• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@jeaneta ahojky, u nas je ranna hygiena akurat taka, ze maleho prebalim, necham ho chvilu aj bez plienky, nech sa mu poriadne vyvetra ritka a prislusenstvo. Tvaricku mu umyjem vodou, osusim, nakremujem nemastnym kremom (z DMka). A este mu vlhkym uterakom ocistim krcek, a riadne osusim, nemastim - ma tam riadne zahyby a chyta sa mu tam prach z oblecenia a mazek, tak aby nebol ako prasiatko. Inak to s jeho hygienou moc neprehanam - ked sa pokadi, umyjem prdelku, ale celeho kupem len raz za 3 dni - tak nam doporucovali uz so starsim a je to v pohode.
22. kvě 2012 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu no a já chtěla mít mlíko v zásobě i kdybych nedejbůh onemocněla :( holt to nějak budu muset zkoušet :slight_smile: ten černej čaj je fakt super! Taky mám pocit, že se to zlepšilo! ani nejsou už tolik vidět jen pohmatem má ještě tvářičku jak struhadlo :grinning: :grinning: :grinning: Malej je kouzelnej! Nožičky boží!!!! Já je taky zbožňuju a o víkendu se chystám na odlitek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@ostrava8 já teda dávám malý normálně ven body s krátkym když je vedro! A ten den co byli ty 30ky (to jí byli 3 týdny)jsem jí dala jen body bez rukávků a mírně jsem jí zakryla zavinkou! a jistila jsem to mokrou plínkou přes korbičku kočárku!!! když je vítr tak dávám body s dlouhym a mikču slaboučkou!

@nae jo máš naprostou pravdu! mimi je nejlepší odsávačka! Eliška mi taky tahá mlíko až z paty! i když poslední dny (hlavně v noci) mi vysaje jen jedno prso a z druhýho si cucne jen tak sporadicky, ale stejně pak nic moc neodsaju:( možná to fakt dělám blbě :sweat_smile:

@jeaneta no ty návštěvy mě teda někdy taky dost zmáhaj!!! Prvních 14 dní nebyl snad den bez návštěvy!!! ještě, že v 7 koupeme a to už nikdo pak nechce otravovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak aspoň večer máme klid! Vedro teda máte šílený! to by fakt za tu klimošku stálo! ale zas bych se bála aby z toho neměl rýmu... Moučnivku poznáš tak, že má v pusince takový bílí tečky (jako mouka nebo sražený mlíko :slight_smile:
Kontrola oušek? my nic takového neabsolvovali ani mi o tom nikdo nikdy neříkal - co vám budou jako kontrolovat? Jestli dobře slyší? A my teda ranní hygienu žádnou neprovádíme :grinning: :grinning: :grinning: jen přebalim, namažu prdku a obličejík krémíkem :slight_smile: my každý den v 7 večer koupem - je to takový rituálek (hlavně abych zaměstnala manžela) a malé se to děsně líbí! Takže máme hygienu večer a ráno nic extra nedělám :sweat_smile:

@liska06 Eliška stále krásně spinká:slight_smile: je to brouček!
No to snad není možný, že babička se ho ještě bude zastávat!!! To bych teda vůbec nečekala! Počkej až jí budou chtít dát někam do LDNky a ten barák si rozdělit! Ty jo braňte se s Honzíkem zuby nehty a nenechte si od nikoho ubližovat!!! Hlavně, že máte jeden druhýho a držíte za jeden provaz! Hlavu vzhůru a asociála do popelnice :grinning:
22. kvě 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek no to je beruška malinká, Eliško hezky maminku hlídej at jí někdo nezlobí jako mě a hezky se na maminku a tatínka směj :grinning: . Jo je to imbecilní jak se k sobě chovají :rolling_eyes: . Ona lže jen z toho důvodu, aby sem mohli jezdit a bez problémů a hádek, já jsem nic špatného neřekla a že je to pravda no tak at se za ní stydí já nic rušit a ztahovat nebudu a už vůbec ho fakt respektovat nebudeme ani jeden, at si sedí doma na zadku a nejezdí sem když mu to vadí že nás to ranilo a bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsme byli na kyclich a prava neni uplne v poradku. Zitra mame jeste termin u ortopeda a ten rozhodne, jestli staci jen siroko balit nebo neco jineho. Mate s tim nekdo zkusenosti??? Za jak dlouho byla ta kycel v poradku??? Predem moc dekuji za odpovedi Nat
23. kvě 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 urču mě pohlídá:D a tebe určitě pohlídá Honzík! Je moc hodnej!!! :slight_smile: Děláš dobře! jen si stůj za svým!

@natalia3 ahoj Naty! No já teda nevim my jdeme až v pondělí, ale držím palce ať je to brzo v pořádku! pak písni jak to zítra dopadne :slight_smile:

holky jak jste na tom s prsama? mě začali totiž praskat (jako, že se mi začli dělat strie) a to si je dvakrát denně mažu :confused: jsem z toho nešťastná! nějak nevim co mám ještě dělat abych za chvíli neměla praskliny i pod krkem...
23. kvě 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek jj, děkuju Honzulka je moc hodný, teď byl zrovínka na obědě, jsem mu udělala manikůru namazala oblyčej a pomazlila, staráme se jeden o druhého jak jen to jde, on sám mi říká pořád ve zlém i dobrém, také se někdy neschodnem, ale on hádky nevyhledává spíše opustí ring jako první a nebo se ptá co by měl změnit, nikdy jsem nevěřila, že budu s chlapem tak dlouho po mých deních zázrak když týdeních známostech. 15 července budem slavit první výročí svatby. A budem spolu už 4 roky. Přijde mi to jako včera co jsme se potkali v hospodě na diskotéce s našima tátama, chápete to on tam byl se svým tátou a já se svým tátou utekli jsme z domu před našima mamkama :sweat_smile: . Asi to byl osud
23. kvě 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mile, moc teraz nestiham pisat. Vcera boli nejake erupcie na Slnku alebo co - starsi mal kazdy chvilu hystericke sceny, mladsi okrem 2x20 min, cez den vobec nespal, uz ma bolel cely clovek z neustaleho nosenia, prekladania z prsnika na prsnik atd.A to sme vstavali s malym o 4.15h... mozem prehlasit, ze uz zacina mat nejake naznaky pravidelneho rezimu - zatial je pravidelnost v tom, ze vstava okolo 4.30hod... :confounded: ... ani nemusim pisat, ako sa chce vstavat mne...potom sa cely den dopujem sladkym, aby som nezaspala za pochodu, treba varit, ist s detmi von dopoludnia aj poobede, atd...Takymto stylom sa na svoju povodnu vahu nevratim. Za chvilu je po 6nedeli a brucho stale hrozneeeee...

@verka_motylek Mne prsia sice nepraskaju, ale naozaj vyzeram ako Africanka z pralesa... a ked dokojim, tak to bude skutocne esteticka katastrofa. Na strie nic moc nezabera, je to dan za to, ze kojis a mas riadne zasoby. :slight_smile: Aspon vizualne pomaha, ked je clovek trosku opaleny od slniecka (alebo od kvalitneho samoopalovaku).
23. kvě 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae z toho si vvůůůůůůůbec nic nedelej:slight_smile: ja už mám po 6tinedeli a moje bricho je taky porad velikansky, jeste nejsem ani na sve vaze:( a ja se opravdu nemam ani na co vymluvit, pac moje mala je fakt asi to nejhodnejsi miminko na svete. Nas den vypada tak, ze vztava vzdycky v 7h, napapa se, umeju ji zinkou, prebalim a do 10h spinka, pak jedu do prace-zase spinka, v 13h papa, pak kouka, hraje si lezi nezlobi, nechce na ruce ani houpat, jen kdyz jsme doma tak je to stejny..jen ji otravuju ja, pac mi porad vadi, ze neni prostor si hrat.. v 16h papame, to jsme vetsinou na prochazce no a v sedum v pul osme koupeme a spi do rana do 4h (posunula si to o dve hodiny dal) a takhle se mi opakuje cely den, takze ja stres nemam, ani nepotrebuju energii a stejne jsem tlusta jako kr.....koza:slight_smile:)
23. kvě 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aneta34 anet to ti závidím ... : hlavně tu noc .. že se vyspíš, my stále máme tří hodinový režím :slight_smile:takže noc je fakt luxusní .. ale hrozně mě ted dobíjí ty procházky já chodím dopoledne i odpoledne .. jen ty vedra jsou hrozný, a náš den ? ráno taky utřu, omyuju žinkou převleču z pyžamka nakrmím a jdeme spát. Ješttě namažu pusinky vazelínou, kt. jsme dostali v nemocnici a je fakt super ... :slight_smile: Jinak holky dotaz ,.... už malé mažete opalovacím krémem? a jaký jste koupili, já byla v šoku, že jim 50 nestačí ...
23. kvě 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Ahojky no já jsem na tom psaní taky bídně.......tak to máš s malinkým úplně stejně jako já.......taky vstává po 4 hodině :slight_smile: ale už jsem si na to zvykla :grinning:....co mi taky hodl zbývá :grinning: No já jsem dnes výjimečně udělala doma průvan. Vo býváku jsem otevřela okno, ať se tam pořádně vyvětrá a potom jsme tam byli s malým půl dne a byl docela chládek. No chládek bylo tam asi 25 stupnů, ale venku bylo více, takže byl doma chládek :grinning: No a odpoledne jsem ho dala do kočárku a byli jsme na zahradě ve stínu, takže celkem paráda :slight_smile:

JInak holky já už mám svou původní váhu, ale dost mi pohubly stehna. takže je mám jako párátka, No asi musím více jíst, ale kdo to má stíhat. Nakojit, ranní hygiena, vařit oběd, uklidit, vykoupat......a tak pořád dokola :grinning: A navíc musím dávat pozor, abych nesnědla něco, co bude malého nadýmat :unamused: Jako vůbec neřeště váhu, aspoň máte zásobu všech živin jak pro miminko, tak pro sebe :slight_smile: Ale jak mám vědět jestli já mu dávám dostatek živin.....No naštěstí už nehubnu, ale musím to hlídat......stres dělá divy :grinning:

@aneta34 To je perfektní, že je malá taková vzorná :slight_smile: No Samuelek mi usne kolem 21 hodiny potom kolem jedné nebo druhé a potom kolem 5 a přes den už je to co tři hoďky :slight_smile:
23. kvě 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 No abych se přiznala, tak ho nemám ani koupený,. ale při těch teplotách už je asi na čase ho koupit......:astonished: cože? nestačí? No a je něco víc?
23. kvě 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liska06 no to je holt osud :grinning: :grinning: :grinning: já na něj celkem věřím :slight_smile: My už jsme s Mírou 7let :grinning: taky mi to přijde děsně dlouho :grinning: :grinning: :grinning:

@nae no já teda můžu říct, že i když mám teď asi větší dvojky taky mi už přijdou jako by byly nějaký afričanky :grinning: :grinning: ty teda nemáš lehkej život!!! to je šílený :unamused: byla bych totál grogy a nebyla bych schopná fungovat! My jedem po 3 hodinách i v noci! přes den teda třeba hodinu vždycky uspávám, ale pak mám zhruba hoďku a půl mezi každym kojenim na vaření, úklid atd.. a odpoledne cca od půl 2 js :astonished: me venku v podstatě až do půl 7 kdy koupeme :slight_smile: no se dvěma capartíkama už to není legrace :unamused: Tak ti budu držet palce ať se to trochu zlepší ať si můžeš sem tam i odfrknout!!! já ani nemám stres a taky se cpu sladkym - a pak si to furt vyčítám! takž mám taky stále nějaký to kilčo nahoře! ale snažím se teda každý den malilinko cvičit (jen trošičku posilování na břicho a stehna), stejně se ale nevejdu do svých původních džím jak se mi roztáhla pánev tak zkrátka nemám šanci :pensive: ale tak aspoň mám důvod jít nakupovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@aneta34 to máme naprosto stejnej režim akorát já se teda takhle nevyspim pač ELí jí v 1 a ve 4 ráno!! někdy si říkám, že už se asi v životě nevyspim dýl jak 2,5hodiny v kuse...

@ostrava8 no tak nad opalovacim krémem jsem ani neuvažovala! Mě bylo řečeno, že se prostě nesměj miminka do roka opalovat a když je vedro mám jí zakrýt třeba jen plínkou, ale hlavně aby nesvítilo sluníčko přímo na holou kůži, takže vůbec nevim :confounded: :confounded: :confounded:

@jeaneta jé co bych dala za stehna jako párátka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: o jsem snad neměla ani jako malinká holčička :grinning: :grinning: :grinning: s tim jídlem mě to pěkně štve! Já totiž vůbec nemám inspiraci co vařit, když nemůžu skoro nic co vařim normálně!!! holky tak ráda bych si dala fazole a čočku!!! a hlavně květák!!!! :frowning2: :frowning2: No ale nedám pač i když nic nadjímavýho nejím tak nás prdíky taky někdy dost potrápí... :sweat_smile:
24. kvě 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek neboj, to se casem upravi, bude si ty časy porad posouvat dal a dal... ja sice mam v noci klidek, ale jak jsem psala, jeste se mi nepodarilo si lehnout v cas, abych se vyspala:slight_smile: vcera jsem treba prijela v sedum z prace, postarala se o malou, ulozila ji, pak prisla druha mala na radu s ukoly, pak rychle vareni, aby mel pritel do prace obed a pak administrativa, uctovani a firma, nez jsem se nadala bylo zase neco po jedne hodine rano:slight_smile:
24. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mela bych na vas dotaz, vsechny nazory prijimam. Po narozeni Adelky, nejak prehodnocuju priority, ale taky si uvedomuju, ze je potreba vydelavat. Tak me napadlo spojit zabavu, vychovu s praci... nevim jak u vas, ale u nas v Pisku, kdyz se chce maminka projit s miminkem, sednout si s kamoskou na kafe, dat miminku v klidku napapat a neutikat s nim domu, tak musi bud v parku, kde jsou deti, psy, tatinkove, nebo v nejaky kavarnicce, kde se neda parkovat s kocarkem, je tam nakourino, ohrivani flasticky s mlikem je narocne, proste tady neexistuje zadny prostor pro maminky s miminky. Proto me napadlo vybudovat detske zabavne centrum s nazvem u Adelky... predstavte si, ze vyrazite s miminkem na prochazku, dojdete do zabavneho centra, zaplatite vstup 60 Kč - neomezene hodiny, vejdete dovnitr a uvidite tam detsky raj, pro starsi batolata a deti do 6 let (koutek, velke promitaci platno s pohadkama, hračky, stolečky na kresleni, na zemi ruzne prolejzacky) naproti male stolky, kam se posadite, ke stolku pripoutana autosedacka, abyste si mohly vyndat miminko, kdyby spinkalo tak v koutku postylky, na baru stelirizatory na flasticky, maly kramecek s oblecenim a program dne: tanecky pro deticky, zdravotni sestra radi, diskuze maminek, kurzy pro tehulky atd.. na stolku by bylo menicko: misto klasicke restaurace by tam bylo, kasicka, bananek s jablickem a piskotem, proste menicko pro miminka, nebo ruzna nabidka z umelych mlicek. abyste jen vzali dite a vedeli ze se v centru o vas postara od a do zet skoleny personal? Mohly byste mit permanentku, setkavat se tam s maminkama jak tady:slight_smile: a vse prizpusobene tak, aby se tam citilo dobre kazde mimi...jakeho koliv veku + maminky... uvidaly byste takovy centrum? chodily byste tam? A pokud ano, Co byste tam jeste chtely mit? Bylo by to venkovni i vnitrni... takovy velky dum ...casem by se tam napojila na me treba maserka, kosmeticka, kadernice, pedikura...proste zensky, co by se postaraly o maminky, zatim co si deti hrajou...myslite si, ze takovy centrum ma budoucnost? myslim to mooooc vazne, tak pls. piste nazory, namety, myslenky, rady, kritiku:slight_smile: cokoliv uvítám..
24. kvě 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natalia3 ahoj,tak my mame od narozeni tzv. frejkovu perinku,ktera drzi nozicky v tom spravnem postaveni a kdyz to neni ono,tek jeste existuji pavlikovy trmeny,ale ty se davaji mene casto.Pred 2 dny jsme byli na kontrole v 6ty a dle UZV je nalez na kyclich mnohem lepsi,ale perinku musime mit az do 3mesicu,pak se uvidi.Nosi se porad ve dne i v noci,jen do autosedacky ji nedas.My jeste krome toho mame i latkove pleny,takze zadecek je pomalu stejne velky jako mala :grinning:
24. kvě 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 teda :grinning: Anet, to je hrozně bezva nápad, já bych teda do toho šla, když máš ty možnosti. Určo tam budou maminky chodit, místo toho aby byli sami doma s jedním miminkem, můžou vzít miminko mezi jiné děti či miminka je to bezva nápad jek vést děti ke společnosti už od mala. Maminky si tam můžou povídat a radit si triky rodičovství a výchovy,u Adélky to je moc prýma že to ponese dcerčino jméno, určo máš talent tak ho tam pořádně využij. Škoda že bydlím tak daleko. :frowning2: :grinning:
24. kvě 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta @ostrava8 To som nevedela, ze 50 faktor nestaci pre mimina...to mi pride ale naozaj uletene. Ved to uz musi byt riadny chemicky sajrajt, aby to blokovalo tak moc... Prvemu synovi som iniciativne kupila Sebamed 50tku, ale vyuzili sme ju naozaj minimalne. Ako pise @verka_motylek , mimina aj tak nemaju na slniecko travit cas, takze teraz to ani neriesim. Ono nevadi, ked sa malych slniecko dotkne, aspon budu mat dost vitaminu D a zdrave kosticky, ale isto ziadna z nas nebude mimino vedome slnit. Na leto som pre starsieho kupila Sebamed 30tku, ale to nam vydrzi veeeelmi dlho, aj ked sa tym budem mazat aj ja. Ked chcete nieco kupovat, podla mna uplne staci nejake vreckove balenie ("pocket size"), ako maju napr. v dm-drogerii znacku Nivea pre deti.
@verka_motylek Dakujem za podporu, necitim sa vyslovene grogy, len totalne "vykojena" a rozkysnuta... aj mne ostala po prvom porode rozsirena panva, aj ked som potom mala povodnu vahu, mnohe gate som proste nedala cez boky... a teraz je to tiez take. Keby som odrodila 5 deti, tak uz by som asi mohla nosit len siroke sukne v pase na gumu, alebo este lepsie - taku suknu, co by mala len gumu okolo krku, a siahala by az po zem... :grinning:
24. kvě 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Ahoj Anet, je to vyborny napad a myslim, ze takych centier nikdy nie je dost. Neviem, aky velky je Pisek, ale pokial by si mala nejaku vyhodnu polohu a neutichajuce nadsenie, moze to byt naozaj vyhodne pre vsetky strany. Dovolim si ti napisat par poznamok - z pohladu matky, ktora je sice spolocenska, ale moc do takychto zariadeni nechodi, a ktora ma syna, ktory sa zatial s neznamymi detmi nechce hrat, nie je priebojny, aj ked je velmi aktivny, pohybovo nadany a vcelku pohodovy.
Co by som naviac ocenila:
- moznost pripojenia na internet (free wifi) alebo mozno aj nejaky jeden PC s moznostou pripojenia na internet pre maminy, ktore net doma nemaju
- casom moznost zucastnit sa roznych besied - napr. s porodnou asistentkou, pediatrickou, detskou psychologickou, vyzivovou poradkynou pre deti, fyzioterapeutom ci rehabilitacnou sestrou )mnohe maminy maju problem s chrbticou apod.)... atd. Mohlo by sa vyslovene jednat o besedy, alebo o prednasky. Myslim, ze by to bola vyhodna spolupraca pre teba, aj pre nich.
- ako majitelka psa by som mozno uvitala, keby som mohla do vonkajsieho arealu vstupit aj so psom --- toto je asi dost sci-fi, ale pokial som mala len jedno dieta a musela som sucasne vyvencit psa, niekedy to bolo pre mna narocne - zaistit, aby boli vsetci spokojni. Psi na ihriska nemozu. Mozno by stacila cast zahrady, oplotena, kde by mohli byt maminy aj so psickami, alebo nieco podobne.
- ako matka povahovo trosku komplikovanejsieho synacka (no je v tomto po mne :wink: by som mozno uvitala aj to, keby bola v tom dome moznost posediet nied trosku bokom, v nejakom troschu oddelenom priestore od ostatnych. Napr. syn sa pohra s detmi, ktore pozna, ale nie s neznamymi. Toto by bola moznost, ako sa dostat s kamoskou na kaficko,pokecat, deti sa pohraju, a nemusiet riesit to, ze dieta je stale zavesene na mne alebo je nervozne z cudzich ludi. (to je ale vymysel, ze? - ale pisem vsetko co ma napadlo, aspon na inspiraciu)
- tiez by som zrejme uvazovala o tom dat ku vchodu nejake taktne alebo vtipne napisane (nakreslene) upozornenie, aby mamicky chodili do herne so zdravymi detmi... parkrat som v nejakej kaviarni s hernou bola a ked tam boli deticky so soplami az po zem, zatilco mamicky si debatovali pri kave, nebolo to moc prijemne...

Ked ma este nieco napadne, napisem :slight_smile:
24. kvě 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae ahojky, diky moc za rady, v tomhle duchu jsem si to nejak i predstavovala, prostory mame vybrany, je to primo v centru mesta, pesi zona, zadny auta, 200 m2, vytah do patra dole 100m2 i nahore. Par bodu, jsem v planu mela, kurzy, konzultace, poradenstvi, modni prehlidky tehotenskeho pradla a detskeho, kurzy pro deti, stmelovani - priprava na skolku, malovani, tanecky, souteze, oslavy narozenin atd...zdrave deti bez virozy, nestovic atd.. taktez jsem premyslela i o internete i dokonce o boxech, tiche misto, na kojeni se stoleckem a hraci dekou pro mimi, aby matka mela soukromi a mohla tam mit kamaradku treba... nebo se zidlickou pro vetsi dite... pes bohuzel:( do projektu nelze zahrnout.. z hygienickych duvodu nemozne:( super napady, diky moc... jeste me napadlo treba kdyz se tam maminky seznami tak i spolecne aktivity, treba jednou za mesic /autobus zoo a tak../ tvoje podnety mi fakt pomohly, vypada to, ze jdu spravnou cestou:slight_smile:)) psycholog, sestry, vyskolene detske poradny atd.. to je zaklad, cele by to melo byt v duchu rozvoje batolat a podpory maminek...
24. kvě 2012 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liska06 diky moc Listicko .. i na tebe jsem myslela, jednou si treba k nam udelas vylet:slight_smile: s tvym malym miminkem novym, ale vedly bychom tam kurzy i pro podobne ztraty maminek jakou jsi prosla i ty, aby se maminky necitily same, zdilely vzajemne pocity, mohly si byt podporou a vedely, ze vzdy je tam nekdo pro ne, koho zajima co citi, jak se se vsim srovnavaji a pomahali jsme jim..jit dal...byla jsem na Meste i na cervenym krizi a vsichni spolecne se rozhodly muj napad podporit.. dokonce i financnim prizpevkem...coz me sokovalo, mesto dokonce da finance k naboru zamestnancu, kvalifikovanych ucitelek, sestricek a skolitelek..hlavne se mi libi ta predstava, ze to tu zustane i po me a me deti v tehle myslence by mohly pokracovat dal...obe holky:slight_smile: proste ze to ma duši:slight_smile:
24. kvě 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
děkuju Anet, to by všechny takové maminky určitě moc zahřálo na srdíčku jako mne, že tu pro ně někdo je a nemusí to předvšemi tajit a nebo se takové diskusi vyhýbat. Moc to pomáháá na psichyce.. :grinning: Moc ti to přeju at ti ten nápad jde do velké realizace a je fajn, že už jsi v tom takto pokročila. Držím palečky. Rodiná firma, po mamince a zrovínka taková, škoda že nemám takovou mamču taky :slight_smile:
24. kvě 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 no ty bláho!!!! Závidim ti to odhodlání a elán!!!! Moc ti to přeju a až bude to centrum otevřený určo se tam vydám :grinning: a už teď se těšim až budeš dělat pobočku tady v Praze :sunglasses: :wink: :wink: :wink:
Já myslím, že to máš dokonale vymyšlený a na nic jsi nezapoměla!!! Já strašně ráda chodim na nějaký tvořivý kurzíky a už se moc těšim až Elí povyroste a budu chodit s ní :grinning: Ubíráš se správnou cestou! a hlavně chce to co nejvíc originálních nápadů aby to přilákalo lidi! Myslím, že by nebyl špatnej třeba i bazén (myslim, že by stačil i malinkej :slight_smile: Já třeba nesnášim ty dětský hlídací koutky v nákupních centrech - jednou jedinkrát jsem v jednom takovym byla na brigádě a hrůza, děs!!!! Já jsem zastánce center ve kterejch jsou maminky společně s dětma a né hlídárny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Já myslím, že rozdělit prostor na hrací koukty je úplně ideální!!!Děti se můžou schovat(když nechtěj být s cizíma dětma) a taky si vybrat s čím si budou hrát :grinning: jůů úplně si to tam dokážu představit!!! Hned mi to dnes zlepšilo náladu :slight_smile:

Holky dneska poprvé na mě přišel nějakej spín! Ani nevim proč! ale z ničeho nic jsem se rozbrečela! A to jsem nad ničim nepřemýšlela ani se nic extra nestalo! Nechápu to, ale ty hormony jsou hrozná věc! Chudák Eliška pak nechtěla ode mě ani pít! brečela a musela si jí vzít moje mamka a za hodinku (když jsem se najedla, napila a vybrečela) mi jí přinesla ona se přisála a usla! Doufám, že už se to nebude opakovat nerada bych ztratila mlíko nebo udělala z Elišky nerváčka! Snad vás nic takovýho nepotká!byla to jen hodinka ale byl to hnus :unamused:
24. kvě 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no tys mě zas dostala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: válim se tu smíchy!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: prej sukni pod krk! já myslim, že jsi krásná maminka plná elánu a já před tebou smekám!!!Protože s dvěma broučkama a tak náročnejma to nemáš vůbec lehký!!!! :slight_smile: Přeju ti hodně sil a sem tam i chvilku oddechu :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme dneska byli u toho ortopeda. Rikal, ze mam ted mesic balit na siroko a pak prijit na kontrolu, jeslti to nebude lepsi dostaneme neco, ale zatim nerikal co. Mejte se pekne a at Vam pekne rostou deticky..cau Nat
24. kvě 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 Teda Anet to je úžasný nápad........kvůli takové věci, by stálo tam i zajet :slight_smile: To je opravdu skvělé a držím Ti palce, ať ti to všechno vyjde :slight_smile: To tě obdivuji, že jsi se rozhodla jít do takového podnikání ...... to já bych na to odvahu neměla :grinning: Uvažovala jsem, že bych provozovala květinářství, ale bohužel na to nemám toho správného ducha :grinning: měla bych strach, že by to nevyšlo, musela bych si vzít na ten základ nějakou půjčku a nejspíš bych ručila rodinným domem. A to bych nemohla riskovat i kvůli babi a dědovi, kteří tady bydlí s námi. No hodl bych měla hodně strach :grinning: Takže hlavně ať ti všechno vyjde podle tvých představ :slight_smile:
24. kvě 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta holky moc dekuji za podporu:slight_smile: ja uz se tam taky vidim:slight_smile: ale jeste mam pred sebou dlouhou cestu, za jinych okolnosti bych se asi taky bala, kdybych do toho sla ze zamestnaneckeho pomeru, ted to vnimam spis tak, ze jen menim druh podnikani, na ŽL jako OSVČ funguju od svych 24 let, coz je uz 11 let, tak si clovek nepripada na zacatku a ani ta obava, ze by to nefungovala tu neni..spis se modlim, aby mi do zakladu vystacilo to co mam naskudlenyho:slight_smile: uver bych si na to brat nechtela. Ale kdyz jsem delala rozpocet, zjistila jsem, ze mi pro vybaveni, najem, atd.. bude cca stacit 275 tis.. a ja mam v zaloze 350 tis..tak zbyde i na drobnosti a reklamu...ale mesicni najem je 60tis, tak snad mi to vydela tak, abych zila i s nejakym ziskem:slight_smile: uvidime.. ps: posilam foto te princezny, ktera mi totalne prekopala zivot a zmenila priority a za celym timhle snem stoji ona:slight_smile: asi dam jeji foto i na logo:slight_smile: tady se tvari hrozne moc urazene:slight_smile: pac maminka byla moc dlouho v praci a Adelka se prochazela s tetou v parku bez maminky:slight_smile:tak me takovym pohledem privitala...
24. kvě 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jujda..to je nejaky veliky:slight_smile: omluva, ja nevim, jak tu fotku zmensit:slight_smile:
24. kvě 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek u prvniho miminka se mi to stalo taky, musela jsem zazvonit na sousedku aby mi vzala dite z rukou a taky jsem to musela rozdejchavat...to jsou klasik hormony:slight_smile: neboj, nebude to vecny...a tak casty, jen si potrebovala asi srovnat - vyvazit zmeny ve svem zivote, prece jenom za posledni rok se toho stalo moc..nejdriv tehotenstvi, porod, pece o miminko, uvedomeni si te obrovske zodpovednosti, pocit stesti, samoty, strachu, radosti..mozek potreboval velky restart..vyburocoval depku, srovnal se, uklidnil a ted jede na novo, jako prave vymeneny novy harddisk do PC:slight_smile: je to v poho..mas to za sebou a uz budou jen ty super nalady:slight_smile: a kdyby nee..dyt to patri k zivotu, tak proc ne vid:slight_smile:)))
24. kvě 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta ok...budete srdecne vsechny zvany na kolaudaci:slight_smile: samo ze zdarma a na cely den klido pido:slight_smile:)) aspon bysme se vsechny osobne poznaly:slight_smile: zaridim i ubytko...:slight_smile: byste byly vsechny kmotry meho maleho projektu:slight_smile:
24. kvě 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 krásná fotečka! na mě Elí dělá někdy taky uraženecký pohledy a to nikam neodcházim :wink: Máš pravdu potřebovala jsem restart :grinning: Naštěstí to bylo jen chvilkový a teď už jsem zas vysmátá!!! :grinning: :grinning: Sluníčko je super nabíječka, takže už se zas těšim ven :slight_smile: mě totiž asi rozhodilo včera to, že Elí začala brečet v kočárku (což nikdy nedělá - je tam naprosto spokojená a i ty prdíky jí na procházce netrápí) a nebyla absolutně k utišení, ale bříško jí netvrdlo :slight_smile: takže jsem byla zoufalá, že jsem nevěděla co jí je! teď už je zas spokojená jen sem tam zatlačí a zakňourá :grinning:
Koukala jsem jak to mám daleko do Písku a myslím, že až bude otvíračka popadnu Elišku a ráda přijedu! Bylo by to fajn, kdybysme se všechny poznali navzájem :slight_smile: Hrozně jsem si Vás všechny oblíbila :grinning: :grinning: :grinning:
taky přikládám fotečku ať vidíte jakej je Eliška puclík :grinning: :grinning: :grinning: na fotkách ty tvářičky vypadaj ještě podstatně větší než jsou :grinning: :grinning: :grinning: ta poslední fotka je s mojí maminkou! Ještě že jí tu mám! Hrozně moc mi pomáhá!!!! :slight_smile:
25. kvě 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek