• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@aneta34 ahojky, ja som očkovanie proti pneumokokom nedala ani nedám, proti rotavírusom máme za sebou prvú dávku - zažili sme dvakrát s prvým naozaj nepríjemnú enteritídu, ale zvládli sme to doma. Kamarátkina dcéra, ktorá mala rok, musela byť kvoli rotavírusom týždeň v nemocnici. Všetko má svoje pre a proti. Bližšie info je na stránkach www.rozalio.cz alebo ešte super stránky www.slobodavockovani.sk Očkovanie hexavakcínou som zatiaľ odmietla, dám malého zaočkovať najskor od pol roka veku. Je to úplne legálne, aj keď pediatrička strašne prndala, snažila sa ma citovo vydierať a zastrašovať.
Nemusíš sa vobec na nič doktorke vyhovárať! Očkovanie proti rotavírusom je nepovinné, očkovanie proti pneumokokom taktiež, akurát je platené štátom a pediatri ho MUSIA ponúkať - buzerácia z "vyšších miest"... No, očkovanie je na dlhú debatu :slight_smile:
A vitamín D dávam, keď si spomeniem, som v tomto fakt hrozná. U prvého syna som všetko presne dodržovala a teraz...jaaaaaaj... :grinning: (p.s. v tvojom prípade si myslím, že teraz to Dčko nemusíš dávať - jednak je v UM, a jednak je leto a na detičky svieti slniečko a nie sú naobliekané, takže to s tým Dčkom nie je také zlé, ako počas zimy).
20. čer 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae diky za super odkazy, ja jsem proste k tem ockovacim vakcinam hrozne neduveriva, hlavne kdyz si prectu xy pripadu, kdy po ockovani naopak nastaly komplikace...to bych nerada.. zkusim taky promluvit s nasi pediatr.. aby presunula ockovani az v pul roce zivota ditete, jsem nevedela ze to jde.
20. čer 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak uz treti den trucujeme s jidlem:( dneska extrem, posledni papani bylo ve tri odpo, celou dobu jsem to zkousela davala ji flasticku, mlicko plyvala..nechtela, v sedum usnula a spinka do ted, tak jsem zkusila dat flasticku s mlickem v deset a vypila aspon neco malo:( takze za cely den jedla s odrenyma usima 4x...
cajicku taky moc nevypila max 60ml.. ale je fakt, ze mame sileny vedra a jeste jak mame stresni byt tak je to pro ni masakr..
20. čer 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusberu Ahojky....jeeej drobeček malinký ...... a používáš violeť na tu moučnivku? Snad se to co nejdříve spraví :slight_smile: Jeee tak hodně zdaru, ať to Dominička bolí co nejméně :slight_smile: No jinak malý byl docela hotový z toho vedra....pořádně nemohl spinkat, takže to bylo dost náročné, ale jinak jsme v pořádku :slight_smile:

@aneta34 No my ho budeme nechávat ve třetím měsíci očkovat proti pneumokoku Prevenar a potom tu hexavakcíku :slight_smile: Bude mu to dávat najdnou. Četla jsem, že děti na to nereagují nějak špatně tak uvidíme. No ten vitamín D dávám malému tak co druhý den :slight_smile:
21. čer 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám takový dotaz. Malinký mi i po kojení pořád vyplazuje jazýček a mlaská. I když usíná tak to dělá. Napadlo mě jestli nemá žízeň. Tak vyžaduje časté kojení, ale i přesto potom mlaská. Co si o tom mylsíte. Mám mu dávat čajík?
21. čer 2012 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 No je to fakt šílené my máme zase opačný problém.......Ale myslím si, Adélka už ví co potřebuje :slight_smile: pokud nemá hlad, tak bych jí nenutila. Uvidíš, že jakmile pominou ta vedra, tak malá začne papat :slight_smile:
21. čer 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta no to máš naprostou pravdu, tyhle vedra těžko zvládáme my a naši drobískové s tim maj co dělat! Elí se vždycky osype potničkama!!! No taky se mele ale většinou jen když nemůže zabrat nebo když se snaží tlačit a to hlavně v noci! Má zavřený očíčka a hází sebou jako kdyby měla záchvat a pak se ozve prrrrrrrdddddddddd a je zase klid :slight_smile: Já si myslim, že Samík je úplně super akční, zdraví mimi a to, že se mele je toho pravý důkaz :grinning: Vůbec si s tím nelam hlavu a žádnou B12 mu nedávej :slight_smile:
no pokud plně kojíš tak je čajík zbytečný pač na žízeň má přední mlíko:slight_smile: Elí taky takhle vyplazuje jazyk i po kojení - vyplivne mi prso a pak vyplazuje ale když jí znova prso nabízim už ho nechce, vyžaduje mi takhle dudlíček :grinning: a pak ho třeba za chvilku vyplivne :slight_smile:

@nae ty jsi teda číslo!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já o sádle nic nevím, ale víš co? čím víc podkožního tuku tím mladší vzhled protože kůže se víc napíná a vrásky nemaj šanci takže já razím heslo: ,,Každý kilo dobrý!" :grinning: :grinning: :grinning:

@aneta34 já budu dávat k povinný hexe jen prevenar 13 ten rotarix mi přijde zbytečnej pač každý mimi má někdy průjem a nemyslim si, že se tomu dá úplně vyhnout! No to Déčko je pro mě utrpení!!! já na to vždycky zapomínám!!! kapu to na prso takže si vždycky vzpomenu až po kojení :grinning: :grinning: :grinning: ale máš pravdu ten vytamín v UM je takže je určo zbytečné ho dávat ještě jednou :slight_smile: To jídlo je určitě tim vedrem! Pokud nezačne Adélka rapidně hubnout tak to asi nemá cenu nějak řešit! hlavně, že má tekutiny aby nebyla dehydratovaná! asi potřebuje víc spinkat :wink:

Jinak holky my máme za sebou dneska další svatbu :grinning: :grinning: :grinning: Elí byla opět dokonalá!! hezky hodná a při obřadu mi dokonce usla na rukou takže gratulovala ve spánku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: až bude zas sem dám fotečku jak jí to seklo :grinning: měla zas nový šatičky :grinning:
21. čer 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to vam musim napsat, celkem me to prekvapilo, vcera jsem mela s Adelkou kratkou prochazku a prisla ke me malilinkata holcicka a ukazovala prstikem, ze se chce podivat na miminko v kocarku, pak dorazila jeji maminka, ta holcicka byla fakt prisaham stejne velka jak Adelka, mozna 3-4 cm rozdil a uz chodila, tak jsem se maminky zeptala kolik ma mesicu ze uz chodi a ona mela 13 mesicu, az me to soklo, ze mam tak velky dite.. v porovnani s tou holcickou, jak mate dlouhe miminka? Adelka ma uz obleceni 68 cm..nekdy i 72cm kdyz jsem ji merila tak uz ma cca 62cm a ta holcicka ma pry 70 cm.. byla extremne malinka, nebo mam Adelku extremne velikou??? pac az teda Adelce bude 13 mesicu,tak bude oproti te malicke fakt obr.. jak mate velke holcicky? Adelka mela pri porodu 51 cm..
22. čer 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 myslím, že to je tým teplom, u nás je z toho rozhodený hlavne starší. Malý je stále na prsníku, potrebuje tekutiny, inak je spokojný. Lepšie ale spáva doma, kde je chládeček, než vonku, kde je sauna.

Neboj, detičky teraz strašne rýchlo rastú a priberajú, ale ono sa to potom výrazne spomalí. Ja malému obliekam č. 68 a niečo aj č. 74. Inak meria okolo 60 cm, presne neviem, a má takmer 6 kg. On je taký syslík naducaný, takže mu to menšie oblečko už nevyhovuje. Schválne som sa pozerala, koľko meral starší v roku života, a mal 77 cm - a to patril k tým menším deťom.

@jeaneta Moj malý tiež mlaská. Ale keď sa vyslovene potrebuje napiť, tak mlaská a potom začne plakať, kým nedostane riadnu porciu mliečka :slight_smile: A tiež sa riadne vrtí, krúti, aj v noci hocikedy hádže hlavou zboku na bok, kope nohami, potom si poprdí a spí ďalej. Možno aj Samíka niečo len potlačí v brušku a preto sa tak pohybuje.

@verka_motylek Teším sa na fotečku!!! :wink: Ešte čo sa týka tých rotavírusov, máš pravdu, že to nie je tragédia a každé dieťa si musí prežiť nejaké tie blinkanie a průjmy. Tu ide akurát o to, aby sa to včas podchytilo - niekedy to rodičia zvládnu doma, ale niekedy musí dieťa ísť na infúzku do nemocnice, lebo sa rýchlo dehydruje. Týmto ťa ale na očkovanie nenahováram, to ber len ako poznámku pod čiarou. My sme so starším zvládli enteritídy doma (aj keď je to peklo, ale krátkodobé), známi museli do nemocnice. Je to strašne individuálne. Malého som dala zaočkovať, pretože starší bude chodiť do školky a tam keď niečo také začne, nemá to konca kraja, veď to určite poznáš.
A čo sa týka toho, že čím viac podkožného tuku, tým mladšia vizáž a pomalšie starnutie - v tom prípade som od krku dole ako batolátko a od krku hore plus mínus adekvátne veku :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, dnes som oplieskala 1300 Kč za spodné prádlo :pensive: ...potrebovala som nejakú vhodnú podprdu, lebo mi vadí, ke mám ísť niekam medzi ľudí, že mi v športovej podprde vidno cez tričko vložky do podprsenky. Kúpila som si teda vystuženú, ale bez kostíc, vhodnú na kojenie. K tomu nejaké kvalitnejšie kalhotky s vyšším pásom, aby mi nepretekala pneumatika. Staré spodné prádlo už začína dosluhovať, a chcem sa cítiť pohodlne, tak som zainvestovala. Ešte som kúpila jednu vzorovanú tetraplenu do kočárku, aby som bola spokojná aj s estetickou stránkou vnútra kočárku :slight_smile:
22. čer 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek Samíkovi se vytvoří potničky jen malinko a když mu omyji obličejík tak jsou během chvilky pryč. tak to to budou na tom ty děti všechny stejně :slight_smile: Malinký sebou hází do 11 hodiny a potom usne, když ho zavinu tak spinká až do 6 , takže je to super. Děkuji za uklidnění. Byla jsem trošku vyděšená, když mi doktorka řekla, že je neklidný. já vím, že na žížu je přední mléko, ale bylo mi divné, že tak mlaskal, když to jindy nedělal. Samík by prso přijal vždycky :grinning: :grinning: zato z dudlíku ho natahuje :grinning: tak to je skvělé, že jste si to pořádně užili :slight_smile:....těším se na fotečku :slight_smile:

@aneta34 Jeeeeeee taková malinká :astonished: samík je drobnější, ale v 1 roce bude určitě větší :grinning:....to mi připomíná, že jsem v poradně taky viděla zase chlapečka, který měl rok a půl a byl mooooc hubený a byl veliký jako ani ne půl roční miminko .... čím to může být?

@nae No tak to jsou na tom stejně, ale hrozně mě trápí, když se nemůže v klidu vyspinkat :unamused: Ty jo no tak to je pálka, ale aspoň sis udělala radost ne? :slight_smile: je důležité aby jsi se při kojení cítila pohodlně všude....ne jen doma :wink:
23. čer 2012 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae no vcera to bylo nejhorsi, napapala se rano v osum a pak cely den odmitala jidlo, vzdy jsem do ni narvala max.20 - 30 ml, tak jsem vecer po koupani uz byla zoufala a narvala jsem do ni fakt nasilim 90 ml.. trucovala, vyplyvavala flasku ale pak vzdycky pochopila, ze to nema smysl tak trochu tahala a takhle jsme to opakovaly az do vypiti cely davky.. dneska to zatim vypada dobre, v jednu v noci vypila celou flasku, v sest rano taky a ted v osum vypila 100ml tak uvidime jak to bude pres den. Koukam, ze ta nakupovaci manie neni jenom ma nemoc:slight_smile: tys aspon koupila prakticky veci potrebny, ja kdyz jsem si pocitala co jsem utratila, tak jsem zustala v soku:( utratila jsem pres 6 tis :cry: a nechtej vedet za co, plysove panacky pata a mata pro synovce za 900 Kč,na poste jsem vyzvedla tricko pro pritele na den otcu za 1300 Kč, Dianka šaty a boty 1000 Kč, Adelka šatičky oblecky 1200 Kč, Adelce ventilator k postylce, abych schladila vzduch 699,- vytaminy 300 Kč za 700 Kč ohrivac mlicka do auta a nejaky to kafe + nealko + palacinka + zmrzlina a v penezence z vybranych 10 tis mi zbylo prd.. ale je fakt, ze to holkam slusi a to tričko pro Jarouška nema chybu. Mrknete http://www.shirtinator.cz/productPopupAllViews.php?shopProductId=3912208 tak si rikam, penize jsou, byli a budou tak co..
23. čer 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aneta34 no tak Elí měla v 6ti týdnech 54cm a když se narodila tak měla 47cm! To Adélka roste jak z vody :slight_smile: ale neboj určo nebude nějakej extrémní obřík! Já dávám Elí stále 56velikost ale jak je buřtíková tak už jsem taky nějaký oblečky uložila :slight_smile: To tričko je bombastický!!!!! určitě z něj měl velkou radost :grinning: Můj Míra ode mě dostal ještě před porodem tričko nejlepší táta na světě a vždycky si ho bere, když má Elí na starosti když jdu do obchodů :slight_smile:

@nae jj naprosto chápu moc dobře to ze školky znám a děláš dobře, že se takhle chráníte a předcházíte tomu! Dehydratace je dost nebezpečná a kapačky u malinkých miminek nejsou nic moc příjemnýho :frowning2: já doufám, že to snad nikdy nebude mít Elí v takovýhle šílený míře :confounded:

@jeaneta no tak vidíš určo není neklidný! však doktorka ho nevidí 24 hodin v kuse jako ty tak jak může tak rychle soudit??? No tak zas je na druhou stranu fajn, že dudlík nechce aspoň ho nebudeš muset odnaučovat :grinning: :grinning: :grinning:
Holky o utrácení ani nemluvim!!!! já se málo dostanu z domu takže utrácim dost přes net :wink: :wink: :wink: a taky to pěkně lítá!
23. čer 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem sem nepsala, protože malá a k tomu VŠ+ aktivní sport- fakt mazec. Tak zhruba- malinká měla reflux, asi stále má, dávám zahušťovadlo a zvýšený polohy všude možně :slight_smile: prošli jsme i šíleným akném, byl to fakt hnus, to už je v pohodě. Kojila jsem jen 14 dní, po porodu jsme se vraceli 2x do nemocnice, protože jak malá byla skříplá tak modřiny způsobili šílenou žloutenku a ta nechtěla zmizet :frowning2: teď máme kolem 6-ti kilo a spíme skoro celou noc, takže jsem docela spokojená. Mám pár dotazů, jestli mi poradíte :wink: 28 budou malinkej 3 měsíce, já mám stále 10kg nahoře, tak jaké máte zkušenosti-myslím za jak dlouho jste to shodili. včera jsem dostala poprvé menstruaci, mám to dost, tak jak dlouho jste to měli?Četla jsem ,že to bývá delší cca 14 dní :frowning2:
25. čer 2012 ve 12:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andela9 uf..pekny trable na zacatku, ale jsem rada, ze je vse ok. Ja po porodu mam taky jeste nadvahu, sice jen 2 kg, ale ja nadvahu mela i pred otehotnenim:slight_smile:))) takze ja s hubnutim zapasim neustale. Adelka bude mit 3 mesice uz za tyden, první menstruaci mam za sebou, ale o 14 dnech vubec nemohu mluvit, mela jsem to cca 4 dny, prvni dva dny silene intenzivni, pak pohoda, je fakt, ze jsem mela prvni dny krece.
25. čer 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta jinak, slava, Adelka zacala konecne zase normalne papat:slight_smile: asi to fakt bylo horkem, dneska je poprve zatazeno a jedla krasne
25. čer 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja sa na čas odmlčím. Starší syn bol chorý a máva hrozné hysterické záchvaty vo dne i v noci (každé 2 hodiny)...som totálne vyčerpaná, vyšťavená...dnes som dostala horúčku pre zmenu ja, som KO...držte nám palce, je to masaker nemať tu žiadnu rodinu ani nikoho na celodennú pomoc, keď mi je tak zle.
25. čer 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verka_motylek No to máš pravdu. :slight_smile: A jak se Elišce daří? a co ty?

@andela9 Ahojky, teeeda tak to jsi měla dost náročné. jinak co se týče hubnutí, tak se lépe hubne při kojení. Jinak já vážím ještě méně než před těhotenstvím. takže jsem jako špejle. Holky buďte rády že máte nějaké to kilo navíc....pořád lepší než vypadat jako komár :grinning: :grinning: Já dostala menstruaci 1 den po šestinedělce a trvala 4 dny a nedávno znovu a trvala 5 dní a bxla slabounká. Tažke to bude asi hodně individuální :slight_smile:

@aneta34 No tak to je skvělá zpráva :wink: Jsem ráda. že už je to v pohodě :slight_smile:

@nae Jeeeej tak ať vše brzo v naprostém pořádku :slight_smile:

holky jinak s těmi útratami.....dali jsme 9500,- za klimatizaci, takže už je to mnohem lepší a taky jsme nakoupili plno blbin....hraček, oblečení atd :grinning:
25. čer 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, po dlouhé době vás všechny zase moc zdravím:slight_smile::slight_smile::slight_smile: Občas sem nakouknu a přečtu si, jak se máte, ale na psaní není moc času. Náš chlapeček zítra bude mít 2 měsíce. Nakonec se narodil císařským řezem den po termínu. Je naprosto zdravý - novorozeneckou žloutenku měl jen minimální a zatím nás ze zdravotních komplikací postihlo v podstatě jen zahnisané očičko (už od porodnice a naštěstí to nakonec po několika týdnech přestalo samo). Jinak se úspěšně vyhýbáme vážnějším vyrážkám, opruzeninám, rýmě i větším problémům s prdíky. Jen s kojením nám to bohužel moc nevyšlo:frowning2:
Tak ať vám všem děti rostou k radosti:slight_smile: Já sem někdy zase ráda nakouknu...
25. čer 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andela9 ty jo no to je teda něco! Hlavně, že už to je za váma! My měli taky šílený akné! Elí má šíleně suchou a citlivou pokožku :unamused: no já mám stále nahoře dvě kila, ale myslim si, že jsou to spíš prsa, který se neustále nalejvaj!! mám z 0 trojky!!!! děs :slight_smile: Menzes jsem ještě stále nedostala takže nemůžu říct:slight_smile: |Držím palce ať už je vše jen fajn fajn fajn :grinning:

@nae beruško naše přejeme ti brzké uzdravení!!! Hodně sil! Je mi zcela jasný, že to není lehký! Můj manžílek odjede v pondělí na týden vydělávat peníze a já teda vůbec nevím jak to zvládnu sama...

@tak klimoška je určo super do toho vašeho podkroví :slight_smile: No my dnes byli u doktorky .-) Eliška má už 5380g a 57cm! už vyrostla od narození 10cm! A dostali jsme první očkování! Já jsem na to teda ale nějak nebyla připravená! myslela jsem, že se očkuje až ve 3 měsících a Elí je necelých 10 týdnů. tak si trošičku zaplakala ale jinak byla statečná, jen mě tam počůrala od zhora dolů :D :D :D horší je to teď je taková neklidná a před hoďkou měla dost záchvat ještě nikdy tak dlouho neplakala, ale teplotu myslim nemá (nepřijde mi nějaká horká) navíc ten Panadol baby je až od 3 měsíců tak ani nevim jestli bych jí ho mohla dát! No kdyby bylo nejhůř asi bych jí šoupla poloviční dávku, ale snad to nebude potřeba :slight_smile: teď se snaží zas usnout, snad to už bude dobrý! jinak mi doktorka potvrdila, že má citlivou a suchou kůži takže mi řekla, že koupat má jen 3x týdnně!!! a Elí to tak miluje!!! no nevim, docela mě to mrzí ale snad jí to pomůže - máme i spešl vodičku do koupele a taky krém - ona má po celim těle takový suchý flíčky! ale pozitivum je, že Seborea už je podstatně lepší!!! mažu to krémem linola fett a je to fakt dobrý :grinning: A já se mám fajn děkuju za optání :slight_smile: občas mě bolí teda záda, ale dá se to vydržet :grinning: jen mám splín na dušičce pač mám pocit, že se začínáme s manželem dost odcizovat :pensive: je pořád někde v trapu samej fotbal!a když je doma tak je na noťasu...už se spolu nedíváme na filmíky, neobjímá mě nemasíruje...ale asi je to suběktivní nevim :unamused: jen se tak nějak cítim sama :frowning2: nejvíc mě na tom štve, že já nikdy nebyla smutná nebo utrápená! tyhle pocity nějak neznám a cítím se dost zmateně... uááá nechci si stěžovat jen se nějak nepoznávám :grinning: :grinning: :grinning: a to už jsem si myslela, že hormony jsou v normě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@tina74no tak to je fajn, že nic hroznýho vás nepotkává, važ si toho :slight_smile: však i UM má své výhody tak se s tím netrap, někdo holt nekojí ale je důležitý aby mimi bylo zdraví :slight_smile: jestli ti někdy vyjde čas dej sem fotečku ať se taky pokocháme!!!
26. čer 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak taky moc času nezbývá, ale snažím se vás alespon číst .. všechny vás moc pozdravujeme. my "kolektív" .) se máme dobře, malí rosotu, smějou se, už se snaží i vykládat , celé dopoledne mi už nespí a hrajeme si , takže mi vše doma stojí, uklid, vaření atd a odpoledne razíme na procházky takže jsem furt v jednom kole .... je to záhul, ale zatím to zvládáme . v pátek jdeme na kontrolu tak snad nás už píchat nebudou .. Holky držte se a at mimuška rostou
26. čer 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae drzim palecky at vse rychle odezni..a jste vsichni zdravi..hodne sily a pokud to jde odpocivej
26. čer 2012 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jak to mate s miminky a jejich vnimanim zvuku? Ja nekdy mam pocit, jako kdyby Adelka neslysela, triskam kolem ni hrackama, delam ruzny zvuky a nic..ani se neotoci, nekdy zase jo, ale nejsem si jista jestli zaregistruje spis pohyb nebo fakt slysi, ale pritom si povida, brouka mi, kdyz na ni mluvim, parkrat se lekla kdyz pes zastekal, ale nektery zvuky ignoruje..je to normal? nebo se mam radsi objednat na usni? My budeme ockovani az ve 3 mesici, takze ve ctvtek tenhle tyden jdeme, na kycle v patek, tak drzte palecky
26. čer 2012 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Anet, myslim si, ze se nemusis obavat. Nicol taky nereaguje na kazdy zvuk. Ale nechala jsem ji radeji u lekarky zkontrolovat. A vsechno je OK. Sice to je jen takovy pristroj, ktery vydava signaly, ty se odrazeji od bubinku a pak poslou signal zpet (nebo tak nejak - presne to nevim). Sice to neznamena, ze dite nemuze spatne slyset, ale pry se nemam niceho obavat. Jinak jsem se Vas holky chtela zeptat, jestli vase deti chtiji a umeji past konicky?? Nicol to teda moc jeste nejde a jeste k tomu polohu na brisku primo nesnasi - vzdycky zacne hrozne brecet. Jak je to u Vas??? Dik Nat
27. čer 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina74 Ahojky tak to je skvělé, že jste neměli zatím žádné problémy a hlavně ať to bez těch problémů pokračuje. My měli také zahnisané očíčko a taky se to spravilo :slight_smile: No když nekojíš, tak se můžeš aspoň pořádně nadlábnout toho co ti chutná :slight_smile: teda neže bych si nějak mco stěžovala, ale i to má své výhody....jsi potom více v pohodě, když si dáš něco co máš ráda :wink: a nemusíš se omezovat :slight_smile:

@verka_motylek no bez té klimy bychom to nepřežili :D teda tak to je šikulka to vyrostla o hodně :slight_smile: Malý měl při narození také 47 cm, tak jsem zvědavá o kolik porostl nám :slight_smile: ve dvou měsících měl přes 5 kilo, tak uvidíme :slight_smile: My jdeme na kontrolu až ve třech měsících a zároveň budemem mít první očkování.....tak to je hrozné, že to vaše očkování bylo tak náhlé, ale hlavně, že už to máte za sebou....nás to teprve čeká, tak jsem zvědavá, jak to bude u nás....no s tím koupáním....to ti asi poradila dobře, neboť voda vysušuje pokožku...určitě se jí po nějaké době všechno spraví.....S těmi zády jsme na tom stejně :grinning: No a s manželem jsem měla ten samý pocit.....když přišel z práce, tak šel na box a když už byl doma a my měli chvilku pro sebe , tak šel na pc.....ale věř mi, je potřeba si o tom promluvit.....jednou jsme seděli v obýváku a tak jsem mu řekla, že se cítím sama a že už spolu netrávíme žádný čas i když bychom mohli, že mi nedá ani pusu a ani mě neobejme......a od té doby se omezil s hraním na pc a občas se mnrkneme na nějaký film, dáme si čaj nebo kafe, nebo se k sobě jen tak tulíme na gauči :slight_smile: ....... měla jsem úplně ten samý pocit........stačí si jen o tom promluvit, určitě si to neuvědomuje, tak jako můj manžel....asi to bere tak, že ty nejsi sama, že máš Eli a plně se jí věnuješ, ale už mu nedojde, že ti může chybět on ....... tak mu musíš naznačit a uvidíš, že to bude jako dříve :wink: sice toho času není tolik, ale věř mi, že se to zlepší :slight_smile:
27. čer 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 Teeeeda no tak halvní je, že to zvládáš a jsi plná energie.....u nás to začíná vypadat jako v blízinci, neboť malinký je taky věčně vzhůru a já nemám tolik času na úklid a vaření :grinning: Ať o na kontrole dopadne skvěle :slight_smile: a děkujeme, taky se drž a pozdravij miminka :slight_smile:

@aneta34 Já si myslím, že to je úplně v normě.....děti si zvyknout a běžný hluk, který se děje denně, ale když se stane něco neobvyklého ( kýchnutí, zakašlání, bouchnutí dveřmi a podobně...) tak se lekne a to je důkaz, že slyší :slight_smile: My to máme taky tak......Samík reaguje hlavně na to , co jsem vypsala v závorce, ale jinak je zvyklý, že jede televize nebo rádio, štěkají psi.....nic z toho už mu nevadí, je na to zvaklý a Adélka bude taky zvyklá na určité zvuky a dokonce děti někdy uklidňují takové zvuky a uspávají...jako je pračka, motor u auta a podobně :slight_smile: My půjdeme taky až ve třech měsících :slight_smile: Držím palečky :slight_smile: :wink: Ať to dobře dopadne :slight_smile:

@natalia3 Ahojky Samík je rád na bříšku a tak ho baví i zkoumat věci kolem a baví ho pást koníčky, ale když je unavený, tak se mu to také nelíbí. Některé děti mají strach nabříšku. Když ti nechce ležet a pást koníčky, tak si lehni do pololehu a dej si ji bříškem na sebe a povídej si s ní a uvidíš, že se jí to bude líbit. Bude ti koukat přímo do tváře..... pro děti je zatím nejzajímavější lidský obličej a navíc bude cítit tvou blízkost a bude se cítit v bezpečí :slight_smile: a potom můžeš zkoušet to samé, ale s tím, že ji položíš na podložku a když bude pást, tak se jí koukej do očíček a mluv na ni, hlaď ji dotýkej se jí a ukidňuj jí svým hlasem :slight_smile: Uvidíš, že se jí to začne líbit :slight_smile: :wink:
27. čer 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeaneta ahoj, ahoj, tak u nás doma docela již poklidněji. malého už nějak netrápí prdíky - používáme před každým jídlem baby calm, baštíme 5x denně 150ml Nutroše a docela dobrý. přibývá parádně. máme 6,5kg a něco málo přes 60cm. doma máme občas jak po výbuchu, ale dobrý.
se spánkem maličkého je to asi tak, že dopoledne skoro nespí a po poledním papu to dohání :slight_smile: v noci spinká 6-8 hodin, tak paráda:slight_smile: jen vstávám neustále já a jsem kolikrát fakt dost utahaná, ale už jsem si i zvykla :slight_smile:
máme za sebou první očkování hexa + synflorix - ten den s teplotkou, ale pak už nic.
jinak co už umíme?: když se chce, tak krásně pase koníčky , jinak se vzteká nebo cumlá pěstičku v poloze na bříšku. vědomě se usmívá, už se tak moc nečerttí a už moc nepláče. v ruce udrží chrastítko. kecá již mnohem více - jsou to legrační zvuky :slight_smile: má náznaky na otáčení, když se hlavně protahuje :slight_smile: jinak slintáme jak bernardýni, zkoumáme prstíky a dnes si sahal po nožce :slight_smile:
27. čer 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 ahoj, k těm tvým obavám o sluch jsem ti chtěla napsat, že v porodnici se sluch vyšetřuje! Já myslím, že se to dělá všude, tak kdyby bylo něco v nepořádku, tak ti určitě řeknou :wink:
27. čer 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 no snad je vse ok, ale prave to je to nedokonale, ze po porodu v nemocnici jednu jedinou vec nevysetruji a to je sluch, nedela to zadna nemocnice, jen motolska, neni to povinne a ostatni nemocnice to nedelaji, protoze na to nemaji vybaveni, je to pry nejaky drahy pristroj pro novorozence.
Nedavno jsem to sledovala v nejakych zpravach, ze si maminky stezuji, ze se to nevysetruje, pac maji nedoslychave deticky a kdyby je vysetrili hned v nemocnici tak ze by stacil obyc zakrok, ale tim, ze se na to neprislo nosi batolatka naslouchatka, fakt, klido mrkni do knizecky, zadny zaznam o sluchu, nejsou na to penize:( ale snad bude ok, obcas mam pocit ze krasne slysi, nekdy zas muzu delat co chci a nic
27. čer 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta34 No co jáí vím, tak v Ostravě to dělají ve všech nemocnicích, ale nám to nedělali, neboť to děljaí dětem ve středy a my jeli domů v neděli, takže jsme to nestihly a proto jsme byli na vyšetření ušíček zvlášť když byly malému asi 3 týdny nebo tak nějak, ale jde o to zažádat, takže jestli chceš být klidnější, tak se na to zeptej pediatričky a ta ti určitě řekne, kde to vyšetření dělají. Nic se neplatí jen tam zavoláš a domluvíš si kontrolu :wink: teda aspoň v Ostravě to tak je :slight_smile:
27. čer 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy Jeee tak to nás zase ty prdíky chytají, tak už si připadám bezradná :-/ Teda tak to je cvalík :slight_smile: Jinak my máme taky doma někdy zoo :grinning: S tím spánkem je to jako u nás :slight_smile: ale občas se ještě ten režim poruší :slight_smile: v noci mi taky spinká 6-8 hodin, ale to už delší dobu :slight_smile: Teeeda tak my to máme úplně stejné co se týče novinek a schopností :slight_smile:, ale na nožičky si ještě nesahal :slight_smile: to je Matoušek šikulka :slight_smile:......Nejvíce mě dokáže zahřát u srdce, když se usměji na Samíka a on mi vědomě usměv oplatí.....je to nádhera :slight_smile:
27. čer 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek