• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
Ahoj holky! Tak jakej byl víkend? My ho celý prožili grilováním:slight_smile:
U Elí teď řeším novorozenecký akné! máte to taky??? Našla jsem tu v jedné diskusi recept - do vaničky lžíci olivového oleje a lžíci octa! už jsme to udělali 3x a zdá se mi, že se to lepší :grinning: :grinning: :grinning: Starý babský recepty jsou stejně nejlepší :wink: :wink: Druhej můj problém ale zas tak lehký řešení nemá! Elí mi poslední tak týden brečí u krmení po koupání!!! Koupání miluje ale pak je to hukot!!! někdy jí musim uchlácholit chozením pak se třeba trochu vyspí a pak se teprve nají... Je to nějaký divný! předtím to nedělala :frowning2: Dneska jsem si přečetla v jednom časáku, že hodně miminek chce nejdřív jíst a pak koupat, co si o tom myslíte??? Myslíte, že by to mohlo pomoct???
10. čer 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ahoj grilovali? u nás to propršelo.. ale taky jsem ráno koupila buřtíky s optimismem, ale bohužel...
Jinak k tomu koupání až po jídle .. já osobně si to neumím představit, takhle manipulovat s dítětem po jídle .. asi bych měla pak plnou vanu mléka a né vody :slight_smile:) ale tak vyzkoušej to .. nebo mě napadlo natáhnout delší dobu krmení před koupáním aby měla malá větší hlad hm ?
Téda novorozenecké akné ? to jsem teda o tom neslyšela ... my ted máme potničky, tak natírám černým čajem a fakt pomáhá .. u akné ? asi také vysušit tu pokožku a né moc mastit tak ten olej no myslím si že taky vyzkoušet :slight_smile: holky tak mám odstříkáno a jdu za rodinkou do hajan .. dobrou noc
10. čer 2012 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ahoj věrko, ja nevim, nechci te strasit, ale ja cetla i pritel to rikal, on je bilinkar a studuje rostlinky a tak, ze ocet zmekcuje kosti a u maleho miminka staci i ta lzicka, pak mimi kosticky boli..jestli to neni tim... ja bych s tim octem moc neradila riskovat:( to je stejny, jak babky radily davat octovy zabal na kousnuti klistetem a na otekliny..a casem se ukazalo, ze se kliste diky tomu octu vyzvraci do rany a posle tam prave vsechny ty skodlivy latky, a otoky diky tomu ucpe ocet pory a naopak to vic nateka, pac to nedycha... zkus vyradit ocet..jestli se to nezmeni..
11. čer 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no my grilovali pod pergolou na zahradě takže nám déšť nevadil, ale byl teda dost otravnej :slight_smile: dnes snad už bude sluníčko :slight_smile: no mě to koupání po jídle taky přijde divný :frowning2: přesně se bojim toho, že pak všechno vyzvrací! už jsme zkoušeli koupat dřív i později a řev byl stejně :pensive: nějak si to nedokážu vysvětlit... jednou jsem si říkala, že je asi po tom koupání unavená, tak jsem jí nějak uspala a ona se za půl hodinky probrala a normálně se najedla ale to už měla mezi krmení 5,5 hodinovou mezeru, což mi přijde dost :frowning2:
no já myslela, že jsou to taky zase potničky, ale tentokrát to bylo tohle akné :unamused: ale můžu říct, že dnes už je to o 100%lepší!!!začíná mít krásnou hladkou tvářičku :grinning:

@aneta34 Ty jo to jsem vůbec netušila!!!!!!!no dobře vědět! já jsem stejně říkala, že to uděláme jen 3x a to už bylo včera po třetí takže konec z procedůrou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:ale můžu říct, že to teda fakt zabralo a zmizelo to!!!!
S tim brekem to ale určo nesouvisí protože to dělala i předtím :frowning2:už to právě trvá dýl! jednou jsem si myslela, že je rozmrzelá, pak že asi nemá svůj den, ale už se to fakt opakuje každý den!!!! Hrůza :frowning2:dost mě to trápí, protože u žádnýho jinýho krmení to nedělá :confounded: ještě jsem si říkala, jestli jí třeba nevadí nějaký prostředek kterým jí mažu tělíčko - používala jsem johnson baby a teď jsem to vyměnila za Bibchen tělové mléko a nic se nezměnilo, takže tím to asi taky nebude... proto jsem hledala nějaký informace a jediný na co jsem narazila byl článek o příčinách dětského pláče a tak psali, že miminka často pláčou protože se koupou hladová... :frowning2:tak ti nevim jestli teda nemám vyzkoušet tohle! Už si nějak nevim rady :grinning: Jinak je Elí fakt zlatá! Prdíky už jí netrápí, je hodňoučká, ale tohle mě mrzí, že nevim co jí trápí :dizzy_face:
11. čer 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek uf, tak to vubec netusim, co by ji mohlo byt, ja Adelku koupu hladovou, ale ve vode neplace,ani pri masazi po koupely, pak pri oblekani uz tak trochu zacne pofnukavat, ale to hned vymizi, kdyz dostane flasticku do pusy:slight_smile: pak po krknuti hned spinka.. jeste me napadlo, jestli to neni spis teplotou vody? Ja bych to obracene nemohla delat, pac by po jidle hned usnula a koupel by byla v prcicich:slight_smile: koupes kazdy den? nebo ob den?, ja koupu vetsinou kazdy den, ale taky se mi stane, ze kdyz zaspi dobu koupani, nebo prijdeme pozde, tak ji necham a rano ji omeju zinkou.
11. čer 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ted me napada, treba je to holka podsita a chce se rochnit dyl:slight_smile:) pak place, ze musi z vody ven:slight_smile:) netrap se tim, treba ma jen sve obdobi ktere pomine.. u nas po koupani zabral fakt ritual masirovani, Adelka je uz pripravena a vi, ze prijde tak uz roztahuje rucicky a chysta si telicko, kdyz ji promasiruju i hladovou, tak vydrzi pac ji to dela moc dobre, je jak pejsek...nachysta se, napne telicko a jeste pri tom vydava slastny zvuky:slight_smile: kdyz ma prokrveny cely telicko tak ji obleknu a jak je zmordovana koupanim, masazi, tak se hned prisaje k flasce. Ja pouzivam od sameho zacatku SEBAMED, vzdycky ji tim telovym kremem celou namazu jak kuře:slight_smile: olejicek ji nakapu do vanicky a pletovym mlickem pretiram krk a hlavicku i vlasky a nemame nic, potnicky byly na zacatku v tech vedrech, ted ma uplne hladounkou tvaricku a ve vlaskach zadna sucha kuzicka, zadny supinky nebo tak neco... a strasne heboucka pokozka. Mela jsem sebamed i u Dianky pred 12 lety, tenkrat jsem ho musela jeste objednavat, pac nikde volne prodejny nebyl.. ale u Johnsonu si pamatuju, ze si tenkrat maminky stezovaly, ze byl moc ostry na pokozku miminka, prej agresivnejsi nez jine kremy, coz me prekvapilo pac mel reklamu jako blazen.. ale ten Bibchen je neco jako sebamed, taky dobra kosmetika nemecka..jen by se nemely michat znacky, jako mit vse od jednoho vyrobce, od kremu az po olej, sebamed ma i opalovak s ph50 pro miminka.. je to cela řada potrebny kosmetiky, jen je draha..:( vlhcene ubrousky stoji pres 200 Kč a kazdy krem je taky cca za 180 - 200 Kč.. ale je fakt, ze diky tem ubrouskum nedavam vubec krem na opruzeniny, vubec ji po prebaleni nekremuju i kdyz ho doma mam a jeste nemela na zadecku ani tecku...a tema ubrouskama pres den beru i tvaricku a pod krkem..
11. čer 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 no já koupu každý den a pak taky masíruju! Sebamed taky používám - pěnu do koupele i mýdlo, jen ten krém ještě nemám:D ale asi ho taky pořídim aby bylo vše komplet od jednoho - je to určitě lepší :grinning: ona si právě taky užívá masáž i cvičeníčko na bříšku no a pak jí oblíknu do pyžámka a jak jí dám k prsu začne řvát :frowning2: někdy si třeba párkrát cucne ale jinak nic a pak chce až za hoďku! ale právě než jdem koupat tak se jako zbudí na krmení, nevim jestli to třeba není tím, že přejde ten bod hladu tim koupáním a pak chce za dýl, snad to brzo zas bude v poho :slight_smile: bohužel máme i tu seboreu v hlavičce (ty šupinky) ale na to prej jen olejíček pak umej šamponem a vyčesat, ale to nějak extra neřeším protože má Elí hodně vlasů tak to není na první pohled vidět :grinning: :grinning:
11. čer 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek :sweat_smile: :grinning: my jsme skoro plešatí:slight_smile:mame jen par vlasku.. porad stejne od narozeni:slight_smile: ale aspon ji neslezly...jee ted ti pisu, Adelka lezi vedle me na sedacce a ona si normalne povida..:slight_smile: a uz se tak zveda, ze normalne zvedne nejen hlavicku ale i cast hrudnicku, jako kdyby se chtela posadit..to je prca ji sledovat:slight_smile:
11. čer 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja píšem len v rýchlosti a telegraficky. Mala som tu týždeň na pomoc mamu, lebo manžel bol mimo Brno. Takže to bolo fajn, ale s 2 deťmi je to aj tak hukot, a k tomu 3x denne ešte venčiť pesana. Víkend sme mali v podstate rovnaký ako ostatné dni cez týždeň, ja to už nerozlišujem. Kedysi u mňa víkend znamenal vačšinou odpočinok a teraz...ehm... :grinning: :grinning: :grinning:

@verka_motylek To akné nemáme. Dúfam, že sa z toho Elí rýchlo vylíže.
Čo sa týka kúpania, robím to tak, že nakojím, okúpem, dokojím. Aj tak malý neznáša ten proces utierania, mazania, nejaká masáž u nás nehrozí...hrozne piští...takže rýchlo rýchlo utrieť, namastiť, ešte ho popusinkujem a šup zase na prsník, aby som ho trošku "podplatila" :sunglasses: Inak aj keď ho predtým nakojím, pri kúpaní mi neublinkáva - ale záleží, ako kojíš, či Elí stačí jedna "dávka" (z jedného prsníka), alebo dávaš z oboch. Ja musím z oboch, ten moj prísavník vycucá, čo nájde :slight_smile:
11. čer 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak u nás už potničky odišli do večných lovíšť a syslík má hladkú tváričku, aj keď jem čokoládu, jahody, rajčiny... ale ten prvý mesiav bol naozaj hodne fľakatý a drsný. Akurát je v kuse pocintaný od mlieka. Seboreu nemá (prvý syn mal), tak ho ani nemusím stále oškrabkávať. Ja som v tomto hrozná, obidvoch každú chvíľu čistím ako opica - musia mať hlavne čisté očičká a ostrihané nechtíky :slight_smile: Nevadí mi, keď si pocákajú oblečenie, ale tváričku im furt leštím, chudáčikom mojim :grinning:
Musím už bežať a priebežne vás dočítam, milé moje.
11. čer 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Ahojky no podle toho co píšeš, tak se Eli líbí koupání a masáž, takže bych obojí protáhla :slight_smile: Určitě se jí to líbínatolik, že si to chce déle užívat :wink: když chce papat až půl hodiny po masáži, tak jí tu masáž ještě o půl hoďky prodluž :wink: A nebo bych jí zkusila dát papat před koupáním.......já to tak nekdy dělám.....když malý spinká dlouho a vím, že by nevydžel koupání, tak mu dám najíst a potom koupu a masíruji. A zatím se mi nestalo, že by to vyblil :slight_smile: o tom akné slyším poprvé, tak hlavně, ať se toho co nejdříve zbavíte :slight_smile: A ty šupinky v hlavičce měl Samík taky , ale jen trošku. Jakmile jsem spatřila, že se mu tvoří, tak jsem mu začala omývat hlavičku žinkou a potom jí vyčesala a šupinky byly do dvou dnů pryč :slight_smile: No jinak my jsme slavili dědovy 80. narozeniny :slight_smile: Nos potničkama taky nemáme zkušenost........od narození má Samík hladkou pleť. Občas se objeví nějaká skvrnka, ale to má většinou od škrábnutí.....má totiž dlouhé nehtové lůžko, takže mu je stříhám co 4 den a i to je málo.

@aneta34 No já jsem slyšela že ten Johnsons jsou nejhorší výrobky plné škodlivých látek. Prý není vůbec pro malé děti dobré. Jeee tak to je Adélka šikovná, že už se tak krásně zvedá :slight_smile: za chvilučku už bude velká holka :grinning: No nám trošku vlásků vypadlo na temeni, ale jinak nám většina zůstala :slight_smile: hlavně vzadu :grinning:

@nae No nemáš to lehké. Tak to je maminka hodná, že ti přijela na pomoc a ty sis aspoň trošku odpočinula ne? přece jen ti žena pomůže v domácnosti více než chlap :slight_smile:

Jinak holky Jak dlouho bývají vaše Zlatíčka vzhůru? Připadá mi totiž, že malý je vzhůru pořád. Někdy prospí skoro celý den. Vzbudí se jen na kojení a někdy je skoro celý den vzhůru a dokonce i po kojení. Chtěl by se pořád kolem sebe rozhlížet, takže ho musím nosit po pokoji :grinning: potom ho dám na hrací deku. A když už mu to nestačí, tak si s ním povídám, lechtám ho, pusinkuji....no a když se podívám, tak je vzhůru už 3 hodiny v kuse. Potom mu dám napapat a naivně si myslím, že půjde spát. Co si o tom myslíte? Je to normální? Jo a dáváte někdy dětičky spinkat na bříško? Já to dnes zkusila poprvé a spal jako dudek. Ale samozřejmě jsem ho dala spát jen přes den a pořád k němu chodím a kontroluji, jestli dýchá.
11. čer 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta ja dala taky jednou na brisko, spinkala v pohode, ale vickrat jsem to radsi nezkusila, mala se uz dost v postylce premystuje, v noci dokonce spala vzhuru nohama a mela celou hlavicku pod dekou..tak ve me hrklo, pres den uz taky moc nenaspi, vzdycky max. hodinku a pul, dokonce ani na prochazce kolikrat nespi, furt se zveda a rozhlizi a uz se fakt umi zvednout az moc:slight_smile: takze to mame podobny, hraci deka, lehatko, postylka s kolotocem, furt ji premystuju aby se nenudila, pak si s ni taky hraju aby se unavila:slight_smile: to se rechta az na hlas.. nastesti ji ty hracky vzdycky zaujmou tak, ze se nemusi nosit na rukach nebo se ji venovat prehnane..zatim si poradi sama, staci kdyz na me vidi:slight_smile:
11. čer 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je nase Nicol....
12. čer 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
12. čer 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, uz fakt silim....Nicol ma uz 8 tydny. Prvnich 6 tydnu byla zlaticko a ja si rikala,ze mam asi nejhodnejsi dite na svete, ale ted??? Nevim co se sni deje, porad breci, chce byt u prsa nebo se chce nosit atd. Ale vim, ze ji nic neboli, kdyz se ji venuji tak je vse ok. Jenze ja mam jeste jedno dite - a uz fakt nevim jak to vsechno stihat...jak je to u Vas??? Cau Nat
12. čer 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 jůůů to je ale šikulka!!! Elí už taky zkouší různý zvuky :slight_smile: Pořád jí natáčim na kameru :grinning: :grinning: :grinning: taky se na ní nemůžu vynadívat!

@nae no jo my musíme mít taky všechno :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: včera jsem to taky zkusila jak to děláš ty - jedno prso před, druhý po koupání :grinning: :grinning: :grinning: před koupáním si ale jen cucla :slight_smile: prodloužila jsem koupání i masáž a začala pofňukávat při oblíkání ale pak docela pila bez breku :grinning: Mám podezření, že je to malej exibouš a prostě by chtěla být nahatá :slight_smile: to se vždycky řehní! i po ránu, když jí převlíkám z pyžama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Mě právě to akné i ta seborea hrozně štvou - taky si přeju aby už měla hladkou tvářičku a hlavičku! dělám psí kusy abych jí toho zbavila, ale jak už jsem psala je to o hoooooodně lepší :grinning: :grinning: :grinning:
Můžu ti říct, že s těma víkendama mě to taky štve :grinning: ale něco těm našim pusinkám obětovat musíme, že? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@jeaneta přesně tak jsem to včera udělala :grinning: protáhla koupání a masáž a už pak bylo krmení skoro bez pláče :grinning: jen trošičku dýl uspávání :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to já taky hned začala mýt, olejovat a vyčesávat ale moc se jí to neseškrábalo :unamused: :unamused: :unamused: já mám celý život problémy s pletí a mám strach aby to chudák neměla po mě! Bez makeupu nedám ani ránu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Nehtíky je náš věčnej boj! Elí taky rychle dorůstaj, ale nechá si je ostříhat je když je rozespalá po kojení:slight_smile: ale to jen na ruce! Nohy odmítá úplně :grinning: je to boj!!!
No Elí celkem spí, je vzhůru tak cca hoďku a půl po kojení a pak hoďku a půl spí! ale třeba když jdeme ven tak v kočárku po 10ti metrech usne a spí dokud nedojedu domů :grinning: :grinning: :grinning: Spaní na bříšku jsme nazkoušeli, včera jsem jí na bříško položila do kolíbky jestli si nějak poskládá tělíčko, ale jen zvedla hlavičku, chvíli pásla koníčky jak je zvyklá z přebalováku a pak začala plakat tak jsem jí zas dala na bok :grinning: :grinning: :grinning:
12. čer 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalia3 Naty Nicolka je nádherná!!! princeznička!!! no už to není malej novorozeneček a chce víc pozornosti... U nás teda docela zabírá to houpátko! ona na mě z něho kouká nebo se rozhlíží kde co lítá a já si můžu aspoň namazat chleba nebo něco vyžehlit atd... sice tam teda vydrží tak maxinálně 10minut ale i to mi pomůže, pak jí dám do kolíbky a jezdí se mnou po bytě, pustim kolotoč, vařim a jednou nohou houpu! je to někdy dost náročný i s jednim! Je mi jasný, že se dvěma ti to už musí lézt na mozek! a nebo mě napadá, když se chce nosit, zkusit nosítko :grinning: :grinning: to pak je pořád u tebe a ty se můžeš věnovat i druhýmu děcku :sweat_smile: :sweat_smile:
12. čer 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
@jeaneta máš pravdu, že žena pomože v domácnosti viac, ako chlap, to je bez diskusie :slight_smile: Akurát ja si najradšej všetko robím sama (len to tak lieta :grinning: ), ale bola som rada, že má starší synáčik vyžitie a niekoho, kto sa mu može stále venovať. Lebo ja teraz nemám naňho toľko času, ako predtým, a trápi ma to... :confounded: Ale musíme to nejako vydržať a zvládnuť. On je zlatý v tom, že sa vyhrá aj sám, ale aj tak mám čierne svedomie...

@natalia3 Nat, 3. mesiac je typický pre obdobie tzv. rastového špurtu..možno je tvoja malá práve v tejto fáze... ja som si to s malým zažila v 6. týždni (býva to v 3., 6. týždni a v 3. a 6. mesiaci) a bol to mazec - pár dní takmer v kuse na prsníku, nepokojný, zaprdený až za ušami z toho, že stále hltavo jedol, atď...a len nosiť... Verka @verka_motylek ti napísala dobrý nápad - dať si ju do šatky, ak ti to vyhovuje, alebo do ergo nosítka určeného aj pre takéto malé deti. U nás to je proste tak, že keď potrebujem napríklad oboch okúpať, tak musí malý chvíľu aj poplakať... alebo cez den, keď sa chystáme von, musím najprv nachystať, seba, staršieho a najmladšieho nakoniec do kočíku a tiež to býva s plačom. Nemám 100 rúk, ty tiež nie, bohužiaľ... alebo keď chcem ísť na WC... proste musím, aj keď plače. A tak ďalej.

@verka_motylek Náš malý už tiež "rozpráva", je to sranda :slight_smile: Akurát mu to vždy vydrží len chvíľu a potom si spomenie, že mama má vo výstrihu niečo zaujímavé a už koniec srandy a konverzácie a ide sa zase na vec :grinning:
Inak to, že Elí je rada nahatá - dieťa je obrazom svojich rodičov, nie? :grinning: :grinning: :grinning:
Tiež dúfam, že moji mlaďoši nebudú mať pleť po mne, pretože mám to šťastie v lotérii, že mám súčasne vrásky a vyrážky...teraz síce je to miernejšie, ke som ešte plná hormónov, ale niekedy vyzerám skutočne ako reklama na pubertu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Make-up a korektor - automaticky a ešte púder, aby som sa neleskla. Plus mám pehy. Vravím,, výhra v lotérii :grinning: Ešteže mám chlapa,ktorý to vobec neregistruje, a ani nevie rozpoznať, či som namaľovaná, alebo nie. Takže aspoň nejaké pozitívum. Mala som kedysi jednu srdcovú záležitosť, ktorá mi dosť zamotala život aj hlavu, ale keď si ten človek všímal totálne všetko a po romantickej prechádzke a hlbokom dívaní sa do očí zahlásil: "vieš, všimol som si, že nemáš moc dobrú pleť..." som sa rýchlo zo zamilovanosti vyliečila, doslova v sekunde. Takže aj takto málo stačí k rozpleteniu životných križovatiek :grinning:

Ja mám dnes za sebou jeden úspech, heč, naraz som malému ostrihala nechty na rukách aj na nožičkách a vcelku bez protestu, čo je výnimka. A na rukách inak tiež musím strihať nechtíky ako @jeaneta - často, aby sa nepoškrábal a tiež tá moja "opečovávatelská" úchylka... :grinning:
Moc nesledujem, aký dlhý čas malý dokáže nespať, to by ma trafilo :slight_smile: Niektoré dni sú dĺžky spánku v minútach, iné dni takmer celé prespí. Len si všímam, či už má aspoň nejaký náznak pravidelného režimu, čo by znavenú matku veľmi potešilo, ale prd makový :sunglasses: Akurát dlhší spánok okolo obeda a zvyšok dňa podľa nálady a smeru vetra, mám taký pocit... :sweat_smile:
12. čer 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natalia3 je kráááááásna:slight_smile:)) je jak ja se tesim, az vas uvidim pohromade i s miminky..kez by to vyslo:slight_smile:)
12. čer 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae bud v klidu, ja bych taky rada nejakou klasik stredni cestu v rezimu, tvuj maly ho ma podle vetru a moje mala presne na minuty podle hodinek, kazdy den, kazdou hodinu presne reakce:slight_smile: v 7h-budicek, napapat, prendat k mamince do postele, spat do 10h, napapat, prevleknout a hrat si hodinu, v 11h spime, v 13h budicek, napapat, obleknout a ven..vratit se v 16h a zase papat, nespime, po hodine prendavame z lehatka do kosiku z kosiku do postylky, dudlik ven, dudlik zpet v 19.30 koupeme, v 20.00spanek..budicek az rano ve 4h..a pak opet zaciname den v sedum h...fakt je presna neskutecne jak hodinky, proto trpime, kdyz jedeme na sluzebku,..to ma rezim rozhozeny a pekne mi to da vedet:slight_smile: Sice neplaceme, ale rozhodi se ji den tak, ze mam peknej gulas, druhy den doma, je opet rezim stejny:slight_smile: a beda, kdyz ji vezmu ven v jinou hodinu:slight_smile:)) sileny...proste spojit nase dve deti a mame ideal:slight_smile:
12. čer 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 Samuelek se taky už přemisťuje, ale teda vzhůru nohama ještě nebyl :grinning: No já ho dala přes den. V noci bych měla strach ho nechat spinkat na bříšku. No mi právě taky i na procházce někdy nespinká. Tak to jsi mě uklidnila :slight_smile:

@natalia3 Ta je krásná :slight_smile: Jak už holky psal, taky si myslím, že to bude spurt :slight_smile: trvá to jen 2 až 3 dny než se to všechno zase ustálí :slight_smile: A Věrka má super nápad s tím klokánkem :slight_smile: My si ho taky chceme pořídit :slight_smile: je to opravdu pomoc nejen doma, ale například když jedeš autem do obchodu, tak vytáhneš malou, dáš ji do klokánku a jedeš nakoupit. A vůbec nemusíš s sebou tahat kočár a nebo autosedačku :slight_smile: No u nás je to takové ještě bez nějaké tvrdého režimu. Naprosto se přizpůsobuji malému.....má hlad, tak kojím, chce si hrát, tak si hrajeme a když spinká a nebo si hraje sám, tak se snažím uklidit a uvařit :slight_smile: Věřím, že je to pro tebe těžké, když máš dvě děti.....já nestíhám jedno :grinning:....Samík má taky občas takové těžké dny :slight_smile:.tak držím palečky, ať je to brzy zase v pořádku :slight_smile:

@verka_motylek Jeee tak tojsem ráda, že už nepláče :slight_smile: No já jsem ale hlavičku neolejovala. Jen okoupala a vyčesala :slight_smile: No já jsem měla taky strach, že bude mít Samík problé=my s pletí, neboť mám citlivou pleť. Já zase make-up, pudry a dermacoly nemůžu používat, nebot se mi z toho vyrojí po celém obličeji vyrážky :grinning:. Jinak s nehtíky moc nebojujeme, neboť mu je zatím stříhám jen, když spinká. Když je vzhůru, tak bych si na to netroufla :D

@nae No tak to naprosto chápu, taky si nejraději uklidím sama :slight_smile: Manžel se mi snaží hodně pomáhat, ale já bych si to přesto chtěla uklidit podle svého :slight_smile: No jo dvě děti jsou už náročnější, ale neměj žádné výčitky. Podle toho, co tu píšeš, jak se staráš o dětičky, tak by jsi měla dostat ocenění :slight_smile: Jsi opravdu skvělá máma a obětuješ své pohodlí jen aby se tvé dětičky měly dobře a byly spokojené a to je nejdůležitější a když si malinký vyhraje sám, tak to je dobře :slight_smile: Však jen co ti povyropste, tak si budete moci hrát všichni a věnovat se jeden druhému :slight_smile: No my taky asi ještě ten režim moc nemáme :slight_smile: taky je jeden den skoro pořád vzhůru a druhý prospinká :slight_smile:
12. čer 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem ráda,že v tom nejsem sama, řeším podobné problémy, malá je mazlík, ale každý den jak odbije 5h tak je řev, má koliky asi, strašně ji bolí bříško,má křeče, dvě hodiny děsně plače a já nevím jak pomoct...masírujem nahříváme,pokud nic nepomáhá dávám i Sab simlex protože v té chvíli, po krmení nevím co s ní. Jo a úklid to je hudba zMarsu, kolotoč vaření a práce s malou je nekonečný
13. čer 2012 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitulik4 ty blaho, ty me desis, ja si namlouvam, ze pri tretim diteti uz budu tak vyskolena, ze vychovavat treti mimi pro me bude malina, myslela jsem si, ze to uz ma clovek takovou praxi, ze to zvlada levou zadni..myslela jsem si, ze budes skolit nas vsechny tady, jak to zvladat:slight_smile: asi nee, koukam, ze je to asi u kazdyho miminka specificky. Ja mela zatim stesti, Dianka /12/let, byla uzasne klidne a pohodove mimi, ani nevim, jestli v ty dobe existovaly nejaky kapicky na brisko...zvladala to bez nich a byla furt vysmata a klidna, Adelka je ted to same,tak aby mi to to planovane cca za dva roky treti miminko nenandalo za obe holky:slight_smile: drz se mamino...ty to zvladnes a uklid at obstaraji starsi deti:slight_smile: me Dianka vlastne taky ve vsem pomaha..v jejim pokojiku jsem uz snad pres dva roky neuklizela, jen ji vzdy vytřu..to jeste neumi,ale nadobi, kose, obyvak, koupelna a chodba..to je jeji prace.. ja uklizim jen kuchyn, varim,peru a zehlim..resp. bych mela zehlit, na to nejak furt nezbyva cas.. ale to neni Adelkou, ale tou moji praci:(
14. čer 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
posilam fotecku..jak jsem vyrostly..
14. čer 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jeaneta holky..ja jsem asi amater:slight_smile: ja si klokanka poridila, prave v domeni, jak to bude super a ja proste se s nim neumim hybat v kuchyni nebo neco delat, kdyz si dam Adelku do nej, tak pres ni rukama neudelam nic a ani pres ni nevidim:slight_smile:) neco delam spatne..mela jsem ho jednou na zkousku a od ty doby je pohozeny doma..ale na ty nakupy je to dobry napad...nebo ho hodit pod kocar a kdyz nespi na prochazce tak si ji tam dat..to me nenapadlo, diky za tip:slight_smile:))
14. čer 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae gratuluji:slight_smile: nam asi nehtiky moc nerostou, ja ji je vcera strihala poprve a moc velke nebyly, spi se ji odlamuji ... ale taky nevyvadela, jen mi furt s rucickama a nozickama cukala:slight_smile:
14. čer 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky já nějak přestávám poslední dobou stíhat :grinning: :grinning: :grinning: Eliška má asi ten růstový spurt pač najednou změnila svůj zajetý režim a teď chce prso každé dvě hodiny a spí pak max třičtvrtě hoďky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak jsem ráda když stihnu vytřít, vyklidit myčku a něco vyžehlit :slight_smile: :slight_smile: navíc jdem teď v sobotu a pak ve čtvrtek na svatbu! A ty jedni kamarádi maj u nás zítra rozlučku tak jsem včera do půlnoci patlala dva dorty (prsa a pinďu :grinning: :grinning: :grinning: myslim, že se to povedlo ) doufám, že bude už hezký počasí! Dneska se mi vůbec nechce ven...

@nae tos mě pobavila, že má rada nahotu po rodičích :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: i když něco na tom asi bude pač manžel spí jedině nahej :grinning: :grinning: :grinning: takový chlapi, co si dovolej tyhle řeči - ještě navíc v nevhodných chvílích- by se měli střílet!!! Ale dobře asi, že to udělal protože teď jsi jistě o dost šťastnější :grinning: :grinning: :grinning: Já mám takovou hroznou pleť už asi od 13 ( nic nezabíralo tak mi doktorka už v tomto věku nasadila antikoncepci )! Jediné období kdy jsem měla pleť úžasně dokonalou bylo když jsem se vdávala!!! To byla klika:D možná, že to bylo každoměsíční (pomalu roční) návštěvy kosmetiky, nebo tím, že jsem začala používat kosmetiku Mary Kay díky níž se teda držim jakš takž aby se na mě dalo koukat :wink: :wink: :wink: Je mi úplně jasný, že Elí má to novorozenecký akné z mých hormonů, který jí dávám mlíkem :pensive: ale co nadělám :slight_smile:
Taky považuju za velký úspěch když zvládnu všechny nehtíky zdolat najednou, ale už jsem to vymyslela tak, že když je v houpátku a je zabraná doi pozorování okolí nechá mě si s ní dělat cokoliv :slight_smile: tak se chystám tímto způsobem obtisknout její nožičky do takový plastický hmoty a pak je vyliju sádrou a budeme mít památku :slight_smile:

@jeaneta no mě to právě nešlo stříhat když spí - vždycky se pak probrala tak to mi přišlo naprd :sweat_smile: :sweat_smile: Dneska jsem se dozvěděla, že děti co prý mají tu seboreu tak jsou pak buď atopici nebo astmatici! doufám, že to není pravda v každém případě! Ani jedno není dobrý :cry: :confounded: Nejhorší na tom je, že to smrdí :unamused: no snad se toho brzo zbavíme!

@jitulik4 ty koliky jsou naprd! :frowning2: taky jsme to mívali, ale zjistila jsem, že Elí si nejlíp poradí sama a že po všech možných kapkách je to ještě horší! Teď si prostě zatlačí a je to - už ani ten nahřátý polštářek nepotřebuje :grinning: Držím palečky ať se to všechno brzo zlepší a ustálí!!! aby sis taky trošku oddychla!

@aneta34 jůůů Adélka je krásná :slight_smile: :slight_smile:Ta čepička jí sekne!
To je fajn, že Dianka tak pomáhá! Jo je to výhoda mít holky :wink:ty vždycky doma pomáhaj :slight_smile: Z tý klokanky si nic nedělej já to radši ani ještě nezkoušela, jsem docela pako takže bych s tim asi nic nezvládla udělat. Radši jsem se naučila stát na jedný noze a druhou vozit a houpat košík a takhle vařim :grinning: :grinning: :grinning:vypadám u toho jak opičák :sweat_smile: :sweat_smile:
14. čer 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě jsem se vás chtěla zeptat jaký používáte plínky??? Nemáte někdo zkušenost s těma z DMka babylove???
14. čer 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek ja je nepouzivam, ale kamaradka na syna ano a vubec si nestezuje, pry jsou ok.. pomalej nema na zadecku nic, jsou stejne kvalitni jak pampers nebo huggies...
14. čer 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek my je pouzivame a kvalitativne jsou stejne jak pampersky, huggiesky a jine znacky. kdyz proteceme, tak kolem nozicek a to kvuli tomu, ze je nam plinka jeste velka nebo ze to blbe utahnu :-P
14. čer 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek