• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodíme v dubnu 2012

30. prosince 2012 
@aneta34 No tak to by sis měla odpočinout, jinak se v tom horku a takovém shonu vybulíš..........manžílek by ti mohl trošku pomoci a myslím, že není špatné mu to dát trošku najevo, že je toho na tebe moc..... :slight_smile: No Samík poslední dobou v těch vedrech spí déle někdy i dvě hodiny, ale někdy mu stačí 10 minut a je jako rybička :grinning: a já jsem na pokraji sil :grinning: No vzhledem k tvému dennímu plánu si myslím, že to bude tím, že je to na tebe velká zátěž........to co jsi vše vyjmenovala znamená, že jsi v jednom kole a je to nejen psychické, ale také fyzické vypětí.......i když Adélka prospinká celou noc neznamená, že tělo nemusí odpočívat přes den. Musíš zvolnit tempo a uvidíš, že se ti udělá lépe. Já jsem totiž taky chytala hodně bolesti celých zad a kloubů a když jsem si druhý den odpočinula, tak mi to trošku pomohlo. Teď si přes den dělám pauzy. Když malinký spinká, tak si třeba na chvilku sednu k telce nebo jen tak na pohovku a je mi fajn. Občas mě někdy ty záda bolí, ale ne tak jako předtím.....byly to dost velké bolesti. Takže se domluv s manželem ať ti taky s něčím pomůže a uvidíš, že to bude lepší :wink:
2. črc 2012 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky! Tak jsme byli na tom kožním a bohužel se potvrdila ta nejhorší varianta atopický exém :frowning2: jsem z toho totálně vyřízená!! Navíc jak tu teď nemám na týden muže už to na mě padá!!! dostali jsme další mastičky!!! natírám jí od zhora dolů a zas zpět MILIONKRÁT DENNĚ!!!! je mi hrozně... bude to boj na dlouhou trať :unamused: jak jsem se omezovala v jídle tak ted budu muset 5x víc...a další a další omezování... ach jo :frowning2: a Elí je tak statečná!!! jsem na ní opravdu hrdá! ani si to neškrábe, jen teda v noci sebou děsně házela tak jsem zvědavá na dnešek - snad mastičky zabraly a bude spát klidně jako právě teď!

@aneta34 Anetko ty jsi teda robokop nebo co! To bych teda nedávala!! Nezvládla bych za den ani polovinu toho co ty! Máš můj velký obdiv! Ale teda tohle bych svýmu manžílkovi hodně rychle zatrhla! my se ve vaření střídáme a nikdy by ho nenapadlo mi takhle nosit věci ze zahrádky a nepomoct mi!! kdyžtak já něco takovýho dělám a on hlídá nebo naopak! Můžu říct, že mi tady ta jeho pomoc fakt chybí a to se nějak extra nepředřel, ale jen to, že můžu v klidu upéct nebo uvařit a neodbíhat pořád nandavat dudlík mi děsně pomáhá! S těma bolestma to teda neznám :unamused: Mě jen děsně bolí záda, ale to je z kojení a nošení tý mojí kejtičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak držim palečky ať to není nic vážnýho!!!!
2. črc 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@nae krásné a pravdivé :slight_smile:
2. črc 2012 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
jeje holky to vypada, jako kdybych sveho milacka popsala jak neskutecnyho netvora:slight_smile: kdepak, asi jsem se moc rozepsala, jde o to, ze jsem nikdy doma nevarila a domacnost mi tak nejak diky praci utikala mezi prsty, tak si rodina delala srandu, ze to mame otoceny, ja vydelavam a on se stara o rodinu, a ja si vyfasovala vizitku ty, co pripali i kafe:slight_smile:a nezvladne udelat ani nakup, pac nevi co doma je potreba a co chybi...Dianka me vidala moc malo a on taky, takze ted si spis neskutecne vychutnava, ze ma konecne doma zenusku co vari, pece a najednou to umi:slight_smile: pere a stara se o deti, ono ho to prejde, ted je v takovy ty euforii ze ma kompletni rodinku a vlastni zavareniny, vlastni zamrazeny ovoce a zeleninu, cerstvi jidlo, plny mrazak a vzdy nejaka ta pomazanka v lednici, ale nakupy mu zustaly:slight_smile: a ja jsem taky kus blazna, pac kvuli ty pochvale a pocitu ze neco pro ne delam se i zbytecne predhanim, ale je fakt, ze Dianka pomaha hodne, asi bych bez ni toho fakt moc neudelala... vari semnou, obcas uspi adelku, pohlida, da dudlicek...nejsem v tom sama, ale zase, 12 lety dite o prazdninach by asi melo litat venku a ne cely den s mamou pecovat o miminko a tocit se v kuchyni...ale jak se znam, ono se to casem zase tak nejak povoli:slight_smile:)))
2. črc 2012 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek ja si taky rikala, ze to bude bohuzel atopicky exem, ale neboj, vy to holky zvladnete, u nas hrozil taky, byla vysoka pravdepodobnost, pac pritel ho mel do puberty, nastesti se nam to vyhlo... co muzu poradit, jemu prospivalo koupani v koprivovy lazni pry vystridali prej taky hodne masticek ktery to ztlumily nebo na chvili uklidnily ale stejne se to furt vracelo a nakonec uplne zabrala akupunktura, diky ni, mu to prej zmizelo uplne cely.. ale taky se jak mimi natrapil. Ted ma pokozku krasnou jak dite, dneska jsou uz ale lepsi pripravky a moznosti, to zvladnete!!! drzim moc moc palecky..
2. črc 2012 ve 23:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek jo a jeste jsem si vzpomnela, pry je potreba co nejdrive nasadit kozi mleko, ma strasne moc blahodarny ucinek na atopak.. uplne ho likviduje, to ma nas tatka sto pro overene...to fakt doporucuju, pokud mozno nasadit co nejdrive... mam pocit ze muzes uz od roku zivota ditete
3. črc 2012 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek Jeeeej tak to mě moc mrzí :unamused: Chudinka malá, je to opravdu Zlatíčko, když to všechno zvládá a ty jsi statečná maminka :slight_smile: určitě to zvládnete i bez tatínka :slight_smile: No u nás vařím pouze já takže Manžel mi pomáhá s umýváním nádobí a běžným úklidem jako je vynést koš apod. :slight_smile: Akorát máme hodnou babičku, která nám donese každou neděli oběd, takže mi to hodně pomůže :slight_smile: Musím říct, že mě napadlo, jestli to není atopický ekzém, ale nějak jsem to vyloučila :unamused: Ale věřím, že když doktoři teď vědí, co to je, tak se to co nejdříve zlepší :wink: No to mi povídej já se taky pořád omezuji. Myslela jsem si, že když Samík povyroste, tak se to zlepší a já začnu do jídelníčku zařazovat více a více jídel a zatím to nejde....Vždycky mu začnou prdíky :unamused: Jinak Samík s sebou už dkoro tři týdny taky pořád mele v postýlce a nevím čím to je........musím ho pevně zabalit do zavinovačky, potom sebou ještě chvíli hází, ale za chvilku se uklidní a vzbudí se až v 5 . Tak držím polečky, ať konečně ty mastičky zaberou :wink: Neboj hlavně buď vklidu ....to zvládnete :slight_smile: Jste přece šikovné holky :wink:
3. črc 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 Anetko moc děkuju za rady :slight_smile: beru v potaz! každá rada dobrá! Já to právě nechápu, protože v rodině to nikdo nemá!!! Ale věřím, že jí to úplně zmizí a nevrátí se to! už teď se mi tozdá lepší a to jsem jí namazala jen zinkovou mastí :slight_smile: a aspoň bude důvod jezdit k moři :wink: :wink: :wink:
3. črc 2012 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jeaneta děkujem, snad to bude lepší a brzo to zmizí! právě je tak moc statečná! ani už nepláče po koupání a hezky drží když jí mažu! asi ví, že jí to pomůže :wink: S tim házenim jsem slyšela, že prý se jim takhle mezi 2. a 3.měsícem dotvářejí nervový zakončení a pak už začnou ovládat vědomě ruce a nohy a přestanou s tim házenim:slight_smile: já jí taky právě musim zabalit aspoň trochu což je v tom vedru horor! ale dávám jí pyžamka s krátkym rukávem a krátkýma nohavicema tak snad jí není vedro :grinning:
Jinak to bez tatínka zatím zvládáme - pozvala jsem si na každý den návštěvu tak mi to rychle utíká a navíc tu mám svý rodiče, ale ty ve čtvrtek ráno odjížděj na dovču tak to budu muset do soboty zmáknout :slight_smile:
Představ si, že dneska jsem dokonce nechala Elí mýmu tátovi na hlídání a ona nechtěla nějak moc pít než jsem odešla tak sem trošičku odstříkala a myslela jsem, že bude spinkat a bude to v poho. šla jsem jen koupit něco k jídlu a plenky a Elí samo jako naschvál chtěla jíst a můj taťka jí dokázal nakrmit stříkačkou přes prst!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Vůbec bych to nečekala! Je to fakt borec a bohužel musim přiznat, že se o elí dokáže asi postarat líp než můj manžílek... ale věřim, že i on se tak zdokonalí, že se o ní postará se vším všudy!
3. črc 2012 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verka_motylek moc moc preju aby to zmizelo nejlepe HNED :grinning: přítelova rodina to taky neměla geneticky a on ho dostal, jeho mamina, moje oblibena tchyne :stuck_out_tongue_closed_eyes: rikala, ze to bylo tim, ze spala v mistnosti kde byly cerstve natreny okna..tak nevim, ale to je fuk, kde se to vzalo, dulezite je, at to okamzite zmizi!!! Mala je bojovnice a sikula ja sto pro verim, ze se s tim popere po svym a pekne to atopickymu exemu natře... a pošle ho do pěkných večných lovist :slight_smile: jinka, víš jak jsem psala, že moje mala odmitala pít a myslela jsem si, ze je to horkem, tak kdepak, taky jsme dneska zjistili, ze je to tim, ze ji uz mlicko samostatne nejede a nestaci i pres to, ze mame 3mesice + 3 dny mi pediatricka doporucila zacit s prikrmi... coz me soklo, ale zvedavost byla vetsi, tak jsem ji dala dneska nestle mlecnou kasicku v pet a ona mi to vypila cely...a spinka od cca sesti do ted...cetla jsem ruzny nazory na prikrmovani ve 3mesicich, vsude same negativni vyjadreni, ale ja to zkusim cca na 2 dny zavezt a uvidime, co se stane.. zitra zkusim na obed dat mrkvičku :slight_smile: aspon par lzicek... co si o tom myslis? asi by ale pediatricka neradila nesmysl, rekla, ze je vetsi a ma svuj rezim, tudiz zacit a neresit mesice...ono to s tim mlikem slo pekne dolu totiz, najednou ze 120 ml pila 90 ml a v poslednich dnech uz jen 60ml a vyplyvavala to.. tu mlecnou kasicku vypila fakt celou:slight_smile:
3. črc 2012 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta no to je prave ono, ....na tohle (dyz sebou mimi mele a šije, hazi atd) mi moje pediatr..rekla, ze mlecko nestaci, miminko si rika o prikrm:slight_smile:
3. črc 2012 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 ty jo no to je hustý:D já vím, že příkrmy u nekojených dětíá se mají začít od 4.měsíce, ale myslim si, že když tomu 4.měsíce dítě odpovídá hmotností tak proč ne :slight_smile: ještě přemýšlím jak je to s těma mlíkama - je pak přece nějaká 2 mlíko, který má v sobě asi víc železa nebo čeho a víc zasytí tak jestli by třeba ještě nechtěla to ale zas když mlíka vypije míň tak asi fakt bude chtít už papat lžičkou :slight_smile: já myslim, že jí to neublíží :grinning: jen bacha na mrkvičku - ze zkušenosti kamarádky prý dost stavý a její holčička pak chudák měla co dělat ty hovínka vytlačit :grinning: :grinning: :grinning: jo a taky se nedá moc vyprat :grinning: :grinning: :grinning: Tak přeju hodně zdaru! uvidíš já myslim, že když jí to přikrmování bude dělat dobře, že se určo nemusíš trápit tím kolik jí je :slight_smile:
4. črc 2012 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek Tak toje skvělé, že se jí to už lepší :slight_smile: No já ho v noci neoblékám, nechávám mu jen plinku a zavinu ho do lítkové pleny a potom do tenkém zavinovačky. No to je dobře, že si zveš návštěvy. Já už jsem z těch návštěv hotová, neboť potom doma nestíhám nic udělat. :grinning: Teeeda tak to je paráda, že máš tak šikovného taťku, to já bych ho dědovi nemohla nechat hlídat.....špatně slyší a vůbec ho neslyší plakat :unamused: Minule jsem ho nechala,ať hlídá Samíka venku na zahradě a děda se díval po stromech a malinký řval z plných plic :frowning2: A babi taky neví co s ním. Neboj, když se tvůj tatínek naučil starat o tebe, tak se tvůj manžilek naučí starat o Elišku :slight_smile:

@aneta34 Cožeee???? Faaakt? Tak to by znamenalo, že Samíkovi nestačí mléko od narození........přes den takhle sebou hází pořád......ale teď to začal dělat i před spaním a hodně ho ty jeho pohyby rukou budí. Očíčka má zavřené, ale pořád sebou cuká.....A myslíš, že mu nestačí mléko....pořád přibírá.....při narození měl 2700g a teď má 5500g, takže bych řekla, že příbírá dobře. Je možné, že i přesto by měl nedostatek? Jinak když ho zabalím, tak spinká až do rána. To by se budil v noci hlady ne? Jinak co se týče příkrmů, tak si myslím, že pokud je děťátko fyzicky připravené, tak proč ne :slight_smile: A jestli je spokojená, tak proč jí nedopřát už něco pestřejšího......přece jen děti mají dobře vyvinutý čich a chuť ....... je zvláštní, že když vařím, tak Samík dostane hlad.....:grinning: a pokud ti to navrhla sama doktorka, tak určitě ví co dělá :slight_smile:
4. črc 2012 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta no ja nejsem zadny odbornik, ale kdyz jsem presne tohle popsala doktorce, ze dela Adelka, rekla, uz je na case prikrmovat, ne ze by ztradala nebo ji mlecko nestacilo a hlady se budila, to jsem taky nemela, ale ze je proste uz mleko nedostatecny pokrm, ze je neklidna a furt ji neco podvedome chybi... ze se chutove bunky vyvinuly tak zacit s prikrmovanim, i prave diky tomu, ze ji to uz vaha dovolovala, ale vis co, ja jsem s ni na UM, to treba je jine nez u tebe, ja davala i cajicek fenyklovy, tak treba ten caj ji rozjel chut na sladke:slight_smile: nevim, Ale je fakt, ze me taky pribira, ma skoro stejnou vahu jak samik:slight_smile: 5,4Kg je baculata, tak akorat.. jen v posledni dobe toho pila cim dal min... prave reagovala naopak, mela stale hlad, ale mlicka vypila cim dal min.. dneska mi snedla skoro celou flasku presnidavky, doktorka rekla, krmte dokud nezacne vypyvavat no a ona nezacala:slight_smile:ak jsem se uz bala a vzala ji to a vecer vypila 170 ml ryžoveho bananoveho mlecka... k tomu se vzdy dorazi klasik mlikem, ale uz v mensi davce, telicko ji to zatim prijima dobre, protoze uz mela i stolici a v pohode ani ji neboli brisko, naopak prditkuje suprove:slight_smile: jen mi na obed odmitla zeleninku s krutim masickem od HIPP to ji nejede, nema to zadnou chut:slight_smile: ale u kojenych deticek se ma prej zacit klidne i pozdeji cca kolem 6 mesice.. me osobne to prijde dost dlouha doba:( nevim, je to zvlastni, jedno dite muze hned od tretiho i kdyz se doporucuje od 4mesice a jine zase od 6m..asi je to u kazdeho mimi individualni, ale kdyz tak to na jeden dva dny zkus (prvni den je na test malo:slight_smile: prvni den mi vzala cca 3 lzicky presnidavky, nez pochopila co to je a jak se to ji) a uvidis, to si myslim, ze tim nemas co zkazit... a porovnas si, jestli to je podobny pripad jak u nas.. dyt si vem, nas krmili taky hned a vsim moznym... a jsme zdrave:slight_smile:
4. črc 2012 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek pokracovaci mlicko me taky napadlo, ale je taky od ukonceneho 4mesice jak ty prikrmy, tak jsem si rekla, laka me zkusit uz lzicku, tak jsem tomu dala prednost:slight_smile: ale fakt nelituju...male je naprosto v pohode a ok...chutna ji, ale jen to, co ma nejakou prichut...zelenina rozmixovana to je brrrr, zatim, ale krmime teprve 2 den, vlastne se da rict, ze prvni pac vcera to bylo opravdu jen na lzicku, dneska uz bastila jak pul rocni miminko:slight_smile: co mala Eliška? jak je na tom? pomáhají mastičky????? a jak píše Jeanet,naucil se tatka nauci se i tvuj milacek..ten muj uz taky dela pokroky, uz se neboji si ji vzit na ruce :grinning:
4. črc 2012 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta jezissss ja jsem tele, vy mate teprve 2 mesice a neco vid..tak to asi ten problem co jsme mely my nebudes mit..to je jeste urcite brzo na jaky koliv experimenty.uf to jsem ti dala radu ja tatar:slight_smile:tak ji prosim vypust z hlavy, ja vychazela nevim proc z toho, ze mame stejne stara miminka:slight_smile:))) .... a to ti teda roste moc krasne:slight_smile: to asi sebou bude hazet z jinych duvodu.. Adelka je o mesic starsi a je stejny vahy:slight_smile:)) ale je to zase holka a prece jenom ten mesic dela rozdily.
4. črc 2012 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, len vás rýchlo zdravím, zase nestíham písať a reagovať na všetko, postupne to dobehnem. Len chcem napísať - neponáhľajte sa s tými príkrmami! Najnovšie "doporučenia" síce hovoria o zavádzaní pevnej stravy už od ukončeného 4. mesiaca, ale na to nie sú žiadne overené štúdie, nič, čo by potvrdzovalo, že tak je to správne! @jeaneta Nemyslím, že by bol Samík vyhladovaný - keď si sama písala, že mu na spánok pomáha zavinutie ručičiek, tak je to dobré - so starším sme to tiež museli robiť, inak sa v kuse búchal do hlavičky a budil sa. S mladším syslíkom to nemusíme robiť, ručičky ešte neovláda, ale spánok mu to neruší.
Ja teda plánujem príkrmy naozaj až od ukončeného 6. mesiaca, netreba sa ponáhľať. Mám kamošky, ktoré začínali aj neskor, a nič nezmeškali. Brušká musia detičkám dozrieť, na papanie majú potom čas celý zvyšok života.

@verka_motylek Veru, mrzí ma, že sa Elí trápi s tým ekzémikom... dúfam, že sa to postupne bude zlepšovať. Čo sa týka kozmetiky, tak asi naozaj len tú Biodermu Atoderm a mastičky z lekárne. Nemáš pocit, že sa jej to zhoršilo po očkovaní? Lebo atopický ekzém je dosť veľká kontraindikácia na ďalšie očkovania a vlastne aj na prvé očkovanie (ale to už máte za sebou).
Holky milé, musím končiť..plus mínus vás sledujem. Opatrujte sa a dajte detičkám pusinky :wink:
5. črc 2012 v 07:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj našla jsem tuhle diskuzi, moje malá se narodila 20.4.2012 a ráda bych se dělila o Vaše zkušenosti s mimískama. Moje Johanka je od narození hrozný nepapavec a jsem z toho dost na prášky. Narodila se s 2,28 kg a teď má tak 3.7 kg. Jsme od 3 týdnů na UM a pije mi tak od 40 ml do 100 ml , jak kdy. Zdá se mi to málo, ale víc do ní prostě nedostanu. Příbírá tak 13 dkg týdně., ale pije pořád stejně, nebo míň tak se děsím toho, že přestane přibírat, achjo. Pořád to řeším, a bojím se o ni. Máte taky někdo takového nejedlíka?
5. črc 2012 v 08:13  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta no jo ale rvůj děda i babička jsou určo podstatně starší tak se nedivim, že ho neslyšej :slight_smile: mému taťkovi je letos 50 a mamče 46 takže mlaďoši :wink: moje babička za námi přijede ze slovenska za týden tak jsem zvědavá jestli se vůbec odváží si Elí pochovat! Bude tu 14 dní!!! Samík prospívá výborně!!! Vůbec neměj strach, že by mu mlíčko nestačilo! Je to opravdu rozdíl, když je mimi na UM a když dostává MM :slight_smile: kdyby měl Samík hlad tak si řekne víckrát o prso a tobě se vytvoří víc mlíčka! to házení určitě brzo přejde až se naučej ovládat ručičky a nožičky, až se jim dovyvine ta nervová soustava :grinning:

@aneta34no jestli jí nechutná to ochucený jen kvůli tomu, že UM je taky sladký, nebo není?? já nevim nikdy jsem ho nechutnala :grinning: :grinning: :grinning: a co mrkvička? už jsi zkusila??? Elí to zvládá super! Zase koupu každý den a pak jí mažu 3ma mastičkama :slight_smile:Zpívám jí u toho a ona se směje a už mi vůbec nebrečí!!! určitě se jí to zlapšilo, už ty flíčky nemá tak rudý a některý už skoro zmizely. Nevím jestli je to mastičkama nebo tím, že už není tak brutál vedro, každopádně jsem ráda, že je to lepší! Totálně se jí oloupala tvářička! Je jak had co mění kůži! A protože se jí to lepší tak jsem ani ještě nepoužila tu mastičku s těma kortikoidama - nechci to do ní cpát, když to nemá zanícený! Snad to vážně zmizí úplně :grinning:
Jinak jak píše nae já taky hodlám začít s příkrmama až po půl roce pač se bojim toho vaření a příkrmy my zatím přijdou děsná alchymie :grinning: :grinning: :grinning: Moje doktorka říká, že je ale důležitý aby do konce 7.měsíce dítě vyzkoušelo všechny druhy potravin a hlavně lepek, protože prý do 7.měsíce se projeví nejvíce alergiíí tak aby se na to přišlo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@nae no doufám, že už se netrápí :slight_smile: Mastičky snad zabraly! ani se neškrábe tak jsem ráda! no mám pocit, že po očkování se to kapánek zhoršilo, jako, že to víc zrudlo ale měla to už i předtím - teda jako hodně suchou kůži :slight_smile: no uvidíme po dalším očkování jak to bude vypadat :grinning:
5. črc 2012 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@rybarna ahoj! vátej mezi náma!!! :grinning: :grinning: :grinning: moje Elí se narodila 19. takže máme skoro stejně staré holčičky! no je to asi krapet málo, ale hlavně, že přibírá a nehubne, i když pomaličku.. Víš někdy se to přehoupne po tom 4. měsíci, když se začnou dávat příkrmy.Kamarádky holčička nabírala taky pozvolna a když jí začala dávat příkrmy najednou nabrala za měsíc kilo :slight_smile: existuje nějaká poučka, že dítě by v půlroce mělo mít aspoň dvojnásobek váhy co při narození a v roce trojnásobek! což u vás znamená, že když bude mít malá za 3 měsíce 4,56kila tak to bude v poho! Musíš to brát tak, že když se ti narodila měla nízkou váhu tak teď nemůže mít 6kilo! to by nestihla! On se jí za chvilku zvětší žaludek tím jak roste a určo ti toho vypije víc :wink:žádný strachy!!! jen to nevzdávat a dávat jí tolik mlíčka dokud ti to nezačne vyplivávat :grinning:
5. črc 2012 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 Samík je tlouštíček. Jsem zvědavá kolik má cm. Naposledy jsme byli na kontrole po šestinedělí a to měl 53 cm a 4,37kg :slight_smile: Je jasné, že u každého miminka to bude jiné :slight_smile: No myslím si, že Věrka měla pravdu, když psala, že se vyvíjí nervový systém :slight_smile: No v dnešní době se všechno kolem dětí bojkotuje. Jo na příkrm je u nás ještě brzy :grinning: To nevadí to je v pohodě, jen se děsím toho, že až půjdeme na kontrolu, tak nás doktorka zase zprdne, že moc papá a že má dvě bradičky :unamused: Hlanví je, že už je Adélka spokojená a když jí chutná, tak proč jí nedopřát :slight_smile: :wink:

@nae Přesně jak říkáš :slight_smile: Budu se snažit kojit co nejdéle to půjde :slight_smile: a až to malému nebude opravdu stačit, tak budeme zkoušet, ale i přesto můžu kojit pořád dál :slight_smile: Kamarádka má 8 měsíční holčičku a pořád plné kojí......zkoušela jí dávat banánovou kašičku a pořád jí všechno plive a chce jen mlíčko :grinning: No tak to vidím, že ho budu balit ještě asi dlouho :grinning: spíše mě trápí, že jsou ta horka :unamused: Jo a dobře se mu spinká na bříšku , to sebou vůbec nehází. Ale tak ho nechávám spinkat jen někdy přes den.

@rybarna Ahojky vítej mezi námi :slight_smile: tak to je o dva dny mladší než Samuelek :slight_smile: Narodil se 18.4. :slight_smile:Teda tak to byla drobátko, ale neboj určitě to brzy dožene :slight_smile: No já sice plně kojím, ale myslím si, že 40 je asi málo, ale kolem těch 100ml je to akorát :slight_smile: Ono taky záleží jak často a nebo kolikrát denně papá :slight_smile: No přibírání by mělo být kolem 200g týdně. Zkus se poradit s lékařkou. Taky je možné, že může mít v pusince žábu (puchýřky) a když papá, tak jí to bolí a proto papá málo. Neboj určitě ti brzy začne papat více. V tyto dny sjou strašné vedra, takže to může být i kvůli tomu. My dospělí nemáme chuť k jídlu, když je horko,natož takové melé dětičky :slight_smile:
5. črc 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek No dědovi bylo teď 80 :grinning: takže je to hodně velký rozdíl. Ráda bych tu měla taky tak mladou babičku, abych se nebála o Samíka, když by ho hlídala. Ale už jsem si zvykla. Třikrát mi ho hlídaly švagrové, takže jsem měla aspoň chvilku volno :grinning: To je svkělé, že je Eli už tak dobře :slight_smile: není nic horšího, než vidět plakat své děťátko a nevědět jak mu pomoci :frowning2: Jsem hrozně ráda, že je v pořádku :slight_smile: Určitě na to mělo vliv i to teplo :slight_smile: No a za pár dní už bude mít tvářičku jako dětskou prdelku :grinning:
5. črc 2012 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@verka_motylek Ahoj, moc děkuju za povzbuzení, je pravda, že je hrozný horko, a ještě mi doktorka předepsala nějaký sytící mlíčka Infatrini , a to ji asi víc zasytí a proto papá tak málo. Jinak Johanka je hrozně šikovná, takže si myslím, že pozadu není spíš naopak, všechno to asi vytráví jak sebou hází. Je to drobítek, já s manželem jsme spíš taky menší, takže nemá být po kom velká, moc Vás zdravím M a J
5. črc 2012 ve 13:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta Taky děkuju za podporu, těch 40 ml vypije jenom někdy, teď protože pije přes den sytící mlíčka Infatrini pije míň, tak jí dávám i vodičku aby měla dostatek tekutin. V pusince nic nemá dívala jsem se, a to by spíš plakala při pití a to nedělá, spíš žužlá (prostě víc nechce) mějte se hezky pa M a J
5. črc 2012 ve 13:49  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
můžu se zeptat, jak snáší Vaši mimísci tyhle horka?
5. črc 2012 v 17:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jeaneta @verka me pediatricka malou nemeri, to musim vzdy sama:slight_smile: nejak na to kasle.. bud v klidu, neter ma taky 3 mesicniho chlapecka a vazi ji uz sedum kg:slight_smile: a to mel porodni vahu mensi nez Adelka, kluci jsou vetsi, a pedaitricka at to neresi, dyt se z toho vybeha casem:slight_smile: Verko, mrkvicku jsme dneska zkusily, mam ji vsude na plince:( a to jsem ji jeste dala i brindacek, moc ji nejela...snazila se to vyplyvavat. Nutrilon je spis takovy nahořklý, proto ji zacaly chutnat presnidavky a ryzova mlicka pac ty jsou sladoucky... ale nejak neochucena mrkev nebo zelenina brr ble , to ji nejede:slight_smile: ale konecne jak pisete se nam srovnalo papani, rano vypije bez problemu mlicko, v deset si da presnidavku, v jednu prska zeleninku, odpo mlicko a vecer ryzova kasicka a jak je spokojena:slight_smile:
5. črc 2012 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@rybarna ahoj, vítej v nasem klubu:slight_smile: moje mala v tech vedrech prestala taky papat, jeden den dokonce jedla rano v osum a cely den odmitala, az jsem vecer po koupani byla az tak zoufala, ze jsem ji prinutila to vypit. drzela jsem ji flasticku v pusince tak dlouho az zjistila ze nema smysl bojovat a zacala pit. Nic si z toho nedelej, uz jsem taky zjistila, ze si sami reknou kdyz maji hlad. A my jsme taky na UM, do sestitydnu mi pila jen 90ml nekdy 70ml pak teda na chvili zabrala a pila 100 - 120 ml no a ted to zase jde z kopcem s mlikem, pije max 70ml-- proto jsem presla uz na prikrm i kdyz mame jen 3 mesice a necely tyden
5. črc 2012 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@aneta34 ahoj, mě doktorka říkala, že s příkrmama od ukončeného 5 měsíce, tak uvidíme.
5. črc 2012 v 19:50  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@rybarna jj je to nejidealnejsi, ale znas to, kazdy pediatr doporucuje neco jineho... ja spis dala na instinkt,.ten rikal je cas.. nic nezkazise ..naopak, zatim to vypada, ze nemusim litovat
5. črc 2012 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@rybarna Tak bych jí nenutila. A kolik měří? Pokud není veliká, tak toho nemůže papat hodně :slight_smile: Určitě papá přiměřeně ke své hmotnosti a výšce :slight_smile: Jinak co se týká těch parných dní, tak Samík je snáší težce. Někdy prospinká skoro celý den a tak ani ta horka nezaregistruje. Ale někdy je pořád vzhůru a nemůže usnout a pláče a pláče :frowning2: Je to opravdu hrozné. Já s ním ani nechodím ven a když jdeme ven, tak buď do 11 dopoledne a nebo od 4 odpoledne. Tak se mějte hezky a užívejte si spolu každou minutu :wink:

@aneta34 Aha no tak někde to asi není důležité a nebo vidí, že Adélka dobře prospívá a tak bere, že to u ní není nutné :wink: Samík byl po narození maličký :slight_smile: měl 47cm a 2700g :grinning: takže asi proto ho měřili :slight_smile: Já si to taky říkám, že až začne chodit, tak to bude pryč :slight_smile: No dětičky si na zeleninu a citrusy zvykají těžko, neboť to pro ně není sladké :slight_smile:
6. črc 2012 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek