• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@nae a zabednena nejsi:slight_smile: ja si rikala, ze ma nejakou kozni alergii na krem, nebo nutrilon a pak ve finale jsem uz zacala pochybovat, jestli nema atopicky exem, pac partner ho jako dite mel:slight_smile: nakonec jde jen o potnicky:slight_smile: nj..jsme ustarane maminky:slight_smile:
17. kvě 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek tak jo Věruš, tak já ho poslechnu tedy no :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: , zkusím si něco najít třebas něco víde no. Musím si najít práci a já jsem z té postele už dřevěná, chvíli něco dělám pak se unavím tak zas ležím no, co se dá dělat, to tělo moje ještě furt není fit.
18. kvě 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Ono to neni třeba ošetřovat, zmizí sami, ale pokud tomu chceš pomoct, aby se to hojilo rychleji, tak můžeš...buď ta kalciovka a nebo černý čaj. Koupila jsem černý čaj, tak uvidíme :slight_smile:
@verka_motylek taky se jednoho pupínku zbavíme a další dva vylezou....děs, tak budem bojovat, snad se toho brzy zbavíme :wink:
18. kvě 2012 v 10:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34
@verka_motylek jestli budete zkoušet ten čaj, tak mi řekl doktorka 2x denně, ráno a večer potřít, potom namazat tím krémem, který není moc mastný...
18. kvě 2012 v 10:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak mi to nevychází tady chodit :frowning2: s těma dvěma je to složitější, i když malá je pořád naštěstí zlatá :slight_smile: Vidím, že řešíte beďárky.Tak my jsme na tom stejně...malá je obhozená cená, už ji chudáka ani nefotím, jak vypadá strašně, máme to už 10 dní, taky jsem myslela, že potničky, ale pořád to nemizelo, tak jsme šli k Mudře. Máme také potírat černým čajem a dala nám Imazol Plus krém na to,máme to zatím dny, zlepšení žádné, tak uvidím co bude.Může to prý mít i z mé stravy nebo z hormonálních změn, ale potničky to nejsou... :cry:
18. kvě 2012 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 teda tak tos mě trochu uklidnila s těma mírama, i když Eliška je podstatně menší -53cm- takže na ty 4kila vypadá fakt jak michelin :grinning: :grinning: :grinning: Tuhle kosmetiku mám taky a jsem s ní spokojená :slight_smile:

@liska06 no je mi jasný, že to ležení je pěkný nůďo a hlavně z ležení bolí celý tělo víc než z práce!!! :grinning: :grinning: :grinning: Ale neboj uteče to a budeš zas plná sil :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@verusberu moc díky za radu! Určo to vyzkouším už se na to nemůžu dívat a dneska se navíc ještě pěkně poškrábala! Hned jsem jí ostříhala nehtíky :grinning: :grinning: :grinning:

@saly no já slyšela, že prý takovýhle všechny možný pupínky a potničky zmizí do 3 měsíců! :grinning:
18. kvě 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminy ... zdravím po dlouhé době .. už chodíme ven, tak nestíhám sem moc chodit .My přibíráme po týdnu vždy půl kg, je to masakr, ale malá už má 3 kg a malý 4 kg ... jsem zvědavá jestli někdy ten rozdíl doženou.
Jinak já dávala do práce ukončení nemocenské a nástup na mateřskou to co mi dal gyndař ... ale pro jistotu jsem ted po porodu volala na sociálku a posílala tam rodné listy, páč zam-vatel, to doposud neudělal, tak at není problém. Jen nechápu, proč po mě chcou na zdravotní pojištovně výši mateřské .. setkaly jste se s tím ?

My potničky zatím nemáme, malá má ještě takové ty bílé tečky - krupičku, ale to je tím ,že je nedonošená ... ale pomalu jak tloustneme to ubývá ..Jinak nam vyrostly hrozně moc vlásky ... :slight_smile: malý zatím má vlásky jen vzadu, tak vypadá jak malý lebkoun, ale už mu to dorůrstá. My máme mastičku ještě z porodnice, taková průhledná vazelína a aje fakt super, manžel jí koupil i ve velkém a mažeme tím pusinku a ručičky, na dupku máme taky namíchanou z porodnice a ten velký kelímek stojí 100 kč, takže super, malým to sedí ... Jen malému ted začlo hnisat očičko, tak dáváme kapky, ale zatím nic moc, uvažovala jsem o borové vodě, máte zkušenost ?
Holky malí se už usmívají vždy po krmení ... jak jsou odříhnutí a spokojení, ale furt máme ten 3h cyklus, čekám, že by s eto už mohlo protahovat ...
Já nekojím, časově to nestíhám, ale odstříkávám a pak dostávají mlíčko ... přikmujeme ale že by po tom déle spinkali ? jen tak chrochtají ... koupila jsem tu odsávačku na noc, kt. se dá na vysavač, tak dneska po koupání to vyzkoušíme .. mám z toho hrůzu, snad je to bezpečné ..
Holky už zase malý křičí tak já utíkám, hezký den, a já se zase ozvu ... pozdravuji všechny :slight_smile:
19. kvě 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojky, tak včera se Domínek porpvé vědomě usmál, bylo to super :slight_smile: :slight_smile: , jsem zvědavá, kdy to zopakuje :wink: Přeju hezký víkend, mělo by být i hezký počasí, tak někam vyrazíme papa
19. kvě 2012 v 08:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, tak moc vám záávidím ty úsměvy od vašich zlatíček, ale moc vám to přeji :unamused: :slight_smile: , Tak si představte, že po dědovi odchodu se už zbíhají supi, normálně každý kouká kdo dostane po nich barák. Můj zlatý manžžílek pověděl, příbuzným když přijedou, tak aby se mě nevyptávali a nemluvili o dětech což je pochopitelný, ale manžel od jeho tety na něj začal hejkat že ho nebude poslouchat, že je to tu vše babičky a že mu nic nepatří, no úplně z ničeho takovíhleho co by pochopil každý debil se začal obracet na babičinu vůli(poslední a to babička ještě žije naštěstí jo) a Honzík mu řekl že jen chtěl říct že nám umřelo miminko a že by se mohl chovat trošku ohleduplně a že je tu na návštěvě,no a já jsem utekla z baráku pryč do vesnice, protože jsem to nemohla poslouchat. Poté mě Honzík našel u rybníka jen jsem tam seděla, nechtěla jsem jít domů, když tam ješte byli a on že odjeli a Honzík plakal, já mu říkám at nepláče, že je strýc vůl a ignorant a on že se sním chytil slovně a strýc mu pověděl že je DOBŘE ŽE NÁM MATÝSEK UMŘEL,ŽE BY JSME HO NEUŽIVILI, což není pravda. .. Babička nám totiž koupila auto a my jí ho splácíme a ted jsme si půjčili na barvu do pokoje, pač jsme museli zaplatit ten pohřeb tak jsme na ní neměli a on nám to závidí. Ale on si vždy napučuje a nevrátí jí to a my jí to vracíme každý druhý měsíc když nám příjdou peníze. Někteří lidé dovedou být vážně krutý, až jsem plakala a to jestli zítra přijedou, tak automaticky odcházím pryč než odjedou, pač bych se do něj pustila, ale nechci přitěžovat babice. a to tady budou opět půl dne. :rolling_eyes: :unamused: Jo a to si vemte že je křestan a každý svátek a nedělě je imrvére v kostele a dokáže tohle vypustit z pusi
19. kvě 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lisko, no to je neskutocny DEBIIIIIIIL, asocial, vol, blbec.....normalne by som mu za taku hlasku skocila po krku! Ja nie som veriaca a toto je jeden z dvodov - takyto idioti sa spoliehaju, ze Boh im vsetko odpusti. Fuj, normalne som sa rozculila nad ludskou hlupostou.
19. kvě 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu To je mile, ked sa ti spunti zacinaju sklebit. Nas maly dnes vstaval o 4.30 (je to u neho bohuzial bezne, taky budicek, ehm....), napapal sa, snazila som sa ho este uspat hupanim na balone a on sa tak na mna tlemiiiiiil.... tak vravim, no dobre, odpustam ti, ze by som si este rada pospala... :slight_smile:

@ostrava8 V poistovni od nas myslim nic nechceli, teda vybavoval to manzel a nic odo mna nezistoval. Ved poistovna si to moze zistit od zamestnavatela. Ty si bola normalne predtym zamestnana, nie? Nie OSVC?
Nas maly mal hnisave ocicko prve 2 tyzdne. Kvapala som mu do toho Ophtalmo-septonex kvapky (existuje aj masticka, ale tie kvapky mi pre taketo male mimino pripadali lepsie) viackrat denne. Borova voda tiez nemoze uskodit (sterilna z lekarne urcena do oci, nie nesterilna - ta je napr. do usi), alebo kamilkovy caj (hermanek). Laktacne poradkyne velmi doporucuju kvapat do takeho ocicka materske mlieko, ze je antibakterialne... ale ja som teda radsej pouzila tie kvapky...
Odsavacku na vysavac - to myslis na odsavanie hlienov, soplikov, ze? My ju mame, je to super vynalez a neboj sa, je to maximalne bezpecne, aj ked ma clovek pocit, ze to snad vysaje aj mozocek :slight_smile:

Nasmu malemu zacali vypadavat tie prve vlasky, vpredu hlavicky je taky olysany :slight_smile: a za tym ma dlhe vlasy, do toho ma stale tie potnicky/vyrazky, no take chudatko nefotogenicke :grinning: Ale licka ma ako sysel a dve brady to istia.
19. kvě 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nae no vidíš to! vidíš to!! :angry: co dokáže věřící udělat druhému v srdíčku za bebí! Já to snad slyšet přímo od něj tak normálně v ten den jsem byla tak na nervi, že bych snad před ním bolestí padla na kolena, ale doslovně a rvala si srdce ze hrudi :frowning2: . Mě to rve srdce, že to řekl manželovi, natož kdyby to řekl mě no opravdu jsem rozčílená a mám ztrach ze zítřka, jestli něco opravdu neudělám. Až ho uvidím. Hrozně to člověka zasáhne, on je řezník tak na to má žaludek, můj táta je také řezník, ale v životě by tohle nikomu neudělal.
19. kvě 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae jj to jsou malí lebkouni :slight_smile: no já byla na nemocenské celé těhu, takže netuším nač to chcou ... :slight_smile: Juj tak to bych taky asi nezvládla kapat tam mateřs. mléko .. to raději ty kapky ... no uvidíme .. budu kapat, vytírat, snad to přejde .. prý to je i z průvanu ... :slight_smile: Na tu odsávačku jsme se dneska nedostali ... tak snad zítra .. jak bude tatínek dome .. dneska sekal zahradu .. :slight_smile: zítra jedeme poprvé k našim na celý den, tak snad to dáme :slight_smile: Holky mějte se kráááááááásne a vkládejte fotečky ... :slight_smile:
19. kvě 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 tak to je totalni IDIOT a vůbec bych ho nerespektovala, naopak mu jasne dala na jevo, ze je absolutni nula,takovy pobozniky miluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kreten!!!! tatka vzdycky rikaval, nez v kostele dorekne amen, tak mu pan buh za odmenu jednou serve strechu nad hlavou...na kazdeho dojde. Vubec si z nej nedelej hlavu a ani tvuj manzelicek, jednou si vse uvedomi, az bude potrebovat pomoc, ale bude pozde.... bozi mlyny melou, pomalu, ale jiste....
19. kvě 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
to máš asi pravdu a proto tak moc ještě ke všemu stojí o tento dům kde bydlíme a babička je ještě pořád na živu, což jsme strašně rádi že je tu s námi, Honzík říká že tak jak on učí své děti k takové víře jako jeho víře, tak že mu to oplatí oni. Vždy jsem měla předtuchu že se něco stane a nezabránila jsem tomu, tak u Matýska jsem jí asi raději ani neměla mít a neměla.
20. kvě 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 jů to hezky přibíráte! To je fajn :slight_smile: :slight_smile: SS tou pojišťovnou je to teda divný! jestli potřebujou vědět výši mateřský měla by jim to dodat snad sociálka, ne? no nevim...
Jak to dopadlo s odsávačkou? My jí máme taky ale já se toho děsim tak doufám, že se nám rýma bude dlouho vyhýbat abych to nemusela zkoušet :grinning: :grinning: DDržím palce ať má malej očíčko brzo v pořádku!

@liska06 To snad není možný jak jsou některý lidi zlý!!!! jak vůbec něco takovýho může vypustit z huby ( nedá se naspat z pusy, protože takovej z prominutim debil! pusu ani nemůže mít!!!) Vůbec se ti nedivim, že jsi utekla a hlavně že se s nima nechceš už vidět! Já bych se asi taky neudržela a asi mu jednu vrazila!!! Když umřel můj děda (babička umřela už rok před ním) přišel můj strejda a chtěla po tátovi půlku porodnýho a hned vletěl k nám do baráku a začal si brát stříbrný příbory a všechno co mělo cenu!!!!! my jen čuměli jak je drzej!!! a to ani nepřispěl na náhrobní kámen a ani nic nepomohl zařídit!!!Všechno udělal můj táta! Taky se s celou jeho rodinou moc nevídáme a vždycky když se jednou za rok povině navštívíme je to jak za trest a všichni se hrozně přetvařujem!!! Děláme to stejně jen kvůli mým bratrancům ( 6 a 10 let) :frowning2: je to smutný že největší hyeny jsou vždycky mezi příbuznejma.... a jak píše Anetka ,, na každou svini se vaří voda"!!!!!

@nae no z toho si nic nedělej my jsme na tom úplně stejně a řekla bych, že to plešatění a pupínkování a 3 brady a syslí tváře vypadaj na holčičkách o něco hůř :grinning: :grinning:Pro mě je Elí ale stejně krásná :slight_smile: ale snažim se seč to jde aych jí těch šupin na čele co nejdřív zbavila:D:D:D a víš co? černobílé fotky to jistí na těch vypadají všichni suprově a všechny nedostatky zmizí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verka_motylek no to je také drzost sama, fakt lidi na přes držku :grinning: :frowning2: :wink:
20. kvě 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 taky máme odsávačku na vysavač a je super, zkus to sobě třeba na ruce ať víš, že to tahá opravdu jemně ... malá mi u toho vždycky v klidu leží a vůbec nepláče, jako by věděla, že jít to pomůže :wink:
Mateřské mléko taky odsávám a dávám malé lahvičkou, ne proto že bych nestíhala kojit, ale malá se špatně přisává a kojení mě hrozně bolí :frowning2: Zkoušela jsem různé techniky kojení i laktační poradkyni a stejně bez úspěchu ... tak raději odsávám ať má malá moje mlíčko :slight_smile:
20. kvě 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
už je tu ten asociál :frowning2: , tak s finama zatím vyhráváme 3: 1 tak doufám že dnes vyhrajem :wink:
20. kvě 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 a kolik tak odsaješ? já bych někdy někam chtěla taky vypadnout a zkusit tady nechat odsátý mlíko manželovi aby jí ho dal stříkačkou, ale nevim jestli ještě po kojení budu nějaký mlíko mít a vůbec netušim kolik toho mlíka asi potřebuje :unamused:
20. kvě 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 vůbec si ho nevšímej a radši se jdi někam projít! debil :unamused: :angry:
20. kvě 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verka_motylek no odsávám max po šesti hodinách a množství je v rozmezí 160 až 200 ml. Malá dostává zhruba po třech až čtyřech hodinách 120 ml mléka (je jí 5 týdnů). Zatím to vychází, ale když přes den málo jím a piju, odsaju tím pádem méně a je to dost na hraně, takže se nám občas stalo, že jsme dokrmovali Sunarem.
20. kvě 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 moc děkuju! no to asi teda nedám :slight_smile: když jsem se pokoušela odsávat po kojení tak jsem ze sebe dostala max 20ml!!! :frowning2: ona mě vždycky vysaje úplně.. a když jsem to zkusila dát do lednice a jako přidávat po každym kojení tak se mi zdálo, že se ta struktura toho mlíka v lednici úplně změnila a nepřišlo mi OK :frowning2: Asi se od ní nikdy nebudu moct hnout :grinning:
21. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek taky vůbec nevim, jak tohle řešit, kdybych chtěla někam odejít na dýl bez prcka... Holky mi řikaly, ať odsaju něco třeba hodinu po kojení, pak další hodinu zase...ale to si myslim, že pak nebudu mít mlíko až ho budu chtít nakojit...no fakt nevim, je to věda... A jinak nám černý čaj na potničky pomohl, je to o dost lepší :wink:
21. kvě 2012 ve 12:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domínek :-* Miluju ty jeho malinkatý nožičky :slight_smile:)
21. kvě 2012 ve 12:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verusberu juj maly je krasavec.. koukam,ze mate kosik,to jsem si taky prala...ale u tech dvou a malym byte...tak to resime houpackama

holky odsavacku jsme jeste nezkouseli,ale jukala jsem na video..v patek mi mudr. rekla,ze rymu nemaji...jen oni vzdy po probuzeni a u krmeni tak divne chrochtaji, ale nosiky maji ciste kdyz juknu. tak je nechci moc trapit,ale zkusime, furt jsme venku,tak nestihame,jsem to ale matka,ze?:grinning:

dotaz davate vtech vedrech uz malym bodycko s kratkym?
21. kvě 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Mlieko sa v chladnicke nepokazi, 24 hod. tam vydrzi. Ked som si s prvym prckom odsavala, bola som skutocne v soku, co som zo seba vyzdimala - v chladnicke to bola modrava alebo nazelenala voda s tenkou vrstvou "smotany"... ale to je ok, mlieko je z vyse 90% voda. Ale vyzeralo to divneeee :slight_smile: ale malemu smakovalo :grinning: ja by som to nedala do pusy! :sunglasses: Inak mimino je najlepsia odsavacka, mne maly saje tiez do dna a niekedy mi to taha az spod pazuchy a spod lopatky...(no nie je to uplne prijemne). Moja kamoska mala nadprodukciu mliecka, fakt naliate prsiska, ale odsala odsavackou len par mililitrov. Ked sa prisalo mimino, tak sa riadne natlacilo. Niekomu sa pri odsavacke proste neaktivuje spustaci reflex a to mozes odsavat a odsavat a nic nebude.
@verusberu Cim castejsie by si odsavala, tym viac sa ti mlieko bude robit, hormony to zariadia.
Dominicek je krasne vylesteny, spokojny koblizek :slight_smile:Zlaticko. A tie malinke nozenky tiez nasmu stale chytam a pusinkujem.
@ostrava8 ahojky, pokial fuka vietor ako dnes, davam mu body s dlhym rukavom, ale ak je nad 20 stupnov slnecno, tak jedine kratky rukav. Si skvela mamina, ked s s detmi stale vonku :slight_smile: Nas maly tiez chrochta pri krmeni, aj mlaska a vydava prapodivne zvuky, to vobec neriesim. A nosik ma cisty. Ja som pouzivala tu odsavacku len v pripade, ze starsi synacik chytil od niekoho sople a fakt mu to vadilo, alebo ked sa pozvracal tak, ze mu to slo aj nosom.
21. kvě 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky všechny vás zdravím po dlohé době a zdravím i ta vaše Zlatíčka. Moc ráda bych se zapojila do rozhovorů, ale teď to ho je trochu moc. Pořád nějaké navštěvy a malinký bývá chudáček dost mrzutý, neboť tady máme příšerné horko. Máme doma 25 až 27 stupňů, takže to vypadá, že budeme muset koupit na léto klimatizaci, janak se nám tu ten náš malý drobeček roztopí :grinning:......Je to k nevydržení. Ani nemůže v klidu spinkat. Jinak to vypadá, že chytáme taky rymečku a vytírám mu to vatovou tyčinkou, tak nevím jestli to stačí, ale vypadá to, že se mu to nezhoršuje, ale kdyby chrčel, tak budeme muset použít taky odsávačku......tak doufám, že to nehrozí :grinning: jinak potničky teda nemáme, což se v tom našem horku velice divím :grinning: ale má asi moučnivku, nebo co to je........nejsem si jistá, tak se potom na to zeptám doktorky. Ty dětičky vám teda krásně rostou a přibírají už se těším až půjdeme na kontrolu po šestinedělí a co nám poví doktorka :slight_smile: doma jsme prcka vážili, takže má 4 kila :slight_smile: Tak snad dožene své vrstevníky :slight_smile: Jinak v pátek jdeme na kontrolu oušek, tak jsem zvědavá jak to dopadne :slight_smile: Jo a jak děláte svým Zlatíčkům ranní hygienu? Doktorka mi říkala, že je dobré obličejík otírat heřmánkem, ale připadá mi to trošku přehnané.....co myslíte?
21. kvě 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek motýlku co dělá Elí? Si představ, že mě dnes sprdla babička, že jsme se s asocialem nebavili a já si s někým napsala na faceboku jak nám ubližil někdo z rodiny a co řekl, ale vůbec jsem nejmenovala a babička že to mám odvolat že je to leš a já jí povídám, že nic odvolávat nebudu a ona že její dcera pláče prý ona mi volala co jsi tam napsala a já že at se omluví ten její manžel a že věřím Honzovi že asociál to říkal. A ona aby prý měla klid doma babička že je na nervi jak umřel děda atd,,, já jsem jí nic neudělala a překvapujemě, že jí s tím zatěžují babičku právě oni já po něm včera s Honzíkem nevyjela jen kvůli ní, aby se jí nepřitížilo :angry: :frowning2: , no a Honzíka jsem se znovu ptala zdali něco si nevymyslel a on že babička stála vedle jich když tam tnehle hnus Asociál vypustil z huby, to je drzost co.!!!!!!!!!!! Moc mi chybí Matýsek a ještě ke všemu se bude dít tohle, prý oni jsou pobožný to by nikdy neudělali a Honzík jí utnut tipec, dit si stála vedle mě tak co lžeš a lžete všichní. Prý no já to asi přeslechla. :confounded:
21. kvě 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky a jejich nádherná miminka, ať jsou zdravoučká Broučínci a Berušky :grinning:
21. kvě 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek