• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@cuddle tak to pak dej vedet, co je v zakone. To by me taky zajimalo .. ale ja si myslim ze tam neni presne urcene kdy .. ze to ma byt umerne tak, aby se stihla sehnat nahradni pracovni sila . nebo tak neco ..
30. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skirt nevím, jestli je to dané zákonem, ale doporučuje se tak kolem 16tt nejdříve
30. srp 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snowgirl
@skirt ale ja to asi udelam kolem toho 12tt, pac asi budu zadat o prerazani do kancelare, delam v terenu - hodne jezdim autem a nechci po pravde jeste vice riskovat nez je to nutne, navic v zime kdy to fakt je o hubu i tak, takze uvidime co mi reknou a kdyz to nepujde jinak pujdu na rizikove, cehoz se i tak obavam, pac mam vyssi tlak a uz pred otehotnenim to radeji gynekolozka , obvodacka resili a byla jsem vyslana na internu kde se mam po prvni trimestru hlasit
30. srp 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, 12 tt bych řekla že je optimální :slight_smile: .... už aby byl říjen, co? :D
30. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no, já se budu v práci držet do é doby, dokud to jen půjde, děšlám v redakci a je to stres, ale nic fyzicky namáhavého, tak to snad zvládnu... i když te´d chodím do práce zelená, tak podezření nejspíš bude...
30. srp 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snowgirl hm..... já spíš nevím jaké budu mít výmluvy na odchody k lékaři když budu chodit po 14 dnech na kontroly :(
30. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janca.c vymlouvám se na špatný tlak .-D
30. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.c no to ja prave taky nevim ... to bude zajimave :( .. pokud to pujde, budu chodit odpolko .. ale pokud ne tan evim ... holky kamaradka mi poslala super kalkulacku na TP :slight_smile: .. tak kouknete :slight_smile: http://www.kalkulacka-tehotenska.cz/prubeh-tehotenstvi/index.php?subpage=send
30. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@skirt
@snowgirl u nás Dr. těhule bere vždy dopoledne :( grrrrrrrrrr a já jsem na příště objednaná na 9:30
30. srp 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
balím to tu a jedeme na malé nákupy (drogerka a věci do školky), pěkný den přeji!
30. srp 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janca.c nemuzes jit mimo pracovni dobu?
@skirt pekna kalkulacka - srdecni akci by podle toho pro nas dve mela byt az nekdy kolem 20.9. - to je celkem pozde, ne?
30. srp 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betynka asi tam zavolám a přeobjednám se, tyjo vzubit podezření po čtyřech odpravcovaných dní to by byl mazec :D
30. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betynka jo no, to je dost pozde, ale ta kalkulacka je udelana podle me tak aby s jistotou to v tu dobu mel uz kazdy. Ja bych si taky mela delat vlastne test az zitra a pritom uz to muselo jit videt davno na testu....
30. srp 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skirt taktéž, k doktorovi jdu dnes. A už bychom měli něco vidět, tak si povíme, nakolik je to přesné, ale hezká věcička :slight_smile: Holky, odkdy chodí k doktorovi na čumendu i tátové?
30. srp 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snowgirl tak hodne stesti dnes - no zalezi asi na tvem gynekologovi, jesli ma zvlast poradnu kde jsou tehule a tatinkove,napr moje gynekolozka ma v beznych ordinacnich hodinach zadost, aby jsi tak doprovod nebo deti nevodil, ale samo kdyz ma poradnu pro tehotne se s tim pocita
jinak tim, ze ja jsem ted jeste v CAR centru - tak manzel muze jit i na ten prvni ultrazvuk jestli chce
30. srp 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
manžel chce strašně jít, ale nevím, odkdy to má smysl, odkdy něco uvidí... aby si neřekli, že jsme jak od Hujerů :grinning:
30. srp 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snowgirl jee, tak to se tesim na dojmy :slight_smile:
30. srp 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@skirt povím pak, co jsem viděla, ale muž nejde, zeptám se doktorky, odkdy jej mohu vzít :slight_smile:
30. srp 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snowgirl ja se zeptam, az budu volat na gyndu, jestli muzu vzit chlapa, taky by o to moc stal :slight_smile:)
30. srp 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snowgirl a ty jsi ted teda v kterem? urcite si to tu psala ale vis jak :D :D
30. srp 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snowgirl to mi přijde vtipný... snad si člověk pořizuje dítě, aby se mu věnoval... a ne aby ho dával pořád na hlídání... :slight_smile:) teda je to moje naivní představa :D ne že nebudu ráda když mi občas někdo pomůže, ale brát prarodiče jako levnou úschovnu dětí.. to fakt ne... :slight_smile: Takže to vidím stejně.. :slight_smile: já jsem to doma (manželovi) řekla hned v 5 ráno se // :slight_smile:) a našim hned ten den...nemohla jsem to vydržet,... a manžovo rodičům 6 dní po prvních // :slight_smile: a do práce nechodím :P takže o starost míň :slight_smile: A manžu beru hned na první KO... :slight_smile:
@catry no tak srpen nebo listopad.. to už je poměrně jedno ne? :slight_smile:) :slight_smile: hlavně že vůbec!!! :slight_smile: ;)
@skirt a testíš denně??? on je rozdíl vidět ob den většinou... a ty tvoje testíky myslím že sílí krásně!!! :slight_smile: kdyby se něco dělo, tak nesílí vůbec.. porovnávej vždycky testy ob den ;) ;) ;) a mimoděložní nesílí skoro vůbec... tohle není mimoděložní.. :slight_smile: počkej pár dní a bude krásná tlustice ;) ;) ;) se srdíčkem moc nepočítej, máš to podle mě minimálně o týden posunutý :slight_smile:) ovulka nebyla přece jen úplně jednoznačná.. :slight_smile: ale těhotná seš bez pochyb... :slight_smile: ;) vím že je to těžký, ale mysli pozitivně, na nic špatnýho nemysli a nepřipouštěj si nic jinýho než je všecko v pohodě ;)
@cuddle ahojky :slight_smile: mooc gratuluju :slight_smile:) tak se zadařilo... :slight_smile: potkala jsem tě na diskuzi IUI :slight_smile: nám se povedlo hned to první... :slight_smile: zavedli jen jedno embrijko? :slight_smile: taky máš vyšší tlak? kolik ti naměřili? a bereš léky? já beru Dopegyt už nějakou dobu... ještě před otěhu.. protože jsem se zmínila obv. že chceme miminko... brala jsem půlku ráno, ale teď mi zvýšili dávku na dvě tabletky denně... měla jsem tlak hodně vysoký, ale bylo i horko a tak, ale 165/106 už bylo dost... A taky mi říkala dr že je možný že budu mít rizikovku.. :/
30. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion tak toje supr, ze Vam vyslo IUI, ja byla jen na jednom a pak hned do IVF - nakonec jsme presli do jineho CARu a tam delali novy spermiogram a ten vysel dost blbe, hlavne morfologie, takze u IUI bychom stejne nemeli skoro zadnou sanci , no IVF z 12 vajicek, 11 oplodnenych a nakonec nam zustaly 2 blastocysty, 1 jsem mela zavedenou pri ET - tam to bylo negativni a 1 se dala zamrazit a pro tu jsem si sla toho 18.8 - zadnou dalsi zasobu v mrazaku uz nemame....takze pokud by nevysel KET byla dalsi moznost jedine dalsi IVF, tak jsem zatim moc rada, ze se fazolka uchytila - po tom OPU - odberu vajicek a stimulaci celkove jsem byla uplne unavena, rozbolavena a mozna i proto telo to embryjko neprijalo - jinak tlak ja mela uz predtim na gynde vzdy kolem 140/100 sestricka to vzdy merila 3x, nejdriv, ze to bude tema jejich schodama, pak nervozitou, kombinaci, az holt pani doktorka rekla, ze radeji jeste k obvodni, ta me poslala na interni vysetreni - mela jsem pak 1 den takovy ten pristoj co zaznamenava kazdych 15min tlak a z toho je nejaky zaver, ze mi to kolisa, pak minamerila i normalne 120/80 - ale uzavrela to tim, ze pokud to nebude nutne a tlak nebude vyssi nez 140/100 tak by doporucila po otehotneni nechat 1 trimestr uplne bez leku , at se mimco pekne vyviji bez toho a kdyz pak bude nutne nasadime leky na zbytek, ze existuji vylozene pro tehotne
30. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle držím palečky ať se drží prcek a nepouští :slight_smile:)) ;) mě zase dr říkala, že je v první půlce těhu potřeba ten tlak co nejvíce srazit.. proto mi tu dávku zvýšila.. :slight_smile: ale prý se to bude během těhu redukovat, tak jsem zvědavá :slight_smile:) právě ten Dopegyt je pro těhu... :slight_smile:
30. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=8153
nevim, jestli uz to tu nebylo, ale pekne popsane...
30. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion tak ja doufam, ze vi co dela, ted jdu v pondeli za obvodni prave s vysledky toho vysetreni a pak uvidime co mi doporuci
a samo hlavni je asi nestresovat, no nekdy to v praci nejde, tak uvidim, kdyz budu mit vysoky tlak, tak holt nebudu riskovat a radeji pujdu na rizikove, vim, ze i kdyz to ke konci stoupa, tak radeji holky uz drzi v nemocnici nebo jimvyvolavaji porod o neco driv, kdyz uz to zacina byt pro mimco nebezpecne.....jak to ze mas vysokvy tlak - dedicne??? si mladunka
30. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle já v pubertě jsem měla nízký.. docela hodně... omdlívala jsem... a asi před 5 lety jsem skončila se závodním plaváním kůli zdravotním problémům a jak zmizel pohyb, tak jsem bohužel nechala volné působiště mým PCO vaječníkům a za pár let jsem přibrala 35kg... a naštěstí se mi teď podařilo necelých 20 shodit a bylo znát že ty vaječníky začali makat :slight_smile: takže mám stopro ten tlak spíš z obezity... ale je pravda, že můj taťka měl už 3 náběhy na infarkt.. a z jeho strany každý léčí tlak... takže něco v genech bude, ale hodně to připisuju váze a toho že jsem přestala sportovat....
30. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion tak to jo, ale zase tim ze jsi zhubla, tak by se to melo upravit, vetsinou uz 5 kg jde pekne na tlaku poznat, no ja nakynula za ten rok hormonu co do sebe porad valim o 10 kg a tak mam zapsano,ze to mam i tim, pac predtim jsem mela vzdy ukazkovej
30. srp 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion takze fakt nemusim mit strach jo? protoze dneska od rana me boli vlevo dole az skoro u trisel ... a je to hnus. Citim to az v noze.... no ty testiky co mam, tak ty jsou ob den prave ... ja kazdy den netestim, at se zbytecne nenervuju :slight_smile: .. ale i o ten ob den mi to prijde malo .. no uvidime, kazdopadne sili, tak je to dobre. .. achjo, at uz me vidi ten doktor, protoze do te doby budu fakt paranoid :D ..
30. srp 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek