• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
holky chci se Vas zeptat, kdyz jste odchazely na MD, musely jste dat nejaky formular zamestnavateli? Nejakou zadost?
Dneska mi konci sestinedeli, tak sel partner ke svemu zamestnavateli s papiry od socialky, ze odchazi na MD a jeho sefova ho doslova vyrazila z kancelare se slovy, ze si ma podat zadost... papiry si vzala, ale nevyplnila a nedala mu je.. normalne ho odmita pustit, kravka... dejte vedet, jak to u vas probihalo, jestli jste si vyplnovaly nejakou zadost, my dostali jen od socialky formular na vyplneni od zamestnavatele o jeho prijmech a cestne prohlaseni, ze ja jako matka nebudu uplatnovat ulevy na dite, ale zadnou zadost jsem nikde na netu nenasla a socialka nam ani nedala, tak nevim, jestli nas oblbuje a natahuje cas. Diky za info
15. kvě 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu @jeaneta vy už jdete takhle brzo? Já jsem malou teprve včera objednala, mě řekli v porodce, že máme jít v 6ti týdnech takže jdem až 31. a taky jsem jí teda nebalila na široko :grinning:

@jeaneta no mě malá ani ten dudlík nechce když má ten svůj řev z prdíků :grinning: :grinning: :grinning: jinak ho moc nepotřebuje, malinko si dudne a pak ho vyplivne řekla bych, že za celý den ho má tak max čtvrt hodinky v puse:slight_smile: Za což jsem ráda! snad se na něm nestane zavislou :slight_smile: Taky mi právě strkala ručičky do pusinky a já je furt vyndavala aby neblinkala :slight_smile:

@liska06 to jsou určitě nervíky :frowning2: jíst ale musíš abys měla energii! Existulou takový homeopatika na uklidnění možná bys je mohla zkusit - sice už jsem zapoměla jak se jmenujou ale určo by ti v lékárně poradili :slight_smile:to šestinedělí je pro tvoje nervy mnohem náročnější než pro nás tak se není čemu divit, že ti bývá špatně! Upřímně i já teď někdy nemám na nic chuť tak aspoň hodně piju a dám si třeba jen suchý brambory... :grinning:Neboj ona se zas ta chuť k jídlu brzo vrátí!

@aneta34 tak já dostala na gyndě papír a dala jsem ho zaměstnavateli než jsem nastoupila na MD a pak jsem si nechala napsat potvrzení že neuplatňuju slevu na dani a to odnesl manžel do svý práce a on jí uplatňuje na sebe! ale ja to je když nastupuje na mateřskou chlap to netušim :frowning2:
16. kvě 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 Mila Lisko, tie pocity budu dufam stale slabsie a slabsie...aj tak to znasas velmi hrdinsky, moc ti drzim palce, aby cas plynul rychlo a ty si mala stale viac dovodov k radosti a usmevom...
16. kvě 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Myslis matersku dovolenku alebo rodicovsku? V tom je totiz rozdiel.
Co sa tyka rodicovskej dovolenky, tak ja som akurat posielala ziadost (napisanu), ze ziadam o poskytnutie RD, aby som sa mohla starat o dieta. Este som predtym musela vycerpat normalnu dovolenku a po nej mi zacala bezat rodicovska.
Pri nastupe na matersku som zamestnavatelovi posielala akurat papier od gynekologicky, a oni si to uz vybavili sami so socialkou. Prisiel mi potom len papier od zamestnavatela aj od socialky, dokedy mi ta materska trva.
Inak manzel musel v praci odovzdat akurat cestne prehlasenie, ze ja na seba neuplatnujem u svojho zamestnavatela ziadne danove zvyhodnenie.
U vas to je ale asi ine, pretoze ste OSVC, ze? Skus napisat uzivatelke j.a.n.i, ona su na Konikovi radi a vyzna sa v tomto.
16. kvě 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ako ste pisali o tych svojich muzoch...
Tak niekedy su fakt na zabitie. Ja sa teda nechcem stazovat :wink: , teraz sa ani nemam na co (az na to, ze muz chodi az vecer z novej prace a nemame na seba vobec ziadny cas). Ale pri prvom synovi bol polroka naozaj nepouzitelny, vobec nechapal, co sa po nom chce a co vlastne ocakavam...mala som z toho dost depky a bola som naozaj hlboko sklamana. Mala som pocit, ze maleho akoby nemal uprimne rad, resp. nebol z neho nadseny, ako som cakala (no holt, to su tie zenske ocakavania :slight_smile:. Zmenilo sa to az tak po roku. Pomohlo si niektore veci povedat, niektore napisat... napriklad ze teda nemusi maleho kupat, ked nechce alebo ma strach, ale ze by mi aspon pomohlo, keby po kupani upratal kupelku, ked maleho musim potom krmit/uspavat. A tak podobne.
Druhe tehotenstvo, aj nasledne obdobie prezival uz uplne inak. Vravel, ze uz vie, co ho caka, kam sa ma zaradit. Takze to berte, mile zeny tak, ze aj muzi su vlastne akurat vacsie deti a tiez im treba casto nieco vysvetlovat polopate a narovinu, aby sme boli my spokojne.
16. kvě 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nae no my to asi budeme mit tezsi, partner neni OSVČ, je zamestnanec, myslela jsem materskou, ma na ni narok, ted po mem sestinedeli, ale jeho sefova mu nechce dat papiry pro socialku, blokuje ho, natahuje to a odmita ho proste pustit... na rodicovskou pujde az po matersky, ale snad se tam dostane. Ja mu napsala zadost o uvolneni na MD, tak snad ji to bude stacit, ale kdyz jsem mu dneska volala do prace, tak rekl, ze sefova schvalne neprisla a neni v kancelari:( problem je v tom, ze on je jediny v jejich maly firme, co umi pracovat na jednom stroji a kdyby odesel, tak by ten stroj stal a oni by prisli o zisk. Tak jim nabidnul, ze bude delat dal na dohodu o provedeni prace (socialka rekla, ze ma na to narok, ze jim to nevadi) ale tu ona nechce podepsat...proste je to krava..pustit ho nechce, ale dat mu smlouvu na dohodu taky ne..asi nevi co chce:slight_smile:ale diky za rady, snad to nejak dopadne.
16. kvě 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae teda, jak popisujes sveho manzela pri prvnim miminku, tak jsem mela pocit, ze pises o mem:slight_smile:)) mela jsem to stejne, az jsem vybouchla, udelala doma scenu aby pochopil, co ma delat:slight_smile: tak dneska uz Adelku i uspaval:slight_smile:) nj..jsou to chlapi:slight_smile:
16. kvě 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak kyčle máme v pořádku :wink:

@verka_motylek nám dali hned v porodnici papírek s termínem, kdy máme přijít... a jdeme zase za měsíc
16. kvě 2012 v 19:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06 Ahojky, Domíček děkuje za pusinku :wink: To budou nervíky, nedivivím se, ale aspoň po troškách něco sněz... snad se to brzy spraví...Já mám zase chutě, ale kvůli malýmu (bojim se aby neměl prdíky nebo něco) tak si to radši nedám... tak se drž...
16. kvě 2012 v 19:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, napsala jsem sefove meho partnera drsny, ironicky, trochu vysmesny mail, kde jsem napadla jeji chovani a inteligenci a to byste mely videt jak se ledy hnuly. Okamzite si ho zavolala, vyspovidala, obhajovala se, az mu vse podepsala, aby dokazala, ze neni mrcha:slight_smile: takze konecne oficialne hlasim, ze je muj milacek na MD s Adelkou, i kdyz s ni bude jen dva dny v tydnu:slight_smile: ale uz nebude muset chudinka semnou cestovat po sluzebkach.. ted se jen desim toho, ze to nezvladne a me se bude desne styskat.
16. kvě 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae no cože? rok!!!???? to bych se zbláznila a nervy už bych měla dávno na pochodu! moje drahá polovička mě teda ,,štve" taky, ale tím, že přijde domů z práce ve 4 a prohlásí například ,,myslel jsem, že budu odpočívat" (když jsem ho poprosila aby vzal malou na chvilku ven, že vytřu) a nebo ,,je tu něco k jídlu?" - přitom já teda nestíhám ani sobě udělat oběd a možná, že bych i stihla ale nemám z čeho a co vyřit, protože on nic nekoupí! Vždy jen to co je na lístečku a tam píše jen to co nevidí v lednici a ne třeba něco na mrazák nebo zkrátka něco z čeho se dá vařit! tak už jsem mu dneska řekla, že takhle teda ne a on sednul do auta ( jen na poštu vyzvednout balík) a vrátil se s HRÁŠKOVOU POLÍVKOU V PRÁŠKU!!!!!!! jsem se na něj podívala jestli to myslí vážně a on vyvalil oči a v tu ránu mo to docvaklo!!!! Tak já se tady živim pomalu suchejma bramborama aby Elí neměla prdíky a on dotáhne HRACHOVKU!!! No chápete to??? Tak jsme se zasmáli a jsme zvědavá jestli se to teda nějak změní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Aspoň jsem teda dneska uvařila kuře na paprice ( i když vlastně ho uvařil on podle mých instrukcí protože jsem uspávala). Jinak se o malou stará! sem tam jí přebalí a je u každýho koupání, jen mě štve, že s náma ještě nestrávil ani jeden celej den ( když teda nepočítám ten 1.týden co měl dovolenou) i když má volný výkendy tak stále odjíždí na nějaký akce - teď třeba odjede v pátek ráno a vrátí se v neděli večer!!! ještě, že tu mám tu mojí maminku jinak bych se v tomhle obr baráku sama asi strachy zbláznila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No to jsem se teda rozjela! Tak snad vás neunudim:slight_smile: Konstatuju zkrátka, že každej chlap má mouchy ale my samo taky :wink:
16. kvě 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusberu tak to je fajn, že je vše v pořádku :slight_smile:

@aneta34 teda ty jsi hustá ženská!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Chtěla bych mít aspoň špetku tvojí kuráže!!!! Máš můj obdiv! Je vidět, že je třeba aby se na takový lidi trochu zahudrovalo a fungujou jak hodinky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek neboj, uz mi prej jeho sefova nemuze prijit na jmeno a rika mi jen "ta tvoje"
16. kvě 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verka_motylek No u nás je to tak, že nám propustili z nemocnice v neděli a tím pádem jsme nestihly ten screening kyčli. Takže jsme byli poprvé dnes a dopadlo to dobře :slight_smile: Další nás čeká za tři týdny :slight_smile:

@nae @aneta34 @verka_motylek No jak jsi psala ohledně toho, že sis myslela, že ho neměl upřímně rád, tak to je asi tím, že my si vybudujeme tu lásku k tomu miminku během 9 měsíců, kdy ho máme v bříšku, kdežto ten tatinek se pořádně pozná s tím drobečkem až pop porodu, což je časově dost velký rodíl. Já se snažila manžela zapojit co nejvíce a ani se nebránil, akorát z koupání má strach, takže ho nenutím :slight_smile: A navíc někteří tatínkové se teprve s otcovstvím smiřují až je miminko doma, ale my se s tím smiřujeme už v tom tehotenství. :wink: Takže musíme být trpělivé :slight_smile: i když je toho na nás někdy moc :slight_smile: Jinak můj manžel teda neměl dovolenou a ani mi nepomáhá s každým koupáním, neboť chodí ještě na box, ale snaží se malého někdy uspat, když potřebuji, tak ho pochová, přebaluje a po koupeli ho masíruje olejíčkem. Dokonce mi pomáhá co se týká úklidu, mytí nádobí a nákupů:slight_smile:. Ale ze začátku to bylo, tak jak popisujete. Já jsem na něj nebyla naštvaná, ale když jsem jednou kojila a on u nás seděl, tak jsem začla takticky....řekla jsem mu, že vím, že je na něj toho moc, že chodí do práce a že se doma moc nevyspí a že ho nechci omezovat v jeho koníčcích, (což je box a online hra WOW)....ale že bych byla ráda a moc by mi pomohlo, kdyby se občas také zapojil a vysvětlila jsem mu jak by měl s malým zacházet, jak přebalovat, co ho uklidní, když má prdíky......nesmíme se těm našim chlapíkům divit, že se bojí naše Zlatíčka pochovat, když jim neřekneme jak je mají uklidnit :wink: Řekla jsem mu, že Samuelka nemusí po koupeli mazat, ale že to rozvíjí vztah otce a děťátkem :slight_smile: A teď ho maže rád :slight_smile: ale kdybych mu neřekla, jak ho má mazat, tak by mu malý pořád plakal a to víte, že by ho to nebavilo :slight_smile:

@verusberu Jeee tak to je dobře :slight_smile: my jsme taky v pořádku :wink: :slight_smile:
16. kvě 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta no nemysli si, že jsem mu přesně tohle neříkala :grinning: :grinning: :grinning: úplně se slyšim ,,vím, že toho máš v práci hodně a víš, že jsem ráda, že chodíš 3xtýdně na fotbal a na angličtinu atd..." no já myslím, že můj drahý se nebojí s Eliškou manipulovat nebo tak - všechno jsem mu vysvětlila a vyzkoušel si to (přesně jak jsi psala), problém je určo ve mě, že mám prostě pocit, že tu není když ona kouká! vždycky spí a on je neustále na počítači - ani se semnou třeba nekoukne na film nebo tak :unamused: dostává mě třeba, že když Elí začne kňourat v košíku ( a to se třeba jen protahuje) a on jí zrovna jako hlídá, tak se na ní ani nepodívá a jen tou kolíbkou začne houpat :frowning2: mám prostě pocit, že jí má jak hračku! ale já vím, že se to změní až si začne Elí hrát a bude taková víc komunikativní :grinning: už se nemůžu dočkat!

Jo a úplně jsem včera zapoměla napsat, že jsme byli u doktorky! (jsem na sebe hrdá protože jsem zvládla poprvé jet autem s Elí sama - bála jsem se, že tam nebudu umět dát tu autosedačku) Představte si, že ten můj otesánek přibral po měsíci od porodu přesně kilo!!!! Už má 4160gramů!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Když to takhle půjde dál tak bude mít v půl roce 10kilo!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a vyrostla jen o 6cm takže už má 53cm :slight_smile:
17. kvě 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak zruším v profilu to těhotenství? Pořád to ukazuje, že jsem ve 45.tt :grinning:
17. kvě 2012 v 10:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu musíš tam zadat kolonku že v budoucnu neplánuješ nebo jak je to tam napsaný
17. kvě 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Díky, hotovo :slight_smile: To bych přenášela docela dlouho :grinning:

Má některý vaše miminko potničky? Domík je má teď na tvářičkách, svinstvo, nechce to zmizet :(
17. kvě 2012 ve 12:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusberu taky je mame na tvarickach - jenom, nikde jinde a taky to nechce zmizet, uz jsem i mela podezreni jestli to neni spatnym kremem, nebo alergie. Nekdy vyblednou a nejsou cerveny, ale kdyz ji pohladim po tvaricce tak to ma jak struhadlo, ale prej je to normalni a kolem tretiho mesice by to uz nemelo vubec byt..mi bylo receno
17. kvě 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 jj přesně takhle to máme...když pláče nebo něco tak to zrudne, většinou když je v klidu nebo venku spinká tak skoro nejsou vidět... teď jsem volala doktorce, vymizí sami, ale můžeme tomu pomoct černým čajem ráno a večer potírat a pak namazat krémem - ale ne moc mastným a nebo koupit kalciovou mast
17. kvě 2012 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminky, tak si představte, že už lítám jak drak :slight_smile: , občas velká bolest když děloha pracuje zpět :unamused: , ale to by jste nevěřili co se mi stalo, já jdu uklízet a chci něco dělat a hned dostanu takového sprdana od Honzíka, že jste to neviděli fakt!!!! Prý mazej do postele :unamused: , on je normálně naštvaný, že už mi nemá jak pomáhat: při koupání, nasedání a vysedání do auta, obouvání a oblékání, prý já uvařím, víš že máš ležet. Včera :wink: že převléknu postele a on mi to vyrval z ruky že se nemám namáhat!! Copak jsem jak nějaká prezidentka? Ještě mi může nosit zlatou židli :grinning: :cry: , když já nic nemůžu je to normální, už aby ho to trošku přešlo. Dit bych v té posteli musela úplně zakrnět :unamused: .
17. kvě 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Neboj už baštím, snažím se, to je koblížek tak mu dej ještě jednu :grinning:
17. kvě 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 Ten tvoj chlap je poklad! Len ho pekne posluchaj. Si v sestinedeli, setri sily, uklid neutecie a ked sa chce manzelik snazit, nech sa snazi :slight_smile: A keby mal toho malo, moze prist k nam, ja ho milerada zamestnam :grinning:
17. kvě 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když já už bych nejraději šla hned do práce, aby mi ten půl roku ihned utekl :slight_smile: , Protože dnes mi doktor co mě rodil oznámil, že podle ultrazvuku dělohy jsem v pořádku a můžeme za půl roku na sto procent vše dotáhnout do konce, že v to věří :grinning: . Honzík je opravdu hodný, myslím že lépe už jsem si vybrat nemohla. A to opravdu můžu do práce až po šesti nedělí??? Nejprve musím nějakou najít. Pač jsem odešla z TRW, kde byly úplně na hlavu a měsíc na to zjistila že jsem v tom no :unamused:
17. kvě 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu @aneta34 Tak potnicky asi tiez mame... ja som trochu zabednena, doteraz som to brala, ze je maly na tvari vyhadzany kvoli tomu, ako sa otrasne stravujem (potrebujem vela sladkeho, aj cokoladu si doprajem, aby som mala energiu na celodennu sichtu so synacikmi...). Ale mozu to byt tie potnicky, snad... Ma to na cele, ale inde nie. Ja som mu to akurat trosku potrela Sudocremom.

@verka_motylek Elinka krasne pribera, produkujes asi slahacku namiesto mlieka :grinning: A s tymi chlapmi... pri porode by mali povinne dostat konsku davku hormonov intravenozne. Lebo niektore ich myslienkove pochody sa nedaju pochopit. To by bolo aj v nasom pripade na dlllllhe rozpravanie :wink:

@aneta34 Asi sa k tebe prihlasim na kurz komunikacie a asertivity - keby si podnikala v tomto odvetvi, si milionarka :grinning: A oslovenie "ta tvoje" je predsa vcelku lichotive :grinning:
17. kvě 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, este jedna otazka, kym ti moji dvaja spia - uz sa na vas vase deticky usmievaju??? Lebo nam sa zda, ze maly stuplik sa na nas uz pred dvomi dnami vedome usmial... pripada mi to dost skoro, u starsieho si pamatam prve usmevy az po sestinedeli a v 2 mesiacoch sa uz usmieval naozaj krasne.
17. kvě 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusber Naše Elí je má po celým obličejíčku :frowning2: :frowning2: už pěkně dlouho a taky nechtěj zmizet a pořád se jí dělaj ty milia (bílé tečky) - vždycky jedno zmizí a druhý se jinde udělá!!! nevim jestli jí mám ten obličejík nějak ošetřit nebo co :unamused:taky mě to trápí! tak možná bych mohla vyzkoušet ten čaj :slight_smile: krémíkem jí natírám malinko po koupání -je to nějaký hydratační krém

@liska06 jé no to je zlatej!!! Jen se nech hýčkat!!! co já bych za to dala :grinning: :grinning: :grinning: já jak jsem byla bez nástřihu tak mě vůbec neobstarával a můžu teda říct, že ani v těhu mě nijak extra neobskakoval :slight_smile: No já teda myslim, že to šestinedělí bys měla být fakt v klidu a aspoň máš teda tyhle týdny na hledání nový práce :grinning:

@nae no taky si říkám, že je to šlehačka :grinning: :grinning: :grinning:jo tak to sedí! opravdu by měli dostat koňskou dávku ale nejen hormonů ale pořádných kopanců :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: !!! :sunglasses:
no já teda myslim, že na mě se Eliška usmála poprvé dnes!!! a hned 3x za sebou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:a to jsou jí dnes 4 týdny!!! Taky se mi to zdálo brzo ale opravdu na mě koukala (měla jsem jí naproti sobě na klíně) a úžasně se usmála! Předtím se smála jen po krmení se zavřenýma očima když usínala, takže to co na mě udělal dnes beru za opravdový úsměv a bal jsem z toho neskutečně nadšená! Vlastně jsem stále!!! :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae já dnes byla na kontrole šestinedeli s Adelkou, tak jsem to ukazovala doktorce a potvrdila, že jde o potníčky a že je to normalni, že je to diky tomu, že slintaji, ručičky si davaji přes obličejíček miminka, pak byly ty vedra, a ty bílé tečky-co píše Věrka jsou tukove podkožní pupínky, co taky zmizí, tak se není čeho bát, že to ani není třeba mazat kremem. Ale jen udržovat v suchu tvářičku, a plínku dávat jen pod krk i deku a všechno, aby kůže dýchala.. tak můžeme být klidné:slight_smile:
17. kvě 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusberu no...tak ted mam gulas:slight_smile: moje rekla neni treba davat nic:slight_smile: tak ja uz nevim, ja mam kosmetiku pro malou SEBAMED od peny do koupele, kremu na prdelku a teloveho mlecka, tak k tomu mi rekla, ze je to fajn, ze to ma 5,5PH tak to jsem zvolila dobre a tak at ji mazu tim, ale jen po vykoupani, jinak to osetrovat nemusim... ale ta kalciovka zni rozumne, vyzkousim ji, diky za radu:slight_smile:
17. kvě 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak dneska u pediatricky jsme vazily po sesti tydnech: 63 cm, 5 kg:slight_smile: prý vypada jak 3 mesicni miminko:slight_smile:)
17. kvě 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek