• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@aneta34 No jéje tak to máš fakt tchýni v pravém slova smyslu. Je to hnus když se tak chová. A rozhodně bych ty věcičky dala tomu švagrovi až poté, co by o ně poprosili a nebo projevili nějaký zájem, ale tchýni bych neposlouchala. Já bych se na ni úplně vykašla a vůbec se tím nezabývala. Máš dost starostí s holčičkama a prací, takže bych se vůbec nestresovala něčím, co tě v životě nijak neovlívní. Nejste na ni ani trochu závislí, takže si žijte spokojený život a nějaká zamindrákovaná tchýně ti může být jedno :wink: Buď šťastná za to, že máte zdravé děti a jste šťastná rodinka :wink:

@liska06 No mám hrozné nutkání, kdžy je tak krásně, tak aspoň si sednout s nímna zahradu a mít ho ve stínu v kočárku :slight_smile: Tak uvidíme, jestli se dnes podívá ven :slight_smile:

@nae No dneska si asi sedneme na chvilku ven. Aspoň na dvacet minutek na zahrádku do stínu :slight_smile: Jeeej tak to mě mrzí, že máš takové bolesti. No určitě by jsi měla chodit na nějaké rahabilitace, které by ti pomohly od bolesti. To si určitě na nějaké vyšetření zajdi. S takové problémy by se měly řešit hned :slight_smile: Tak hlavně, ať tě to přestane bolet a nebo ať tě to aspoň bolí co nejméně, hlavně odpočívej a nenamáhej se příliš.

@verka_motylek Jeeee tak to jo ....... no taky asi vyrazíme aspoň na chvilku :slight_smile: No to jo. Po druhém porodu to bude asi horší. Ale za to porod by mohl být snažší :wink: :slight_smile:

@slunickomaja Jeee já to nechápu proč ta moje doktorka, tak přehání. ŘÍkala mi, že od 3 týdne můžeme ven na procházku, ale ne do společnosti. Do společnosti prý bychom měli jít až po šestinedělce. Jinak já už mám skoro původní váhu. 8 kilo jsem zhubla po porodu a 2 doma :slight_smile:

Holky a chtěla jsem zeptat, jestli čistíte děťátkům ouška a nosánek?
29. dub 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta já čistím obojí, ale nosánek ne každý den ten jen když tam má šušín :slight_smile:
29. dub 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ti věřím, kočárek mám v pokoji a furt se na něj dívám a tak si říkám tak kdy už vyrazíme, hrozně se těším až poprvé vyjedem spolu na svět, slovo máma pro mě má velký význam a dítě ještě vetší a rodina to je největší, konečně si tak budeme moci s manželem říkat a mít ten svůj život na plno podle našich představ, i když život se né úplně tak jeví a nechová jak mi chcem..S tou váhou ti blahopřeji, to jsi to zmákla rychle, že ty doma lítáš jako fredka?????????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. dub 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky,tak Vám konečně oznamuju, že máme holčičku Elišku, narodila se 24.4.2012 v půl 6 večer,porod tedy děsný od A do Zet,je krásná jako sluníčko a pořád spinká.....
29. dub 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@jitulik4 velká gratulace, já jsem to říkala :grinning: , že tu dlouho nejsi :slight_smile: a že jsi asi na řadě :wink: , no holčička jak obrázek. Kolik jste měli porodní váhu a výšku?
29. dub 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá měla 4kg a 51cm
29. dub 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak to se má dobře :slight_smile:
29. dub 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Ta je překrásná :slight_smile: moooc gratuluji a přeji vám oběma zdravíčko, štěstíčko, lásky a hodně síly :wink:
29. dub 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Ja cistim uska len trochu - vzadu za usami a vonkajsi zvukovod, nestrkam palicku dovnutra. Nosik necistim, zatial tam nic nemal, tak nebol dovod.
29. dub 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Moc blahozelam, obe vyzerate spokojne a krasne :slight_smile: Nech sa vam vsetkym krasne dari a nech ste stastna rodinka.
29. dub 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta já teda zatím čistila jen ouška po koupání, nosánek zatím nebylo potřeba :slight_smile: A to mi řekni jak jsi to zhubla!!!!! Poraď, poraď! já chci taky!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@jitulik4 Moc moc gratuluju a moje Eliška zdraví tu tvou :slight_smile: KRÁSNÉ DATUM!!!! Na porod rychle zapomeneš, hlavně že jste zdravý!!!!!! :wink: Eliška je nádherná, povedla se vám :slight_smile:
29. dub 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 Moooc gratuluji k Elišce a přeji jí zdravíčko, štěstíčko a Lásku a to samé i tobě a celé tvé rodině :slight_smile:
29. dub 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za přáníčka, sluníčko pořád chrní a já bojuju abych ji vzbudila na krmení.........
29. dub 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja @nae @verka_motylek Holky děkuji za tipy. No mi totiž říkala doktorka, že mám ouška čistit po koupání a nosánek každý den tampónkem a bílou vazelínou a mám mu to prý čistit do hloubky až 2 cm. Tak mi topřipadalo s tím nosánkem jako blbost. Akorát bych mu tak rozdráždila sliznici. Takže to nedělám, ale nevím jak to mám říct té doktorce, že to nedělám podle jejich představ. Zdůvodvnila mi to totiž tak, že bydlíme u ostravska a že je tu špatné ovzduší a proto je potřeba čistit nos každý den. Ale já to nedělám, když nemá rýmu, tak mi to připadá zbytečné.

@verka_motylek No jako zhubla jsem hlavně tím porodem, dost mě vyčerpal, i když 2 hodiny po porodu to tak nevypadalo. Chodila jsem v nemocnici po chodbách a pořád jsem chodila za sestřičkou, kdy už mi dají malého :grinning:
30. dub 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Teda ta tvoje doktorka má fakt divný přístup! Jak s chozením ven tak s tímhle! 2cm :confused: :confused: :confused: :confused: To je fakt trochu moc ne????? :grinning: :grinning: :grinning: Myslim, že jsi rozumná a děláš dobře, že to neděláš :wink: jako my třeba nemáme nic ani v ouškách takže to nějak extra neřešim dokaď něco neobjevim :wink: :wink: :wink: No jo tak to je jasný, že jsi chtěla mít malého hned u sebe! To se člověku hned uleví když ho zaplaví ty hormony :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. dub 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Naozaj divna doktorka, ved 2 cm u novorodenca je takmer cely nos. Chudatka deti, ktorym to matky naozaj na radu doktorky tak robia... Ty si nastastie rozumna maminka, synacik ma skutocne stastie. A co sa tyka toho, ako to mas povedat dr. - nemusis jej predsa hovorit vsetko - a ked jej aj povies, ze s tym nesuhlasis a robis si to po svojom, slnko kvoli tmu neprestane svietit a zem sa neprestane tocit. Mas svoj zdravy rozum a ten je teraz to najdolezitejsie :slight_smile:
Boooze, niektoru lekari su fakt sto rokov za opicami...
My ideme na prvu kontrolu dnes. Nasa dr. je vcelku normalna, ale uvidime nabuduce, ked sa budeme bavit o ockovani a poviem jej, ze ziadam odklad.
Dnes som tiez bola prvykrat sama vonku s obidvomi detmi - uffff :grinning: Kojila som asi 100x vsade.
30. dub 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to bych tak u týhle doktorky zůstala :angry: , nemáte tam pblíž někoho jiného dit je prdlá, tohle jsem neslyšela od nikoho jen u Tebe a jak holky říkají i s těma procházkama je to na hlavu. Neboj se jí něco říct, dit je to tvoje dítě a ty za něj zodpovídáš, dokavad mu není ten 18- myslím že samo děcko by ji poslalo do dža :grinning:
30. dub 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak zítra začínám 36tt už se mi to blíží, já se tak těším, vy jste s těmi svými zlatíčky už pospolu a já jsem ještě furt na vocet :frowning2: , hale nebolelo vás chvílema bříško jako takový tlak když si lehnete na záda, nebo na pravý bok malý miluje když mě tam něčím dloube au. Doufám že příjde buřina a mě to zrovna chytne při ní doma mě s tím straší že malý bude vůdce blesku :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dub 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No taky mě to trošku vyděsilo. Tak nevím, jestli jsme zvolili dobrou doktorku :unamused: No uvidíme, ve středu jdeme na 1 kontrolu, tak jsem zvědavá jak dopadne :slight_smile:

@nae No právě, taky mi 2 cm připadají moc. A ještě mi řekla, že se toho nemám vůbec bát :grinning: No každopádně to nedělám, ještě bych mu tam rozdráždila sliznici a mohl by se mu ucpávat nosánek. No určitě to pozná, že to nedělám, protože tam nebude mít tu vazelínu. Teda no já jsem taky uvažovala, že bych šla aspoň na zahradu, ale je tam šílené horko, tak možná k večeru. No a jak dopadla kontrola?

@liska06 :grinning: :grinning: :grinning: No kdyby mohlo mluvit, kdo ví, co by jí na to Samuelek řekl :grinning: No pravdou je že už jsem jednu doktorku, která je blízko odepsala, neboť je stará a nepozná ani zápal plic u miminka. Tak jsem si myslela, že tahle bude dobrá. A je hrozně příjemná, ale co z toho, když má takové názory. :unamused: No jinak já ty tlaky moc neměla na mě to všechno přišlo nějak až ten den D :grinning:
30. dub 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta tak to jo no :unamused: , s tím jak to na tebe přišlo tak to bylo alespon fajn, že jsi se moc netrápila dopředu. Asi jsem jiná no nevím už od začátku mě zlobí děloha. Uvidíme jak to dopadne, ale už aby to bylo :slight_smile: :grinning: , jaký to je když praskne voda, cítíš něco? abych to vůbec poznala, no snad jo.
30. dub 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Tak jak dopadla kontrola? my jdem ve středu - jsem zvědavá kolik jsme přibrali protože malá saje jak blázen :slight_smile: Ty jo procházka v tomhle vedru a se dvěma musí být opravdu záhul! Smekám!!! Já obešla blok a hned jsem si sedla na zahradu pod pergolu :grinning:

@jeaneta no a ještě vazelínou :confused: :confused: :confused: To je fakt padlí na hlavu :confounded: Fakt bych tvrdě uvažovala o jiný doktorce! Víš co tak se o tom nezmiňuj,když se bojíš její reakce a prostě to nedělej :grinning:

@liska06 No vidíš 36. jupíííí to už by bylo vše v pořádku a prcek se může pomalu chystat :wink: Neboj už se ti to blíží a brzo už se staneš maminečkou na plný plyn :grinning: :grinning: :grinning: Já teda taky neměla žádný tlaky ani bolení takže nevim :cry: ale až ti praskne voda tak to zaručeně poznáš :grinning: Je to teplé a jako kdyby ses počůrala, ale nejde to zastavit :grinning: :grinning: :grinning:
30. dub 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jasně jupííí :grinning: , no tak to poznám teda asi a víš co já už jsem nedočkavá furt se mi o něm zdá, spíš sním večer než usnu, neměla jsi to taky? Když já už se tak moc těším že si říkám kdy už to bude. Docela mě píchá i v poch... takový divný pocit. No a to dr řekl že 36 by to mohl už být, takže brzy asi brzy jéééé :sweat_smile: :grinning: :grinning: A jak se daří Elí? Zvládáš vše okolo?
30. dub 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 jasan, že měla :wink: Neustále jsem si jí představovala jak asi vypadá a pak se mi o ní zdálo :slight_smile: No každý divný pocit může znamenat blížící se porod, to jsou dobrá znamení :wink: Elí se daří skvěle, je stále hodňoučká! Jen se trápíme tím vedrem, protože prostě netuším jak jí mám oblíkat aby jí nebylo vedro! Teď si třeba říkám jestli se mi v pyžamku neupeče ( přemýšlím, že když je stejně v zavince, že bych jí mohla dát pyžamko s krátkym rukávem a krátkýma nohavicema), přes den je už jen v body s krátkym a v zavince!!! Jinak zvládáme všechno :slight_smile: Kojení jde naa jedničku, ale už mě celkem unavujou všechny ty návštěvy!!!Každý den tu někdo prostě je... tak se na jednu stranu těším až budu s Elí sama :grinning: ale na druhou stranu se bojím aby se mi ten čas nevlekl :grinning: :grinning: :grinning:
30. dub 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To se má Elí fajn :slight_smile: , to jsi šikovná maminka: no já myslím že si ještě to teplíčko sama neudrží, tak takhle to asi děláš dobře. A co koupání máš kyblík? Já budu mít vaničku a místo postýlky tak košík ten je asi do 4 měsíce, ale pak dáme postýlku taky vid :wink: : Ty návštěvi bych asi moc nevydržela, dit si sama můžeš určit který den kdo, já si říkám že s ní se ti čas nepovleče, vem si jen to jak rychle ty děťátka rostou, se nenaděješ a je jim náct. Tak si to člověk musí taky pořádně užít ne? :grinning: Mě příde že těch divných pocitů je už dost (nedočkavka), včera večer malý v bříšku vyváděl, že jsme vyděli přes tričko jak si tam hraje no za otočku 1 bod, za kopnutí mamky 2 body - to mu jde nejlíp :sweat_smile:
1. kvě 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zvědavá, kdy se nám ozve Nikča, včera měla nastoupit ne? Asi jí pustí až příští týden nebo uvidíme, hlavně aby byly v poho :slight_smile:
1. kvě 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 no mě rekli, že už od 38 tt si dite reguluje teplotu telicka, takze po narozeni uz je schopno se přizpusobovat, ja ji davam jen bodicka pres den, kolikrat ji mam jen v pamperskach pac mame stresni byt, tak je tu vedro jak blazen. Pres noc ji davam triko s kratkym rukavkem a ponozticky...ja ji mam bez zavinovacky uz od nemocnice:slight_smile: ji se tam nejak nelibi. Kosik pouzivam pres den, pac s nim putuju po celym byte jak potrebuju, podle toho kde jsem,abych ji mela porad na ocich, postylku k tomu mame ale taky, tam je vetsinou pres noc, kos mam do 9 mesicu, kupovala jsem ho, abych s ni mohla pred barak na zahradu a tak..ale baracek jeste hotov neni:slight_smile: ale i v byte se mi osvedcil. stridam to, i kvuli madraci, v kosiku je takova mekka v postylce bambusova tak aby ji to krasne rovnalo zadicka..uz jen mesic:slight_smile: a budes mit miminko taky na svete..uz se tesime
1. kvě 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 je děkuju to jsi hodná, no tak to jo, já jsem zase teda četla, že ještě po narození se jim dotváří ta tuková zásoba a že si ještě moc neudrží teplíčko, tak nevím, ale zas v takovýhlech hycech. je fakt že nabalovat je blbost, ale když se Elí, líbí v zavinovačce, tak jí tam dát může některé děti prý se cítí víc v bezbečí, ale to je věc asi názoru :grinning: , ty jo jsem měla nohy na sluníčku v lavoru (ve vodě) a mám je lehce červené a to jsem tam byla čtvrt h. je to zrádné a ted nemůžu najít opalovák kruci :unamused:
1. kvě 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 No to poznáš na 100%. Nejdříve mi odteklo jen trošičku a uvažovala jsem nad tím, jestli jsem si nečurkla :grinning: ale asi po minutě to začalo odtékat asi po skleničkách vody :slight_smile: takže to fakt poznáš :slight_smile: nemusíš se bát.

@verka_motylek No uvidím zítra na kontrole, kdyžtak bychom ji museli asi fakt změnit :unamused:
1. kvě 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 on kazdy pediatr asi radi jinak:slight_smile: taky jsem cetla ze svazane, stazene miminko se citi lip, pac to ma na tesno jako v brisku, tak se citi byt v bezpeci, coz o sve Adelce rict nemuzu, ta se rozvaluje a putuje po postylce jako blazen:slight_smile: tu kdyz narvu do neceho tak neda pokoj dokud se z toho nedostane:slight_smile: moje pediatricka dokonce rikala, ze kdysi radili zavinovacky, ted to vymlouvaji pac prej stahovanim nutite mimi mit nozicky stazene vice u sebe nema prostor je dat ze siroka a tim padem je to horsi pro kyčle..no jak řikam, jaky kraj, takovy nazor:slight_smile: ale kazde mimi si samo rekne, jak co chce...:slight_smile: na slunicko pozor, pritel delal na zahrade foliovnik cca hodinku a ted chodi po byte cerveny jak rak a trpiii... ja jdu nastesti hned do hneda:slight_smile: mam to v genech haha,.ale je fakt, ze me staci se projit s malou po nabrezi a jsem cerna hned...
1. kvě 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooooo a musim se zensky pochlubit, vcera tchyne necekane prisla na navstevu, nedostala kafe, ani Adelku na ruce, pekne jsem ji v klidu rekla co si o jeji peeeci a podpore myslim, tak odchazela jak spraskany pes:slight_smile: kdyz jsem to volala do prace partnerovi tak se smal a rikal, konecne bude doma klid, kdyz jsi si rekla od plic své že:slight_smile:
ale s ni se fakt nedalo: celkem rekla asi 10 vet..
1, ta ma dlouhy nohy a ruce... (zadny je ta je krasna, nebo tak) odpoved: je po vasem synovi, neni malej...
2, a ma dve bradicky... odpoved: vazila 3,75 Kg, tak je to logicke
3, uz ji videla tvoje mama? odpoved: ta ji vidi kazdy den pres skype a byla u me 3 dny aby mi pomohla
4, a co teta ? ta ji videla taky? odpoved: ano ta tu byla trikrat, jeji reakce: bodejd by ne, kdyz ma jmeno Adelka po ni....ma odpoved: to je nesmysl..kvuli tomu to nebude
5, ty uz pracujes? ano, jezdime do prace s Adelkou
6, chtela jsem adelce koupit saticky, ale zadny se mi nelibili tak jdu na prazdno...no coment
7, das mi kontakt na primare co te rodil? nedam, at si tam vase snacha zajede sama a vyridi si vse po svem
8, co budes delat s oblecenim po Adelce? nikomu ho nedam, schovam pro druhe
9, muzu ji vyfotit prababicce? ne, foti vam to tmave a jeste byste zase rekly ze mam cerny dite...
10, proc jste neprisli na obed..a proc bysme meli, vy jste dosud taky neprisla, nezavolala, nezeptala se co dite a uz ji je mesic...
pak rekla ze uz pujde....
radsi:slight_smile: ja mam takovy super pocit satisfakce a jeste jsem ji na cestu zabalila, ty gumovy kalhotky z doby druhy svetovy, co jako jediny darek prinesla male, at je da nekomu jinymu....
1. kvě 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek