• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@liska06 jůů krásná čičina:D:D:D no ona je to kočka našich a jmenuje se Bubulína (to kotě na fotce, ale teď už je o něco větší :slight_smile: tohle jméno vniklo takhle - její máma se totiž jmenuje Vilemína a je kamarádů Burešů takže naši zkomolili tyhle dvě jména a zkráceně jí říkáme Bubu:slight_smile: já mám kocoura Macka ( ten černobílej). a to jsou naši pejsci:slight_smile:
12. kvě 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 no to máš pravdu, že se to prodraží, tady v Praze za to chce náš veterinář 1800!!! Tak jí naši vezmou do Kostelce nad Černými lesy kde to bude za 800 :slight_smile:
12. kvě 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je ta Bubu má hrozně hezký kukuč, ona musí mít určo jinačí srst, takovou tu hrubší ale taky heboučkou asi teda :slight_smile: , Macek je teda fešák jsou si s naším podobní tím že jsou oba černobílí a oba mají bílé paciny, ale ten váš je rozkošný jak má flíček u čumáčku :grinning: .
12. kvě 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek to máš ty hafíky doma nebo venku?
12. kvě 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 no Macek vypadá jak mušketýr :grinning: právě že Bubu má šíleně moc chlupů a takový jemňoučký jako peršanka :slight_smile: Psíci jsou doma i venku :grinning: i kočky :slight_smile: máme velkej barák se zahradou takže jsou přes den venku a v noci doma :grinning:
12. kvě 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verka_motylek tak to jo, pozdravuj ode mne Elišku, manžel říkal, že by se mu Eliška taky líbila :grinning: , takže kdo ví třeba bude holčička . U Honzi v rodině jsou dvojčátka představ si to, jeho mamka je z dvojčat, vůbec by mi nevadilo, kdybychom je měli, za každý zdravý dáreček(miminko) bych byla strašně ráda. Je to divný když prostě nic nemám :frowning2: . Dnes jsme byly v Neveklově na pouti, ale jen po stáncích a já se tam potkala se spolužačkou ze základky a ta má Natálku narozenou v prosinci, měli jí tam v kočárku, ale já se nemohla na ni podívat, vidět miminko na živo je dost pro mě kruté. :frowning2:
13. kvě 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek jj po umělým jídle se asi spinka dyl, vždycky v 8h koupeme, pak papame cca 90 ml někdy 100 ml a spi do tří, někdy do dvou nebo pul treti, ale tahle doba je jeji a pak spinka do rana cca půl sedme nebo sedmi, pak zase zakapne a budi se cca kolem 10h..takhle mi jede už cca dva tydny. Ale po kojení jsem slyšela, že se miminka budí po dvou h..takže to máte na 100% v pořádku:slight_smile:
13. kvě 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky, tak co jste dostali od dětiček ke Dni matek? :wink:
13. kvě 2012 v 18:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 Teda Liško tak to máš teda strašně super manžílka, že se ti trefí do velikosti :slight_smile: Můj manžel se taky trefí a většinou mi v šatníku i dost radí :slight_smile: Takže chodíme nakupovat spolu, neboť kdybych šla sama, tak bych přišla s prázdnou.....prostě mě to moc nebaví kupovat oblečení :grinning: Jinak my máme doma taky kocourka Mikeše a má rok :slight_smile: a taky nám mrouská, ale přešlo to, tak uvidíme, jestli bude dál značkovat a jinak bychom šli taky na kastraci :slight_smile: ale bylo by mi to líto, neboť má ty kulky jako plyšové :grinning: :grinning: :grinning: Jinak máme doma ještě Freťáčka Wikiho a po zahradě nám běhají dva pejsci :slight_smile: Jonášek a Akim :slight_smile:

Jinak Samuelek ještě nemá dost vytvořený spánkový režim. Takže se mi budí někdy nepravidelně, ale většinou se budí po těch třech hodinách někdy po dvou. My ho koupeme o půl sedmé, potom kojíme a do té půl deváté usne a potom se mi budí kolem 11 nebo půlnoci, potom ve tři a v šest. a to už vstáváme. A holky někdy chce po ránu Samík pořád papkat a připadá mi, že se nemůže dosytit. Kojím ho asi tak co půl hoďky. Zhruba kolem 9 nebo 10 se to uklidní a je to zase co tři hoďky. Není to divné? Nevíte náhodou čím to může být?
13. kvě 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusberu Ahojky :slight_smile: Samuelkovi jsou teprve tři týdny, ale už mi napsal krásný dopisek, že mi přeje vše nejlepší a že mě bude dělat šťastným a dostala jsem od něj Tofiffe :slight_smile: No samozřejmě to připravil manžel a moooc mě to dojalo :slight_smile: vypadalo to krásně. Samuelek seděl v autosedačce, neboť jsme právě přijeli a u sebe měl ten dopisek a to Tofiffe :grinning: a já říkám manželovi, ,,co to je?´´ :slight_smile: a on mi říká ,,Já nevím to Samuelek :grinning:....No a co jsi dostala ty? :slight_smile:
13. kvě 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta Jéé, tak to je hezký :slight_smile: No mně klucí (Dominiček s taťkou) dali kytičku, je naaranžovaná v takovým proutěným košíku, vypadá moc hezky :slight_smile: Taky jsem měla radost.
13. kvě 2012 v 19:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 jé no to by bylo super! čím víc Elišek tím líp :slight_smile: no dvojčata jsou super, ale já bych se upřímně bála, že bych to sama nezvládla (říká se, že dvojčata se rodí ob generaci - a před mým tátou měla babička dvojčata, ale umřeli v bříšku, ale i tak jsem se bála, že by to ne mě vyšlo :slight_smile: já vážně obdivuju každou maminu s dvojčátkama :grinning: Naprosto chápu, že jsi se na Natálku nešla podívat! já po tom potratu nemohla vidět miminka ani v televizi... :frowning2: ale je fajn, že jste někam vyrazili!!!

@aneta34 no tak to máš určitou výhodu, že se parádně vyspinkáš :slight_smile: ale zas ty peníze :unamused: a flaštičky a tak to je na druhou stranu nevýhoda :wink:
13. kvě 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu já dostala od manžela i mýho taťky růžičku a ferero :slight_smile:

@jeaneta jé taky máte velkej zvěřinec :slight_smile: Já teda taky většinou z nákupů pro sebe přijdu sprázdnou ale to protže je všechno drahý nebo se mi nic nelíbí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Manžílek je šikovnej a teda dost originální, tohle jen tak nějakej chlap nevymyslí! je vidět, že tě opravdu moc miluje :wink: :wink: :grinning: :grinning: S tim kojenim teda nevim, ale možná bych si typla, že v noci ti asi málo pije, třeba je unavenější a nesaje tolik a pak má ráno když se probere žížu! a nebo netrápí ho prdíky? nebo jak poznáš, že má hlad? Já Elišce nedám napít vždycky když brečí, udržuju režim po těch 3 hodinách a jen výjimečně jí dám max o půl hoďky dřív když vím, že brečí hlady a ne tim, že prdí nebo tlačí :slight_smile:
13. kvě 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta Tak to máš také super manžílka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , jéé pohádkový Mikeš! jo no Tchýňka má psa stím pruhem na zádech jak má otočenou srst nevím zrovna co je to za rasu, ale je to také Akyšák :slight_smile: :wink:
14. kvě 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek nj, je fakt, ze to neco stoji, ale da se to v pohode zvladnout. Pracujeme oba dva, do toho partner bere materskou, tak jsme na tom jeste o jeden plat lip nez pred porodem:slight_smile: no prave, kdybych sla vzdycky po te osme spat taky, tak bych spala jak andilek:slight_smile: ale ja tatar vzdycky cumakuju cca do dvanacti a ve dve se pak mala budi, takze vetsinou spim cca 6h, musim se naucit chodit spat, kdyz spi mala, jenze pres den to nejde, kdyz pracuju tak tuplem nee a v noci si dodelavam vetsinou, to-co pres den nestihnu..jsem asi vorkoholik, nebo blazen:slight_smile:
14. kvě 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to fakt, ze po umelom mliecku deticky dlhsie spia, viac ich to zasyti. Prvy synacik bol ciastocne dokrmovany, takmer na kazde krmenie som ho musela budit, inak by prespal asi cele detstvo :slight_smile: Druhy synacik sa budi sam, respektivne je permanentne na mne zaveseny, pretoze je plne kojeny. Minuly tyzden sa v noci budil po hodine a pil poriadne, poslednych par dni prespi aj dve hodiny, to je rekord :slight_smile: Cez den moc toho nenaspi, su to take velmi kratke spanky, akurat 1-2 dlhsie 2 hodinove spanky, inak pomrnkava, chce sa nosit, alebo byt len tak pricucnuty. Prsicko je prenho stred vesmiru, a nielen zdroj jedla, ale aj ked sa chce ukludnit. No neva, len uz si pripadam ako taka Africanka (co sa vzhladu onych partii tyka :grinning:)

A co sa tyka financii a UM - je to financne narocnejsie, to ano... ale vyvaranie flasiek, nosenie celej vybavy vratane vhodnej vody so sebou apod. si clovek uz zautomatizuje. Mna osobne to bavilo (sterilizacia flasiek, odmeriavanie krmnych davok atd.), lebo som pracovala predtym v laboratoriu :grinning: Takze som bola vo svojom zivle :sunglasses:
14. kvě 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Jeeeee tak to je krásné.....já miluji, když dostanu kytičku, ale dostávám je málo, neboť jsem vyučená zahradnice a každý si myslí, že mu to zkritizuji, což jsem nikdy neudělala :grinning:

@verka_motylek No my jsme šílení, vždycky si řeknem, že už si žádné zvířátko nebudeme kupovat, no a potom...:grinning: Miluje mě a už mi to dokázal mnohokrát :wink: Já ho také moc miluji, je pro mne vším :slight_smile: No to je možné, že saje málo v noci. No prdíky občas mívá, ale spíše je má hodně večer. Když má hlad tak si cumlá prstíky a pořád rychle hledá co by do té pusinky dal :grinning: No tak to já bych nemohla držet takové odstupy. Bylo by mi ho líto, že tak pláče.

@liska06 Je moc hodný a romantik :slight_smile: No akorát povahu má Garfielda :grinning: je to gaučový povaleč :grinning: Jojo tak tu rasu znám :slight_smile: Jsou to pěkní psi a také dost velcí :slight_smile:

@aneta34 Teda ty asi neznáš slovo odpočinek, že? :grinning: :grinning: :grinning: No měla by jsi trošku odpočívat, ať nabereš energii :slight_smile: Práce ti nikam neuteče :grinning: I když já taky doháním večer, co jsem nestihla přes den......no jo ty dny jsou teď nějak krátké :grinning:

@nae To jsi mě rozesmála s těma Afričankama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No i když si tak taky někdy připadám, hlavně po ránu :grinning:
14. kvě 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae to je fakt, me Adelka spinka pres den taky cca ty 4h, ale na jidlo se sama budi, nemusim ji budit.. jen se chci zeptat, kdyz jsi mela maleho na umelce, davala jsi i fenyklový čajíček? me, kdyz mezi jidlem spi, tak nestiha pit..nevim, jestli umele mleko pokryje i zizen?
14. kvě 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 ty jsi teda vážně vorkoholik :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já tady vždycky čekám do 10 na kojení se sirkama v očích a pak padnu mrtvá! :wink:

@nae to věřim, že tě to bavilo :slight_smile: No zkrátka všechno má svá pro a proti,že? :slight_smile: a má synáček dudánka, nebo dudlík je to tvoje prsíčko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@jeaneta mě naštěstí Elí kvůli hladu nebrečí :slight_smile: Je fakt zlatá a sama se po 3 hodinách budí :grinning: když brečí dřív tak jen kvůli prdíkům :cry: to je mi jí vždyckyy hrozně líto!
14. kvě 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek nj:( znas to, stavime barak, do toho miminko,pubertalni druha dcera plna konicku a naroku, bydlime zatim v pronajmu, ja rozjizdim novou firmu, takze proste korunek je porad malo..takze ani nejde o to, ze bych nemohla bez prace zit:slight_smile: ale spis o to, ze musim:slight_smile:)))) ale jednou urrrrrčite budu doma hačat a nebudu delat a frmy budou vydelavat za me:slight_smile: uz aby to bylo...
14. kvě 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky chci se zeptat. Malý mi dneska dvakrát plakal strašně moc, začal rudnout a nestačil mu dech. Přitom se po chvilce, když jsem ho vzala do náručí uklidnil, takže to znamená, že ho nic nebolelo. Hlad neměl neboť papal, Tak nevím proč to udělal. Připadalo mi, že se vzteká, ale může se tak malé miminko vztekat? A proč plakal do vyčerpání dechu? Začal mi pomalu až rudnout. Vůbec jsem nevěděla co dělat :unamused:
14. kvě 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Ja nie som zastanca dudliku, takze teraz som ja taky dudlik :grinning: Ani prvy synacik nepoznal dudlik. Uprimne, vlastne neviem, kedy by som ho pouzivala - ty ho malej davas?

@aneta34 Skusala som mu davat vodu, aj slaby fenyklovy cajik, ale vzdy sa mi z toho povracal... takze potom mal len to umele mlieko (a pokial sa bol ochotmy prisat, tak aj trochu materskeho). Ale citala som, ze tieto moderne umele mlieka su takeho zlozenia, ze su vlastne aj pre potrebu hladu i zizne, tak caje netreba. Inak ta naozaj obdivujem, ze mas take pracovne tempo a nadsenie :slight_smile:
14. kvě 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta me to jednou Adelka udelala taky, spinkala v klidku a najednou zacala silene plakat a presne jak popisujes, zcervenala, lapala po dechu a pri pochovani prestala, nevim cim to bylo, asi se ji neco zdalo...ale je to asi normalni, muzes byt v klidu, mohl jen lezet v klidku nemusel spinkat a mohl si vybavit nejaky pocit a to ho rozdovadelo. Jinak v nemocnici mi porad sestricky rikaly, ze je mala vzteklounek, hrozne se vztekala, ze jsem nemela mliko a sala zbytecne..takze i takhle male miminka mohou mit vztek:slight_smile:)
14. kvě 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 no máte toho požehnaně, každá kačka dobrá!!! Máš můj veliký obdiv! :wink: Budu ti moc držet palce aby firmičky začaly pořádně vydělávat co nejdřív aby sis mohla hodit už nohy nahoru! Já dneska na prochajdě pořád myslela jen na to jestli jsem schopná vydržet na mateřský 5 let ( chci mít hned druhý - teda hned myslim tak za 2 roky:slight_smile: teď mi přijdou ty dny nějaký jednotvárný a přijdu si na všechno nějak sama... dneska jsem byla po měsíci v nákupáku (pro podprdy, věci na Elí a drogešku atd) nechala jsem Elišku 2 hodinky s manželem a on teď na mě kouká jak moc je unavenej!!!!!a přitom s ní byl na procházce! Jen co jsem se vrátila tak jsem doteď uspávala a konejšila - trápí nás prdy... No miluju ho, ale někdy bych ho nejradši zabila :cry:

@jeaneta no věř to nebo ne, ale vztekat už se dokážou :D Ručičky v pěst a řev do udušení! Já teď byla dvě hoďky prič a pak mi to přesně takovýmhle vztekem dala najevo pač manžílek jí nechal 20 minut řvát se slovy, že nevěděl už co s ní má dělat! já přišla hned bylo po řevu pač mě poznala ale pak mi to do teď dávala sežrat :grinning:no holt jsou to chytrý tvorečkové :wink:

@nae já taky nejsem zastáncem dudlíku, ale dát jsem jí ho musela ( i když jsem to dost obrečela). V porodnici si totiž stále strkala ručičky do pusinky a hrozně se poškrábala!!! pak jsme šli k doktorce a ta mi řekla, že má extrémně vyvinutý sací reflex a že jí mám dát dudlík aby se tím i uklidnila! No řekla jsem si, že dudlík je lepší než palec! Dudlík se dá odnaučit:slight_smile: Nesnášela jsem když jsem ve školce pořád okřikovala 4letý děti ať si necucaj palec :unamused: Naštěstí ale naše Elinka ten dudlík něja extra nevyžaduje! Když ho nechce vyplivne ho a na noc ho třeba nemá vůbec! ani usínat s nim nepotřebuje :grinning: tak snad jí to vydrží a nebude na něm extra závislá
:grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 @jeaneta Nam to tiez ten nas maly robi. Zo spanku sa tak zacne "pucit", scervenie, pokruti sa, a zase spi. To je nejaky zatulany prdik, co ho potlaci v brusku - niekedy to zaspi, niekedy ho to bohuzial az zobudi. Tiez to moze byt nejaky sen. Robi to, aj ked nespi.
Takto male deti sa nemozu "vztekat", ja tomu nejako neverim... proste potrebuju blizkost maminy, alebo otca, alebo len tak sa upokojit. O nejakom "vzteku/litosti" moze byt rec, az ked su starsi a napriklad im vypadne hracka z ruky, dudlik apod. a nevedia si to sami podat.

@verka_motylek S tym dudlikom suhlasim - niektorym detom proste robi dobre - ja to u druchych nechcem odsudzovat, je to kazdeho vec. Urcite lepsi dudlik, ako palcek, to je jasne! Niektore deti ale dudlik vobec nechcu, ine by dudlali az do puberty :slight_smile:
15. kvě 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zítra jdeme na kyčle, tak jsem zvědavá, snad bude v pořádku. Balili jste prcky na široko když jste přišli z porodnice do tý první kontroly? Dneska je malýmu měsíc, hrozně to letí :wink:
15. kvě 2012 v 11:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu nie, nebalila som ani jedneho. U nas v porodnici sa kycle vysetruju 2. den po narodeni a ked su ok, netreba balit. Potom treba ist na kontrolu akurat v 6 tyzdnoch a myslim v 4 mesiacoch.
15. kvě 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 No malinký byl v porodnici celkem v klidu akorát měl takové trhané pohyby, když spinkal, ale doma to přestal dělat :slight_smile: Asi byl klidnější. No dneska už je to perfektní, takže jsem ráda, ale dost mě to včera vyděsilo. Tak to budeme ty naše dítka muset pěkně utěšovat :grinning:

@verka_motylek No tak to já nechala manžela s malým jednou hodinu a půl a musel mu dát na nějakou dobu chvilku cumlík, protože taky už nevěděl co s ním. Ale jinak mu cumlík nedáváme. Pořád ho vyplivoval. Jinak já jsem cumlík měla v porodnce pro případ nouze, kdybych už opravdu nevěděla co dělat, ale nakonec jsem ho vždy utišila. a doma ho měl asi třikrát a pokaždé jsme to jen zkoušeli a nechtěl ho, tak mu ho nedávám. Myslím si, že to má ještě čas. A když si cucá prstíky, tak mu je vytáhnu :slight_smile: Ale kdybych ty cumlíky nevyužívala, tak bych byla radši, ael nezahazuji tu možnost, že bych je někdy použila. Nepoužila jsem je ani při těch záchvatech, i když si myslím, že by ho to uklidnilo, nebpť když ho dám pokaždé k prsu, tak je klidný :slight_smile:

@nae My se taky nezdá, že by se uměly tak malé miminka vztakat. Myslím si, že každý pláč má svůj důvod :slight_smile:, ale doufám, že těch situací nebude moc :slight_smile:

@nae @verka_motylek @aneta34 Strašně moc vám holky děkuji. Moc jste mě uklidnily. Už jsem se bála, že malinkému něco je, ale když to dělá více dětí, tak to je asi vnormálu :slight_smile: Moc vám opravdu děkuji :slight_smile:

@verusberu Jeee my jdeme taky zítra na kyčle :slight_smile: Neboj určitě to bude v pohodě :wink: No já jsem nebalila na široko, tak taky doufám, že to dopadne dobře, neboť jsem měla vrozenou vadu kyčlí jako dítě. Tak doufám, že to malý nebude mít po mě :unamused: No to mi povídej Samuelek bude mít za tři dny měsíc :slight_smile: Až mi je trošku líto, když jsem dneska zjistila, že mu jsou dupačky, které ještě před pár dny oblékl, malé. :unamused: Ale to je dobře, jen ať nám ty Zlatíčka pěkně rostou :slight_smile: Tak držím palečky, ať kontrola dobře dopadne :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nae taky ho kontrolovali v porodnici a měl to v pořádku, tak doufám, že i zítra bude kontrola ok :wink:

@jeaneta tak držím zítra taky palce :slight_smile: Už jsou to velcí chlapi :wink:
15. kvě 2012 ve 13:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky :slight_smile: , posílám pohlazení a dejte za mě prosím svým miminkám pusinku, at hezky rostou a neplakají moc. :wink: . Je mi smutníčko a vůbec nemám chuť k jídlu, jsem zjistila že mi není špatně od žaludku po prášcích, ale vždy když na mně příjde špatný pocit nebo mě něco lehce rozhodí, žeby nervy? Ale to už si to tak nepřipouštím s Matýskem sice to bolí, ale ten pocit vošklivý na mě chodí během jídla nebo těsně před spaním že mi je na zvracení. Babička je na tom uplně stejně, takže se asi není čemu divit, prostě asi bezmoc a nervi to je chnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
15. kvě 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek