji vzbudila..aby si trosku cucla a pak spala dal...:slight_smile:tak jsem zvedava jak to bude... :wink:
27. dub 2012 ve 13:21  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta jo děkuju, no už je zpět z pohřbu a vypadá docela dobře, ped tím pohřbem byla na injekci na uklidnění, zdá se že jí to nějak otupilo, takže se drží, no dnes jsem byla s mimi na sluníčku, ale ve stínu. Ted zas odpočívám, no s tím ježděním ven to je pravda no, příbuzní musí návštěvy prostě na chvíli odložit, aby se mimi aklimatyzovalo a nechytilo od nich něco, hlavně at na něj nešišlají tím nejvíc na něj prskaj, to jsem četla :grinning: :slight_smile:
27. dub 2012 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta Ja mam pocit, ze kojim non-stop... :sunglasses: ..chvilku saje, potom vytuhne,za 10 min sa zobudi a chce zase papat a tak stale dokola. Zobudit ho je problem pri tom kojeni. Tak to zatial neriesim. V noci je to ine, to pije ako duha a poriadne saje, ze za 10 min mame hotovo a mozeme zase spat. Niektore deticky musia trochu zosilniet, aby vytiahli rychlejsie vsetko, co potrebuju.
27. dub 2012 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
tak co Niky, ještě v celku? :slight_smile:
27. dub 2012 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 jé moc děkuju jsi hodná! Zatím jsem zavolala do práce ať to zkusej vyzjistit a zařídit, protože oni maj to potvrzení takže stejně to musí jít přes ně :slight_smile: Kdyby se nic nedělo tak toho kontaktu od tebe využiju :sunglasses: :wink:Moc díky!
Tak písni ten mejlík a určo to všechny rády pošlem!:slight_smile: Vždyť pak budeme mít krásnou památku! Jsem si vás všechny hrozně oblíbila tak aspoň pak budu moct Elišce ukázat miminka co maj narozeniny stejně nebo podobně s ní! :slight_smile:

@nae no zavolala jsem do práce. já právě žádný potvrzení doma nemám, dostala jsem jen jedno od doktorky, který jsem musela dát právě do práce :slight_smile:
Jinak to je hroznej příběh :frowning2: Nedivim se ti, že ti z toho není dobře, to by vzalo každýho!!! já včera viděla v nějakym seriálu jak umřelo miminko a bylo mi z toho špatně!!!!! Nemám pocit, že by se mnou nějak cloumaly hormony, ale tohle mě teda dostává strašně!!!! Okamžitě jsem to přepla!!!

@jeaneta 3 týdny!!! To mi teda přijde divný! Mě řekli v porodnici, že na prochajdy normálně můžem, ale do obchoďáku ať nechodíme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:Což by mě teda ani omylem nenapadlo!!!!
Mě ani žádnej utz nedělali jen mi šáhli na břicho a řekli jo už je zavinutá a hotovo :grinning: O tom kojení máš pravdu, musejí pít zadní mlíko protože to je hutnější a výživnější né jako to přední, to je právě na žízeň :dizzy_face: Já teda kojím cca 8minut z jednoho prsu víc ne, a taky teda nepoznám, že je prso prázdný, ale asi by nemělo být hlavně tvrdý :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@evula83 ty jo jako v noci v kuse 5,5 hodiny??? tak to jste měli dobrou noc:D:D:D:D No ono se to po šestinedělí ustálí!!! nic se neboj :slight_smile:teď to holt budeme muset vydržet!
27. dub 2012 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, co děláte? Venku je hyc už od rána, já jsem v posteli opět :wink: , Co ty Niky,žádné kontrakce nebo náznak? Co dálají ty vaše miminka, já už chci taky vozit v kočárku a starat se o tu malou bytůstku. Tak jsme v čera dostali od příbuzných kočárek zn. Palex mají ho po 1mimi a na druhého měli už jiný, ale je hodně zachovalý a neproležený. Máte někdo taky takový. Tak ten první co jsme si koupily tak prodáme, pač tento je větší a lehčí i lépe péruje a má veliký koš na nákup, je to spíše spoták ale s vložnou taškou, takže dvoj kombinace :grinning:
28. dub 2012 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@liska06 No taková věc chce trošku více času, ale uvidíš, že babičce bude za nějakou dobu zase lépe :wink: Teď se hlavně nesmíš stresovat :slight_smile: No návštěvy k nám chodí od prvního dne, co jsme doma, takže jsme si moc neodpočinuli :frowning2: Takže si i myslím, že by ani nevadilo, že bychom na tu procházku šli, když k nám chodí tolik lidí. Jinak dneska má přijít 5 až 7 lidí na návštěvu a myslím si, že je to riskantnější než jít na jednu procházku. Jinak Samuelek byl dneska celé dopoledne mrzutý a nemohl usnout až teď mám chvilku volno :slight_smile:

@verka_motylek Jo tři týdny, jsem z toho hotová. Chtěla bych jít hned. Je tak krásně. S tejně může onemocnět, když tu chodí tolik lidí na návštěvy. Jedna procházka snad nic neudělá ne? A kdy se chystáš vyrazit s malou ven? No v té naší porodnici to dělali všem maminkám aby to pořádně zkontrolovali než je pustí domů. Já jsem měla zavinutou dělohu během 2 dní.

@nae Je tak to máme hodně podobné :slight_smile: Tak to jsi mě uklidnila, už jsem se bála, že to není dobré, že chce tak často pít :slight_smile: A v noci se mi dnes budil co tři hodiny. takže pohoda :slight_smile:
28. dub 2012 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta jj fotecky do mailu, mam to na fotoblogu:slight_smile:
28. dub 2012 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
holky a opět moje uzasna tchyne boduje, prave mi oznamila suše, že se konečně dočká vytouženého vnoučátka, protože se jejímu druhému synovy (bráchovi mého partnera) narodi miminko...a ještě drze dodala, že když já mám všechno a jsme prachatí (nevím, kde to vzala) tak ať po Adélce (jejím prvním měsíčním vnoučátku) schovávám druhé snaše oblečení a výbavičku co Adelce bude mala, pac oni penize moc nemají... to je drzost co!!!!
a to jeho bratr ani ta snacha nám dodnes k Adelce nepoprali a ani se nebyli na ni podivat... to musel muj partner jim napsat sms, ze jim gratuluje, ze se stali tetickou a stryckem... smutny... normalne to meho partnera položilo, napsal mi práve sms: at jde jeho mama do prd... at se treba posere, ze on ma Adelku a nase laska ji bude stacit... tak jsem ho musela uklidnovat, ze se takhle chova jen jeho mama ale zbytek rodiny adelku zboznuje tak at je v klidu a ze matka to dela jen proto, ze ja jsem tvrdohlava a otevrene ji reknu co si myslim, zatim co ta snacha ji zobe z ruky, ze on je taky svehlavy, nez jeho bratr, ktery se necha ve 30 letech maminkou opatrovat, tak tam citi vetsi sanci uplatneni a manipulovani nez u nas... proto se k Adelce nehlasi..ale je to proste matka..tak to nenecha cloveka klidnyho...mate to nektera taky? nebo jen my jsme museli narazit na takhle sobeckou tchyni?
28. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 no to bych jí asi propleskla :frowning2: být její syn. Jo, no naši jsou v poho a tchýně ted s náma urovnala vztahy, co jsme se trošku chytli :slight_smile: a dala nám koberec do pokoje pro Matýska. Moc se na něj těší. Ale víš co tím spíš víc buďte s manželem štastný dit máte Adelku vaše mimi které vám ukradlo srdíčko a bude ho mít furt u sebe. Ono jí to časem přejde a uvědomí si a když ne, její problém ona stratí všechen ten čas co sváma mohla být v klidu a harmonii. A ty nemáš sourozence že by jsi řekla, že už to má zamluvené někdo jiný a že když se nesnaží švagr a maminka synkovy furt utírá sliny z brady a on se nechá, at se taky snaží nikdo nic nemá zadarmo a když jo tak si toho má vážit. Nebo at mu to maminka nakoupí. A v žádném případě bych neustoupila. To je můj názor :sweat_smile: :slight_smile:
28. dub 2012 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 hlavně bych jí hnala, když někdo něco chce tak slušně poprosí, že na to nemají jestli by jste jim něco nenechali tohle orodování za druhé nesnáším. Vysmát se jim a basta, dit to není normál. To záleží na vás třeba ty věci prodáte aby jste měli na školu malý nebo na plýny, no ty jsi mě uplně dostala, teda nenech sebou zametat tfuj baba jaga :confounded: :wink:
28. dub 2012 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta páni janet já bych na nic nečekala a šla sním ven, to jako bylo jen kvůli bacilům a podle mě, čerství vzduch jen a jen prospěje, hlavně di do stínu a neřešila bych jinak. :grinning: :grinning:
28. dub 2012 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta Podla mna je to na palicu cakat 3 tyzdne, kym by si mohla ist von. To je hlupost. Ja som cakala, kym mal maly tyzden, a sli sme aspon na chvilku. U mna je to skor kvoli mne, boli ma dost chrbtica a neviem, kedy sa to zrovna :frowning2: Pokial by si mala doma nedonosenca, tak budiz, pockala by som, ale kedze mas krasne donosene vypecene miminko, netreba sa zbytocne strachovat. Cerstvy vzduch urobi dobre vam obom a to nevravim o tom, ze cloveku to pomoze aj psychicky, ked sa dostane z domu "do zivota".
Tehotenstvo mi dalo fakt zabrat, od mala mam skoliozu, pri prvom tehotenstve sa mi chrbtica este viac pokrivila a teraz uz ani nevravim...ked maly trochu vyrastie, budem si musiet zajsk k nejakemu fyzioterapeutovi, alebo na ortopediu a na rehabilitacie, lebo je to fakt neprijemne.
28. dub 2012 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@liska06 ty jo těch značek kočárů je tolik, že vůbec netušim, kterej to je :slight_smile:Ale hlavně aby ti vyhovoval! :slight_smile: My včera měli miliardu návštěv tak jsem ani nebyla na netu! navíc kamarádovi večer umřel tatínek tak tu se mnou byla jeho těhotná holka aby se nemusela zúčastnit toho truchlení :frowning2:

@jeaneta no já jsem šla s malou na prochajdu 2. den co jsme byli doma. Včera jsme byli celý odpoledne na zahradě! Akorát mám dost velkej problém s odhadováním vrstev oblečení, asi jí moc nabaluju protože když jsme večer přišli měla úplně horký nohy takže dnes dám jen tričko s dlouhým rukávem bez mikči :grinning: Ono je v tom kočáru fakt vedro :slight_smile: já měla dělohu taky zavinutou za dva dny :slight_smile: Po prvním to jde rychle a bezbolestně ale po druhým to bude asi brutus:slight_smile:

@aneta34 no to je masakr!!!! Jako tohle je vrchol drzosti! Já mám podobnej přístup od manželový babičky! Je to zapšklá stará bába a hrozně mě štve! Naše Elí je pro všechny v obou rodinách první miminko jen pro ní je to to druhý pravnouče!!!! Má hrozný kecy, který se vždycky dozvim nějak bokem... V úterý má přijít na návštěvu tak se vůbec netěšim!
Víš co je ale důležitým, že tvůj chlap stojí za váma a postaví se i vlastní matce! Upřímně tohle moc chlapů neumí takže na něho můžeš být hrdá!!!! :grinning: :grinning:

@nae Jéje tak problémy se zády jsou pak na celý život :unamused: to by chtělo začít aspoň tři, čtyři cviky provádět každý den už teď, aby se ti trochu od té bolesti ulevilo!!!! Zkus juknout po něčem na netu. Než se dostaneš někam na rehabilitace to ještě může trvat :wink:
29. dub 2012 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta Ahoooj :slight_smile: Nás paní doktorka poslala ven po třech dnech co jsme byli doma. Nejdřív jsme malou dali na balkon a pak ven :slight_smile:
29. dub 2012 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem :slight_smile: mamulky chci se zeptat jak jste na tom s váhou? Už jste jako laňky? :grinning: Nebo stejně jako já pořád máte bříško? Já se právě pořádně do ničeho nevejdu..ještě pořád..a jsem z toho malinko vykolejená :grinning:
29. dub 2012 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@slunickomaja no já co jsem slyšela, tak si má prý pořídit ztahovací kalhotky, jinak pak budu mít problémi to shodit :unamused: :slight_smile:
29. dub 2012 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek je to je hnus vid :frowning2: , no alespon ste se zabavily s Elí ne :grinning: ? No ted umírají snad všichni, Honza se dozvěděl že mu ještě k dědovi přibila prababička z Moravy prý před týdnem a jeho tetě umřel táta strjdy. Takže se to něják motá okolo jejich už i mé rodiny, fuj ať jde strašit smrtka někam jinam. :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
29. dub 2012 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@liska06 no tak to jsem taky slyšela...a teď jestli opravdu fungují? :grinning:
29. dub 2012 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
co neodzkoušíš to nevíš, nj no :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
29. dub 2012 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, @verka_motylek , ked je chvila casu a energie, tak sa snazim richu cvicit, ale zatial len svaly panvoveho dna a sikme brusne svaly, lebo mam trochu rozostup brusnych svalov (mala som pupok velky ako slon :slight_smile: Uz som si z netu stiahla nejake cvicenia, ale co sa tyka chrbtice, to by som radsej nacvicila pod odbornym vedenim, aby som nieco este viac nepo... - aj ked neviem, ci to v mojom pripade este ide, chodim uz teraz kriva ako paragraf :unamused:

@slunickomaja Tym sa netrap, len malo zien je po porode ako lanka! Ja mam este 6 kg naviac, brucho ako v 4. mesiaci a ostatne partie radsej nepopisujem. Chce to cas. Najprv musim upravit tu moju diastazu, panvove dno a az postupne sa davat dokopy. Rehabilitacna sestra vravela, ze telu trva rok, kym sa da po porode dokopy "se vsim vsudy". A ze ziadne cvicenie hlavne priamych brusnych svalov minimalne prvy polrok nedoporucuju, lebo zeny vacsinou strasne chcu mat ploche brucho, ale prave zabudaju na svaly panvoveho dna a na sikme brusne svaly a potom su z toho dlhodobe problemy (inkontinencia, problemy v sex. oblasti apod.).

Co sa tyka stahovacich kalhotiek - ja by som radsej volila fixacny pas zo zdravotnych potrieb (500-700 Kc). Uvazujem o nom...
Inak my sa mame dobre, len je v mojom okoli akysi pretlak velmi negativnych sprav a zazitkov a strasne to prezivam... tyka sa to deti, ich bytia/nebytia, prezivania/neprezivania...a to mal byt tento rok na rozdiel od minuleho zevraj maximalne stastny pre vacsinu ludi...
29. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@slunickomaja ahoj!!! No tak já se vrátila z porodky a hned jsem vlezla na váhu! Myyslela jsem si, že jsem tam nechala nejmíň 7kilo!!!! a jak jsem pak byla sklamaná, že mám jen o necelých 5míň :( Břicho mi teda splasklo, ale samo né celý :unamused: ale spíš mě štve, že je takový rosolovitý! Nemůžu se ani pořádně smát :frowning2: no a o zadku a stehnech ani nemluvim! nejradši bych vlezla někam do fitka a nevylezla dřív jak s původní váhou!!!!!! Tak aspoň sem tam udělám dřep a vtáhnu břicho a zadek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No ale zas na druhou stranu můžu říct, že každý den je na té váze o nějaký to deko míň a myslím, že to je tím kojením, protože pohybu zas tolik nemám :wink: :wink: :wink:Přeci jen jsem za to těhulkování celkem zlenivěla :confused: Největší radost mám ale z toho, že už mi zalezl pupík :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@liska06 no nějak jsem si říkala, že to je asi tím, že se na jaře rodí tolik miminek tak to je asi koloběh života:( Někdo se narodí a někdo umře! Spíš mě štve, že umíraj i lidi který na to ještě zdaleka nemaj věk :frowning2:
29. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek přesně tak no, neuděláš nic. :wink:
29. dub 2012 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek